Take a fresh look at your lifestyle.

5 نکته هوش ملکی که قبل از اولین خرید خانه خود باید انجام دهید

5 نکته هوش ملکی که قبل از اولین خرید خانه خود باید انجام دهیدReviewed by باقری on Sep 20Rating: 5.0

• خرید خانه یکی از گران ترین خرید هایی است که شما می توانید انجام دهید.
• چیزهایی در هوش ملکی وجود دارد که شما می توانید قبل از خرید خانه انجام دهید تا در پول و زمان شما صرفه جویی شود و استرس شما را در طی روند خرید خانه کاهش دهد.
• در اینجا 5 مورد از هوش ملکی وجود دارد که قبل از اولین خرید خانه خود باید انجام دهید و من نیز همین موارد را که از هوش مالی یاد گرفته بودم، انجام دادم.

چرا هوش ملکی را یاد گرفتم؟

5 نکته هوش ملکی که قبل از اولین خرید خانه خود باید انجام دهید1

 

در اوایل پاییز سال 2017، همسر من و من از صاحبخانه مان برگه ای دریافت کردیم و متوجه شدیم که ما دیگر فرصتی برای باقی ماندن در ملک نداریم و قرار دادمان رو به اتمام است. دو سال اجاره ما تمام شده بود و به ما فرصت چند ماهه برای تخلیه خانه و پیدا کردن یک خانه جدید داده شده بود. ما باید جابجا می شدیم و به محل جدیدی می رفتیم تا صاحبخانه بتواند آپارتمانمان را به افراد جدیدی با اجاره خیلی بیشتری بدهد یا بفروشد.

[btnForPushNotification] ما با یک انتخاب سخت مواجه شده بودیم: ادامه اجاره نشینی در شهری که مدتها بود در آن زندگی می کردیم، شهری که ما از کودکی در آنجا بوده ایم و در آنجا بزرگ شدیم، اما بازار خانه های اجاره ای خیلی داغ شده بود و اجاره ها به طور مرتب افزایش پیدا می کرد و یا باید خانه ای خریداری می کردیم و صاحب خانه می شدیم. هر تصمیمی که می خواستیم بگیریم باید سریعتر گرفته می شد، باید سریع تصمیم می گرفتیم و در راستای تصمیم خود حرکت می کردیم. این نامه به ما سه ماه فرصت می داد.

بنابراین، من شروع کردم به یادگیری هوش ملکی در فرصت کمی که داشتم تا بتوانم زودتر با درست ترین انتخاب خانه ای خریداری کنم. بنابراین در اینجا چند مورد از چیزهایی که در هوش ملکی یاد گرفتم و من قبل از خرید اولین خانه خودم باید انجام می دادم را به شما می گویم:

1-مقایسه اقتصادی خرید خانه با اجاره نشینی

بر خلاف برخی از تصورات غلط رایج، بر اساس تحقیقات املاک و مستغلات و بررسی سرشماری، انسان ها در حال افزایش مالکیت خانه های خود هستند و آنها هر وقت بتوانند خانه یا ماشین جدیدی خریداری می کنند. همسر من و من با اجاره نشینی برای تا آخر عمرمان مشکلی نداریم البته تا زمانی که از لحاظ مالی مشکلی برای اجاره خانه نداشته باشیم، اما اگر یک روز انقدر اجاره ها افزایش پیدا کند که نتوانیم اجاره خانه جدید را بپردازیم چه؟

برای پیدا کردن جواب این سوال، ما تورمی که به اجاره خانه های منظقه مورد نظرمان می خورد را تا 20 سال محاسبه کردیم و مبلغی که محاسبه شد از دارایی آن زمان ما بیشتر بود. نتایج واضح بود. اگر ما می خواهیم که در شهر خود برای بیش از چند سال بمانیم باید الان که می توانیم یک خانه خریداری کنیم، آنگاه ما به لحاظ مالی سود خواهیم کرد و خانه ما پس از چند سال گرانتر نیز خواهد شد. بنابراین طبق هوش ملکی تصمیم گرفتیم که حداقل یک خانه خریداری کنیم.

2. ما یک مشاور املاک برای خرید خانه خود استخدام کردیم

مشاور ما طبق آنچه در هوش ملکی گفته می شود به عنوان نماینده ای به ما کمک می کند تا خانه مان را پیدا کنیم و قیمت را مذاکره کنیم. من یک فرد منطقی هوشمند هستم، اما به نظر می رسد که او بهتر از من می تواند در خرید خانه درک کند و بهتر بفهمد. مخصوصاً در خرید اولین خانه او از من که اولین بارم است، مجرب تر است. بنابراین یک مشاور املاک برای خرید خانه مان استخدام کردیم.

[btnForPushNotification] به مشاور املاک های دیگر اعتماد نکنید و برای خرید خانه خود یک فرد خاص را استخدام کنید. نماینده و مشاور ما به ما کمک کرد تا خانه مان را پیدا کنیم، با فروشنده مذاکره کنیم، قرار داد اصولی برای خرید خانه ببندیم و از طرف ما به طور کلی طرفداری کرد.

3. ما طبق هوش ملکی از دلال ملکی استفاده نکردیم

 

5 نکته هوش ملکی که قبل از اولین خرید خانه خود باید انجام دهید9

 

هوش ملکی به همه افراد می گوید که سراغ دلالان ملک نروند زیرا آنها مشکلات و ایراداتی دارند. در یک نگاه، دلال ملک با تجربه و مفید به نظر می رسد اما او دنبال منافع خود است. با توجه به سرمایه گذاری در ملک، باید به دلال ملک حدود 1٪ از مبلغ ملک را پرداخت کنید و حدس بزنید چه؟ او هیچ کاری جز معرفی ملک را برای شما انجام نداده است و طرف فروشنده است زیرا می خواهد قیمت ملک بالاتر برود تا به او نیز سهم بیشتری برسد یعنی 1 درصد از مقدار پول بیشتری را دریافت کند.

4. وام دهندگان را در برابر یکدیگر مقایسه کنید تا بهترین نرخ را بدست آورید.

بانک های محلی ممکن است یک پیشنهاد بهتر را به شما بدهند. بانک مسکن وام مسکن می دهد و بانک های دیگر وام کالا و شما می توانید از این وام کالا برای خرید خانه جدید خود استفاده کنید اما کدام یک بهتر است و نرخ سود کمتری دارد؟

به عنوان یک خریدار نخستین خانه، می دانستم که می خواهم پایین ترین نرخ ممکن را داشته باشم، اما همچنین می دانستم که می خواهم زود اقساطم تمام شود و سالهای سال بدهی نداشته باشم. بانک های محلی به طور معمول بهترین نرخ های بهره را ارائه نمی دهند، اما اغلب آنها پیشنهاد بهتر را ارائه می دهند؛ من وام مسکن با تعداد سال کمتر در باز پرداخت را انتخاب کردم.

[btnForPushNotification]

5. ما دقیقا چقدر می خواستیم خرج کنیم

 

5 نکته هوش ملکی که قبل از اولین خرید خانه خود باید انجام دهید3

 

 

همسرم و من تصمیم گرفتیم در اوایل هر ماه برای خانه مان هزینه بیشتری نکنیم و فقط وام مسکن، بیمه خانه، مالیات و پرداخت های خدماتی در خانه جدید را بپردازیم، زیرا ما در حال حاضر در هر ماه قبض آب و برق را می پردازیم و دیگر پولی برای هدر دادن نداریم.
به این ترتیب جستجو کردن یک خانه که هزینه شارژ آسانسور و استخر و .. نداشته باشد از اولویت های ما بود و به طرز چشمگیری محدودیت هایی در انتخاب های ما در بازار رقابتی املاک ایجاد کرد، اما این امر برای زمان بندی فشرده ما خوب بود. و این بدان معنی بود که اگر بخواهیم چیزی در این مدت بخریم، دارایی از دست رفته خواهد بود.

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.