Take a fresh look at your lifestyle.

چگونه به ایده های خوب دست پیدا کنیم

چگونه به ایده های خوب دست پیدا کنیمReviewed by حسین تیموری on Feb 6Rating: 5.0چگونه به ایده های خوب دست پیدا کنیم

 

رسیدن به یک ایده خوب نیازمند الهام و دید جدید است. عقاید ایده پردازی را با بحث در مورد مسائل با دیگران، نوشتن، و تهیه نقشه ذهنی برای بیرون کشیدن ایده‌ها خلق کنید. برای الهام گرفتن، کاری غیر معمولی انجام دهید، سخنرانی‌ها را تماشا کنید. ذهن خود را با تمرین منظم، داشتن خواب کافی و خوردن یک رژیم غذایی سالم قوی کنید.

 

ایده پردازی برای ایده ها

1.نوشتن

هنگام تلاش برای نوشتن و ایده پردازی حداقل ده دقیقه بنشیند و بنویسد. خودت را وادار کن تا ده دقیقه تمام بنویسی، مهم نیست که چه خبر است. عمل قرار دادن خودکار روی کاغذ، بخشی از ذهن شما را تحریک خواهد کرد که ایده‌ ها را ایجاد می‌ کند.

2.نقشه ذهنی داشته باشید

نقشه ذهنی یک استراتژی ایده پردازی است که به شما این امکان را می‌ دهد تا افکار متفاوتی را در ذهن خود ترسیم کنید تا ایده‌ های جدید را تحریک کنید. یک تکه کاغذ، تخته و یا وایت برد بردارید و هدفتان را در مرکز بنویسید. افکار مربوط به اهداف و افکار مرتبط را در اطراف هدف بنویسید و به تقسیم‌ بندی آن‌ ها برای توسعه رشته افکار خود ادامه دهید.

  • برای مثال، یک نقشه ذهنی در مورد هدف زیست‌ محیطی “سبز شدن” می‌ تواند به زیرشاخه هایی مانند “کاهش ضایعات” و “گرم شدن جهانی” تبدیل شود.

3.انجام “rolestorming”

برای یک دیدگاه جدید در مورد یک موضوع، “rolestorming” را امتحان کنید. خودتان را به عنوان فردی دیگر تصور کنید (به عنوان مثال یک والد، دوست، هم‌ کار و یا شریک)و تصور کنید که شما چطور یک سناریو را به عنوان آن‌ ها انتخاب می‌ کنید. شما می‌ توانید این تکنیک طوفان فکری را به افراد مشهور و یا چهره‌ های تاریخی تعمیم دهید (به عنوان مثال آلبرت انیشتین، بیل گیتس).

4.مدیتیشن را امتحان کنید

برای باز کردن ذهن خود به ایده‌ های جدید، مدیتیشن را امتحان کنید. مکانی آرام برای نشستن و تمرکز بر روی سوال در دست پیدا کنید (به عنوان مثال: چگونه می‌ توانم کسب‌ و کار جدید خود را بر روی بودجه محدود خود ارتقا دهم؟ ” ). یک قلم و کاغذ بردارید تا ایده‌ ها را بنویسید و حدود ۳۰ دقیقه مدیتیشن کنید، یا تا زمانی که یک ایده خوب به ذهن شما برسد.

برای اجتناب از نگرانی در مورد زمان، زنگ خطر را روی گوشی خود بگذارید تا علامت ۳۰ دقیقه‌ای را نشان دهد.

5.محدودیت‌ هایی را حذف کنید

محدودیت‌ هایی را حذف کنید که ممکن است مانع از پیشروی طوفان فکری شما شود، گویی هیچ مانعی وجود ندارد. به عنوان مثال، هنگام برنامه‌ ریزی یک مهمانی سورپرایز، شما ممکن است به دلیل محدودیت‌ های مالی از مکان‌ های خاصی مثل رستوران ایتالیایی چشم‌ پوشی کنید. با اجازه دادن به ذهنتان برای رفتن به آنجا در طوفان فکری، ممکن است ایده شبیه‌ سازی رستوران و غذا برای یک مهمانی خانه را به دست آورید.

6.درباره آن در یک گروه بحث کنید

جلسات طوفان فکری گروهی به شما این امکان را می‌ دهد که افکار خود را با تغذیه از ایده‌ های دیگران گسترش دهید. اگر روی یک پروژه گروهی کار می‌ کنید و یا هم‌ کاری می‌ کنید، زمان طوفان فکری را در یک مکان آرام و بدون حواس‌ پرتی برنامه‌ ریزی کنید. اگر در پروژه خود کار می‌ کنید، از دوستان یا همکاران خود بپرسید که آیا می‌ توانید ایده‌ های خود را از آن‌ ها بازتاب کنید و ورودی آن‌ ها را به دست آورید.

 

الهام گرفتن

1.یه کاری رو غیرمعمولی انجام بده

یک تجربه جدید می‌ تواند دقیقا تغییر دیدگاه را ارائه دهد که شما باید ایده‌ های جدید را تحریک کنید. کاری را خارج از معمول انجام دهید تا از برنامه روتین خود خارج شوید و الهام‌ بخش باشید. برای مثال، اگر شما در شهر زندگی می‌ کنید، تعطیلات آخر هفته را برای خارج شهر برنامه‌ ریزی کنید.

2.به سخنرانی‌ها نگاه کنید

برای الهام، به سخنرانان انگیزشی با حضور در سخنرانی‌ ها و یا تماشای گفتگوهای TED نگاه کنید. وب سایت‌ های دانشگاه‌ های محلی را چک کنید تا لیستی از سخنرانی‌ های برنامه‌ ریزی‌ شده را که ممکن است برای شما الهام‌ بخش باشند را ببینید.

3.موسیقی را تجربه کنید

موسیقی می‌ تواند طوفان فکری شما را تکمیل کند، یا برای ایده‌ های خود به خودی خود الهام‌ بخش باشد. سعی کنید به طیف وسیعی از موسیقی گوش دهید تا تجربه موسیقی خود را تغییر دهید (به طور مثال اگر شما طرفدار راک کلاسیک هستید، تلاش کنید به موسیقی جاز یا R & B برای یک تجربه جدید گوش دهید).

 

افزایش قدرت مغز

1.ورزش کردن به صورت مرتب

ورزش کردن می‌ تواند تمرکز شما را برای ۲ تا ۳ ساعت افزایش دهد و قدرت طوفان فکری شما را افزایش دهد. هم چنین می‌ تواند روحیه شما را با بالا بردن میزان سروتونین در مغز افزایش دهد و بهره‌ وری کلی شما را افزایش دهد. برای اینکه ذهن خود را به شکل بالا نگه دارید، حداقل سی دقیقه ورزش کنید (به طور مثال پیاده‌ روی کردن، دویدن، دوچرخه‌ سواری)، ترجیحا قبل از اینکه بنشینید و ایده‌ ها را امتحان کنید.

2.برنامه خواب سالم را حفظ کنید

دقت کنید که خواب کافی برای رسیدن به پتانسیل ذهنی خود داشته باشید. کمبود خواب می‌ تواند باعث از دست رفتن تمرکز، از دست دادن حافظه شود و ممکن است به افسردگی کمک کند. مقدار مورد نیاز برای عملکرد بهینه این است:

  • ۹ تا ۱۱ ساعت در روز برای کودکان
  • ۸.۵ تا ۹.۵ ساعت در روز برای نوجوانان
  • ۷ تا ۹ ساعت در روز برای بزرگسالان

3.غذای سالم بخورید

خوردن یک رژیم غذایی سالم، برای بهبود عملکرد مغز ضروری است. سعی کنید رژیم غذایی خود را با غذاهای “هوشمند” پر کنید که به عملکرد شناختی کمک می‌ کند و تمرکز را بهبود می‌ بخشد. این غذاها شامل موارد زیر هستند:

  • ماهی
  • تمام دانه‌های گیاهی
  • آجیل
  • شکلات تلخ

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.