Take a fresh look at your lifestyle.

همه چیز درباره مبانی هوش مالی

همه چیز درباره مبانی هوش مالیReviewed by Marjan on Jul 28Rating:

در این مطلب می‌خواهییم در مورد هوش مالی و مبانی آن صحبت کنیم. امروزه در بسیاری ازنقاط جهان نقش هوش مالی در رسیدن به موفقیت‌های مالی ثابت شده است. مطمعناً یکی از فاکتور‌های اصلی رسیدن به موفقیت در زندگی یک فرد رسیدن به موفقیت‌های مالی است. به همین جهت است که بسیاری از اساتیدی که در زمینه رسیدن به موفقیت تدریس می‌کنند به بحث هوش مالی نیز می‌پردازند.

تفاوت هوش مالی با هوش معمولی

 

 

هوش مالی با هوش معمولی دارای تفاوت است. هوش مالی رابطه مستقیمی با تحصیلات و سن یک فرد ندارد و ممکن است یک شخص با تحصیلات پایین هم دارای هوش مالی بالایی باشد و به موفقیت‌های مالی قابل توجهی برسد. در این مطلب به شما می‌گوییم که هوش مالی به چه چیز‌هایی می‌پردازد و اصلاً هدفش چه چیزی است.

هوش مالی چیست

اگر بخواهیم هوش مالی را به زبان ساده تعریف کنیم می‌توان گفت که هوش مالی توانایی یک فرد در برخورد صحیح با جنبه‌های مختلف مالی است که می‌تواند موفقییت و یا عدم موفقیت یک فرد را در زندگی مالی‌اش تعیین کند. هوش مالی هوشی است که به شما می‌گویید که طرز فکر درست در مورد پول و همچنین طرز رفتار درست نسبت به پول و مسائل مالی چگونه است. هوش مالی بخش‌های مختلف زندگی مالی شما را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

هوش مالی هوشی است که شخصیت مالی و عادات مالی‌ای را در شما ایجاد می‌کند که در نهایت شما را به موفقیت‌های مالی برساند. هوش مالی به شما قدرت مدیریت مالی بالایی را خواهد داد. هر چقدر هوش مالی شما بالا‌تر باشد، قادر خواهید بود که تصمیمات مالی بهتری بگیرید. هر چقدر که هوش مالی یک فرد بالا‌تر باشد شانس بیشتری برای رسیدن به موفقیت‌های مالی در زندگی‌اش دارد.

ارتباط آموزش و هوش مالی

 

همه چیز درباره مبانی هوش مالی 4

 

هوش مالی هوشی است که ذاتی نمی‌باشد. افرادی که به موفقیت‌های مالی بالایی رسیده‌اند دارای هوش مالی بالایی هستند اما این افراد از روز اولی که کارشان را شروع کرده‌اند این توانایی را به صورت ذاتی نداشته‌اند و با گذشت زمان و کار کردن بر روی خودشان هوش مالیشان را تقویت کرده‌اند. پس هر کسی می‌تواند این توانایی را کسب کند. یکی از راه‌هایی که شما می‌توانید سریع‌تر هوش مالی خود را تقویت کنید اموزش دیدن است. از آنجایی که اهمیت هوش مالی در رسیدن به موفقیت‌های مالی مشخص است امروزه به اهمیت آموزش هوش مالی نیز توجه زیادی می‌شود. افراد زیادی با آموزش دیدن، توانسته‌اند زندگی مالی خود را متحول کنند. آموزش دیدن هوش مالی در نهایت منجر به ایجاد نوعی نبوغ مالی در فرد می‌شود که ضامن موفقیت‌های مالی او خواهد بود.

هوش مالی و دیدگاه شما نسبت به پول

هوش مالی در ابتدا دیدگاه و باور‌های شما نسبت به پول و مسائل مالی را تغییر می‌دهد و سپس رفتار‌ها و عادات مالی درست را به شما آموزش می‌دهد. برای رسیدن به موفقیت‌های مالی در زندگی تنها تغیییر نگرش‌ها و باور‌ها نسبت به مسائل مالی و پول کافی نیست اما این تغییر نگرش لازم و ضروری می‌باشد و بدون داشتن یک دیدگاه و باور درستن نسبت به پول و مسائل مالی رسیدن به موفیت‌های مالی برای شما مشکل خواهد بود.

هوش مالی و افزایش درآمد

 

همه چیز درباره مبانی هوش مالی 2

 

یکی از مواردی که هوش مالی به ان می‌پرازد، بالا بردن توانایی افراد برای افزایش درآمد است. هوش فروش، هوش تبلیغاتی، هوش رقابتی و … از جمله مواردی هستند که هوش مالی به ان‌ها می‌پردازد و در نهایت منجر به افزایش درآمد یک فرد خواهد شد. هر چقدر هوش مالی شما بالا‌تر باشد درآمد بیشتری خواهید داشت. ایین تنها یکی از نتاییج تقوییت هوش مالی در شما خواهد بود. به دست آوردن پول بیشتر با افزایش هوش مالی دارای رابطه‌ای مستقیم است.

هوش مالی و شروع کسب و کار

بخشی از هوش مالی هم به هوش کارآفرینی اختصاص دارد. آموزش‌های اصولی هوش مالی نیز به این بخش توجه ویژه‌ای دارند. این اموزش‌ها به یک فرد کمک می‌کنند که چطور مرحله به مرحله و به صورت اصولی پیش برود و کسب و کاری را برای خودش راه‌اندازی کند. همچنین آموزش‌های هوش مالی به کارمندان نیز پرداخته و با تقویت هوش مالی کارمندان به ان‌ها کمک می‌کند که از بخش کارمندی جدا شده، کسب وکار خودشان را راه‌اندازی کنند و حتی تبدیل به یک کارآفرین موفق شوند. هوش مالی باعث تقویت توانایی مدیریت مالی در افراد می‌شود که مخصوصاً برای راه‌اندازی یک کسب و کار بسیار حائز اهمیت است.

هوش مالی و حفظ پول

 

هوش مالی و حفظ پول

 

تنها افزایش درآمد و به دست آوردن پول بیشتر باعث نخواد شد که شما زندگیی مالیی موفقی داشته باشیید. هوش مالی به بحث حفظ پول نیز می‌پردازد. با بالا رفن هوش مالی شما یاد می‌گییرید که چگونه از پول خود مراقبت کنید و ان را از خططرات حفظ کنید. ببه عنوان مثال افراد زیادی وجود دارند که به دلیل نداشتن آگاهی لازم نسبت به مسائل حقوقی پولشان را از دست داده‌اند. در هوش مالی به هوش حقوقی و مالی نیز پرداخته می‌شود و ببا بالا رفتن توانایی شما در این بخش به راحتی می‌توانید از خطرات احتمالی که در مسائل مالی ممکن است برای شما پیش بیاید دوری کنید.

هوش مالی و سرمایه‌گذاری

هوش مالی به بالا بردن هوش ریسکی و سرمایه‌گذاری هم می‌پردازد. سرمایه‌گذاری یکی از ابزار‌هایی است که شما می‌توانید علاوه بر حفظ ارزش پول خود از آن درآمد هم کسب کنید. هوش شراکت، هوش ملکی، هوش بورسی.. از جمله مواردی است که در هوش مالی به ان پرداخته می‌شود. سرمایه‌گذاری یکی از ابزار‌های قدرتمند برای رسیدن به موفقیت‌های مالی است اما با این حال وارد شدن به این بخش بدون داشتن توانایی و مهارت کافی می‌تواند باعث شود که شما سرمایه و پول خودتان را از دست بدهید. با تقویت هوش مای شانس شما برای موفقیت در سرمایه‌گذاری‌هایی که انجام می‌دهید بسیار بالا‌تر خواهد رفت.

هوش مالی و سرمایه‌گذاری بر روی خود

هوش مالی نوعی سرمایه‌گذاری بر روی خودتان است. شما وقت، انرژی و زمان صرف می‌کنید تا به توانایی برسید که در آینده زندگی مالی شما را تغییر می‌دهد. شما با سرمایه‌گذاری بر روی خودتان و تلاش برای افزایش هوش مالی عادات مالی متعالی را در خودتان به وجود خواهید آورد که تا اخر عمرتان به شما کمک خواهد کرد که مسیر پیش رو برای رسیدن به موفقیت‌‌های مالی را سریع‌تر و راحت‌تر طی کنید. شما باید اهمیت سرمایه‌گذاری بر روی خودتان را درک کنید. عواملی مانند سن و تحصیلات موانعی نیستند که سد راه شما برای افزایش هوش مالیتان شوند. افراد زیادی وجود دارند که با وجود داشتن سن زیاد و تحصیلات کم توانسته‌اند با سرمایه‌گذاری بر روی خودشان و افزایش هوش مالی زندگی مالی خود را تغییر دهند.

هوش مالی و زمان

 

همه چیز درباره مبانی هوش مالی 3

 

تقویت هوش مالی چیزی نیست که یک شبه و یا چند روزه به دست بیاید. شما سال‌ها با عادات و نگرش‌های غلط نسبت به مسائل مالی زندگی کرده‌اید و نمی‌توانید در زمان کوتاهی همه چیز را تغییر بدهید. برای تقویت هوش مالی نیاز به زمان خواهید داشت اما از همان روز اول که برای تقویت هوش مالی خود اقدام می‌کنید تغییرات را می‌توانید در زندگی مالی خود حس کنید و هر چقدر که جلو‌تر بروید این تغییرات ملموس‌تر خواهند بود. زمان سرمایه‌ای بسیار با ارزش است پس بهتر است اگر قصد دارید به موفقیت‌های مالی برسید زمان را از دست ندهید و زودتر اقدام کنید.

نتیجه‌گیری

هوش مالی مهارتی است که شما را به موفقیت‌های مالی خواهد رساند. هوش مالی بخش‌های مختلف زندگی مالی شما را متحول خواهد کرد و باعث خواهد شد نگرش و عادات مالی خاصی در شما شکل بگیرد که ضامن موفقیت‌های مالی آینده شما است. شما می‌توانید با تمرین و آموزش هوش مالی خود را تقویت کنید. برای اینکار تنها باید بر روی خودتان سرمایه‌گذاری کرده و این توانایی را در خود تقویت کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد تخفیف ۱۰٪
تو بهترینی
کد تخفیف ۲۰٪
نزدیک بودا
کد تخفیف ۳۰٪
یکبار دیگه تلاش کن
کد تخفیف ۴۰٪
خوش شانس نبودی
کد تخفیف ۵۰٪
تو عالی هستی
شانس خودِت رو برای برنده شدن یک فرصت امتحان کن!
برای استفاده از این فرصت لطفاً ایمیل و تلفن همراه خودت رو وارد کن.
قوانین بازی :
  • هر کاربر ۳ بار فرصت دارد.
  • کسی که تقلب می‌کند، شناسایی می‌شود.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.