Take a fresh look at your lifestyle.

اگر می خواهید پولدار شوید ، این عادت ها را ترک کنید !

هر کس در زندگی ، روش مخصوص به خودش را برای پولدار شدن دارد . بعضی ها شانسشان می زند و پولدار می شوند و بعضی دیگر آن قدر شبانه روز کار می کنند تا درآمدشان روز به روز زیادتر شود . اما باید بدانید که همه افرادی که در نهایت پولدار می شوند ، نقاط مشترکی با هم دیگر دارند.

باز همان افرادی هم که حالا چه از روی شانس و چه در اثر کار زیاد پولدار شده اند ، ممکن است به دلیل عادت های بدی که دارند ، نتوانند پولی را که به دست آورده اند را حفظ کنند . این که چرا بعضی از افراد برای مدت های طولانی پولدار می مانند و برخی دیگر همیشه در بی پولی غرق هستند ، سوالی است که ممکن است ذهن شما را هم به خودش مشغول کرده باشد .

 

افراد پولدار و بی پول

 

اگر می خواهید پولدار شوید ، این عادت ها را ترک کنید !1

 

 

پژوهشگران برای این که به پاسخ این سوال برسند ، دو گروه از افراد پولدار و بی پول ( البته نه به معنای فقیر ، بلکه افرادی را هم که نمی توانند از پول خودشان به خوبی مراقبت کنند را هم جز ء این گروه قرار می دهند ) را با هم دیگر مقایسه کردند . نتایج این مطالعات ، نشان داد که بزرگترین تفاوتی که این دو گروه پولدار و بی پول با هم دیگر دارند ، مربوط به عادت های رفتاری آن هاست . اگر شما هم در رویای پولدار شدن به سر می برید ، باید این عادت ها و تفکرات افراد فقیر و بی پول را برای همیشه از سرتان بیرون بکنید .

افراد بی پول ، فقط خودشان را به سرنوشت و قضا و قدر می سپارند

خیلی نادر است که تکیه کردن به سرنوشت و تقدیر ، جواب بدهد . مثلا وقتی که در انتخاب رنگ لباستان بین زرد و آبی مانده اید ، می توانید از این روش استفاده بکنید . اما هرگز نباید در مورد مسایل اساسی و حیاتی زندگی تان این کار را بکنید . افراد پولدار ، معتقدند که این خودشان هستند که باید مسیر زندگی شان را مشخص بکنند . در مقابل ، ۹۰ درصد افراد بی پول ، برای بدبختی و شرایطی که در ان قرار گرفته اند ، سرنوشت را متهم و سرزنش می کنند . این دسته از افراد ، به جای این که پول خودشان را در راه تحصیل و مطالعه صرف بکنند ، دائما در بخت آزمایی ها شرکت می کنند و علاقه زیادی به مسائل ماورایی دارند .

افراد بی پول ، زیاد به سراغ دوستی با افراد جدید نمی روند

 

اگر می خواهید پولدار شوید ، این عادت ها را ترک کنید !5

۶۸ در صد افرادی که پولدار هستند ، عاشق آشنایی و شروع دوستی با افراد جدید هستند در حالی که فقط ۱۱ درصد افراد بی پول ، چنین عادتی را در زندگی شان دارند . اغلب افرادی که از نظر مالی در شرایط مطلوب و پایدارتری به سر می برند ، برای این که به یک احساس خوب و جدید برسند و آن را حفظ بکنند ، تلاش می کنند و سعی می کنند که در اعیاد مختلف و روزهای خاص ، به افراد قدیمی و جدید زندگی شان تبریک بگویند و به یادشان باشند اما اعلب افراد بی پول ، اصلا به سراغ چنین کاری نمی روند .

افراد بی پول ، معمولا از شغلی که دارند ، متنفر هستند

 

۸۵ در صد افرادی که از نظر مالی موفق هستند ، به شغلشان علاقه زیادی دارند در حالی که این وضعیت برای افراد بی پول ، بر عکس است و آن ها دائما به دنبال پیدا کردن معایب شغلشان هستند . اگر شما هم چنین طرز فکری داشته باشید ، هرگز موفق نمی شوید . اگر از کارتان خوشتان نمی آید ، آن را ترک کنید اما انقدر ناله و زاری نکنید . اگر هم که فعلا شرایط چنین کاری را ندارید ، سعی کنید که طرز فکرتان را عوض کنید و جنبه های مثبت شغلتان را ببینید .

 

افراد بی پول ، به سلامتی خودشان اهمیتی نمی دهند

 

اگر می خواهید پولدار شوید ، این عادت ها را ترک کنید !4

 

افراد پولدار ، زمان زیادی را برای مراقبت از سلامتی شان اختصاص می دهند . این افراد ، مدام برای انجام معاینات و آزمایش های دوره ای به پزشکشان مراجعه می کنند و راه های یک زندگی سالم و اهمیت ورزش بر روی سلامتی شان را می دانند ؛ مثلا ۷۶ در صد از افراد پولدار ، تقریبا چهار روز را در هفته به ورزششان اختصاص می دهند و از رژیم های غذایی متعادل و غیر مضر استفاده می کنند و به دنبال این هستند که عادت های بدی را که دارند را ترک بکنند . در حالی که فقط ۱۳ در صد از افراد بی پول ، موافق این مسئله هستند که وضعیت سلامتی با موفقیت مرتبط است .

افراد بی پول زیاد اهل ریسک کردن نیستند

میزان ریسک پذیری در افراد بی پول ، فقط ۶ در صد است اما این رقم در افراد پولدار ، به ۵۰ در صد می رسد . خیلی از افراد پولداری که در این مطالعه شرکت کرده اند ، اعتراف کرده اند که در طول مدت زندگی شان حداقل برای یک بار ، ریسک بزرگی کرده اند که در نهایت به شکست بزرگی منجر شده است اما آن ها سعی کرده اند که بجای این که به آن بدبختی و شکست عادت بکنند و در آن گیر بیافتند ، با موفقیت از آن ها عبور بکنند .

بی پول ها ، وابستگی زیادی به برنامه های تلویزیونی دارند

 

اگر می خواهید پولدار شوید ، این عادت ها را ترک کنید !6

 

از بین افراد بی پول ، تقریبا ۷۸ در صدشان علاقه زیادی به برنامه های تلویزیونی دارند که در آن ، مسائل مربوط به زندگی خصوصی افراد آمده است ؛ در حالی که فقط ۶ در صد از افراد پولدار چنین عادتی دارند . افراد پولدار ، آن قدر سرگرم کار و پیشرفت شان هستند که وقت زیادی برای صرف کردن جلوی تلویزیون ندارند و اغلبشان حداکثر یک ساعت در روز تلویزیون می بینند ( حتما آن ها به ضررهای تلویزیون دیدن آشنا شده اند که چنین عادتی را در پیش گرفته اند ) .

این مسئله ، در مورد استفاده از اینترنت هم صادق است و آن ها حداکثر یک ساعت از وقتشان را در روز ، صرف گشت و گذار در اینترنت می کنند مگر این که کار اصلی شان بر مبنای اینترنت باشد .

افراد بی پول ، خیلی اهل مطالعه نیستند

داستا یوسکی یک جمله معروف دارد : ” مطالعه نکردن ، به معنی فکر نکردن است ” . ۸۸ در صد از افراد پولدار ، با این جمله موافق هستند و حداکثر نیم ساعت از روزشان را به مطالعه کتاب های مرتبط با مسائل شغلی و حرفه ای ، کتاب های تاریخی و راهنمایی هایی برای رشد فردی می پردازند ؛ اما فقط ۲ در صد از قشر بی پول جامعه چنین عادتی دارند .

البته همان طور که قبلا هم گفتیم ، منظورمان از افراد بی پول این نیست که کاملا فقیر باشند بلکه منظورمان این است که این افراد ، اغلب درآمد کافی ای را که دارند ، صرف مسائل غیر ضروری می کنند و به کتاب که می رسند ، دیگر پولی برایشان باقی نمانده است . خوشبختانه امروزه روش های زیادی برای مطالعه کردن رایج شده است ، مثل کتابخانه های مجازی و یا کانال های تلگرامی مخصوص کتاب . این روش های مطالعه دیگر به پول احتیاجی ندارند . بنابراین ، بهانه نیاورید و زمان مطالعه خودتان را بیشتر بکنید .

 

افراد بی پول ، صبح ها دیرتر از خواب بیدار می شوند

 

اگر می خواهید پولدار شوید ، این عادت ها را ترک کنید !3

 

بیش از ۵۰ در صد افرادی که کسب و کار موفقی دارند ، تقریبا ۳ ساعت قبل از شروع روز کاری از خواب بیدار می شوند . آن ها در این ساعت های اضافی ، ورزش می کنند ، برای روزشان برنامه ای می نویسند و یا پروژه های شخصی شان را انجام می دهند . خیلی از افراد پولدار ، عادت دارند که ۱۰ تا ۱۵ دقیقه از روزشان را مراقبه بکنند و در سکوت فکر بکنند . این که می گوییم که افراد پولدار زودتر از خواب بیدار می شوند ، به این معنی نیست که ان ها کمبود خواب دارند ، بلکه آن ها زودتر یعنی مثلا برای ساعت ۹ تا ۱۰ شب به تخت خوابشان می روند و حدود ۷ تا ۸ ساعت هم می خوابند .

اغلب بی پول ها ، نمی توانند افراد منفی را از دور خودشان کنار بزنند

۹۶ در صد از افراد بی پول ، حداقل یک نفر را در دور و برشان دارند که جزء افراد منفی به حساب می آید ، مثلا اهل شایعه پراکنی است و یا این که دائما دارد از زندگی اش شکایت می کند . در مقابل ، افراد موفق نه تنها از افراد منفی دوری می کنند بلکه مایل به ارتباط با افرادی هستند که مثبت و الهم بخش باشند . اغلب شما می توانید این افراد را در گردهمایی های فرهنگی و یا کارهای داوطلبانه و عضویت در سازمان های غیر انتفایی پیدا بکنید . شما هم سعی کنید که این افراد فوق العاده مثبت و انرژی بخش را در اطراف خودتان پیدا کنید و ببینید که چگونه زندگی تان را از این رو به آن رو می کنند !

بدترین عادتی که بی پول ها دارند ، ولخرجی است

 

 

اگر می خواهید پولدار شوید ، این عادت ها را ترک کنید !7

 

اغلب افراد بی پول ، روی درآمدی که دارند ، مدیریت ندارند و بیشتر از مقدار پولی که به دست می آورند ، خرج می کنند . حتما شما هم افراد زیادی را در دور و برتان می شناسید که پول زیادی را خرج گوشی های تلفن و یا ماشین های مدل بالا و وسایل گران قیمت دیگر می کنند در حالی که نه تنها به آن ها نیازی ندارند ، بلکه حتی پول کافی برای پرداخت کردن آن را هم ندارند و با قرض گرفتن از این و آن و زدن از خرج های ضروری شان این کار را می کنند .

اگر کسی را دیدید که در حساب بانکی اش فقط ۵۰ هزار تومان دارد اما یک گوشی همراه ۲ میلیون تومانی دارد ، این ضعفش را در مدیریت مالی نشان می دهد . افراد پولدار ، معمولا مراقب میزان دخل و خرج خودشان هستند و اغلب درآمدشان را به شیوه زیر تقسیم می کنند :

• ۲۰ در صد پولشان را پس انداز می کنند
• ۲۵ درصد پولشان را صرف رهن و اجاره و خرج های این چنینی می کنند
• ۱۵ در صد را صرف غذا
• ۱۰ درصد را صرف سرگرمی
• ۵ درصد را صرف هزینه های حمل و نقل ( چه وسایل نقلیه شخصی و چه عمومی )
• و مابقی پولشان را صرف هزینه های مربوط به لباس و آموزش و دارو می کنند .

 

نتیجه گیری

پیشنهاد ما به شما این است که این عادت های غلطی را که برایتان توضیح دادیم را هرچه سریع تر ترک بکنید . یکی از عات های اصلی افراد موفق این است که آن ها ابتدا به دنبال کار مورد علاقه شان می روند و بعد سعی می کنند که از آن کار ، بیشترین درآمد را به دست بیاورند . سعی کنید پایتان را درست در جای پای افراد پولدار و موفق بگذارید تا روزی درست همانند یکی از آن ها بشوید ‌.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر ۱
 1. احمد کاربر می‌گوید

  با سلام و خسته نباشید
  حرف های شما زید تاثیر گذاره من سه ماهه شمارو دنبال میکنم و اعتیاد داشتم و دو ماهه ویک روز میشه ترک کردم خیلی شکست خوردم درسته اطلاعات خیلی مهمه ولی ترس دارم من خیلی مهارت بلدم
  میکس مونتاژ ادیوس
  عکاسی حرفه ایی
  انگشتر و طلا سازی
  قصابی
  فروشندگی
  وبلاگ نویس
  تعمیرات گوشی
  ولی نمیدونم گیجم از کجا شروع کنم و اقدام کنم پول دارم ولی میخوام بدون پول شروع کنم بدون هیچ مجللاتی

کد تخفیف ۱۰٪
تو بهترینی
کد تخفیف ۲۰٪
نزدیک بودا
کد تخفیف ۳۰٪
یکبار دیگه تلاش کن
کد تخفیف ۴۰٪
خوش شانس نبودی
کد تخفیف ۵۰٪
تو عالی هستی
شانس خودِت رو برای برنده شدن یک فرصت امتحان کن!
برای استفاده از این فرصت لطفاً ایمیل و تلفن همراه خودت رو وارد کن.
قوانین بازی :
 • هر کاربر ۳ بار فرصت دارد.
 • کسی که تقلب می‌کند، شناسایی می‌شود.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.