Take a fresh look at your lifestyle.

می دونی قانون گرشام چیه؟

می دونی قانون گرشام چیه؟Reviewed by باقری on Sep 11Rating: 5.0

دوستان من سلام امیدوارم حالتان عالی و پر از انرژی باشید. امروز می‌خواهم در مورد یکی از قانون‌های بزرگ با شما صحبت کنم. فرقی نمی‌کند شما مدیر، کارمند و یا کسی باشید که می‌خواهید یک کسب و کار را راه‌اندازی کنید، دانستن این قانون خیلی می‌تواند به شما کمک کند پس به این مطلب با دقت توجه کنید.

[btnForPushNotification]

قانون گرشاسم چست؟

 

 می دونی قانون گرشام چیه؟3

 

می‌خواهم با شما در مورد قانون گرشاسم صحبت کنم. در قرن شانزدهم ملکه الیزابت مشاوری با نام سر توماس گرشاسم داشته است. این مشاور طرحی به ملکه ارائه می‌دهد به این صورت که می‌گوید ما دو نوع سکه تولید می‌کنیم اول سکه‌هایی با عیار بالا که اسم آن‌ها را سکه‌های خوب می‌گذاریم و دوم سکه‌هایی که عیار پایینی دارند و اسمشان را سکه‌های بد می‌گذاریم و این‌ها را با یک ارزش وارد بازار می‌کنیم.

فقط متخصصان می‌توانستند سکه بد را از سکه خوب تشخیص بدهند و ادم‌های معمولی نمی‌توانستند این موضوع را تشخیص بدهند. اتفاقی که در این زمان می‌افتد این است که سکه‌های بد رواج یافته و خرید و فروش می‌شوند و سکه‌های خوب مورد استفاده قرار نمی‌گیرند و رایج نمی‌شوند. در چنین شرایطی ارزش سکه‌های بد افزایش می‌کند و ارزش سکه‌های خوب کم می‌شود. شاید این اطلاعات برای شما کمی گنگ باشد. ببینید نکته اصلی اینجاست که جنس بد جنس خوب را از بازار حذف می‌کند.

مثال‌های در مورد قانون گرشاسم

 

 می دونی قانون گرشام چیه؟1

 

برای شما یک مثال ملموس می‌زنم. دوست شا بهتان می‌گوید که پاستا غذای خوبی است و به یک رستوران می‌روید تا پاستا بخورید. به دلیل اینکه صاحب رستوران یا آشپز بلد نیستند پاستای خوبی به شما بدهند و کیفیت کارشان خوب نیست شما پاستا می‌خورید و از پاستا بدتان می‌آید. در چنین شرایطی شما فکر خواهید کرد که کلًا پاستا خوب نیست و جای دیگر هم پاستا نخواهید خورد.

مثال ملموس دیگری که برای شما می‌زنم این است که فکر کنید در جایی آموزش می‌بینید و کسی که به شما آموزش می‌دهد فقط دیدگاه بیزینسی دارد. فردی که فقط مطالعه کرده است و شاید هنوز درک هم نکرده است و فقط آموزش می‌دهد. فردی که خودش در ان زمینه تجربه ندارد و فقط آموزش می‌دهد.

شما حرف‌های این فرد را متوجه نمی‌شوید و اتفاقی که می‌افتد این است که شما فکر خواهید کرد که کلاً آموزش خوب نیست و ارزشی ندارد. در صورتی که در واقع شما در یک جای خوب آموزش ندیده‌اید. بعضی از اوقات تعدادی از همکاران شما یا رقبای شما به دلیل اینکه کیفیت کارشان پایین است دیدگاه مدیر را نسبت به کار شما را هم بد می‌کنند. یا اینکه همکاران یا رقبای شما به این دلیل که کیفیت کارشان پایین است دیدگاه عموم مشتریان را نسبت به کالا یا خدماتی که ارائه می‌دهید بد می‌کنند. این یک قانون بزرگ به اسم قانون گرشاسم است.

[btnForPushNotification]

راهکار در مورد قانون گرشاسم

 

 می دونی قانون گرشام چیه؟2

 

حال این سوال پیش می‌آید که چه راهکاری وجود دارد تا ما مشمول قانون گرشاسم نشویم. بدترین کار این است که شما با همکار یا رقیبی که کالای بد عرضه می‌کند، درگیر شوید. امام حسن (ع) می‌گوید که از ستیزه جو بپرهیز چرا که ارجمندی‌ات را از بین می‌برد. یکی از بزرگان با نام جرج برنارد شاو می‌گوید که آموخته‌ام نباید با خوک‌ها کشتی بگیرم چرا که هم کثیف می‌شوم و هم خوک لذت خواهد برد. راهکار‌های بهتری وجود دارد که شما بتوانید به مشتریانتان ثابت کنید که کالای شما با کیفیت‌تر است. یکی از مشاورانم در صنف زعفران در بازار تهران با مشکل مواجه شده بود. این فرد می‌گفت که آقای تیموری دیگران کالای بی کیفیت را با قیمت پایین در بازار بزرگ تهران عرضه می‌کنند و مردم هم چون نمی‌دانند فکر می‌کنند که قیمت‌های من بالا است.

به او گفتم بر روی شیشه مغازت جمله آموزش رایگان تست تشخیص زعفران اصل از قلابی را بنویس. شما هم باید در تبلیغات به مشتریان خود بگویید که به شما یاد می‌دهم. شما باید به مشتریان اطلاعات رایگان نسبت به کسب و کار خودتان ارائه بدهید تا شما را بهتر بشناسد. یکی دیگر از کار‌هایی که می‌توانید انجام بدهید راحت کردن خیال مشتری با استفاده از گارانتی کردن است. تا جایی که می‌توانید تبلیغات کنید تا کسانی که کارشان ضعیف است نتوانند در بازار کسب و کار شما بهتان آسیب برسانند. اگر مدیر شما نسبت به شما دیدگاه بدی دارد باید با او صحبت کنید و بگویید که من می‌خواهم خودم را به شما ثابت کنم و من مثل بقیه کارمندان نیستم، شما می‌توانید کیفیت کار من را ارزیابی کنید.

[btnForPushNotification]

نتیجه‌گیری

اجازه ندهید که قانون گرشاسم در زندگی و کار، شامل حال شما بشود. از شما می‌خواهم که اگر تازه با ما آشن شدید حتما مطالب قبلی را ببینید و این مطلب را برای یکی از عزیزترین‌هایتان بفرستید که فکر می‌کنید این مطلب به ۀن‌ها کمک خواهد کرد. نظر و تجربه خود را در مورد این مطلب برای من بنویسید. شاد باشید و خدانگهدار

 

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.