Take a fresh look at your lifestyle.

هوش مالی بالا و نقش آن در پولدار شدن

هوش مالی بالا و نقش آن در پولدار شدنReviewed by Marjan on May 31Rating:

آیا می دانید که هوش مالی چیست؟ IQ خود یک فاکتور اطلاعاتی است ، که سطح کلی اطلاعات شما را ارزیابی می کند. دو نوع هوش وجود دارد یک هوش عاطفی است که توانایی شما را برای کنترل احساسات اندازه گیری می کند و دیگری هوش مالی است که نشان دهنده  سطح معلومات شما در حوزه اطلاعات مالی است و مشخص می کند که چقدر با پول ارتباط دارید.

 

هوش مالی

 

هوش مالی بالا و نقش آن در پولدار شدن5

 

افرادی که دارای هوش مالی بالایی هستند، دقیقا متوجه هستند که چه ابزاری را باید داشته باشند که به وسیله آن منابع مالی خود را در جهت صحیح مدیریت کنند.

هر کس می تواند هوش مالی خود را افزایش دهد.برای این کار لازم نیست شما یک دانشجو باشید، تمایل شما به انجام این کا ربرای تغییر وضعیت مالی بسیار مهم است. اصلا مهم نیست که چه مقدار پول در اختیار دارید و در هر شرایطی می توانید شروع به افزایش هوش مالی خود کنید.فراموش نکنید با افزایش هوش مالی ،می توانید احساس قدرت مالی را در خود به وجود بیاورید.

 

توقف نکنید

هنگامی که شما شروع به تمرکز در ارتباط با  امور مالی خود می کنید،موانع را کنار بگذارید و اجازه ندهید در این راه عاملی باعث توقف پیشرفت شما شود. در این زمان است که شما تغییرات را شروع خواهید کرد. تمرکز کامل بر روی بهبود مسائل مالی، مطمئنا هوش مالی شما را افزایش می دهد.

خودتان را آموزش دهید

 

هوش مالی بالا و نقش آن در پولدار شدن4

 

توصیه نمی شود که به کلاس های درس بروید تا بتوانید  درباره ی امور مالی مانند  سهام و اوراق قرضه اطلاعات کسب کنید. لازم نیست برای اینکه با سرمایه گذاری آشنا شوید آن را انجام دهید کافی است یک مشاور قابل اعتماد برای کمک به خود در تصمیم گیری ها درنظر بگیرید.

به این نکته توجه داشته باشید که شما باید به دنبال این موضوع بروید که چگونه رفتار خود را با پول تغییر دهید. ببینید که چگونه با پول خود رفتار می کنید و تصمیماتی که هر روز در ارتباط با مسائل مالی می گیرید را بررسی کنید.ببینید آیا این تصمیمات وضعیت مالی شما را بهتر میکند یا بدتر می شود.با خود تعهد کنید که تنها در رفتارهایی که به سود است شرکت کنید. این کار باعث افزایش هوش مالی شما خواهد شد.

تفکر خود را تغییر دهید

تفکر ما باید رشد کند و از تفکر محدود پرهیز کنیم، برای افزایش هوش مالی خود و همچنین احساس موفقیت مالی ذهنیت خود را تغییر دهید. برای بدست آوردن ثروت شروع به تفکر مهم ترین مسئله است . هنگامی که تمرکز بر روی صرف هزینه است، هوش مالی خود را در سطح پایین نگه داشته می شود. اما زمانی که شما شروع به فکر کردن در مورد اینکه چگونه پول بیشتری بدست آورید می کنید،هوش مالی خود را افزایش می دهید و تصمیماتی را اتخاذ می کنید که این اندیشه را دنبال می کنند.

 

 زمان خود را عاقلانه صرف کنید

 

هوش مالی بالا و نقش آن در پولدار شدن

 

برای افزایش هوش مالی شما  باید شامل زمان  مناسبی نیز در جهت مسائل مالی اختصاص  دهید. برای داشتن سطح مالی خوب ، باید مقدار پول  مناسبی نیز داشته باشید. آزاد کردن خود از بدهی، هوش مالی شما را افزایش خواهد داد و همچنین هزینه های روزمره شما را کنترل می کند. به جای انتظار و سوال پرسیدن از خود که آیا می توانید آنچه را که می خواهید بدست آورید هر ماه برای امور مالی خود برنامه ریزی کنید . زمان بگذارید ،درآمد خود را بصورت دقیق محاسبه کنید و سپس تصمیم گیری کنید که چگونه باید آن را صرف کنید. انجام این کار به شما قدرت کنترل بیشتری بر روی منابع مالی شما می دهد.

 

 با متخصصین صحبت کنید

با بازرگانان، کارگزاران و مشاوران مالی ارتباط برقرار کنید. با پرسیدن یک سوال از سری سوالات در مورد امور مالی شخصی یا کارآفرینی شروع کنید. آنها مطمئنا میتوانند بینش و مشاوره خوبی را برای شما ارائه دهند. با این حال فقط یک یادآوری کوچک وجود دارد: اینکه از صحت اطلاعاتی که از این متخصصان دریافت می کنید اطمینان حاصل کنید زیرا ممکن است توصیه های متناقضی را ارائه دهند. هوش مالی واقعی، دانستن این موضو است که چه استراتژی مالی خاصی باید استفاده شود.

کتاب بخوانید

 

هوش مالی بالا و نقش آن در پولدار شد8

 

کتاب های خوبی توسط کارشناسان مالی نوشته شده است که میتوان از آن استفاده کرد. همچنین زمان لازم  را نیز برای خواندن مطالب مفید موجود در وبلاگ ها قرار دهید و در مورد امور مالی شخصی مطالعه کنید. بخوانید وبه  آنچه آموخته اید عمل کنید. بهترین  آموزش تجربه  کردن است.

 

شروع به سرمایه گذاری هوشمند و کوچک کنید

یادگیری یک فرآیند است. با یادگیری نحوه صحیح کسب درآمد، پول بیشتری را می توان بدست آورید. در حوزه ای که با آن آشنا هستید سرمایه گذاری کنید و خطرات آن را در نظر بگیرید. نگران اشتباهات نباشید آنها را باید رفع کنید ،به یاد داشته باشید فرآیند یادگیری برای هر فرد متفاوت خواهد بود. فقط مطمئن شوید که از هر اشتباهی که انجام می دهید درس بگیرید.

اصول مدیریت مالی را بدانید

 

هوش مالی بالا و نقش آن در پولدار شدن1

 

آیا می دانید چه اصول اولیه کسب درآمد چیست؟ اطلاعات مورد نیاز در مورد دارایی ها و بدهی ها را چگونه بدست آورد؟ برخی از بازرگانان در مورد امور حسابداری به حسابداران و مشاوران مالی خود بسیار متکی هستند. دانستن اصول اولیه برای بهبود اطلاعات مالی شما ضروری است. اصول اولیه پیش نیاز موفقیت شما هستند.

 

استراتژهای موفقیت به یک شکل نیستند

یک متخصص ممکن است بگوید شما باید تمام بدهی های خود را پرداخت می کنید و دیگری به شما می گوید که برای کسب پول بیشتر در بدهی های دیگر سرمایه گذاری کنید. یک سرمایه گذار ممکن است در مورد موفقیت هایش در بازار بورس صحبت کند و یک تاجر دیگر اطمینان دهد که املاک و مستغلات راه موفقیت باشد. استراتژی های مختلفی در ایجاد ثروت و یا تولید درآمد وجود دارد. دانستن اینکه چه چیزی خوب است یا که چه چیزی برای شما مناسب است، بسیار مهم است. یک تصمیم مالی اشتباه می تواند آینده شما را به خطر بیندازد. ضروری است که شما بدانید که چگونه تصمیمات هوشمندانه بگیرید.

 

تماشای نمایش های تلویزیونی

 

هوش مالی بالا و نقش آن در پولدار شدن9

 

 اگرچه تلویزیون به تنهایی به شما آموزش نمی دهد که چگونه اطلاعات مالی خود را افزایش دهید،اما این ابزار می تواند برای یادگیری ارزشمند باشد وکارشناسان نیز مدیریت پول را به شما می آموزند که به عنوان یک مدیر بهتر در امور مالی شخصی و تجاری خود تبدیل شوید. آنها همچنین تجربیات دیگران را برای شما بازگو میکنند و شما می توانید از تجربیات درس های  زیادی بگیرید.

در حال حاضر، یادگیری تمام ابعادی که توضیح داده شد، منافع مالی شما را افزایش نخواهد داد. آن چیزی که واقعا به شما کمک خواهد کرد این است که هدف صحیح خود  را پیدا کنید و همه چیزهایی را که یاد می گیرید، با تمرین پیاده سازی کنید. راهنمایی هایی که متخصصان در کتاب ها، سمینارها، نمایش های تلویزیونی و وبلاگ ها به اشتراک می گذارند، باعث خواهد شد در مدت زمان کوتاهی سواد آموزی بیشتری بدست آورید. توجه داشته باشید که هیچ محدودیتی برای اطلاعات مالی وجود ندارد. بنابراین، هرگز راه های جدید یادگیری  را برای تقویت خود متوقف نکنید.

 

شرکت در سمینارها

هر سال، تعداد زیادی سمینار مالی برگزار می شود که طیف وسیعی از نکات مفید را در مورد نحوه افزایش هوش مالی ارائه می دهند. شما می توانید از زمان این برگزاری این سمینارها آگاهی کسب کنید. این سمینارها معمولا دارای کارشناسان در مدیریت مالی شخصی و تجاری هستند که به طور مشخصیدر مورد مشکلات مالی روزمره و راه حل های آنها صحبت می کنند. با این حال، بسیاری از این سمینارها برای حضور هزینه ای در بر دارند، اما اطلاعاتی که از آنها می توانید به دست می آورید نسبت به هزینه ای که صرف می کنید بسیار با ارزش است.

 

نتیجه گیری

داشتن هوش مالی بالا، شما را به موفقیت مالی بسیاری می رساند و زمان رسیدن به موفقیت را برای شما کاهش می دهد. البته این امکان وجود دارد که شما درآمد خوبی داشته باشید، اما در عین حال یک هوش مالی کم داشته باشید. یک هوش مالی بالا، به این معنی است که شما تصمیمات هوشمندانه ای را در ارتباط با مسائل مالی می گیرید و اقدامات درستی را برای بهبود شرایط مالی خود انجام می دهید.

 

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.