Take a fresh look at your lifestyle.

چگونه در عرض یکسال درآمد خود را ۳ تا ۶ برابر افزایش دهید ؟ (بخش سوم ویژه مدیران)

دوستان من سلام امیدوارم حالتان عالی باشد و هر جای دنیا که هستید پر از انرژی باشید. با قسمت سوم چگونه در عرض یک سال درامد خودمان را 3 تا 6 برابر کنیم با شما همراه هستم و خیلی خوشحالم چرا که امروز می‌خواهم در مورد مدیران با شما صحبت کنم. و خیلی خوشحالترم که در مطلب قبلی که در مورد کارمندان بود در عرض 24 ساعت در حدود 2000 کامنت دریافت کرده‌ایم. برای من خیلی جالب بود که بر روی وب سایت و برروی اینستاگرام اینقدر کامت دریافت کرده‌ایم. حتما اگر در حال حاضر کاری ندارید و یا اینکه کارمند هستید مطالب شماره 1 و 2 را مطالعه کنید.

شیر‌ها و عنکبوت‌ها و مشکلات مدیران

 

 

 

من مدیران را به دو دسته تقسیم می‌کنم دسته اول مدیرانی که شیر گونه رفتار می‌کنند و دسته دوم مدیرانی که رفتارشان شبیه به عنکبوت‌ها است  و به همین دلیل من یک تئوری دارم به نام تئوری شیر و عنکبوت. شیر‌ها به این صورت هستند که خودشان به دنبال شکار و مشتری می‌روند و برعکس عنکبوت‌ها تاری را درست می‌کنند و منتظر می‌شوند که مشتری یا طعمه داخل آن بیافتد.

جالب اینجاست که من خیلی از مدیران را مورد بررسی قرار دادم و خیلی از دانش آموخته‌های ما از مدیران کشور هستند.  ما در دوره‌های هوش مالی خود تقریباً از همه صنف‌ها شرکت‌کننده داریم. اکثر مشکلات مدیران به این صورت است که تعداد زیادی از مدیران بر این باورند که کارمند خوب پیدا نمی‌شود.

مشکل فروش

تعدادی از مدیران مشکل فروش دارند یعنی نمی‌توانند به میزان کافی فروش داشته باشند و حتی تعدادی از آن‌ها در برخی از ماه‌ها ضرر می‌دهند به جای اینکه سود کنند. یکی دیگر از مشکلات برخی از مدیران این است که کارشان فصلی می‌باشد.

یکی از مهم‌ترین مشکلات مدیران در کشور که اگر برطرف بشود خیلی صنعت ما، تولید ما و درآمد‌های مدیران بالا خواهد رفت، سیستم سازی است که غالباً وجود ندارد و اگر یک مدیر بخواهد 1 روز کارش را ترک کند دچار استرس خواهد شد. یکی دیگر از مشکلات مدیران این است که هزینه‌های ان‌ها بالاست و نمی‌دانند چگونه باید هزینه‌ها را گم کنند. مشکل دیگری که وجود دارد این است که ان‌ها نمی‌دانند که چطور باید استخدام کنند و نیروی خوب جذب کنند.

تعادل در زندگی و کار

 

چگونه در عرض یکسال درآمد خود را ۳ تا ۶ برابر افزایش دهید ؟ (بخش سوم ویژه مدیران)1

غالباً در مسائلی مانند قرارداد‌ها و چک‌ها با مشکل مواجه می‌شوند. یکی از مشکلات مدیرانی که مثل شیر رفتار می‌کنند و درامد خوبی دارند این است که نمی‌دانند پولشان را در کجا سرمایه‌گذاری کنند. یکی از خصوصیاتی که در مدیران وجود دارد این است که دوست دارند هر کدام از کارمندانشان به یک مولد پولساز برای ان‌ها تبدیل بشود به این معنی که درآمد‌های غیر فعال را دوست دارند که کارنکنند و پول به سمت آن‌ها بیاید.

یکی از مشکلات دیگری که من دیده‌ام این است که در بین مدیران کشورمان احساس می‌شود که تعادل بیین زندگی و کسب و کارشان مشکل دارد و اگر بتوانند بین زندگی و کسب و کارشان تعادل ایجاد کنند به آرامش خواهند رسید و اکثراً به دنبال آرامش هستند.

ترس‌های مدیران در ایران

جالب اینجا است که مدیران ایرانی از معدود مدیرانی هستند که ترس‌هایشان با ترس‌های مدیران سایر نقاط دنیا تفاوت دارد. به عنوان مثال هزینه کردن برای پرسنل بابت گردش ان‌ها و آرامش ان‌ها  و حتی حقوق آن‌ها که می‌ترسند حقوق بالا بدهند و هزینه‌هایشان بالا برود. همچنین می‌ترسند که تبلیغات کنند. بزرگترین مشکل مدیران ایرانی مخصوصاً در کسب و کار‌های سنتی تبلیغات است چرا که اهمیت تبلیغات را نمی‌دانند. 

اگر امروز با مدیران به خصوص مدیران قدیمیی صحبت کنیم، می‌بینیم که اکثر ان‌ها می‌دانستند که در اواخر سال 96 و اوایل سال 97 تورم اتفاق خواهد افتاد اما 95% از ان‌ها هیچ اقدامی انجام ندادند. و اگر از مدیران جوان هم سوال کنید، می‌بینید که افسوس می‌خورند که حتی اگر پول نقد نداشتند چرا از اعتبارشان استفاده نکرده و اجناسی را نخریده و انبار نکرده‌اند. در واقع این افراد هوش مالی پایینی داشته‌اند و یا اینکه از هوش مالی خود استفاده نکرده‌اند.

استفاده مدیران از دوره هوش مالی

 

چگونه در عرض یکسال درآمد خود را ۳ تا ۶ برابر افزایش دهید ؟ (بخش سوم ویژه مدیران)2

ما در هر صنفی که شما بگویید مدیرانی را داشته‌ایم که در دوره‌های هوش مالی شرکت کرده‌اند. از صنایع غذایی گرفته تا پوشاک و تولید و .. ما  مدیرانی داشته‌ایم که در دوره هوش مالی شرکت کرده‌اند. به عنوان مثال آقای محمد امیر جان یک مدیر بسیار پر انرژی که یی کسب و کار 66 ساله را مدیریت می‌کرد.

این کسب و کار از پدر و پدربزرگ به ایشان رسیده بود و توانست درامدش را 5 برابر کند. ایشان در انبار نفت تهران که یکیی از بورس‌های ایران است دارای مغازه می‌باشد و در انجا توانست درآمد خودش را افزایش بدهد. مدیران زیادی داشته‌ایم که توانسته‌اند نتایج بسیار خوبی بگیرند.

درآمد‌های خیلی بالا

محسن پناهنده از یزد که توانست بیزینس خودش را 5 برابر گسترده‌تر بکند و درامد 20 میلیون تومانی را به درامد 100 میلیون تومانی تبدیل کند و شعبه دوم کسب و کارش را نیز احداث کرد. خانم رضوانی، آقای خسروی، خانم ذولفقاری، خانم محبی، آقای رستمی و …. خیلی از افرادی که توانسته‌اند موفق شوند.

شخصی که در کار مبلمان فعالیت می‌کرد و ورشکست شده بود و حتی کارکنانش را اخراج کرده بود توانست درامدش را به هفتاد میلیون برساند و خیلی از مدیران دیگری که به درآمد‌های خیلی بالا رسیده‌اند. در کار‌های مختلف در دوره هوش مالی ما به نتایج مختلفی رسیدیم یک مثال دیگر فردی است که در کار سنگ بود و توانست درامدش را 30 میلیون تومان افزایش دهد.

کار مهمی که مدیران باید انجام دهند

یک مورد مهمی که مدیران باید آن را انجام دهند این است که من از شما می‌خواهم که اگر مدیر هستید همین الان یادداشت کنید که در همین شرایط بد اقتصادی در صنف شما آیا نیستند کسانی که دارند بالا‌ترین درامد‌ها را کسب می‌کنند. قطعا جواب شما بله خواهد ببود چرا که من این سوال را تا به حال از 100 مدیر پرسیده‌ام.

از شما می‌خواهم که لیست رقبای خود را بنویسید فرقی نمی‌کند که رقبا کوچک باشند یا بزرگ، لیستی از ان‌ها تهیه کنید. مشکل مدیران ما این است که تحلیل و فکر نمی‌کنند و زمانی که باید تحلیل کنند به کار‌های کارمندی می‌پردازند چرا که کارمندان خوبی ندارند. شما حالا باید تحلیل کنید و ببینید کسانی که بهتر از شما کار می‌کنند دارای چه مزیت‌هایی هستند و ان مزیت‌ها را در کار خود وارد کنید. این کمترین کاری است که شما می‌توانید انجام دهید.

یک سوال اساسی از مدیران

چگونه در عرض یکسال درآمد خود را ۳ تا ۶ برابر افزایش دهید ؟ (بخش سوم ویژه مدیران)3

من یک سوال خیلیی مهم از شما دارم که جواب آن به شما کمک خواهد کرد که به فکر فرو بروید. اگر همین الان اطلاعاتی به دست بیاورید که بدانید چطور می‌توانید با رقبا خود رقابت کنید، مالیت کمتری پرداخت کنید، تبلیغات خیلی خوبی داشته باشید، در فضای مجازی با هزینه خیلی پایین کسب و کار خود را معرفی کنید و سرمایه‌گذاری موفق انجام دهید چه اتفاقی برای شما خواهد افتاد؟ این اطلاعات چقدر ارزش دارند که باعث شوند همه این خصوصیات در شما ایجاد شوند؟ این اطلاعات از نظر مالی چقدر برای شما ارزش دارند؟ من می‌خواهم که شما به این موضوع فکر کنید و بقیه کامت‌ها را نیز بخوانید.

نتیجه‌گیری

 پس یک نتیجه‌گیریی می‌کنیم. هوش مالی برای مدیران تنها مربوط به مسائل مالی نمی‌باشد و شاخه‌های مختلفی دارد. هوش مالی برای یک مدیر به معنای هوش تبلیغاتی، هوش ریسکی، هوش سرمایه‌گذاری، هوش رقابتی و هوش در فضای مجازی است. برای مدیران هوش مالی تنها دارای یک مفهوم نیست.

از شما می‌خواهم که برای من کامنت بگذارید و بگویید که چقدر می‌ارزد که کمتر مالیات بدهید، بهترین نیرو‌ها را داشته باشید، بتوانید تبلیغات مناسبی داشته باشید و بر روی برند‌سازی کسب و کار خود کار کنید، جزء اولین‌ها بشوید در صنف خودتان ، مسائل مالی و قرارداد‌ها را خودتان مدیریت کنید و دیگر نیاز به وکیل نداشته باشید. من از شما می‌خواهم که برای من کامنت بگذارید و بگویید که این موارد چقدر برای شما ارزش دارد.

حتما این مطلب را برای یکی از مدیرانی که در کشور در حال فعالیت است، بفرستید و اطلاعات او را افزایش دهید. حتما برای من کامنت بگذارید چرا که برای من بسیار مهم است و برای خودتان نیز تأثیرگذار خواهد بود. هم افرادی که جویای کار هستند و هم افرادی که کارمند هستند و هم افرادی که در حال حاضر مدیر هستند، منتظر مطلب چهارم باشید. برای شما بهترین‌ها را ارزو میکنم. شاد و پیروز و سربلند باشید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر ۱
  1. محسن رضایی کاربر می‌گوید

    سلام و درود به استاد تیموری
    هزارماشاالله مثل همیشه پر انرژی و باقدرت خودتون بارها امید به زندگی گرفتم از صحبت های شما و دیدگاهتون ممنونم از این همه لطف و مهربانی بنده مدیر مجموعه تولیدی هستم کسب و کارم قبلا خوب بود اما با رقبای خیلی سرسخت و البته با هزینه های خیلی خیلی بالا در تبلیغات کسب و کارم خیلی افت داشته اما درآمد بالا را قطعا دوست دارم مثلا ۷۰-۸۰میلیون به بالا
    سپاس از راهنمایی های شما که همیشه کمک من بودید