Take a fresh look at your lifestyle.

مثلث طلایی استخدام

مثلث طلایی استخدامReviewed by حسین تیموری on Apr 16Rating: 5.0

فرآیند استخدام ۳ مرحله‌ای چیست؟

احتمالا شما یک مدیر هستید که برای استخدام به بهترین پرسنل نیاز دارید!

سه عنصر کلیدی وجود دارند که در طول فرآیند استخدام در نظر گرفته می‌شوند.

استخدام جدید شما باید:

  • نتیجه گرا باشد
  • مهارت‌های مورد نیاز از او خواسته شود
  • تناسب خوبی برای محیط کار داشته باشد

ممکن است این را “مثلث طلایی” استخدام بنامیم. اکثر مشکلات شما با پرسنل از کمبود در یکی از این سه حوزه برطرف خواهد شد.

 

۱. در سراسر فرآیند مصاحبه Oriented گرا باشید

 ا ایجاد یک لیست از هر نتیجه‌ای که می‌خواهید فرد جدید تولید کند شروع کنید. همیشه بر روی نتایج تمرکز کنید تا فعالیت‌ها. ۱۰۰ امتیاز بگیرید و آن‌ها را در فهرست نتایج مورد نظر خود قرار دهید، به پایه مقدار تقسیم کنید. این تخصیص به شما کمک می‌کند در مورد مهم‌ترین نتایج مورد نیاز تصمیم‌گیری کنید. با استفاده از قانون ۸۰ / ۸۰، اگر یک لیست از ده نتایج مورد نظر برای این کار داشته باشید، دو مورد از آن کارها به ۸۰ نقطه می‌رسند و هشت کار دیگر تنها ۲۰ امتیاز کسب می‌کنند.

 

۲. مهارت‌ های آن‌ها را تقویت کنید

 زمانی که دقیقا مشخص کردید که می‌خواهید فرد چه کار بکند و نتیجه‌ای که انتظار می‌رود را تولید کند، دومین مورد در طول فرآیند استخدام مهارت‌ است. شما به دنبال کسی هستید که سابقه اثبات‌ شده در این زمینه داشته باشد. شما به دنبال نامزدی هستید که با موفقیت مهارت‌های لازم برای رسیدن به نتایجی که میخواهید را داشته باشد.

 

۳. آیا آن‌ ها برای محیط کار فعلی تناسب خوبی دارند؟

 سومین عنصر شخصیت است. در مطالعات بسیاری که از هزاران شکست شغلی بدست آمده است علت اکثر آن‌ ها “مناسب” بوده‌ است و این به این معنی است که فرد شخصیت صحیحی ندارد که با شما و افراد دیگر که روی تیمکار می‌کنند تناسب داشته باشد.

 یکی از قوانین اساسی طبیعت انسان این است که مردم تغییر نمی‌کنند. در طول زمان، آن‌ها حتی بیشتر از آنچه که هستند، نشان میدهند. آن‌ها شخصیت اصلی خود، خلق و خوی و عادات کاری خود را تغییر نمی‌ دهند. شما هرگز نباید فردی را با یک مشکل شخصیتی دارد استخدام کنید تا زمانی که او شروع به کار در شرکت تان کند، فرد تغییر می کند. به سادگی این اتفاق نخواهد افتاد.

 

مثال: مدتی پیش زنی را داشتم که کارش را خیلی خوب انجام می‌ داد. او مسئول پست، ارسال و تحویل بود و کاملا صلاحیت داشت. او فقط یک مشکل داشت. او زود رنج و بود و از زبان بدی استفاده می‌ کرد و با اعضا شرکت مسئله داشت.

نقش و هدف من در کسب‌ و کار به دست آوردن و حفظ هماهنگی بین مردم است. من اجازه نخواهم داد که فرد منفی در شرکت من کار کند. ناله کردن و انتقاد از دلایل خاتمه فوری هست. هنگامی که کارکنان من درباره مشکلاتی که با این زن داشتند برای من تعریف کردند، او را به طور خصوصی کنار گذاشتم و به او گفتم، مهم نیست که او در شغل خود چقدر خوب بود، رفتارشما در شرکت من قابل‌ قبول نیست.

با تعجب جواب داد: “ نگاه کنید، من یک ماده سگ هستم. من همیشه یک سگ بوده‌ ام. قصد تغییر ندارم. اگر شخصیت من را دوست نداشته باشید، این مشکل شماست.

 

گزارش مالی آزاد: راه ثروت

 شما همیشه افراد را براساس عملکرد گذشته خود استخدام می‌ کنید و نتایج را در امید و آرزوهای آینده خود ثابت می‌ کنید. بسیاری از صاحبین کسب‌ و کار با استخدام یک فرد کاملا بی‌ تجربه برای یک شغل مهم، اشتباه را در فرآیند استخدام خود مرتکب می‌شوند. آن‌ها براساس آنچه که فرد فکر می‌کند می‌تواند در آینده انجام دهد، به جای آنچه در گذشته انجام داده‌ است، استخدام می‌کنند. گاهی اوقات این رویکرد موفق خواهد بود، اما در اغلب موارد شکست بزرگی خواهد بود.

قانون این است که شما هرگز نباید فرد بی‌ تجربه برای یک شغل مهم استخدام کنید. تنها پیش‌ بینی‌ کننده واقعی عملکرد آینده عملکرد گذشته می‌ باشد. در طی فرآیند مصاحبه با یک کاندیدا، مهم‌ترین نگرانی شما این است که آیا کاندید با موفقیت شغلی که شما استخدام می‌ کنید می تواند بهترین خودش باشد یا خیراصو

 

نویسنده: سحر رحمان زاده (یکتا) …. کارشناس ارشد تیم ماهان تیموری

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.