Take a fresh look at your lifestyle.

تست هوش مالی

0 285
تست هوش مالیReviewed by Marjan on Jun 10Rating:

همه انسان به طور نسبی هوش مالی برای به دست آوردن پول را دارند و تست هوش مالی نشان دهنده این است  که فردی که در آمد بیشتری دارد از هوش مالی بالاتری نسبت به کسی که درآمد پایین تری دارد قرار دارد و همچنین کسی که مبلغ کمتری برای خرج های غیر ضروری می پردازد از هوش مالی بالاتری نسبت به فرد دومی که خریدهای غیر ضروری زیادی انجام می دهد دارد

مدیریت در آمدها

 

تست هوش مالی4

 

مدیریت پول ویژگی خاص افراد با هوش مالی بالاست. در نظر بگیرید فردی که سالیانه چهل میلیون درآمد دارد و همه درآمدش را طی سال خرج می کند را با فردی که بیست و پنج میلیون درامد دارد و با بیست میلیون زندگی خوبی را اداره می کند و سالیانه پنج میلیون تومان را سرمایه گذاری می کند  بدون شک نتیجه تست هوش مالی نشان دهنده ان است که شخص دوم را  ضریب هوش مالی بالاتری برخوردار است.

پول را به جریان می اندازند

 

تست هوش مالی3

 

پس از مرحله مدیریت پول نوبت به سرمایه گذاری می رسد ، راه های فراوانی برای سرمایه گذاری پول وجود دارد ، اغلب مردم اولین گزینه برای سرمایه گذاری را سپرده گذاری در بانکها را انتخاب می کنند و دسته ای دیگر به سرمایه گذاری از طریق خرید سهام شرکت های مختلف روی می آورند .

خرید طلا و زمین نیز از روش های دیگر سرمایه گذاری است ، برای اینکه تست هوش مالی فرد را در این قسمت بسنجیم باید بدانیم که فردی که با سرمایه گذاری پول خود به سود 50% می رسد از هوش مالی بسیار بالاتری نسبت به فردی که 5% سود می گیرد برخوردار است چه بسا سرمایه هر دو رقم یکسانی باشد بنابراین این که فقط پولتان را سرمایه گذاری کنید نشان از هوش مالی خارق العاده شما نمی دهد باید سود دهی بیشتر سرمایه تان را در نظر بگیرید و این نیاز به کسب اطلاعات دارد.

کسب دانش و اطلاعات به روز اقتصادی

 

تست هوش مالی1

 

معمولا افراد برای سرمایه گذاری به متصدیان بانک یا کارشناسان سرمایه گذاری رجوع می کنند و خود را از اینکه اطلاعات به روز اقتصادی و سرمایه گذاری را کسب کنند خلاص می کنند تست هوش مالی در اینجا برای کسانی مثبت جواب می دهد که به دنبال یادگیری مالی هستند و می خواهند خود با روش های سرمایه گذاری آشنا شوند و باعث پرورش هوش مالی خود گردند نه دیگران؛ اگر ضریب هوش مالی ضعیفی دارید از ابتدا شروع کنید.

برای اینکه بتوانیم معادلات پیچیده ریاضی را حل کنیم ابتدا با 4 عمل اصلی (+_×÷) آشنا شدیم و سپس با حل مسائل ریاضی گوناگون و تمرین از پس حل معادلات پیچیده برآمدیم . و این ضرب المثل را فراموش نکنید “برای اینکه بتوانیم بدویم ابتدا باید راه رفتن را بیاموزیم”

امروزه اقتصاد وارد عصر جدیدی شده است و شما برای بهره وری هر چه بیشتر از مسائل اقتصادی نیاز به کسب دانش اقتصادی دارید.

تغییر افکار

برای اینکه تست هوش مالی در این مورد به شما امتیاز مثبت بدهد باید تفکرات درستی راجع به پول داشته باشید مثلا به جای فکر  به اینکه خرید فلان جنس با هزینه گزاف چه اعتبار اجتماعی به شما می دهد به روش های سرمایه گذاری بر روی همین مبلغ که وسوسه خرید برایتان ایجاد کرده بکنید کسانی که با افکاری مانند هر چه سخت تر کار کنم.

از نظر اقتصادی در جایگاه بالاتری قرار خواهم گرفت دارند در تست هوش مالی امتیاز منفی می گیرند چرا که مدیریت بودجه و درآمد شما بسیار پر اهمیت تر از سخت کار کردن و یا کسب درامد بیشتر است افرادی که هزینه ها و درآمدها و خرجکردها و پس انداز و سرمایه گذاری هایشان را یادداشت می کنند و طبق برنامه ریزی مشخصی در زمینه اقتصادی پیشروی می کنند تست هوش مالی مثبتی خواهند داشت

اهداف شما راهدایت می کنند

 

تست هوش مالی2

 

یکی دیگر از نشانه های هوش مالی داشتن هدف سازی کوتاه مدت و بلند مدت است بسیار در زمینه اقتصادی به شما کمک کند، برای خود اهدافی در نظر بگیرید که باعث ایجاد انگیزه برای پس انداز و سرمایه گذاری و کسب دانش مالی در شما شود و فعالیت های پس انداز و سرمایه گذاری را بدون هراس و با انگیزه دنبال کنید.

هدف ها را طبق دلخواه و خواسته قلبی خودتان مشخص کنید نه اینکه اگر فلان خانه یا اتومبیل را داشته باشم در نزد دیگری محبوب تر خواهم بود چون در این صورت در نیمه راه خسته می شوید و اهداف را پی گری نخواهید کرد اهدافی مانند خرید خانه مورد علاقه تان در محله دلخواهتان ، سفرهای به مناطق مورد علاقه تان در خارج از کشور و خرید اتومبیلی که دلخواهتان است و غیره.

هدف ها باید روشن و واضح باشند و عقلانی و دست یافتنی باشند نه رویایی و محال .  یادتان باشد که برای اهدافتان زمان هم قائل باشید مثلا اگر برای پنج سال آینده هدف گذاری کرده اید که خانه ی 200 متری در محله مورد نظر و دلخواهتان بخرید همین را به طور واضح هدف کوتاه مدت قرار دهید ، در صورتی که اهدافتان را تبیین کنید نتایج تست هوش مالی شما را شگفت زده خواهد کرد.

افرادی که خریدهای غیر ضروری و رستوران گردی ها و رفتن به فروشگاه ها را به عنوان تفریح خود بر می گزینند از نتیجه تست هوش مالی خود نا امید می شوند چرا که هوش مالی متعلق به این افراد نیست و تنها افرادی که تفکرشان ساختن پول بیشتر از پس اندازشان است در زمینه هوش مالی موفق اند.

نتیجه گیری

اینکه درآمد بالایی داشته باشید یا سخت کار کنید یا شغل مناسبی پیدا کرده باشید هیچ کدام گزینه ی مناسبی برای سنجش هوش مالی شما نخواهد بود ، تنها در صورتی می توانید هوش مالی بالاتری داشته باشید که به بودجه بندی و مدیریت درست و سرمایه گذاری صحیح و مناسب که به سود دهی بالاتری منجر شود دست یابید که این مهم با کسب دانش مالی و تمرین و تکرار به دست می آید ، مراقب وسوسه ها  باشید از اشتباهات مالی گذشته خود درس بگیرید و آنها را تکرار نکنید ، هوشیارانه در زمینه اقتصادی تصمیم بگیرید و عمل کنید .

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.