Take a fresh look at your lifestyle.

چگونه با سرمایه کم به یک سرمایه‌گذار موفق تبدیل شویم!!

چگونه با سرمایه کم به یک سرمایه‌گذار موفق تبدیل شویم!!Reviewed by Marjan on Jul 19Rating:

سرمایه‌گذاری تنها مختص افراد ثروتمند که دارای سرمایه‌های بزرگ هستند، نمی‌باشد. همه افراد می‌توانند با سرمایه‌های کم و سرمایه‌گذاری‌های کوچک شروع کرده و بر ثروت خود بیافزایند و در نهایت به یک سرمایه‌گذار موفق تبدیل شوند. سرمایه‌گذاری وسیله‌‌ای است که شما با استفاده از ان می‌توانید کسب ثروت کنید و البته در ابتدای قدم گذاشتن در این راه نیازی نیست که حتما سرمایه‌ خیلی بزرگی داشته باشید بلکه با سرمایه کم نیز می‌توانید شروع کنید و رفته رفته به ثروت و البته مهارت خود در سرمایه‌گذاری بیافزاید تا برای انجام سرمایه‌گذاری‌های بزرگتر آماده شوید. در این مطلب می‌خواهیم نکاتی را بگوییم که به شما کمک خواهد کرد که این مسیر را بهتر آغاز کنید.

هوش مالی خود را تقویت کنید

 

چگونه با سرمایه کم به یک سرمایه‌گذار موفق تبدیل شویم3

 

در اولین قدم لازم است که شما به دنبال تقویت هوش مالی خود باشید. بخشی از هوش مالی مربوط به مهارت در سرمایه‌گذاری است که شانس موفیت شما را به حد قابل توجهی افزایش خواهد داد. برای تقویت هوش مالی خود در بخش سرمایه‌گذاری لازم است که اطلاعات و آگاهی خود را نسبت به مسائل مربوط به سرمایه‌گذاری افزایش دهید. با تمرین و مطالعه شما می‌توانید هوش مالی خود را در این بخش مانند بخش‌های دیگر تقویت کنید. تقویت هوش مالی باعث خواهد شد شما رفتار درست با پول را به خوبی یاد بگیرید و شانس موفقیت شما در سرمایه‌گذاری افزایش خواهد یافت. بخش مهمی از هوش مالی به سرمایه‌گذاری و مهارت‌های ان مربوط است پس اگر می‌خواهید در آینده به یک سرمایه‌گذار موفق تبدیل شوید تقویت هوش مالی را فراموش نکنید.

سرمایه کم و ریسک کم

اگر می‌خوهید با سرمایه کم شروع به سرمایه‌گذاری کنید لازم است که ابتدا به سراغ سرمایه‌گذاری‌های مطمعن‌تر و کم ریسک‌تر بروید. البته واضح است که به هر جال هر سرمایه‌گذاری دارای مقداری ریسک اما خب میزان این ریسک در سرمایه‌گذاری‌ها متفاوت هستند. کسب و کار‌هایی زیادی هستند که دارای ریسک سرمایه‌گذاری بسیار پایینی می‌باشند و شما می‌توانید بر روی آن‌ها سرمایه‌گاری کنید. در ابتدای کار به این دلیل که هنوز شما به طور کامل مهارت لازم در سرمایه‌گذاری را کسب نکرده‌اید رفتن به سمت سرمایه‌گذاری‌های پر ریسک علاوه بر اینکه ممکن است سرمایه شما را از بین ببرد بلکه باعث نا امیدی و کاهش اعتماد به نفس شما خواهد شد و همین آسیب حتی از پولی که از دست داده‌اید مخرب‌تر خوهد بود.

بدون تمرین وارد میدان مسابقه نشوید

 

چگونه با سرمایه کم به یک سرمایه‌گذار موفق تبدیل شویم1

 

یک ورزشکار را در نظر بگیرید. آیا این ورزشگاه در ابتدایی که این ورزش را شروع کرده است وارد مسابقات بزرگ شده است؟ سرمایه‌گذاریی هم دقیقا به همین شکل است. شما نیاز دارید که قدم‌های اولتان در این مسیر را آهسته و مطمعن بردارید. کم ریسک کنید و آرام، آرام به سرمایه خود اضافه کنید. در همین حین شما در حال یادگیری و کسب مهارت در زمینه سرمایه‌گذاری هستتید در نتیجه در آینده برای انجام سرمایه‌گذاری‌های پر ریسک و پر سود اماده خواهید شد. دقیقا مانند ورزشکاری که ابتدا با تمرین مهارت و تجربه کسب می‌کند و سپس وارد مسابقات می‌شود.

یک استراتژی برای همه موثر نخواهد بود

امروزه دیده می‌شود که برخی از افراد ادعا می‌کنند که یک استراتژی ثابت برای سرمایه‌گذاری را اموزش می‌دهند که همه افراد می‌توانند از ان استفاده کرده و به موفقیت‌های مالی برسند. اگر در ابتدای راه هستید و می‌خواهید با یک سرمایه کم کار را شروع کنید لازم است بدانید که یک استراتزی نمی‌تواند همه افراد را در سرمایه‌گذاری به موفقی برساند. چرا که افرادی که اقدام به سرمایه‌گذاری می‌کنند دارای اهداف پولی، زمانی و … متفاوتی هستند و دلایل و مهارت‌های مختلفی نیز در این زمینه دارند. به همین دلیل نمی‌توان یک استراتژی مشخص برای به موفقییت رسیدن تمام سرمایه‌گذار‌ها ارائه کرد.

تخصص به کمک افراد با سرمایه کم می‌آید

 

چگونه با سرمایه کم به یک سرمایه‌گذار موفق تبدیل شویم4

 

اگه دارای سرمایه کمی هستید و می‌خواهید بر روی یک کار سرمایه‌گذاری کنید به شما پیشنهاد می‌شود که سراغ کار‌هایی بروید که به نوعی از تخصص نیاز دارند. به عنوان مثال امروزه بازار گوشی‌های هوشمند و تعمیرات ان به شدت داغ است و اگر شما بتوانید در تعمیر گوشی‌های هوشمند دارای تخصص و مدرک بشوید با یک سرمایه کم می‌توانید کار خود را شروع کرده و به درامد قابل توجهی برسید. کار‌های اینچنینی زیاد هستند که علاوه بر زود بازده بودند به سرمایه کمی هم نیاز دارند.

در چند بخش مهارت کسب کنید

در همین مطلب گفتیم که برای تبدیل شدن به یک سرمایه‌گذار موفق لازم است که هوش مالی خود را افزایش دهید یعنی اطلاعات مالی خود را در زمینه‌های مختلف بالا ببرید. سرمایه‌گذاری دارای حوزه‌های متنوعی است. زمانی که شروع به کسب اطلاعات و مهارت در مورد حوزه‌های سرمایه‌گذاری می‌کنید این نکته را نیز در نظر داشته باشید که بهتر است حداقل در چند حوزه سرمایه‌گذاری مهارت و اطلاعات کسب کنید.

چرا که داشتن مهارت تنها در یک بخش ممکن است در آینده برای شما مشکل ایجاد کند چرا که بروز شرایط بد اقتصادی و رکود در آن بخش باعث خواهد شد که عملکرد شما در سرمایه‌گذاری با چالشی جدی مواجه شود اما اگر در چند بخش دارای مهارت باشید با این مشکل مواجه نخواهید شد.

از تجارب دیگران استفاده کنید

 

چگونه با سرمایه کم به یک سرمایه‌گذار موفق تبدیل شویم2

 

لازم نیست شما راه‌های اشتباهی را که دیگران قبلا رفته‌اند را مجدداً طی کنید. تنها کافی است کمی زیرک باشید و از تجارب شکست‌های افراد دیگر در زمینه سرمایه‌گذاری استفاده کنید. استفاده از تجارب شکست دیگران و همچنین پیدا کردن دلایل شکست افراد در سرمایه‌گذاری می‌تواند کمک زیادی به شما بکند. سعی کنید مرتباً با افراد مختلف در مورد تجاربی که در زمینه سرمایه‌گذاری داشته‌اند صحبت کنید. این تجارب چه به موفقیت ختم شده باشند و چه منجر به شکست این افراد شده باشند، می‌توانند برای شما بسیار سودمند باشند.

ایده پرداز باشید و از ایده‌های دیگران نیز استفاده کنید

گاهی اوقات داشتن خلاقییت می‌‌تواند باعث شود که شما راه چند ساله را در مدت کوتاهی طی کنید. نمونه‌های زیادی از کسب و کار‌های جدیدی وجود دارند که با سرمایه گذاری کوچک بر روی یک ایده جالب ایجاد شده و به سود‌های قابل توجهی رسیده‌اند. سعی کنید به ایده‌های جدید خود بها بدهید. همچنین با افراد مختلف و افرادی که در زمینه سرمایه‌گذاری موفق بوده‌اند مرتباً صحبت کنید. البته منظور این نیست که شما هم ایده‌های آن‌ها را دقیقا اجرا کنید، اما گاهی اوقات این افراد می‌توانند ایده‌هایی را به شما بدهند که با کمی تغییر می‌توانید یک کسب و کار و سرمایه‌گذاری پر سود را با یک سرمایه کم انجام دهید.

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.