Take a fresh look at your lifestyle.

عاداتی که شما را از ثروتمند شدن دور می‌کنند

عاداتی که شما را از ثروتمند شدن دور می‌کنندReviewed by Marjan on Oct 1Rating:

برای ثروتمند شدن، شما باید در ابتدا اقدام به اصلاح باور‌ خود کنید و در قدم بعدی چیزی که نهایتاً شما را به ثروت و موفقیت می‌رساند عادات و رفتار‌هایتان است. باید بر عادت‌های خوبتان که شما را در راه رسیدن به ثروت کمک می‌کند، اصرار کرده و در مقابل سعی کنید عادت‌هایی که مانع رسیدن شما به ثروت می‌شوند را در ابتدا بشناسید و در قدم بعد سعی کنید این عادات را اصلاح نمایید.

در این مطلب تلاش کرده‌ایم به برخی از عادات و طرز فکر‌هایی بپردازیم که می‌توانند باعث شوند شما هیچوقت نتوانید به ثروت و موفقیت دلخواه خود برسید. برای اصلاح عادت‌های اشتباه در ابتدا باید آن‌ها را بشناسید؛ پس در ادامه این مطلب با ما همراه باشید چرا که با مطالعه این مطلب می‌توانید گام مثبتی به سوی ثروت و موفقیت بردارید.

 عادت به دوستی با افراد فقیر و بی‌انگیزه

 

 

یکی از عاداتی که می‌تواند تبدیل به مانعی بر سر راه شما برای رسیدن به ثروت شود، ادامه دوستی با افرادی است که نه تنها فقیر هستند بلکه انگیزه‌ای نیز برای حرکت به سوی موفقیت و ثروتمند شدن ندارند. افرادی که نگرش منفی نسبت به پول دارند و یا اینکه اینقدر بی انگیزه هستند که برای رسیدن به ثروت حاضر نیستند، تلاش کنند.

به اطراف خودتان نگاه کنید، اگر اطراف شما پر از دوستان منفی‌گرا و بی انگیزه است بهتر است هرچه سریع‌تر خود را از این محیط خارج کنید. دوستی با این افراد نه تنها سودی برای شما به همراه نخواهد داشت بلکه باعث خواهند شد که انگیزه و شوق شما نیز برای ثروتمند شدن روز به روز کاهش یابد. در مقابل اگر بتوانید دوستانی پیدا کنید که برای رسیدن به ثروت سرشار از انرژی و موفقیت هستند با اطمینان می‌گویم که ارتباط با این افراد باعث خواهد شد که انگیزه شما روز به روز بیشتر شود.

به درآمد محدود ماهانه راضی هستید

 

 

اگر به اطراف خود نگاه کنید افراد زیادی را می‌بینید که به درآمد ثابت ماهانه خود راضی هستند. اکثر کارمندان جزء این دسته از افراد هستند. آن‌ها همین که سر ماه حقوقی می‌گیرند و میتوانند هزینه‌های زندگیشان را تأمین کنند، خوشحال بوده و هیچ وقت تلاش نمی‌کنند تا از محیط کارمندی خارج شوند چرا که احساس می‌کنند این حقوق ثابت برای تامین زندگی آن‌ها کافی است. اگر شما هم جزء این افراد هستید و به حقوق کم اما ثابت خود قناعت می‌کنید باید به شما بگویم که این طرز فکر مانعی برای رسیدن شما به ثروت خواهد بود. قانع شدن به حقوق ثابت ماهانه باعث خواهد شد که شما به سوی ثروتمند شدن حرکت نکنید و شما بخش زیادی از عمر خود را به همین صورت خواهید گذراند.

علاقه‌ای به یادگیری ندارید

 

 

چیزی که شما را به ثروت می‌رساند نوع رفتار و عادات شما است. برای اینکه رفتار شما به صورتی باشد که در نهایت شما را به ثروت برساند، لازم است که هوش مالی خود را تقویت کنید. برای تقویت هوش مالی نیز مرتباً باید به دنبال یادگیری باشید. برای مثال همواره باید تلاش کنید تا اطلاعات مالی جدیدی را یاد بگیرید. اگر جزء افرادی هستید که علاقه‌ای به صرف وقت برای مطالعه و یادگیری ندارند، باید به شما بگویم که این عادت یک سد محکم در بین شما و ثروت خواهد بود. یکی از عادات افراد موفق و ثروتمند این است که همیشه تشنه یادگیری مطالب جدید هستند و سعی می‌کنند زمانی را در روز برای این کار صرف کنند. فراموش نکنید شما باید برای ثروتمند شدن هوش مالی خود را افزایش دهید و تقویت هوش مالی نیز نیاز به آموزش و مطالعه دارد.

عاشق پول خرج کردن هستید

 

 

مطمئناً یکی از لذت‌های ثروتمند بودن این است که شما می‌توانید چیز‌هایی را که دوست دارید بخرید برای مثال یک ماشین خاص که همیشه آرزو داشتید آن را داشته باشید. اما واقعیت اینجاست که اگر می‌خواهید ثروتمند شوید باید پول درآوردن را بیشتر از پول خرج کردن دوست داشته باشید. اکثر افراد فقیر به شدت عاشق پول خرج کردن هستند آن‌ها از قبل نقشه خرج کردن حقوق و درآمدشان را می‌کشند. اگر شما هم عادت به پول خرج کردن دارید و از این کار لذت می‌برید به شما توصیه می‌کنم که حتما این عادت را اصلاح کرده و همانطور که گفتم سعی کنید بیشتر از این که عاشق خرج کردن پولهایتان باشید عاشق کسب درآمد بیشتر و به دست آوردن پول بیشتر باشید.

عادت کرده‌اید که پس‌انداز نکنید

 

 

فرقی نمی‌کند که شما چقدر حقوق بگیرید و ماهانه چقدر درآمد داشته باشید، اگر پس‌انداز نکنید و عادت به پس‌انداز کردن نداشته باشید هیچگاه ثروتمند نخواهید شد این یک واقعیت است اما عده زیادی به این موضوع توجه نمی‌کنند. برای ثروتمند شدن باید از فرصت‌های سرمایه‌گذاری که در سر راه شما قرار می‌گیرد، استفاده کنید و بدون داشتن پس‌انداز این کار امکان‌پذیر نخواهد بود. پول به شما قدرت می‌دهد.

احتمالاً تا به حال برای شما پیش آمده است که با فرصت‌های طلایی برای سرمایه‌گذاری مواجه شده‌اید اما به دلیل نداشتن پول نتوانسته‌اید از این فرصت‌ها استفاده کنید و به همین دلیل حسرت خورده‌اید. من به شما می‌گویم که در دنیای کسب و کار پول نقد قدرت بسیار زیادی به شما می‌دهد. پس اگر عادت به پس‌انداز ندارید، بهتر است هر چه سریع‌تر این عادت را اصلاح کنید چرا که یک مانع جدی بر سر راه شما برای ثروتمند شدن است.

عادت کرده‌اید که به پول با دید منفی نگاه کنید

 

 

متاسفانه در کشور خودمان از همان دوران کودکی طوری به ما نشان داده می‌شود که افراد بی پول انسان‌های بهتری هستند. اما واقعیت این است که فقیر بودن هیچ افتخاری ندارد. هر کسی می‌تواند فقیر باشد اما عده کمی هستند که ثروتمند می‌شوند. به این موضوع فکر کنید که اگر ثروتمند شوید این فرصت‌ را خواهید داشت که با کمک به دیگران تبدیل به فردی بهتر برای اطرافیان و اجتماع شوید. اگر عادت کرده‌اید که به پول به دید یک عامل ناخوشایند و منفی نگاه کنید باید این عادت را کنار بگذارید. تا زمانی که شما عاشق پول نباشید نمی‌توانید آن را به دست بیاورید و پول به سمت شما نمی‌آید.

عادت کرده‌اید که در مقابل مشکلات تسلیم شوید.

 

اگر شما هم جزء افرادی هستید که عادت دارند با به وجود آمدن هر مشکلی به سرعت تسلیم شوند متاسفانه شانس زیادی برای ثروتمند شدن نخواهید داشت. این را بدانید لازمه ثروتمند شدن این است که شما از مکان آرمش خود بیرون بیایید و خود را برای از میان برداشتن مشکلات اماده کنید و مطمئن باشید ثروت چیزی نیست که به راحتی به دست بیاید. برای طی کردن این مسیر باید استقامت داشته باشید و بدانید که همه افراد ثروتمند خودساخته با مشکلات زیادی مواجه شده‌اند و چیزی که آن‌ها را ثروتمند کرده است، داشتن استقامت و تلاش برای رفع مشکلات بوده است. اگر دوست دارید به فردی موفق و ثروتمند تبدیل شوید عادت به تسلیم شدن را در خود اصلاح کنید و با اعتماد به نفس و استقامت بالا این مسیر را طی کنید.

اجتناب از ریسک‌

 

یکی از ویژگی‌های افرادی که توانسته‌اند به ثروت و موفقیت برسند این است که آن‌ها ریسک‌پذیر بوده‌اند. برای رسیدن به ثروت و موفقیت، شما ناچار خواهید بود که گاهی اوقات ریسک‌ها را بپذیرید. اگر عادت دارید که از هرگونه ریسکی اجتناب کنید مطمئنا این عادت یک مانع جدی برای رسیدن شما به ثروت خواهد بود. این نکته را بدانید که راضی شدن به یک شغل راحت و امن و قناعت به یک حقوق ثابت خودش بزرگترین ریسک برای زندگی شما خواهد بود. چرا که شما میتواندی به فردی ثروتمند و موفق تبدیل شوید و با این وجود رضایت دادن به یک زندگی کارمندی و درامد محدود می‌تواند یک خطر بزرگ برای زندگی شما باشد. اگر شما در مکان امن خود باقی بمانید به احتمال زیاد چندین سال بعد حسرت این موضوع را خواهید خورد، چرا که می‌توانستید زندگی بهتری داشته باشید.

به بدهی عادت کرده‌اید

 

 

شاید این مورد کمی عجیب به نظر برسد اما واقعیت دارد. کمی به اطراف خود دقت کنید. افراد زیادی را می‌بینید که به قرض و بدهی عادت کرده‌اند و سر هر ماه مقداری از درآمد خود را صرف پرداخت قسط‌های مختلف می‌کنند. برخی از این افراد چندین سال است که درگیر این موضوع هستند و به محض تمام شدن یک بدهی خیلی زود به سراغ یک خرید قسطی جدید یا یک وام جدید می‌روند بدون این که از این پول‌ها به درستی استفاده کنند.

اگر شما هم جزء افرادی هستید که همیشه خود را درگیر بدهی‌ها و سود‌های بانکی می‌کنید این موضوع می‌تواند شما را از ثروتمند شدن دور کند. داشتن بدهی اجازه نمی‌دهد که شما بتوانید پولی را پس‌انداز کنید. اگر در حال حاضر دارای بدهی‌های متعددی هستید، باید برنامه‌ای را تنظیم کنید و هرچه سریع‌تر اقدام به پرداخت بدهی‌های خود کنید. بهتر است ابتدا بدهی‌هایی را پرداخت کنید که دارای نرخ سود بیشتری هستند.

اهداف غیر واقعی تعیین می‌کنید.

مشخص است که برای رسیدن به موفقیت و ثروت باید اهداف خود را مشخص کنید و افراد ثروتمند نیز در ابتدای راه اهداف بزرگی برای خود تعیین کرده‌اند اما این نکته را فراموش نکنید که اهداف شما در عین بزرگ بودن باید واقع‌گرایانه باشند. برای ثروتمند شدن باید آموزش دید، تلاش کرد و صبور بود تا بتوان به هدف رسید. شما نمی‌توانید یک شبه ثروتمند شوید. پس اگر عادت دارید اهداف خود را به صورت غیر واقع‌بینانه و غیر قبال دسترس تعیین کنید بهتر است این عادت را از خود دور کنید. چرا که نرسیدن به این اهداف می‌تواند باعث دلسردی شما و عدم موفقیت شما شود.

نتیجه‌گیری

برخی از عادات وجود دارند که می‌توانند شما را از ثروت و ثروتمند شدن دور کنند. برای اصلاح این عادات شما نیاز به آموزش دارید تا در قدم اول این عادات را بشناسید و در قدم بعدی اقدام به اصلاح آن‌ها کنید. در این مقاله به تعدادی از این عادات پرداختیم و در مورد هر کدام توضیحاتی نیز ارائه شد. برای ثروتمند شدن باید برخی از رفتار و عادات را در خود ایجاد کرده و در مقابل برخی از رفتار و عادات مخرب را اصلاح کنید. با خواندن این مطلب شما تعدادی از این عادات مخرب را شناخته‌اید و حالا زمان آن فرا رسیده است که برای اصلاح این عادات اقدام نمایید.  

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر ۱
  1. نگار میرزایی کاربر می‌گوید

    واقعا خوندن این مطلب احساس خوبی درون من ایجاد کرد.و باعث شد بیشتر بخوام در مورد این موضوع بدونم

کد تخفیف ۱۰٪
تو بهترینی
کد تخفیف ۲۰٪
نزدیک بودا
کد تخفیف ۳۰٪
یکبار دیگه تلاش کن
کد تخفیف ۴۰٪
خوش شانس نبودی
کد تخفیف ۵۰٪
تو عالی هستی
شانس خودِت رو برای برنده شدن یک فرصت امتحان کن!
برای استفاده از این فرصت لطفاً ایمیل و تلفن همراه خودت رو وارد کن.
قوانین بازی :
  • هر کاربر ۳ بار فرصت دارد.
  • کسی که تقلب می‌کند، شناسایی می‌شود.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.