Take a fresh look at your lifestyle.

تئوری کندو

تئوری کندوReviewed by باقری on Sep 12Rating: 5.0
 
 
دوستان من سلام امیدوارم حالتان عالی و پر از انرژی باشید. امروز می‌خواهم در مورد تئوری کندو با شما صحبت کنم. اگر صاحب کسب و کاری هستید و یا می‌خواهید کسب و کاری را راه‌اندازی کنید و یا حتی اگر کارمند هستید این اطلاعات خیلی به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید تصمیمات درستی در مورد مسائل مالی مخصوصاً در حوزه کسب و کار بگیرید. می‌دانید که کندو دارای ساختار خیلی منظمی است و دقیقاً می‌خواهیم ببیینیم که چرا دارای ساختار منظمی است. دلیل این نظم این است که در کندو هر کسی وظایف خاص خودش را دارد و هر کسی وظایف خودش را به درستی انجام می‌دهد.
 
زنبور ملکه، زنبور‌های کارگر، زنبور‌هایی که دژبان هستند و جلو در کندو می‌ایستند همگی گار خودشان را انجام می‌دهند به همین دلیل دارای یک ساختار است. جالب اینجاست 99.9% از بیزنس‌های داخل ایران اصلا سیستم‌سازی ندارند و مثل تئوری کندو عمل نمی‌کنند. یعنی معلوم نیست کار هرکسی در سازمان چه چیزی است و چه نقطه قوتی دارد و چه کاری را بهتر می‌تواند انجام بدهد و سیستم منظمی در کسب و کار‌ها وجود ندارد. باید گفت که این کسب و کار‌ها سیستم‌سازی در کسب و کارشان ندارند و فقط 0.1% از کسب و کار‌های ایران در کار خودشان دارای سیستم‌سازی هستند.

[btnForPushNotification]

95% از کسب و کار‌ها حال خوبی ندارند

 

تئوری کندو1

 

در حال حاضر 95% از کسب و کار‌ها حالشان خوب نیست و فقط 5% از کسب و کار‌ها حالشان خوب است. اگر این سیستم سازی را داشته باشند خود سیستم کارش را درست انجام خواهد داد . اگر نداشته باشند نا خود آگاه اشتباهاتی رخ خواهد داد. به عنوان مثال احساس می‌کنم بییزینس‌هایی مانند دیجیکالا در این 95% باشند چرا که دیشب اعلام کردند 175 نفر از نیروهایشان را تعدیل نیرو کرده‌اند.
 
اگر حال بیزینستان بد است و سیستم‌سازی ندارید به حرف من گوش بدهید. در حال حاضر کسانی که حال بیزینسشان بد است خودشان را مقروض می‌کنند. یا به بازار بدهکار می‌شوند و یا اینکه وام می‌گیرند که در هر دو صورت این کار اشتباه است. وام نگیرید چرا که خود وام برای مدیر سازمان و برای کسانی که این بیزینس را می‌گردانند دارای تبعاتی است. این تبعات هم از نظر ذهنی و هم از نظر مسئولیتی به وجود می‌آید. الان شما باید به این موضوع فکر کنید که چطور این بیزینس را حفظ کنید. اگر وام بگیرید شما بیزنستان را حفظ نمی‌کنید بلکه ان را حذف خواهید کرد. پس اگر حال بیزنستان بد است وام نگیرید.
 

کاهش هزینه‌ها

 
حالا به مورد بعدی می‌پردازیم که کاهش هزینه‌ها است. به عنوان مثال کمپانی دیجیکالا به احتمال خیلی زیاد به خاطر کاهش‌ هزینه‌ها اقدام به تعدیل نیرو کرده است. اگر حال بیزینستان بد است شما دو راهکار حذف و جذب را خواهید داشت. اول اینکه می‌توانید نیرو‌هایتان را حذف کرده و مثلاً به جای هر سه نیرو تنها یک نیرو کارآمد، بگیرید. همچنین باید لیست هزینه‌های سازمانتان را در بیارید و ببیینید کدامشان را می‌توانید حذف کنید که با حذف آن دچار ایراد خاصی نخواهید شد. زمانی که این موارد را حذف می‌کنید توصیه می‌کنم که به هیچ وجه تبلیغات را حذف نکنید.

[btnForPushNotification]

 
تبلیغات شریان اصلی کسب و کار شما است و شما نباید رگ خودتان را بزنید. اگر مدیر کسب و کار هستید و از آنجایی که مدیران کسب و کار در ایران آموزش نمیبینند و مشاور نمی‌گیرند حتماً در این مسیر از یک مشاور استفاده کنید. 95% از بیزینس‌ها در حال حاضر حالشان خوب نیست و سه راهکار وجود دارد اول اینکه به هیچ وجه وام نگیرید. دوم اینکه هزینه‌ها را کاهش بدهید و تبلیغات را حذف نکنید. و سوم اینکه از یک مشاور استفاده کنید که در این راه به شما کمک کند و مشاوری را هم که می‌گیرید سعی کنید از مشاوران گرانقیمت استفاده کنید. مشاورانی که هم از نظر مالی و هم از نظر خرد دارای جایگاه بالایی باشند.

5% از بیزینس‌ها حالشان خوب است

 

تئوری کندو2

 

به سراغ 5% دیگر از بیزینس‌ها می‌رویم که حالشان خوب است و در حال حاضر خیلی خوب دارند پول در می‌آورند. این بیزینس‌ها برای اینکه پیش از ثبات کسب و کارشان را توسعه بدهند قبل از اینکه هر قسمت از بیزینسشان سیستم‌سازی بشود مانند کندو برای توسعه نیاز به پول دارند.
 
پولی که پس انداز کردند و درآمدی که دارند برای این هدفشان کافی نیست در نتیجه آن‌ها هم اقدام به گرفتن وام می‌کنند. این کار هم اشتباه است و شما نباید این اشتباه را انجام بدهید. برای توسعه کسب و کارتان در حال حاضر وام نگیرید. کمپانی‌هایی که در این شرایط قرار می‌گیرند بعد از طی پروسه‌ای به سمت ورشکستگی حرکت می‌کنند. صاحب بیزینس ورشکسته نمی‌شود چرا که پول خودش را درآورده و رشد هم کرده است اما خود شرکت ورشکسته خواهد شد. موفقیت به صورت پله ای است وام نگیرید و اجازه بدهید به صورت پله ای در هرپله خود کار‌ها به درستی انجام شود.

[btnForPushNotification]

افزایش بازدهی کارمندان

 
موردی که به شما توصیه می‌کنم که کارتان بهتر انجام شود افزایش بازدهی کارمندان است. در حال حاضر به احتمال خیلی زیاد کارمندان گرانقیمت کم داریم. منظورم از کارمندان گرانقیمت کارمندانی است که ارزش زیادی دارند. کارمندانی که در زمینه که شما نیاز دارید سال‌ها تجربه دارند. حتماً افرادی را جذب مجموعه خودتان بکنید که توانمند هستند.
 
جالب اینجاست که کسب و کار‌هایی که جز 95% بودند غالباً این نیرو‌ها را از دست می‌دهند. یعنی نیروهای خوبی را که شما به آن نیاز دارید را اخراج می‌کنند و شما می‌توانید این افراد را جذب کنید. سعی کنید بهترین‌ها را جذب کنید. گاهی اوقات شرکت‌ها برای اینکه رشد کنند می‌آیند و ملکشان را بزرگ می‌کنند. نیازی به بزرگ کردن ملک ندارید شما باید آدم‌هایی که در تیمتان هستند، کیفیتشان را بهتر کنید.

[btnForPushNotification]

 
افراد را بررسی کنید و ببینید چه کسانی به درد شما می‌خورد و سپس کسانی که دارای بازدهی خوبی نیستند را می‌توانید تعدیل کنید و نیرو‌های جدیدی بگیرید که قابلیت‌های بهتری دارند و درگذشته خیلی عالی عمل کرده‌اند. شما هم حتماً از مشاور استفاده کنید. بیزینس شما حالش خوب است و اگر از مشاور استفاده کنید، می‌توانید این حال را عالی‌تر کنید. پس برای توسعه هیچوقت وام نگیرید.

تجربه تیم آموزشی ماهان تیموری در هردو شرایط

 

تئوری کندو3

 

خود مجموعه ماهان تیموری هر دو شرایط خوب و بد را تجربه کرده است. در شرایط بد خیلی سه مورد گفته شده به من کمک کرد. من وام نگرفتم، هزینه‌هایم را کاهش دادم. در مورد استخدام هم در آن زمان من شش میلیون حقوق می‌دادم اما به جای این کار امدم و یک مدیر استخدام کردم با یک میلیون حقوق و شش کارآموزش استخدام کردم که به هرکدام 250 هزار تومان حقوق می‌دادم. یعنی من در حدود 50% از هزینه‌هایم را کاهش دادم و کارم هم بهتر انجام شد. من در شرایط بد 95% بوده‌ام و در حال حاضر هم که در شرایط خوب و در بین بیزنس‌های 5% هستیم هم حواسمان هست.
 
چرا که ما در حال حاضر چند پروژه بزرگ را داریم. به عنوان مثال پروزه کوچینگ را داریم که اولین همایش بزرگ کوچینگ است که در برج میلاد برگزار می‌شود. ما این کار را با افزایش بازدهی انجام دادیم. یعنی مدیران لایقی را جذب کرده و بازدهی را افزایش دادیم. خود من درگیر نشدم. برای پروزه کوچ مدیر خودش را گرفتیم.

[btnForPushNotification]

 
برای پروزه سرمایه‌گذاری بزرگترین مدرسه سرمایه‌گذاری مدیر خودش را گرفتیم. تولید اپلیکیشن، آموزش اپلیکیشن و مارتکینگ اپلیکیشن در موسسه ما در حال آماده سازی است که برای آن مدیر خودش را گرفتیم. بهترین پکیج آموزش هوش مالی در اینترنت درحال اماده شدن است و مدیر خودش را دارد. ما در موسسه آموزشی ماهان تیموری افزایش بازدهی را خیلی خوب انجام دادیم. ما از متخصصان بسیار خوبی که در جاهای دیگر در حال کار بودند و کیفیت کارشان به مقدار کافی دیده نمی‌شد در تیممان استفاده کردیم.

نتیجه‌گیری

مثل کندو عمل کنید اگر بتوانید مثل کندو بیزینستان را مدیریت کنید، می‌توانید آن را رشد دهید. حتما بیزیینس شما باید دارای ساختار و سیستم باشد. درآینده من در دوره هوش مالی مدیران کاملاً آموزش داده‌ام که چطور می‌توانید بیزینسی داشته باشید که ان را سیستم سازی کرده باشید. این موضوع بسیار مهم است. چرا که پروسه استخدام، اخراج، افزایش عملکرد نیرو، گزارش عملکرد نیرو، تبلیغات و فروش تماماً به سیستم سازی در کسب و کار بر می‌گردد که من در دوره هوش مالی مدیران که هنوز رونمایی هم نشده است توضیحات زیادی در مورد آن داده‌ام.

[btnForPushNotification]

 

امیدوارم این مطلب را چند بار ببیینید چرا که اگر شما مدیر، کارمند و یا حتی کسی باشید که می‌خواهد یک کسب و کار را راه‌اندازی کند اگر اطلاعاتی که در این مطلب وجود دارد را درک کنید بهترین تصمیمات را در کسب و کارتان خواهید گرفت. از شما می‌خواهم که اگر مطالب قبلی را ندیدید، حتماً آن‌ها را ببینید. حتماً این مطلب را برای یکی از عزیزانتان که می‌دانید کمک زیادی به او خواهد کرد بفرستید و حتماً نظرتان را برای من بفرستید. برای شما بهترین‌ها را آرزو می‌کنم. شاد باشید و خدانگهدار.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.