Take a fresh look at your lifestyle.

چگونه از نیاز فیزیولوژیک افراد درآمدزایی کنیم؟

چگونه از نیاز فیزیولوژیک افراد درآمدزایی کنیم؟Reviewed by میترا سادات ابطحی on Oct 22Rating:

هرم نیاز مازلو برای اولین بار توسط آبراهام مازلو در سال 1943 بعد از تحقیقات گسترده او درباره نیاز افراد روی کره زمین، توسط ایشان ارائه شد. این هرم نظریه ای در علم روانشناسی به حساب می آید که شامل 5 مرحله می شود که زندگی ما انسان ها از این نیازها سرچشمه می گیرد. 

شاید از خودتان بپرسید این نظریه که در سال ها پیش توسط مازلو ارائه شده امروزه چه کمکی به ما می کند؟ در این مقاله طبق هرم نیاز مازلو کسب و کارهای بسیار متعددی را به شما معرفی خواهیم کرد که ممکن است حتی نام برخی از آنها را هم نشنیده باشید یا با آن آشنایی نداشته باشید. اما در اینجا به طور کامل به آن خواهیم پرداخت.

 

هرم نیاز مازلو:

 

هرم نیاز مازلو

 

در ادامه مقاله به این موضوع اشاره خواهیم داشت که چطور با توجه به تک تک سطوح این هرم از نیازهای انسان ها می توان درآمد زایی کرد و کسب و کار پررونقی را راه اندازی نمود. بهترین روش خلق ثروت، توجه به نیازهای مردم و برطرف کردن آن ها در کسب و کار خود است. به ایده ایی که در این مقاله توسط استاد ماهان تیموری ارائه شده است توجه فرمایید.    

 

نیازهای فیزیولوژیکی:

 

نیازهای فیزیولوژیکی

مهمترین نیازهای هر فرد در قاعده هرم مازلو قرار گرفته و اگر هر کدام از سطح های هرم برآورده نشود، انسان به نیاز بعدی خود نمی رسد. نیاز فیزیولوژیکی یعنی نیاز به خوراک، مسکن، سلامتی و رابطه جنسی، حالا در این قسمت به کسب و کارهایی اشاره خواهیم داشت که با رفع این نیاز پول بدست می آورید.

خیلی از افراد تا این نیاز خود را برطرف نکنند به سراغ مسائل دیگر نخواهند رفت. شما هم با کمی خلاقیت می توانید سطح آرمش افراد را بالا ببرید. کسب و کار منطبق با این نیازها عبارتند از:

 

مشاوره تنظیم خواب:

 

خیلی از افراد جامعه از نداشتن خواب کافی و مرتب رنج می برند و این موضوع آرامش آن ها را صلب کرده است. خیلی از افراد موفق و افراد معمولی جامعه حاضراند برای اینکه خواب تنظیم شده و منظمی داشته باشند، هزینه کنند و این نیاز برای شما فرصت درآمد ایجاد می کند.

فرصت کاری به این صورت هست که شما می توانید با جمع آوری اطلاعات دقیق درباره خواب، دلایل بی خوابی، راهکارهای جلوگیری از بی خوابی پکیج ها و فایل های آموزشی کامل و معتبری را تهیه کرده و به فروش برسانید. افراد حاضراند برای آن هزینه پرداخت کنند چون یکی از نیازهای اساسی و اولیه انسان خواب است.

 

مشاوره روابط خاص:

 

روابط خاص یا همان روابط زناشویی امروز مشکل بسیاری از خانواده ها است که افراد برای رفع آن مشکلات به مشاور نیاز دارند. پس باز هم فرصتی در اینجا بوجود می آید که با وارد شدن شما به این حرفه درآمد هم کسب خواهید کرد. بازار این کسب و کار بسیار گرم و راه اندازی آن بسیار ساده است. تنها کافیست اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید. در کنار اطلاعات تکمیلی یک سری وسایل مورد نیاز زوجین هست که با تهیه و فروش آن ها سود بسیار بالایی خواهید کرد.

 

ارسال داروهای کمیاب:

 

ارسال دارو یکی از طرح های بزرگ کسب و کار در کشور عزیزمان ایران هست که به تازگی به آن اهمیت خاصی داده شده است. این کسب و کار می تواند نیاز به سلامتی را در افراد جامعه برطرف کند. صنف دارو درآمدهای بسیار عالی دارد. با این فرصت حتی بدون نیاز به شرکت داروسازی یا داروخانه به نقاط مختلف کشور دارو ارسال کنید و یکی از نیازهای مهم افراد را برطرف نمایید، تنها کافیست افراد شما را به عنوان یک فرد قابل اعتماد بشناسند، نسخه پزشکی خود را برای شما ارسال کنند و شما دارو را به آنها تحویل دهید.

 

کلیه خدمات پزشکی در منزل و محل کار:

 

این بیزینس هم به تازی در کشور راه اندازی شده و مخطبان خاص خود را دارد. تعداد متولدین دهه شصت بسیار زیاد است. این افراد که در دهه شصت به دنیا آمده اند در بیست سال آینده 40-50 ساله خواهند شد و با توجه به شرایط تغذیه و استرسی که در جوانی داشته اند به مراقبت های کامل پزشکی احتیاج خواهند داشت. این کسب و کار بیشتر در تهران جا افتاده و هنوز در شهرستان ها جای رشد و ترقی را دارد.

 

غذای خانگی:

 

در عصر حاضر که زمان بسیار کم و کار بسیار زیاد است زمانی که مهمانی در پیش هست خانم خانه آنقدر درگیر تجملات است که نه توان جسمی تهیه چندین مدل غذا را دارد و نه زمان انجام این کار را خواهد داشت، بنابراین از غذاهای خانگی استفاده می کنند. غذاهای خانگی کسب و کار قدیمی و بسیار پر رونقی هست و هر چه زمان می گذرد این کار درآمد بیشتری خواهد داشت.

 

فیت فود:

 

فیت فود بعد از مدتها مجدداً درخواست زیادی دارد و راه اندازی شده؛ فیت فودها غذاهای سالم رژیمی هستند که خیلی از افراد حاضراند به صورت پک کامل این غذاها را ز شما خریداری کنند و در اینجا یک فرصت درآمد زایی  برای شما ایجاد می شود.

خیلی از افراد جامعه این روزها در رژیم به سر می برند و به دنبال این هستند که وزن خود را پایین بیاورند و برای این کار به غذاهای سالم و رژیمی احتیاج دارند. این کسب و کار مشتری های پر و پاقرصی در باشگاه های بدن سازی و شرکت های خدمات رسانی خواهد داشت. 

 

املت لند:

 

با وجود مشغله ها فراوان افراد امروزه هنگام رفتن به سر کار، زمان کافی برای صرف صبحانه ندارند و گاهی در محل کار خود صبحانه میل می کنند. همین موضوع می تواند فرصتی براس کسب و کار شما باشد. راه اندازی مکان هایی مانند املت لند که به افراد صبحانه گرم در بسته بندی های شیک ارائه می دهد تا افراد در محل کار خود یک صبحانه گرم و سالم میل کنند.

این کسب و کار هنوز در تهران و شهرستان ها به طور علنی راه اندازی نشده و هنوز هم جای پیشرفت وجود دارد البته با تبلیغات کافی که به عبارتی جذب مشتری هم کرده باشید.

 

پکیج صبحانه بزرگسالان:

 

تا قبل از این طرح پکیج صبحانه مربوط به کودکان در مدارس بود که در سراسر مدارس سطح کشور اجرا شد و بسیار بازخورد مثبتی داشت و خانواده ها حاضر بودند برای این موضوع بسیار هزینه کنند چون صبحانه مهمترین وعده غذایی در روز است که افرد حتما باید مصرف کنند.

در اینجا اشاره خواهیم داشت به پکیج صبحانه برای بزرگسالان، تنها کافیست به ادارات، سازمان ها و شرکت ها اشتراک ماهانه و سالانه ارائه دهید و با آن ها قرارداد ببندید و این غذای سالم را ارائه دهید.

 

سرویس خرید روزانه منزل:

 

امروزه افراد احتیاج دارند که خماتی از قبیل خرید روزانه منزل خود را دریافت کنند. به این معنا که افراد احتیاج دارند که نیاز خرید آن ها از طریق خدماتی برآورده شده و تحویل آن ها گردد. این هم فرصتی دیگر است برای کسب و کار و به این صورت که از افراد مایحتاج منزل آن ها را سفارش گرفته، از فروشگاهای سطح شهر تهیه کرده و درب منزل به آن ها تحویل می دهید، افراد همین که مجبور به جستجوی فروشگاه ها و اتلاف وقت خود نیستند، حاضراند دستمزد خوبی هم پرداخت کنند.

 

آموزش در سطح نیاز فیزیولوژیک:

 

تمام مواردی که گفته شد جهت انجام نیاز به آموزش دارد. خیلی از ما هیچ سررشته ای از آشپزی، استفاده از داروها، رژیم، خواب، روابط خاص نداریم و نیاز هست که فردی این ها را به ما آموزش دهد. هر کدام از نیازها شاخه های مختلفی دارند که شما می توانید بسته به توانایی هایی و علایق خود در رفع این نیازها فعالیت داشته باشید.

 

نتیجه گیری:

 

در این مقاله فعلاٌ به ابتدایی ترین و مقدماتی ترین نیاز هر انسان یعنی نیاز فیزیولوژیکی او پرداختیم. این نیازها به چند دسته تقسیم می شوند مثل خوراک، مسکن، روابط خاص و سلامتی که در هر کدام از این موارد کسب و کارهای پنهان و آشکاری نهفته بود که همگی رفع کننده اصلی ترین و مقدمه همه نیازهای انسان است که از طریق آن می توان به درآمد عالی رسید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر ۱
  1. خلیل کاربر می‌گوید

    باسلام مدل مازلو در شرق وغرب رو بنویسید

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.