Take a fresh look at your lifestyle.

چگونه شبکه های اجتماعی باعث رونق کسب و کار ما می شوند ؟

چگونه شبکه های اجتماعی باعث رونق کسب و کار ما می شوند ؟Reviewed by Marjan on Dec 26Rating:

این روزها شبکه های اجتماعی ، خیلی رونق گرفته اند و پیشرفت های زیادی نسبت به گذشته داشته اند ؛ همین باعث شده است که مسئله کسب درآمد از این شبکه ها و بازاریابی کردن از طریق آن ها ، قوت بگیرد . این شبکه های اجتماعی ، خیلی نزد مردم محبوب شده اند و افراد ، ساعات زیادی را صرف گشت و گذار در آن ها می کنند . همین باعث می شود که افراد تشویق شوند که از طریق آن ها ، کسب و کار خودشان را رونق بدهند . شبکه های اجتماعی ، یک منبع عظیم از مشخصات افراد ، روابط آن ها و خواسته هایی که دارند ، به شمار می آید . در این جا ، رابطه بین مشتری و فروشنده ، نزدیک تر می شود و از نیازهای هم دیگر ، با خبر می شوند .

بررسی های آماری شبکه های اجتماعی

 

چگونه شبکه های اجتماعی باعث رونق کسب و کار ما می شوند ؟1

 

در مطالعه ای که یک موسسه تحقیقاتی در آمریکا برای پی بردن به نقش شبکه های اجتماعی در برندسازی انجام داده است ، نشان داده شد که 500 خرده فروش آنلاین در جهان در سال 2013 میلادی ، 2.69 میلیارد دلار درآمد از طریق همین ارجاع دادن در شبکه های اجتماعی به دست آورده اند ؛ که این عدد در مقایسه با سال 2013 ، 60 درصد افزایش داشته است .  آمار سال 2014 میلادی ، نشان داده است که بیش از 97 درصد جستجوهایی که کاربران در شبکه های اجتماعی انجام می دهند ، مربوط به فروشگاه های اینترنتی و انواع مختلفی از کسب و کار است . 80 درصد مدیران هم اعتراف کرده اند که این شبکه ها ، نقش مهمی در مارکتینگ دارند .

دسترسی به شبکه های اجتماعی

با راه اندازی و گسترش استفاده از فیس بوک و توییتر ، خرید و فروش از طریق شبکه های اجتماعی در اغلب کشورهای دنیا ، رونق گرفته است ولی متاسفانه در جامعه ما به دلیل محدودیت هایی که در دسترسی به این شبکه ها وجود داشت ، این مسئله با تاخیر همراه بود اما بعد از روی کار آمدن گوشی های هوشمند  و رو آوردن بسیاری از افراد به اینستاگرام به عنوان یک شبکه اجتماعی ، این قضیه رنگ و روی بیشتری به خود گرفت . امروزه خرید و فروش به صورت آنلاین و از طریق به اشتراک گذاری عکس کالای مورد نظر ، رونق نسبی ای گرفته است و خیلی از قشر جوان جامعه ، به راه اندازی کسب و کار خودشان در شبکه های اجتماعی رو آورده اند .

عدم نیاز به سرمایه قابل توجه

 

چگونه شبکه های اجتماعی باعث رونق کسب و کار ما می شوند ؟5

 

اگر به شبکه های اجتماعی نگاه کنیم ، می بینیم که فرصت های شغلی زیاد و جدیدی را برای افراد ایجاد کرده اند تا بدون نیاز به سرمایه آن چنانی ، کسب و کار خودشان را شروع بکنند و کم کم آن را توسعه بدهند . امروزه این شبکه ها پر شده اند از عکس ها و تبلیغات لباس های برند ، زیور آلات بدلی ؛ صنایع دستی ، آشپزی ، محصولات پزشکی و تناسب اندام و … و می بینیم که هر کدام از آن ها توسط هزاران نفر دنبال می شوند و با تبلیغ هایی که خواسته و یا نا خواسته به سوی افراد روانه می شود ، آن ها را برای خریدن این محصولات ، وسوسه می کند .

برای این که بتوانید از طریق این شبکه های اجتماعی در هر زمینه شغلی ای که هستید به درآمد بالایی دست پیدا کنید ، باید به نکات زیر توجه داشته باشید :

  • هدف های خودتان را شناسایی کنید
  • هدف هایی را انتخاب بکنید که بتوانید همه آن ها را بررسی بکنید
  • مشتری های خودتان را بشناسید
  • هیچ وقت رقیب های خودتان را دست کم نگیرید
  • برای محتواسازی ، برنامه دقیقی داشته باشید

آسیب های این نوع تجارت

علی رغم این فایده هایی که برایتان گفتیم ، نباید از آسیب های این نوع تجارت غافل بشوید . کم نبوده اند افرادی که پولی واریز کرده اند و جنسی دریافت نکرده اند یا جنسی به آن ها داده شده که با آن چه سفارش داده بودند ، زمین تا آسمان فرق می کرد . اگر کاربران ، یک سری از اصول ایمنی خاص را رعایت نکنند ، خیلی راحت می توانند در معرض سو استفاده و کلاه برداری قرار بگیرند .

مطالعه کنید:

این مطلب برای تو سودمنده، حتما بخونش :
درآمد از اینترنت

راه های کسب درآمد از شبکه های اجتماعی (اینستاگرام، تلگرام )

شناسایی مشتری ها

 

چگونه شبکه های اجتماعی باعث رونق کسب و کار ما می شوند ؟7

 

شبکه های اجتماعی موفق ، این توانایی را دارند که با مخاطبانی که مناسب حال و نیازشان هستند ، ارتباط برقرار بکنند . معمولا باید جنس و رده سنی ای که محصول و یا خدمات ارائه شده ، مربوط به آن دسته از افراد هستند شناسایی بشوند ؛ چون از این طریق تبلیغ های مورد نظر ، فقط به همان افراد فرستاده می شوند تا از به هدر رفتن هزینه و زمان ، جلوگیری شود .

شناسایی رقبا

نکته جالب دیگری که در مورد شبکه های اجتماعی وجود دارد این است که فرد می تواند به طور نا محسوس ، رقیب های خودش را تحت نظر داشته باشد . از این طریق خیلی راحت می توانید متوجه بشوید که فعالیت رقیبانتان تا چه حد جدی است و این که مثلا آن ها چه طور از پس تفاوت های فرهنگی بر می آیند و یا چگونه از خلاقیت شان استفاده می کنند و عکس های خاص و منحصر به فردی را از کالا ها و خدمات خودشان ارائه می دهند .

امکان بررسی بازخورد مخاطبین

 

چگونه شبکه های اجتماعی باعث رونق کسب و کار ما می شوند ؟6

 

شما می توانید میزان بازخورد مطالب ، تعداد لایک ها ، نظرات ، اشتراک گذاری های مجدد مطلب مورد نظرتان را بررسی کنید و این می تواند میزان موفقیت شما را در آن زمینه ، ارزیابی بکند . به این طریق شما می توانید متوجه بشوید که چه نوع مطالبی و چه سبکی از نوشتن برای شبکه اجتماعی شما و رونق بخشیدن به کسب و کارتان ، طرفدار بیشتری دارد .

معرفی برند

بهتر است که در شبکه های اجتماعی به جای این که در قدم اول به فکر فروش محصولتان باشید ، سعی کنید که برند خودتان را آن جور که باید و شاید معرفی بکنید . می توانید در شبکه های اجتماعی مختلف ، خبرهای جدیدی را در مورد عرضه محصولتان بگذارید و راجع به موفقیت هایی که به دست آورده اید ، به مخاطبانتان بگویید . تا زمانی که مخاطب با شما وارد یک رابطه نزدیک و صمیمی و عاطفی نشود و به عبارت دیگر ، صفحه شما را دوست نداشته باشد ، نمی توانید از او انتظار هیچ گونه اقدامی را داشته باشید .

در نظر گرفتن تخفیف و امتیاز

 

این مطلب برای تو سودمنده، حتما بخونش :
بازاریابی شبکه های اجتماعی؛ شاخه دار شوید

چگونه شبکه های اجتماعی باعث رونق کسب و کار ما می شوند ؟2

 

یکی دیگر از مسائلی که باعث می شود مردم خریدهای خودشان  را از صفحات و کانال های مختلف انجام دهند ، به دلیل هدیه های کوچک و کوپن های تخفیفی است که در آن ها برای مشتریانشان در نظر گرفته می شود . البته این عمل نباید خیلی تکراری شود وگرنه افراد ، اشتیاق خودشان را برای آن از دست می دهند . اگر در شبکه های اجتماعی در روزهای خاصی از سال یا برای مشتریان خاص و دائمی تان تخفیف یا هدیه و یا اشانتیونی قرار دهید ، خیلی سریع می توانید مشتریان خودتان را چندین برابر بکنید .

پاسخگویی به مشتریان و یا افراد مخاطب

یکی دیگر از راه هایی که این شبکه ها محبوبیت و در نتیجه درآمد شما را افزایش می دهند ، این است که شما می توانید به تمام پرسش ها و ابهاماتی که برای مخاطبانتان ایجاد شده است ، پاسخ بدهید و از این طریق احترام خودتان را به آن ها نشان بدهید . همین باعث می شود که مشتری از رفتار شما خوشش بیاید و تحت هیچ شرایطی صفحه شما را ترک نکند  .

نتیجه گیری

در شبکه های اجتماعی ، اگر مخاطبی از کار شما خوشش بیاید و از آن راضی باشد ، در صفحه شما حضور پیدا می کند و از برند و محصولات شما تعریف می کند و این تعریف او چون از طرف یک فرد مصرف کننده مطرح شده است ، باعث می شود که اعتماد افراد دیگر هم به محصول و یا خدمات شما جلب شود و این برایتان تاثیری خیلی بیشتر از گران ترین تبلیغات بنری و بیلبوردی دارد . بر عکس این وضعیت هم صادق است ؛ یعنی اگر یکی از مشتریان شما نا راضی باشد و در صفحه شما گلگی بکند ، چنان اثر منفی ای بر ذهنیت افراد دیگر نسبت به محصول شما و کارتان می گذارد که حتی پس از هفته ها و یا ماه ها تبلیغات خیره کننده ، نمی توانید این تاثیر منفی را از ذهن آن ها پاک بکنید .

اگر در بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی ، هوشمندانه و زیرکانه و حساب شده عمل بکنید ، روز به روز می توانید میزان فروش و تعداد مشتری های خودتان را افزایش بدهید . درست است که این روزها حضور در شبکه های اجتماعی برای هر کسب و کاری که دارید ، اهمیت زیادی دارد و حضور در آن ها به خودی خود یک قدم موثر برای افزایش اعتبار شما و شناساندن برند مورد نظرتان به مخاطبانتان به حساب می آید اما اگر در این راه ، عملکردی غیر حرفه ای و اشتباه داشته باشید ، نه تنها نمی توانید پیام اصلی خودتان را به افراد مخاطبتان برسانید ، بلکه حتی نتیجه ای کاملا برعکس می گیرید و تاثیر منفی ای بر ذهن آن ها می گذارید

از این مطلب خوشت اومد پس لایکش کن

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد تخفیف ۱۰٪
تو بهترینی
کد تخفیف ۲۰٪
نزدیک بودا
کد تخفیف ۳۰٪
یکبار دیگه تلاش کن
کد تخفیف ۴۰٪
خوش شانس نبودی
کد تخفیف ۵۰٪
تو عالی هستی
شانس خودِت رو برای برنده شدن یک فرصت امتحان کن!
برای استفاده از این فرصت لطفاً ایمیل و تلفن همراه خودت رو وارد کن.
قوانین بازی :
  • هر کاربر ۳ بار فرصت دارد.
  • کسی که تقلب می‌کند، شناسایی می‌شود.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.