Take a fresh look at your lifestyle.

7 نکته کلیدی برای افزایش اراده و خودباوری

7 نکته کلیدی برای افزایش اراده و خودباوریReviewed by الهه کریمی on Dec 3Rating:

 افزایش اراده و خودباوری را می توان کلید اصلی موفقیت انسان دانست. هر برنامه که برای آینده خود در نظر گرفته اید، باید بتوانید به توانایی های خود ایمان داشته باشید تا آن ها محقق سازید. اعتماد به نفس تاثیر بسیاری در کسب موفقیت شما دارند. اگر به دنبال کسب ثروت و موفقیت مالی می باشید، پس باید برنامه هایی را برای افزایش اراده و خودباوری خود دنبال کنید.

افراد با اراده توسط دیگران تحسین می شوند و اعتماد به نفس خود را به دیگران القا می کنند. آن ها ترس خود را از بین می برند و تمایل دارند که در معرض خطر باشند. این افراد می دانند که مهم نیست چه موانعی بر سر راهشان می آید، مهم آن است که چگونه برای حل آن اقدام کنند.

افراد با اعتماد به نفس و اراده تمایل دارند زندگی خود را در یک چشم انداز مثبت ببینند حتی زمانی که همه چیز به خوبی پیش نمی رود، معمولا آن ها راضی هستند و به خودشان احترام می گذارند. افراد با عزت نفس

اراده و خودباوری

 کم، جهان را به عنوان یک مکان خصمانه و خود را به عنوان قربانی می بینند.

در نتیجه، آنها تمایلی به ابراز خود ندارند، از تجربیات و فرصت ها بی بهره اند و احساس می کنند که قادر به تغییر هیچ چیز نیستند. همه این افکار آنها را مانند یک مارپیچ به پایین گودال می برد. اگر احساس می کنید که از اعتماد به نفس ضعیف رنج می برید، نکاتی ساده وجود دارد که می توانید با انجام دادن آن ها، اراده  خودتان را تقویت کنید و امیدوار باشید که از مارپیچ بیرون بیایید.

شما ممکن است قبلا برخی از این موارد را انجام داده باشد و در همین لحظه نیز مطمئنا نیازی نیست همه آنها را انجام دهید. فقط آن نکاتی را رعایت کنید که با آن احساس راحتی می کنید. در این مقاله قصد داریم تا روش هایی را برای افرایش اراده و خودباوری به شما بگوییم:

1. دو لیست تهیه کنید:

یکی از نقاط قوت و یکی از نقاط ضعف خود سعی کنید یک دوست یا یکی از اعضای خانواده خود را در کنارتان بنشانید تا در نوشتن نقاط ضعف و قوتتان به شما راهنمایی دهد، زیرا افراد مبتلا به افسردگی و یا افرادی که اراده و باور خود را از دست داده اند معمولا تنها نقاط ضعف خود را دیده و نقاط قوت خود را اصلا نمی بینند.

لیست ها را در یک مکان امن نگه دارید و هر روز صبح آنها را بخوانید. این لیست می تواند به شکل قابل توجه ای اعتماد بنفس و در نتیجه خود باوری را در شما افزایش دهد. اقداماتی را که در گذشته انجام داده اید و توسط آن درآمدی هرچند اندک کسب کرده اید یادداشت کنید.

2. در مورد خودتان مثبت فکر کنید:

 به یاد داشته باشید که به رغم مشکلاتی که دارید، شما یک فرد منحصر به فرد، ویژه و ارزشمند هستید و شایستگی آن را دارید که در  مورد خودتان احساس خوبی داشته باشید. شما به عنوان یک انسان معجزه الهی هستید، پس هیچگاه خودتان را دست کم نگیرید.  شناسایی و به چالش کشیدن افکار منفی در مورد خودتان مانند «من بازنده»، «من هرگز نمی توانم » یا «هیچکس واقعا من را دوست ندارد». این افکار را برعکس کرده و با تکرار آن ها به افکاری مثبت تبدیل کنید.

3. به خود بیشتر اهمیت دهید:

لباس هایی را که دوست دارید انتخاب کرده و هر روز صبح یکی از آن ها بپوشید. دوش بگیرید، به موهای خود رسیدگی کنید و از عطری که دوست دارید استفاده کنید. حداقل سه روز در هفته ساعتی را به ورزش کردن اختصاص دهید مثلا صبح به پیاده روی بروید. برای غذا خوردن زمان مناسبی را تعیین کنید.

در هنگام غذا خوردن تلوزیون را خاموش کنید، یک شمع روشن کرده و از غذا خوردن احساس لذت کنید. اطمینان حاصل کنید که خواب شما به اندازه کافی است و حداقل 7 ساعت در شبانه روز را به خواب اختصاص دهید.

اراده و خودباوری

درباره چیزهایی که واقعا برای شما اهمیت دارند و آنچه را که میخواهید در زندگی خود به دست آورید، فکر کنید. تعیین هدف بخش مهمی از افزایش خودباوری و عزت نفس است. با واقع بینی هدف خود را انتخاب کنید و موانع موجود بر سر راه رسیدن به هدف را نیز یادداشت کنید، آن ها با دقت مورد ارزیابی قرار دهید تا راه حلی برای عبور از این موانع به دست آورید.

در کنار آن مسیر حرکت برای رسیدن به هدف را نیز ترسیم کنید و یک برنامه ریزی مدون به وجود آورید. در مرحله آخر به اتفاقات خوشایندی که بعد از رسیدن به این هدف برایتان می افتد فکر کرده و آن ها را نیز روی کاغذ یادداشت کنید. حال نگاهی به نوشته های خود بیاندازید، تا ارزش تلاش های خود برای رسیدن به این هدف را دریابید. این گام ها اراده شما را برای پیمودن مسیر بیشتر می کند.

4. هیچگاه از آموزش دیدن دست نکشید:

مهارت های لازم برای رسیدن به هدف را یاد بگیرید. همیشه اطلاعات خود را در زمینه کاریتان و در زمینه هدف خود به روز کنید. هرچه اطلاعاتتان را بیشتر افزایش دهید، اعتماد بنفس و خودباوری در شما افزایش میابد. به طور مثال می خواهید یه کسب و کار جدید را آغاز کنید، ابتدا درباره بازار کار، ریسک های مالی، مدت زمان رسیدن به سوددهی و … تحقیق کنید. آموزش های لازم را چه در کلاس ها و آموزشگاه های خصوصی و چه در سایت های اینترنتی دنبال کنید. می توانید کتاب های مرتبط با آن کسب و کار و یا کتاب های مربوط به سرمایه گذاری را مطالعه نمایید. 

5. از افراد با افکار منفی دوری کنید:

افراد با افکار منفی مرتبا به شما از شکست هایی که دیگران در مسیر رسیدن به هدفی که شما دارید سخن می گویند و از هیچ دلیل و مثالی برای منصرف کردن شما برای تلاش در این مسیر دریغ نخواهند کرد. در این شرایط حتی افرادی که به خود اطمینان داشته و اراده و خود باوری دارند نیز ممکن است به خود شک کنند و به مرور اعتماد به نفس خود را از دست دهند. 

6. تنظیم اهداف کوچک برای رسیدن به هدف نهایی:

اهداف کوچکتری را در نظر بگیرید؛ پس از انجام آن ها هم به توانایی های خود ایمان می آورید و هم قسمتی از راه را طی کرده اید. در پایان هر هدف کوچک که در مرحله 1 شناسایی شد، جشن بگیرید. در این مرحله اهداف خاصی را به چالش بکشید، فقط عادت به دستیابی به آنها را داشته باشید و آنها را جشن بگیرید و کمی بعد شروع به تکمیل موفقیت ها کنید.

7. سرعت بخشیدن به موفقیت:

با رعایت نکاتی که در بالا به آن ها اشاره شد، به مرور اعتماد بنفس و اراده شما برای طی کردن مسیر بیشتر می شود و درنتیجه با سرعت بییشتری به سوی موفقیت حرکت خواهید کرد. در این مرحله برای دستیابی سریع تر به هدف باید اهداف را بزرگتر و چالش ها را کمی سخت تر کنید. 

سخن پایانی:

خودباوری و اعتماد به نفس تقریبا در همه جنبه های زندگی ما انسان ها از اهمیت بسیاری برخوردار است و افراد بدون آن قطعا شکست خواهند خورد. رازهایی که برای افزایش اراده و خودباوری بیان شد تا حد قابل توجه ای شما را به موفقیت نزدیک می کند. مهمترین بخش در این باره تعیین درست هدف و برنامه ریزی برای رسیدن به اهداف است. 

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر ۱
  1. حمید رضا کیانی کاربر می‌گوید

    واقعآ مطالب عالی بود ?

کد تخفیف ۱۰٪
تو بهترینی
کد تخفیف ۲۰٪
نزدیک بودا
کد تخفیف ۳۰٪
یکبار دیگه تلاش کن
کد تخفیف ۴۰٪
خوش شانس نبودی
کد تخفیف ۵۰٪
تو عالی هستی
شانس خودِت رو برای برنده شدن یک فرصت امتحان کن!
برای استفاده از این فرصت لطفاً ایمیل و تلفن همراه خودت رو وارد کن.
قوانین بازی :
  • هر کاربر ۳ بار فرصت دارد.
  • کسی که تقلب می‌کند، شناسایی می‌شود.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.