Take a fresh look at your lifestyle.

خدا وجود دارد

خدا وجود داردReviewed by صابر خلیلی on Jul 29Rating:

با سلام به تو دوست عزیزم. امیدوارم در هر کجای ایران و جهان که هستی پر از انرژی بوده و زندگیت هر روز بهتر از دیروز باشد. دوستان یک سوال از شما میپرسم و سپس در مورد فلسفه آن با شما صحبت میکنم. به نظر شما خدا وجود دارد و یا نه؟

نظر یک کارآفرین موفق در زمینه وجود خدا

 

 

زمانی که 19 سالم بود در سمیناری شرکت کردم که یک کارآفرینی بسیار موفق در آن سخنرانی کرد. بعد از پایان سمینار و در اتاق فرمان با او صحبت کردم. به او گفتم که وضعیت زندگی من مناسب نیست و در یک اتاق 5 متری زنگی میکنم و هر کاری که انجام میدهم موفق نمیشوم.

در مورد کارهای ناموفق خود به او توضیح دادم. او خیلی با حوصله به حرفای من گوش داد و بعد از پایان صحبت های من پرسید به نظرت خدا وجود دارد و یا خدایی وجود ندارد؟ من واقعا نمیدانستم چه جوابی باید به او بدهم و به او گفتم نمیدانم. او گفت خدا وجود دارد و تمام شرایط و راه های مورد نیاز تو برای رسیدن به هدف نیز وجود دارد و این موضوع بستگی به رفتار و نوع دیدگاه خودت دارد.

من پرسیدم از کجا مشخص است که خدا وجود دارد؟ مثالهای مختلفی زد که در بین آن ها یکی ساده تر بود و من آن را فهمیدم. گفت اگر خدا وجود نداشت کتابی به این کاملی مانند قرآن هم وجود نداشت. در این کتاب خدا نگفته است که چگونه بدبخت بشوید، بلکه گفته است که چگونه میتوانید هم در این دنیا و هم در دنیای آخرت به تعالی و موفقیت برسیم. اگر خدا وجود دارد پس خیر ما را میخواهد چرا که در غیر این صورت در قرآن مواردی را نمیگفت که به وسیله آن ما بتوانیم به تعالی و موفقیت برسیم .

جمله تاثیرگذار

 

 

همین مثال  برای من کافی بود بعد از آن هر موقع دچار مشکل میشدم و گیر میکردم به خودم میگفتم خدا وجود دارد و یا وجود ندارد؟ اگر وجود دارد پس از تو پشتیبانی میکند پس به مسیرت ادامه بده و اقدام کن و اگر هم وجود ندارد بهتر است که بمیری. این را به یک جمله تاثیرگذار برای خودم تبدیل کردم. این کارآفرین یکی از اعضای اصلی ان ای بود. من همیشه گفتم که بهترین راه برای ترک مواد مخدر ان ای است، چرا که 12 ستون دارد و در این 12 ستون زندگی را به ما آموزش میدهند و تعداد زیادی از افرادی که به ان ای رفتن بعد از آن موفقیت های بزرگی را کسب کرده اند.

توکل

 

 

باور کنید خدا وجود دارد. یک نفر در سایت گفته بود که آقای تیموری شما میلیاردی صحبت می کنید در حالی که من لنگ یک میلیون پول هستم. باور کن من هم درک میکنم که لنگ یک میلیون پول بودن را، چرا که من هم این دوره را گذراندم. خدا وجود دارد. یک چیزی هست در مورد مسئله توکل البته من در مورد مسائل مذهبی زیاد صحبت نمی کنم. اما چیزی وجود دارد به نام توکل که به معنی تو و کل است. این توکل را اگر درک کنید هر زمانی که قصد شروع کاری را دارید به این موضوع فکر می کنید که خدا وجود دارد و حامی شما است.

اولویت با چه کسانی است؟

 

 

من متوجه شدم که خدا وجود دارد و اولویت نیز دارد. بدین معنی که خداوند اول به کسانی کمک میکند که خودشان به خودشان کمک کنند. بارها من این موضوع را درک کرده ام که اولویت خدا برای کسانی است که خودشان به خودشان دارند کمک می کنند. 7-8 روز پیش یکی از افراد بسیار موفق به من زنگ زد و گفت ماهان جان، یک خانمی که شرایط خیلی بدی دارد کلیپ ماری جوانا تو را دیده است و شدیداً به دنبال این است که با تو صحبت کند اما موفق نشده است. الان در یک مهمانی در کنار من نشسته است و من گفتم که تورو میشناسم و میتوانم به تو زنگ بزنم.

شرایط این خانم از نظر مالی عالی بود و ماشین یک میلیاردی داشت. اما از سال 90 شروع به مصرف مواد کرده بود. او گفت بعد از دیدن کلیپ به خودم گفته ام که این شخص میتواتند به من کمک کند و به دنبال صحبت کردم با شما بوده ام. هماهنگ کردم که بتوانیم با هم صحبت کنیم. کسی که از سال 90 روزی دو وعده ماریجوانا مصرف میکرده الان 5 روزه که لب به این مواد نزده است.

ثروتمند شدن

 

 

پدر این خانم به شدت ثروت  داشت و این خانم به علت یک مشکل احساسی به سراغ این مواد رفته است. دختری که قبل از این جریان موفقیت های زیادی خلق کرده به مدت 6 سال با این مواد درگیر میشود و الان 5 روزه که ترک کرده است. چون خودش خواست. زمانی که از من تشکر کرد به او گفتم که همه کارها را خودت انجام دادی و من کاری نکردم. او گفت همین کلیپ شما و حمایت های شما در این چند رو کمک زیادی به من کرد.

این یکی از مواردی است که من دیدم و میگویم خدا برای کمک به افراد اولویت دارد. خدا به این خانم کمک کرد چرا که خودش میخواست به خودش کمک کند. هر مسئله ای که در زندگی داشته باشی همینگونه است. خداوند اولویتش با کسانی است که خودشان میخواهند به خوشان کمک کنند. خودت برای زندگیت چه کاری انجام میدهی و در چه جایگاهی هستی؟

درک توکل و قدرت درونی

 

 

هرموقع که به مشکل برخوردی به خودت بگو که خدا وجود دارد و خودش بارها گفته است که من برای تو کافی هستم. خدا برای بندگانی کافی است که درخواست میکنند و قدم بر میدارند. دوستان توکل را درک کنید. در این صورت است که اقدامات شما قوی خواهد شد و شما از درون قدرتمند می شوید. به این موضع خیلی فکر کنید.

کسب درآمد بیشتر

 

 

یک موضوع هم که میخواهم در مورد آن صحبت کنم این است که خیلی ها میگویند چرا درآمد ما کم است؟ من باز هم میخواهم از دوره ای بگویم که وضعیت خوبی نداشتم. یک بار از خودم پرسیدم چرا درآمد من کم است و وقتی فکر کردم دیدم چون که خودم کم هستم. کسی که سوار ماشین پورشه میشود به اندازه یک پورشه اطلاعات دارد و به اندازه یک پورشه خودباوری دارد و به اندازه یک پورشه عمل می کند. پس باید پورشه سوار شود.

ما خودمان کم هستیم که درآمد کمی داریم. ما خودمان هستیم که باور نداریم و اقدام نمی کنیم. در واقع ما خودمان کم هستیم. این موضوع را اگر درک کنید درآمد شما افزایش خواهد یافت. اگر میخواهید کسب درآمد خوبی داشته باشید سعی کنید از همین الان شروع کنید و خودتان را رشد دهید.

پرزنت خود

 

 

خودت را پرزنت کن. من در هر جایی که میروم و مدیرانی شرکت دارند میگویم که به نظر من کسی در ایران نیست که اطلاعات مالی اش به اندازه من قوی باشد و حداقل من چنین شخصی را ندیدنم. شاید بعضی ها بگویند که چقدر خودخواه  است اما واقعیت این است که من فقط میگویم چه توانایی دارم، از همین الان شروع کن. اگر تا بعد از یک  ماه از توانایی خودت پول در نیاوردی معلوم است که تو خودت به دنبال پول نیستی. هر جایی که میروی توانایی های خودت را بازگو و خودت را پرزنت کن.

من در آینده در مورد پرزنت کردن بیشتر با شما صحبت می کنم و به شما میگویم که چگونه خودتان را پرزنت کنید. من در زمینه های مختلفی اطلاعات دارم و میتوانم به شما بگویم که هر کاری چقدر میتواند برای شما سودآور باشد. این توانایی با تحقیق و مطالعه و دقت در کسب و کارهای مختلف به دست آمده است. 

توانایی های شما

 

 

خودت را پرزنت کن و در مورد توانایی های خودت صحبت کن. من افرادی را دیدم که خودشان را موظف کرده اند که درآمد بیشتری داشته باشند و توانسته اند که کارهایی را انجام بدهند. من در یکی از دوره هایم گفتم که اگر که تا آخر این دوره به درآمد عالی نرسی مشکل از تو است و دیگر نمیتوانی.

من همه را مجبور کردم که تمام شرایط و موقعیت و سنسورهای خود را همگام کنند که بتوانند درآمدزایی داشته باشند. یک روز قبل از اتمام دوره خانمی که خانه دار بود آمد و با گریه صحبت کرد که من چیزهایی را میساختم اما نمیخریدند. من شروع به پرزنت کردم و در همه جا مانند مهمانی ها محصول خود را معرفی کردم. بعد از آن توانستم فروش خوبی داشته باشم و در حال حاضر این خانم به نتایج بسیار خوبی دست پیدا کرده است. پس خودت را مجبور کن که درآمد پیدا کنی، در این صورت است که درآمد پیدا میکنی. اگر درآمدت کم است دلیلش این است که خودت کم هستی و کارهای لازم را انجام نمیدهی.

داستان توانایی درونی

 

 

میخواهم داستانی برای شما بگویم که اسمش عمو بادکنکی است. پسرکی به پارک میرود و میبیند پیرمردی در حال فروش بادکنک است. بادکنکایی با رنگ های مختلف که در آسمان معلق هستند. تنها رنگی که بین آن ها وجود ندارد رنگ مشکی است. پسرک از بادکنک فروش میپرسد چرا رنگ مشکی نداری؟

آیا بادکنک مشکی بالا نمیرود؟ بادکنک فروش در جوابش میگوید که رنگ بادکنک مهم نیست بلکه داخلش مهم است. باید درون بادکنکها را با گاز پر کرد. به همین دلیل است که من به شما میگویم درون خود را پیدا کنید. همه شما توانایی هایی را دارید که میتوانید با استفاده از آن به درآمد برسید. این توانایی ها میتوانند شما را به اوج برسانند.

مربی خوبی داشته باشید

 

 

سعی کنید همیشه مربی خوبی داشته باشید و از او آموزش ببینید. مربی خوبی انتخاب کنید. کسی که خودش مهارتی در آن زمینه ندارد و نتیجه ای در دستانش نیست نمیتواند به شما کمکی کند.

نتیجه گیری

 

 

از درون، خودت را قوی و زیاد کن. توانایی های تو میتواند تو را به اوج برساند. بدان که خدا وجود دارد و توکل کلمه بسیار بزرگی است. در زنگی خود از این نکات استفاده کن چرا که بسیار مهم هستند. اگر این مطلب را چند بار مطالعه کنید میتوانید هر بار چیزهای جدیدی از آن یاد بگیرید. حتماً خدا وجود دارد ، اگر درآمدت کم است یعنی خودت کم هستی پس خودت را بزرگ کن و سعی کن مربی پیدا کنی که خودش عملکردش عالی باشد و بتواند به تو کمک کند.

در این شرایط خیلی راحت تر از آنچه که فکرش را هم میکنی درآمدت افزایش پیدا می کند و میتوانی به جایی که دوست داری برسی. امیدوارم هر جا که هستید پرتوان باشید. این مطلب را برای دوستان خود بفرستید و به او هم کمک کن که بتواند زندگیش را بهتر کند.

شاد و پیروز و سربلند باشید.

چنانچه موفق به اتمام این مقاله در مدت زمان تخمینی نشده اید به سایت تست تندخوانی مراجعه نمایید.

خواهشمندیم با دیدگاه سازنده خود ما را در ارائه هرچه بهتر مقالات یاری نمایید.

تیم آموزشی ماهان تیموری
نویسنده: ماهان تیموری

ارائه دهنده آموزش های کسب و کار ، کارآفرینی ، هدف ,  کسب درآمد 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 نظر
 1. محمد جواد ضیایی کاربر می‌گوید

  لطفا ویدیو درباره ی انتخاب رشته و بازار کار انها ضبط کنید تا بتوانیم با دید بازتری رشته ی دلخواهمان را انتخاب کنیم.

 2. امید کاربر می‌گوید

  با سلام و تشکر فراوان. من از این کلیپ لذت بردم و علاقه من به آقای ماهان تیموری چندبرابر شده. موفق و سربلند باشید.

 3. محمد کاربر می‌گوید

  کلیپ رو نمیشه سِیو کرد؟؟

  1. صابر خلیلی کاربر می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   اگه از آی دی ام استفاده کنید میتونید کلیپ رو سیو کنید ، در غیر این صورت میتونید از طریق سایت آپارات اقدام کنید و کلیپ رو نگاه کنید و سیو کنید

 4. جعفر کاربر می‌گوید

  عالی بود اقای تیموری
  اینها پر قدرت ترین مسائلی بودن که موفقیتهای من را تا حالا به وجود اوردن
  شاد و پرتوان باشید

 5. yas alfa کاربر می‌گوید

  با سلام
  بارها در رسانه ها داستان تغییرات و معجزه های افراد مختلف را شنیده ایم که از بدترین شرایط به بهترین شرایط رسیده اند. وقتی صحبت از بر و بچ ان ای می شود من خودم خیلی از این افراد را می شناسم که از بدبختی به خوشبختی رسیده اند و صحبت جالبی که می کنند این است که دچار بیماری شده بودند که برای بهبودی از آن بایستی به خدا نزدیک می شدند، سپاسگزاری را یاد بگیرند و تمام تلاششان را برای عضو مفید اجتماع شدن انجام دهند. این تلاش پس از تمام انگ های تو بی عرضه ای و تو غیرت نداری واقعاً مثال زدنی است. هر کدام معجزه گمنام اجتماع کوچک خودشان هستند. هدفم تعریف و تمجید نیست فقط ذره ای تبلیغ برای این بود که خدا وجود دارد.
  ممنون از سایت خوبتون.
  شاد باشید

 6. محمدرضا تیموری جروکانی کاربر می‌گوید

  درود
  فایل شما را دیدم در یک جمله باید عرض کنم
  آنچه از دل بر آید لاجرم بر دل نشیند…
  بسیار قوی و قدرتمند و تاثیرگذار بودش
  سپاس

 7. هادی رییسی زاده کاربر می‌گوید

  عااالی