Take a fresh look at your lifestyle.

هوش مالی مدیران عامل کلیدی برای موفقیت آن‌ها

هوش مالی مدیران عامل کلیدی برای موفقیت آن‌هاReviewed by Marjan on Oct 26Rating:

هوش مالی مدیران

توجه به هوش مالی و تقویت آن به همه اقشار جامعه کمک خواهد کرد که زندگی مالی بهتری داشته باشند. کسانی که هوش مالی خود را تقویت می‌کنند، میتوانند در کسب درآمد، مدیریت پول و سرمایه‌گذاری آن عملکرد موفقی داشته باشند اما باید گفت که تقویت و توجه به هوش مالی برای مدیران و صاحبان کسب و کار‌ها اهمیت دو چندانی خواهد داشت.

فرقی نمی‌کند که شما صاحب یک کسب و کار باشید و یا مدیرت بخشی از یک کسب و کار، بر عهده شما گذاشته شده باشد. توجه و تقویت هوش مالی شما می‌تواند در موفقیت و یا عدم موفقیت کل مجموعه تاثیر بزرگی داشته باشد. در این مطلب سعی کرده‌ایم که به این موضوع بپردازیم که هوش مالی چه تاثیری بر عملکرد مدیران و مجموعه آن‌ها خواهد داشت و همچنین مدیران چگونه می‌توانند هوش مالی خود را افزایش دهند.

از ارقام و اعداد نترسید

 

هوش مالی مدیران عاملی کلیدی برای موفقیت آن‌ها2

 

بسیار از مدیران کسب و کار‌ها از اعداد و ارقام می‌ترسند و امور حسابداری کسب و کار خودشان را به شخص دیگری محول می‌کنند. هر چند که شما می‌توانید از وجود یک حسابدار استفاده کنید اما خودتان نیز باید بر روی مسائل مالی نظارت داشته باشید و به آن‌ها بپردازید. پس ترس خود از مواجه شدن با اعداد و ارقام را کنار بگذارید. نگران نباشید امور حسابداری آنچنان هم که به نظر می‌رسد، سخت نیست و در اکثر موارد با یک حساب و کتاب ساده می‌توانید اعداد مورد نیاز را به دست بیاورید. در صورت نیاز از حسابدار خود نیز کمک بگیرید تا بتوانید درک دقیقی از عملکرد مالی مجموعه‌ای به دست بیاورید که مدیریت آن را بر عهده دارید.

اطلاعات مالی را ثبت کرده و از آن‌ها استفاده کنید

اگر در کسب و کاری که مدیریت آن بر عهده شما قرار داده شده است کسی را ندارید که مسئولیت حسابداری بر عهده‌اش باشد باید خودتان به دقت به دخل و خرج کسب و کارتان، سر رسید‌ها و تمام مسائل اینچنینی رسیدگی کنید. تمامی این داده‌ها باید در دفاتر ثبت شوند و از آن‌ها برای پاسخ گویی به سوالات و مسائل مالی استفاده شود. زمانی که شما با مسئله مالی در کسب و کارتان مواجه می‌شوید این اعداد و ارقام ثبت شده می‌تواند کمک بسیار بزرگی برای شما باشد.

پس همیشه به دنبال ثبت اطلاعات مالی کسب و کاری باشید که مدیریت آن را بر عهده گرفته‌اید و اگر هم از یک حسابدار برای انجام این کار استفاده می‌کنید بر کار او نظارت نداشته باشید و داده‌های وارد شده را بررسی کنید. هیچ چیز مثل این اعداد و ارقام نمی‌تواند وضعیت کسب و کار شما را نشان دهد.

به دنبال یادگیری مسائل حقوقی باشید

 

هوش مالی مدیران عاملی کلیدی برای موفقیت آن‌ها3

 

شما به عنوان مدیر یا صاحب یک کسب و کار با موقعیت‌های فراوانی رو به رو خواهید شد که دانستن مسائل حقوقی می‌تواند به شما کمک کند که دچار اشتباه و مشکل نشوید. به عنوان مثال اگر مسائل حقوقی در مورد قرارداد‌ها را به خوبی یاد بگیرید، هیچگاه مشکلی در این زمینه برای شما پیش نخواهد آمد و یا اینکه اگر قوانین مالیاتی را به خوبی بلد باشید هیچگاه در زمان پرداخت مالیات دچار ضرر نخواهید شد. برای یادگیری این مسائل وقت صرف کنید تا خودتان و مجموعه‌ای که مدیریت آن بر عهده شما است دچار مشکلات اینچنینی نشود.

به عنوان یک مدیر باید برای افزایش هوش مالی خود تمرین کنید

اگر شما هم جزء صاحبان یا مدیران یک کسب و کار هستید و فکر می‌کنید اطلاعات مالی شما به اندازه کافی نیست و هوش مالی بالایی ندارید، نگران نباشید چرا که افراد زیادی مانند شما هستند. مدیران و صاحبان کسب و کار‌هایی زیادی هستند که علاقه‌ای به درگیر شدن با مسائل مالی ندارند و برای این کار افرادی را استخدام می‌کنند. وقتی از آن‌ها در این مورد سوال می‌کنید، می‌گویند که وقت سر و کله زدن با ارقام و مسائل مالی را ندارند اما واقعیت این است که آن‌ها می‌دانند اطلاعات مالی و هوش مالیشان به اندازه کافی قوی نیست.

نکته مثبت اینجاست که در هر سنی می‌توان با تمرین کردن و یادگیری مسائل مالی باعث تقویت هوش مالی شد. پس هیچگاه یادگیری و آموزش را رها نکنید و همیشه تشنه یادگیری مسائل مالی باشید که با کسب و کار شما مرتبط هستند. تمرین مداوم در این زمینه مطمئناً در نهایت به تقویت هوش مالی شما منجر خواهد شد.

زبان خاص مسائل مالی را یاد بگیرید

 

هوش مالی مدیران عاملی کلیدی برای موفقیت آن‌ها4

 

مسائل مالی در زمینه کسب و کار زبان خاص خود را دارند. البته در حال حاضر روش‌های راحت و قابل دسترسی برای یادگیری این اصطلاحات وجود دارد. اگر پست مدیریت شما در شرکتی است که این مسائل را درون خودش آموزش می‌دهد از این فرصت استفاده کنید در غیر این صورت کلاس‌هایی وجود دارند که شما می‌توانید با شرکت در آن‌ها زبان مخصوص مسائل مالی در کسب و کار را یاد بگیرید. به عنوان مثال تسلط بر روی مفاهیمی مانند چگونگی سود‌آوری، درآمد عملیاتی، هزینه‌های عملیاتی و … می‌تواند باعث افزایش هوش مالی شما شود اگر نمی‌توانید در کلاس‌های آموزشی شرکت کنید با استفاده از یک کتاب مرجع و یا اینترنت نیز می‌توانید زبان خاص مسائل مالی را یاد بگیرید.

مشاوره گرفتن از کارشناسان مالی

یکی از خصوصیت مدیرانی که هوش مالی بالایی دارند این است که آن‌ها هیچگاه خود را عقل کل نمی‌دانند و با وجود هوش مالی بالایی که دارند همیشه سعی می‌کنند با استفاده از مشاوره با کارشناسان مالی تصمیمات بهتری در مورد مسائل مالی بگیرند. پس بهتر است شما هم به عنوان یک مدیر از فرصت مشاوره با کارشناسان مالی استفاده کنید چرا که این کار علاوه بر کمک کردن به شما در تصمیم‌گیری‌ها باعث تقویت هوش مالی شما نیز خواهد شد.

همچنین اگر می‌خواهید که به عنوان یک مدیر یا صاحب یک کسب و کار هوش مالی خود را تقویت کنید باید به صورت منظم با مدیران مالی موفق در تعامل باشید. این افراد کسانی هستند که هوش مالی خود را تقویت کرده‌اند و به عبارت دیگر این مسیر را قبل از شما پیموده‌اند شما می‌توانید از ویژگی‌ها، عادات و رفتار این مدیران موفق الگو بگیرید.

استراتژِی مناسب برای خرج کردن

 

هوش مالی مدیران عاملی کلیدی برای موفقیت آن‌ها5

 

 

مدیران با هوش مالی بالا حتی کوچکترین پیامدهای خرید کردن و صرف هزینه در کسب و کار خود را نیز مد نظر قرار می‌دهند. آن‌ها یاد گرفته‌اند که جمع شدن این هزینه‌های کوچک در طول زمان می‌تواند چه عواقبی را برای کسب و کار آن‌ها به وجود بیاورد. مراقب باشید هزینه‌ها و خرید‌ها ی کوچک وقتی در کنار هم جمع شوند، می‌توانند باعث کاهش فرصت‌هایی شوند که برای کسب سود در مسیر کسب و کار شما قرار می‌گیرد. هوش مالی به مدیران این توانایی را می‌دهد که بتوانند عواقب ناشی از خرج کردن پول و هزینه‌های غیر ضروری را پیش‌بینی کنند.

اهمیت دادن به آموزش کارکنان

مدیران و صاحبان یک کسب و کار که از هوش مالی بالایی برخوردار هستند نه تنها به آموزش و یادگیری خودشان در مورد اطلاعات مالی و تقویت هوش مالی اهمیت می‌دهند بلکه این موضوع را نیز می‌دانند که اهمیت دادن به تقویت هوش مالی دیگر کارکنان نیز تا چه اندازه می‌تواند در موفقیت مالی آن کسب و کار تاثیر بگذارد. شما به عنوان مدیر نه تنها باید به دنبال تقویت هوش مالی خود باشید بلکه باید برای رسیدن به اهداف مالی کسب و کاری که مدیریت آن را بر عهده دارید به افزایش هوش مالی کارکنان نیز توجه کنید. به عنوان مثال تیم فروش در یک کسب و کار باید به طور دائم در مورد یادگیری اطلاعات مالی جدید و مهارت‌های کسب درآمد بیشتر آموزش ببیند.

نتیجه‌گیری

امروزه دیگر پرداختن به هوش مالی و صرف وقت برای تقویت آن ها یک پیشنهاد نیست و یک ضرورت محسوب می‌شود که می‌تواند نقش به سزایی در موفقیت افراد داشته باشد. در بین اقشار مختلف مدیران و صاحبان کسب و کار‌ها جزء افرادی هستند که تقویت هوش مالی برای آن‌ها ضرورت بیشتری نیز خواهد داشت چرا که هوش مالی آن‌ها می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی موفقیت و یا عدم موفقیت مجموعه‌ی تحت مدیریت آن‌ها داشته باشد. در این مقاله به هوش مالی مدیران پرداختیم و نکاتی را ارائه کردیم که مدیران می‌توانند با یادگیری و توجه به آن‌ها هوش مالی خود را افزایش دهند. فراموش نکنید که راه افزایش هوش مالی آموزش، یادگیری و تمرین منظم است.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.