Take a fresh look at your lifestyle.

درآمدزایی اگر جدی گرفته می شد…

درآمدزایی اگر جدی گرفته می شد...Reviewed by میترا سادات ابطحی on Nov 7Rating:

درآمدزایی چرا حائز اهمیت است؟ چرا بیش از این به مبحث درآمدزایی اهمیت نداده ایم؟ اگر این موضوع جدی گرفته می شد بسیاری از جوانان ما امروزه بیکار نبودند و روش های کسب درآمد بیشتر را می دانستند. یکی از اصلی ترین دلایل داشتن درآمد، احساس نیاز است. این احساس در انسان انگیزه و اراده ایجاد می کند. انسان از روی نیاز به داشتن درآمد فکر  می کند.

درآمدزایی اگر جدی گرفته میشد وضعیت اقتصادی خانواده ها امروز بسیار متفاوت بود

درآمدزایی حتی بدون اینکه بدانید بر زندگی شما مؤثر است. این موضوع شما را به اعتماد به نفس، آرامش روحی، امنیت مالی و هزاران منفعت دیگر می رساند. اگر درآمد بیشتری داشته باشید، قدرت بیشتری دارید و به آرامش بیشتری خواهید رسید.

همیشه احساس نیاز شما با سطح دستیابی به موفقیتتان ارتباط مستقیم دارد. اگر نیاز خود را محدود به یک زندگی معمولی کنید هیچ موقع از آن زندگی معمولی فراتر نخواهید رفت.

 

مشکلات نداشتن درآمد:

مشکلات نداشتن درآمد

فقر بی نهایت مشکلات با خود به همراه دارد اما برخی از افراد تصورشان این است که اگر ثروتمند باشند، هیچ مشکلی برای آنها پیش نخواهد آمد که این طرز فکر اشتباه است. بزرگترین مشکل فقر و نداری تحقیر شدن است. اگر شما پولی نداشته باشید به راحتی توسط دوستان و اطرافیان خود مورد تحقیر و تمسخر قرار خواهید گرفت.

باید مشکلات فقر را بفهمید و بدانید که در چه سطحی از درآمد قرار بگیرید و آیا در این سطح میخواهیم بمانیم یا خیر که این موضوع به اهرم رنج و لذت معروف است. باید از بدی های فقر فراری باشیم و به سمت لذت های ثروت برویم. اگر فردی به شما گفت ثروتمندی مشکلات بدی دارد این حرف را از روی سادگی باور نکنید چون این شما هستید که تعیین می کنید، درگیر چه مشکلاتی باشید.

 

موانع ذهنی بر سر راه درآمدزایی:

 موانع ذهنی بر سر راه درآمدزایی

یک سری موانع هم بر سر راه کسب ثروت وجود دارد که در این بخش به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد. موانع ذهنی کسب درآمد یا به عبارتی درآمدزایی شامل نداشتن انگیزه، ترس از شکست، از دست دادن سرمایه، ترس از راه اندازی کسب و کار می شوند. باز هم دقت داشته باشید که همیشه این ترس ها و تردیدها هستند که مانع رسیدن ما به جایگاه بهتر می شوند و به ما خیانت می کنند.

یکی از موانع دیگر که بسیاری از ما را درگیر خود کرده نداشتن سرمایه اولیه است، مورد دیگر نداشتن شریک مالی است که خیلی از افراد تصور می کنند که چون شریک ندارند کاری را نباید شروع کنند. یکی دیگر از موانع ذهنی نداشتن اعتماد به نفس و آگاهی است. حتی نداشتن هدف شغلی هم به ما آسیب زننده است.

بازار راکد را هم فراموش نکنیم که جزو موانع ذهنی است. اگر هوش مالی شما خوب باشد باز هم در بازار راکد می توانید درآمد داشته باشید. ترس از رقبا هم می تواند مانع ما شود، به بیان دیگر تکیه کلام افراد مختف این است که « در فلان کار دست زیاد شده» یعنی افراد زیادی مشغول به این کار هستند، شما سعی کنید در آن حرفه تک باشید.

 

روند ایجاد تغییر در زندگی:

روند ایجاد تغییر در زندگی

ایجاد تغییر د زندگی روند خاصی دارد. با تغییر فکر این روند آغاز می شود، فکر به باور، بعد به انتظار، نگرش، رفتار، عملکرد و بعد نتیجه تبدیل می شود که این همان تغییر روند زندگی است. وقتی که شما فکر خود را تغییر می دهید، حاصل افکار شما باورتان را بوجود می آورند، زمانیکه باورهای شما تغییر کند سطح انتظاراتتان افزایش پیدا می کند و دید بازتری پیدا می کنید، نوع رفتارتان متحول می شود و عملکرد شما را هم تحت تأثیر قرار می دهد و در آخر نتیجه بهتری بدست خواهید آورد.

 

برای پولسازی به چه چیزهایی نیاز داریم؟

برای پولسازی به چه چیزهایی نیاز داریم؟

ابتدا قبل از اینکه به ادامه مطالب بپردازیم به دو سؤال مهم پاسخ دهید:

1. در حال حاضر کجا و در چه شرایطی از لحاظ مالی هستید؟

2. به کجا میخواهید و دوست دارید برسید؟

برای اینکه درآمدزایی کنیم به چندین مورد نیاز داریم. این موارد شامل:

 • هدف شغلی: انتخاب شغل و ایجاد مسیر درآمدزایی
 • ایجاد توانایی در شخصیت خود: این توانایی ها عمدتاً به توانایی شما در فروش اشاره دارد. خصوصیات نوابغ ثروت ساز را در درون خود ایجاد کنید شامل هدفمندی، اعتماد به نفس، کاریزما و جذابیت، فن بیان، مذاکره، ارتباط موثر و متقاعدسازی
 • ایجاد مهارت فروش جدا از موارد شخصیتی : مثلاً استفاده از بازاریابی اینترنتی، بازاریابی در تلگرام، اینستاگرام و همچنین ایمیل مارکتینگ.
 • کار بر روی ذهنیت: در ادامه مقالات دیگر به شما عزیزان خواهیم گفت که چگونه بر روی ذهنیت و افکار خود کار کنید و چگونه به درجات عالی تری از درک فرصت ها برسید. 
 • افزایش اطلاعات برای دیدن فرصت های کسب و کار: با فزایش اطلاعات در افراد RAS مغز افزایش یافته یعنی مغز شما از داده های ورودی استفاده کرده و تحلیل درستی انجام داده و فرصت ها را بهتر می بیند. بهتر است در هر کسب و کار درباره سود، زیان، مخاطب هدف اطلاعات کسب کنید.

 

به چه مهارت ها و امکاناتی نیاز دارید؟

به چه مهارتها و امکاناتی نیاز دارید؟

به منظور رسیدن به هدف افراد باید مسیری را طی کنند و در آن مسیر به یک سری امکانات و مهارت ها احتیاج دارند. آیا می دانید در مسیر کسب و کار خود به چه مهارت هایی نیاز دارید؟ مهارت های شخصیتی یا مهارت های فنی و چه امکاناتی باید برای شما محیا باشد؟ مهارت فردی مهارت هایی است که باید افراد برای انجام کار در خود ایجاد کنند و مهارت اصلی در اینجا فروش است. شما هر گونه استعداد هم درون خود داشته باشید و توانایی های شما زیاد باشد باید بر قدرت فروش به طور کامل مسلط باشید.

مسیر درآمدزایی هم این چنین است. در انتخاب منبع درآمد خود بسیار دقت کنید. منبع درآمد شما چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟ همانطور که پروفسور جهانگیری پدر علم کسب و کار فرمودند:

بیزینسی را انتخاب کن که تا آخر عمر برایش مشتری داشته باشی کاری را داشته باش که آینده دار باشه و بعد چند سال از بازار عقب نمانی و ورشکسته نشوی.

 

چرا درآمد یک کسب و کار از بین می رود؟

چرا درآمد یک کسب و کار از بین می رود؟

طبق تحقیقات انجام شده در کشورهای آمریکایی، آمارهایی بدست آمده که چرا بعضی از افراد در کسب و کار خود با شکست مواجه می شوند. 42 درصد از این افراد نیاز بازار را تأمین نکردند. اگر به محصولی که تولید می کنید یا خدماتی که ارائه می دهید دقت نکنید و نیاز جامعه را برطرف نکنید، کسب و کار شما به احتمال زیاد با شکست مواجه خواهد شد. به هرم نیازهای مزلو که در مقالات قبلی به طور کامل و مجزا توضیح داده شد دقت کنید و سعی کنید طبق نیاز افراد محصول تولید کنید یا خدمات ارائه دهید.

20 درصد از افراد به دلیل کمبود بودجه در کسب و کار خود شکست خوردند. حتماً پشتوانه مالی برای خود ایجاد کنید به این صورت که مبلغی پول را برای هزینه های جاری خود نگه داشته باشید که حتی اگر هم ورشکست شدید تا چندین ماه نگرانی نداشته باشید و اعتماد به نفس شما از بین نرود. از روی کمال طلبی وارد کسب و کار نشوید.

20 درصد شکست ها به دلیل نداشتن تیم کاری خوب هست. این موضوع بسیار حائز اهمیت است از آنجاییکه یک تیم یا گروه کاری قوی می تواند یک کسب و کار را از خاک بلند کند.

10 درصد از استارتاپ ها نیز به دلیل رقابت زیاد شکست می خورند. کسب و کارهایی را انتخاب نکنید که تعداد رقبای شما در آن بالا باشد. یکی دیگر از مهمترین دلایلی که بعضی کسب و کارها شکست میخورند، قیمت گذاری اشتباه است. هیچ موقع با قیمت گذاری پایین سطح کار خود را پایین نیاورید. 

 

شناخت فضای کار:

شناخت فضای کار

دو مورد بسیارمهم و سرنوشت ساز این است که شما فضای کار خود را بشناسید و همچنین بازار هدف خود را تعیین کنید و طبق نیازهای آن ها محصول و خدمات خود را ارائه دهید. فضای کار شما مانند میدان جنگ است، باید با قدرت پیش بروید و با رقبای خود بجنگید و آگاه باشید.

راهکارهایی که به شما کمک می کند تا شناخت بهتری نصبت به فضای کار خود داشته باشید این است که:

 • بهتر است هنگام شروع کسب و کار، به مدت یک یا سه ماه کارآموزی را گذرانده باشید. در این مدت درون کار را باید به صورت کامل بررسی کرده باشید. 
 • ایجاد ارتباط موثر بسیار حائز اهمیت است. باید شبکه سازی و اهرم سازی را بیاموزید. با افراد ارتباطات متقابل ایجاد کنید. هر جایی که می روید کارت ویزیت خود را ارئه دهید. 

به سؤالات زیر هنگام ورود به دنیای کسب و کار پاسخ دهید:

 

به چقدر سرمایه اولیه احتیاج دارید؟

در قدم اول باید بدانید به چه میزان سرمایه اولیه احتیاج دارید. خیلی از افرادی که امروزه سرمایه کافی ندارند در کنار کسب وکارهای دیگر بیزینس خود را آغاز می کنند و رشد می دهند. همیشه به دنبال راهکارهایی باشید که سرمایه پولی خاصی را مخصوصاً برای شروع صرف نکنید. 

 

از کجا باید شروع کنیم؟

حداقل نوع موقعیت مکانی خود را برای شروع درآمدزایی مشخص کنید. شاید در ذهن خود به این فکر کنید که اگر پول نداشتیم چه می شود؟ این را بدانید که خیلی از مولتی میلیاردرها از ابتدا ثروتمند نبودند. 

 

چطور در این بازار می توان فروش داشت؟

از همه مهتر همین سوال است. چطور می توان در این شرایط نابسامان بازار فروش بالایی داشت، تنها از طریق تبلیغات می توان این کار را انجام داد؟ چه نوع تبلیغاتی نتیجه بهتری را دارد؟ چه زمان هایی بازار کار راکد است؟ چه تدابیری برای افزایش فروش یا حداقل کاهش ضرر باید اندیشید؟ از استراتژی رقبای کار خود باخبر هستید؟

چه طرح و راهبردی برای بالا کشیدن کسب و کار خود دارید؟ برنامه مشخصی برای فروش استثنایی دارید؟ آیا فروش را بلد هستید؟ به چه مهارت هایی نیاز دارید؟ بهترین نوع فروش در کسب و کار شما چیست؟ و چقدر با آن فاصله دارید؟ 

 

بازار هدف:

 بازار هدف:

برای اینکه بازار هدف خود را به خوب بشناسید به سه سؤال زیر به صورت دقیق پاسخ دهید:

 1. بازار هدف کسب و کارتان را چقدر می شناسید؟
 2. آیا می دانید بازار هدف شما چه افرادی هستند؟ 
 3. آیا با نیازها و انتظارات آنها آشنایی دارید؟

در دوره هوش مالی یاد گرفتیم که در صورتی که تقاضای یک کالا زیاد باشد، عرضه آن کم می شود. برای مثال کالایی به اندازه 1000 عدد تولید می شود اما 500 نفر به آن نیاز دارند که باعث می شود قیمت آن خود به خود پایین بیاید. اما اگر همان کالا 500 عدد تولید شده و 1000 نفر آن را بخواهند، قیمت و ارزش آن بالا خواهد رفت. به دو زیر مجموعه زیر از این بحث دقت کنید:

 

در کار خود متخصص باشید:

سعی کنید در بیزینس خود بسیار خاص و متخصص کار خود باشید. خود را ببه برند خاصی تبدیل کنید تا دیگران برای استفاده از مهارت، محصول و خدمات شما هزینه خوبی هم پرداخت کنند. 

 

بازار هدف خود را خاص کنید:

سعی کنید اگر تعمیر کار خودرو هستید تنها در یک شاخه خود را به عنوان متخصص معرفی کنید. برای مثال به مشتری اطلاع دهید که به طور تخصصی تنها موتور ماشین را تعمییر خواهید کرد. این مشتری شما را به صدها نفر دیگر نیز معرفی می کند. 

 

نتیجه گیری:

درآمدزایی را اگر جدی می گرفتیم… .

اگر درآمدزایی برای ما در آغاز کسب و کار جدی گرفته میشد، درآمدها بسیار بالاتر بود. مشتری ها بسیار راضی تر بودند و خدمات بهتری به آن ها ارائه می شد. اصول خاصی را در این رابطه باید رعایت کنید و به سؤالات بی شماری باید در ذهن خود پاسخ دهید. از این مقاله استفاده کنید و هوش مالی خود را بالاتر ببرید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر ۱
 1. Zohre کاربر می‌گوید

  سلام،عالي بود
  دفتر تماس گرفتم فرمودن جلوي فروش پكيج بسته شده ،كي ميتونم خريد كنم؟

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.