Take a fresh look at your lifestyle.

سنجش هوش مالی شما!!!!

سنجش هوش مالی شما!!!!Reviewed by Marjan on Jun 7Rating:

به دلیل اهمیت روز افزون اقتصاد در دنیای امروز هوش مالی افراد بسیار حائز اهمیت شده است و داشتن هوش مالی بالاتر امتیاز ویژه ای برای کسب موقعیت اجتماعی بالاتر و کسب شغل مورد نظرتان محسوب می شود از همین رو در آزمون های استخدامی تست هوش مالی گنجانده شده است و هم چنین اگر به مصاحبه برای انتساب شغلی در شرکت خصوصی هم رجوع کنید هوش مالی شما را می سنجند .

نمونه سوالاتی که در مصاحبه های استخدامی جهت آگاهی از هوش مالی شما در  تست هوش مالی از افراد متقاضی گرفته می شود 

سوال از رضایتمندی از در آمد فعلی تان از سوالات مهم است .

راه های افزایش دارایی هایتان را می شناسید ؟

فرض کنید برای شش ماه قرار است بیکار باشید پس انداز کافی برای گذران زندگی در این مدت دارید ؟

خرجکردتان بیشتر از درآمدتان است یا کمتر؟

از افرادی هستید که درآمد و هزینه های خرجکردتان برابر است ؟

آیا در مورد سرمایه گذاری با کارشناسان اقتصادی مشورت می کنید ؟

چه برنامه های اقتصادی برای آینده تان دارید ؟

دیدگاه شما در مورد مشکلات مالی چیست ؟

در هنگام روبرویی با مشکل مالی چه می کنید ؟

تست هوش مالی در گذشته

 

سنجش هوش مالی شما!!!!1

 

در گذشته به فرزندان می اموختند که درس بخوانند و نمره خوب بگیرند تا در آینده بتوانند شغل دولتی مناسبی با در آمد خوب داشته باشند این ایده امروزه منسوخ شده است .

داشتن تحصیلات دانشگاهی ، داشتن یک شغل خوب و یا سخت  کار کردن هیچ کدام نمی توانند به تنهایی تأثیری در کسب رتبه اقتصادی بالا در شما باشند ، بسیار افرادی را دیده ایم که با فعالیت در چند شغل و شیفت کاری سخت هنوز مشکلات اقتصادی فراوانی دارند  و از پس مخارج زندگی بر نمی آیند.

همچنین  تحصیلات نیز به تنهایی حلال مشکلات مالی و اقتصادی شما نیست با اخذ مدارک دانشگاهی شما از هوش بالاتری از دیگران برخوردار می شوید اما هنگامی که از آنها تست هوش مالی گرفته می شوند نتیجه آن آنها را نا امید می کند ، بله هوش اقتصادی متفاوت است و برای اینکه بتوانید اوضاع مالی خود را تغییر دهید باید به کسب اطلاعات و مطالعه در رابطه با هوش مالی بپردازید و هم چنین شاغل بودن در شغل مناسب  و خوب نمی تواند گره گشای مسائل اقتصادی شما شود بسیار دیده ایم افرادی که در سمت و شغل بسیار خوبی مشغولند که حتی گاها از پس مخارج زندگی بر نمی آیند و با مشکلات اقتصادی و بدی های وام هایشان مواجه اند .

رفتارهای مثبت در جهت افزایش هوش مالی 

عادت پس انداز کردن را در خود بوجود بیاورید مهم نیست حتی اگر مبلغ پس اندازتان اندک باشد .

حساب بانکی جداگانه ای داشته باشید .

سابقه درآمد و هزینه هایتان و پس اندازهایتان را نگه دارید .

از خرج کرد ماهانه خود اگاه باشید .

اهداف مشخص مالی داشته باشید .

به کسب اطلاعات و مطالعه در زمینه هوش مالی و مسائل اقتصادی بپردازید.

زندگی نامه کار آفرینان موفق را بخوانید .

در صورتی که ویژگی های بالا را در خود ایجاد کنید در تست هوش مالی امتیاز بالایی را کسب خواهید کرد .

 مزایای انجام تست هوش مالی

 

 

از مزایای انجام تست هوش مالی این است که پس از دریافت نتیجه از هوش مالی خود آگاه می شوید و می توانید اقدامات لازم برای افزایش آن را انجام دهید نتایج را یادداشت کنید و کارهایی را که لازم است را نیز روی کاغذ بیاورید باید سریعا شروع به اقدام به کارهای ضروری که یادداشت کردیم بکنیم اگر پیش از این فردی ولخرج بودید و صرفه جویی در زندگیتان معنی نداشته است از همین حالا شروع به پس انداز هر چند اندک کنید در مسیر پیشرفت و پیشروی دانش مالی تان نسبت به پول افزایش پیدا می کند و عادتهای بدی را که به وضعیت مالی تان صدمه می زند را کنار بگذارید ولخرجی های همیشگی که به آن ها عادت کرده اید و چه بسا گاهی مشکلات مالی فراونی را برایتان پیش اورده است .

همیشه سعی کنید هزینه هایتان را بودجه بندی کنید تا مدیریت درستی بر روی ان داشته باشید هزینه هایتان را با توجه به اولویت های خود دسته بندی کنید در این صورت گاهی در همین مرحله بسیاری از مسائل مالی برایتان روشن می شود ، دور هزینه های خوشگذرانی هایی که با خرج های بی رویه همراه است را خط بکشید  در این صورت در آخر ماه با کمبود هزینه روبرو نمی شوید  و  نیازی نیست از پس اندازتان برای رفع چنین مشکلی خرج کنید. هر اندازه به اشتباه از هزینه هایتان خرج کنید باید زمان بیشتری را برای به دست آوردن پول و جایگزینی آن بگذارید .

نتیجه گیری

تست هوش مالی باید همه توانایی های هوش مالی را مورد ارزیابی قرار دهد ، سوالات جامع و کاملی داشته باشد ،  هدف از برگزاری تست هوش مالی این است که شما از توانایی خود در زمینه مسائل اقتصادی آگاه شوید و خود را بسنجید تا بتوانید اقدامات لازم را انجام دهید.

تست هوش مالی بهتر از هر مقیاس دیگری شما را از توانایی مواجه با مسائل اقتصادی ارزیابی کرده و آگاه می کند و اطلاعات دقیقی از هوش مالی برای شما می دهد و پس از مطالعه و کسب راه های افزایش هوش مالی اقدام می کنید و می فهمید چگونه هوشمندانه با دارایی  های تان رفتار کنید تا بتوانبد به آنچه می خواهید برسید.

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.