Take a fresh look at your lifestyle.

مچ خودت رو بگیر

مچ خودت رو بگیرReviewed by باقری on Sep 12Rating: 5.0
 
 
دوستان من سلام امیدوارم حالتان عالی و پر از انرژی باشید. امروز می‌خواهم در مورد اهریمن خود فریبی با شما صحبت کنم. آدم‌ها غالباً خودشان را فریب می‌دهند فرقی هم نمی‌کند که شما مدیری، کارمندی و یا کاسب هستید اکثر آنسان‌ها خودشان را گول می‌زنند و به خودشان دروغ می‌گویند و این دروغ‌ها را گاهاً باور می‌کنند. این افراد دروغ‌هایی را که در مسائل شخصی و کاری به خودشان می‌گویند را باور می‌کنند. من بار‌ها به تور آدم‌هایی برخورد کرده‌ام که می‌گویند ما بلد هستیم پولدار شویم اما نمی‌خواهیم این یک دروغ بزرگ است و جلوگییریی می‌کند ازاینکه شما عملکرد داشته باشید و وضع مالی و شرایط اقتصادی خودتان را بهتر کنید.
[btnForPushNotification]

آدم‌ها چگونه خودشان را گول می‌زنند؟

 

مچ خودت رو بگیر1

یکی از دروغ‌های سطح یکی که به خودمان می‌گوییم و خودمان را گول می‌زنیم در مورد خرید کردن است. به دلیی اینکه مدیریت مالی نداریم می‌رویم کالا، لباس و … را می‌خریم و وقتی به خانه می‌آییم خودمان را توجیه می‌کنیم و به خودمان دروغ می‌گوییم که مثلاً به این کالا نیاز داشتم و یا اینکه داشتنش بهتر از نداشتنش است و به همین صورت پول از دست می‌دهیم.
به مثال‌های این مطلب خیلی دقت کنید اگر شما بتوانید مچ خودتان را بگیرید. جزء برندگان به حساب خواهید آمد چرا که می‌توانید رفتار صحیح انجام بدهید و نتایج مالیتان را تغییر دهید. به این نکته دقت کنید آدم‌ها این مهارت را دارند که خودشان را فریب دهند. ما می‌توانیم خودمان را گول بزنیم. خود فریبی در طولانی مدت تبدیل به یک عادت خواهد شد. یعنی بعضی‌ها هستند در طولانی مدت اینقدر به خودشان دروغ گفته‌اند که به این موضوع عادت کرده‌اند و حتی گاهاً عادت کرده‌اند که در همه زمینه‌ها خودشان را گول بزنند.
 
این افراد موفق نشدنشان و خطاهای رفتاری را که در زمینه مالی دارند را توجیه می‌کنند. برای اینکه بتوانیم خودمان را شناسایی کرده و مچ خودمان را بگیریم مهم‌ترین نکته این است که خود آگاه باشیم. همین الان از شما می‌خواهم که خواندن این مطلب را متوقف کرده و یادداشت کنید و بنویسید که در چه زمینه‌هایی به خودتان دروغ گفته‌اید و چه نتایجی برای شما به جا مانده است. صداقت با خودتان خیلی مهم است چرا که اگر بتوانید با خودتان صادق باشید با دیگران مانند همکارتان، مدیرتان، کسانی که با آن‌ها بیزینس می‌کنید نیز می‌توانید صادق باشید و صداقت یکی از اصول رشد در بیزینس است.

چند نمونه برای خود فریبی و عواقب آن

 

جالب اینجاست که بعد از یک مدت آگاهی را از دست می‌دهیم و نا هوشیار می‌شویم نسبت به این موضوع که به خودمان دروغ می‌گویم. در واقع وارد یک کوزه می‌شویم و در آن گیر می‌کنیم و دیگران را نیز به این کوزه دعوت می‌کنیم و مرتباً نتایج بدتری در زندگی می‌گیریم. چرا که رفتارمان اصلاح نمی‌شود. ببینید من خودم این اتفاق برایم افتاده است.
زمانی که موسسه پیک کتاب را داشتم فکر می‌کردم که درامد من روزانه 500 هزار تومان است به این موضوع دقت نمی‌کردم که مثلاً من در روز‌های پنجشنبه و جمعه کار نمی‌کنم. من همیشه 500 هزار تومان را در 30 ضرب می‌کردم و فکر می‌کردم که 15 میلیون در ماه درامد دارم در حالی که پنجشنبه و جمعه‌ها را حساب نمی‌کردم. ما در روز‌های پنج شنبه درآمدمان خیلی پایین بود و در جمعه‌ها اصلاً درآمد نداشتیم. من نسبت به درآمدی که ففر می‌کردم دارم رفتار‌های اشتباه داشتم.
[btnForPushNotification]
مورد دیگری را به یاد می‌آورم که طرف مثل من درآمدش را حساب می‌کرد و فکر می‌کرد درامد بالایی دارد و بر روی همین حساب رفته بود یک وام گرفته بود که 5 میلیون قسطش بود در حالی که سود این شخص از کسب و کارش تنها 3.5 میلیون تومان بود و وام 5 میلیون تومانی را نمی‌توانست پرداخت کند و کنترلش را از دست داده بود و تصمیمات اشتباهی می‌گرفت چرا که بدهی‌اش بیشتر شده بود. ادم‌ها وقتی بدهیشان زیاد می‌شود قدرت تصمیمگیری را ازدست می‌دهند. ما قرار است با هم به جایی برسیم که به آن افتخار کنیم. همین الان بنویسید که کجاها خودتان را گول زده‌اید.

3 راهکار برای مقابله با خود فریبی

مچ خودت رو بگیر2

 

برای شما سه راهکار دارم که اگر واقعاً به آن‌ها عمل کنید نتایج عالی خواهید گرفت. اول اینکه باید خودآگاه باشید. خود‌آگاهی آدم‌ها را منعطف خواهد کرد. مانند یک شلنگ که انعطاف زیادی دارد خودآگاهی شما را منعطف خواهد کرد که بتوانید مچ خودتان را بگیرید و دیگر آن اشتباه را انجام ندهید.
[btnForPushNotification]
مورد دوم این است که وقتی خودآگاه شدید اقرار و اعتراف کنید و حتی با چد نفری که در جریان مشکل و اشتباه شما هستند درد و دل کنید و بگویید که من در این مورد اشتباه می‌کردم چنین چیزی وجود نداشت اما من اینقدر به خودم دروغ گفته بودم دچار این اشتباه شدم. مرد باشید و مردانه رفتار کنید چرا که آدم‌هایی که به موفقیت‌های بالایی می‌رسند دارای شخصیت قوی هستند. در مورد چیز‌هایی که تا به حال خودتان را نسبت به آن گول زده‌اید اعتراف کنید.
 
سوم اینکه از مشاور استفاده کنید. اگر خود فریبی‌های شما در زندگی زناشوئی بوده است می‌توانید از یک مشاور خانواده کمک بگیرید و اگر در مورد مسائل مالی خودتان را فریب می‌دادید می‌توانید از یک مشاور مالی کمک بگیرید این مشاوران دست شما را خواهند گرفت و شما را در این مسیر پیش خواهند برد.

نتیجه‌گیری

از شما می‌خواهم با من همراه شوید و این دعا را تکرار کنید. خدایا ما را در مقابل اهریمن وجودمان تنها نگذار. خدایا درون ما خیلی قوی‌تر است در کنار ما باش و اجازه نده که این اهریمن ما را گول بزند. امیدوارم لذت برده باشید و حتماً این مطلب را برای یکی از دوستانتان ارسال کنید و به او هم کمک کنید که بتواند خودشناس باشد و بهتر خودش را بشناسد تا به موفقیت‌های مالی بیشتری دست پیدا کند.
 
اگر با ما تازه آشنا شده‌اید حتما مطالب قبلی را ببینید چرا که خیلی به شما کمک خواهد کرد که به موفقیت‌های بیشتری برسید. نظرتان را برای من کامنت کنید. برای شما بهترین‌ها را آرزو می‌کنم شاد باشیید و خدا نگهدار.
 
 
 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.