Take a fresh look at your lifestyle.

تقویت هوش مالی اساس حرکت به سوی ثروت

تقویت هوش مالی اساس حرکت به سوی ثروتReviewed by Marjan on May 23Rating:

پول همه چیز نیست اما بدون شک ثروت یکی از مهمترین عواملی است که باعث ایجاد احساس رضایت و خوشبختی در یک فرد می‌شود. به طور کلی یکی از مهمترین عوامل رسیدن به موفقیت در زندگی هر فرد موفقیت در زندگی اقتصادی و مالی است. امیدوارم شما جزء افرادی نباشید که ثروتمند شدن را به شانس و اقبال ربط می‌دهند. باور کنید دلیل ثروتمند شدن افراد رفتار صحیح آن‌ها با پول و توانایی آن‌ها در اتخاذ تصمیمات درست مالی است. این هوش مالی افراد ثروتمند است که ان‌ها را به ثروت رسانیده است.

تقویت هوش مالی

تقویت هوش مالی اساس حرکت به سوی ثروت6

هوش مالی بالای این افراد به ان‌ها می‌گوید که چگونه با پول رفتار کرده و تصمیمات مالی درستی را در طول زندگی بگیرند. بدون تقویت هوش مالی رسیدن به ثروت و البته حفظ ان مشکل خواهد بود. پس اگر ثروت را دوست دارید به طور مستمر به دنبال تقویت هوش مالی خود باشید. در این مطلب به مواردی پرداخته‌ایم که می‌تواند به شما کمک کند که هوش مالی خود را تقویت کنید.

افراد دارای هوش مالی بالا از بدهی گریزان هستند

یکی از تفاوت‌های بین هوشیاران مالی و کسانی که هوش مالی پایینی دارند این است که هوشیاران مالی همیشه از بدهی گریزان هستند و سعی می‌کنند بدهی‌های خود را به پایین‌ترین حد ممکن برسانند اما در نقطه مقابل افرادی که هوش مالی پایینی دارند خود را با انواع و اقسام بدهی‌ها و قسط‌ها درگیر می‌کنند. اگر دقت کنید بسیاری از افراد خود را درگیر بدهی‌ها و قسط‌هایی کردند که اکثراً غیر ضروری می‌باشند.

بازپرداخت بسیاری از این قسط‌ها و بدهی‌ها به همراه سود خواهد بود و همین موضوع کار را سخت‌تر می‌کند. برای تقوییت هوش مالی خود باید به این نکته پایبند باشیید که همیشه سعی کنید از بدهی و قسط گریزان باشید. اگر در حال حاضر درگیر بدهی‌ها و قسط‌های مختلفی هستید سعی کنید که آن‌ها را هر چه زودتر تسویه کرده و از شرشان خلاص شوید. ابتدا هم به سراغ بدهی‌هایی بروید که دارای سود بیشتری برای بازپرداخت هستند.

برای تقویت هوش مالی قوانین مربوط به مالیات را یاد بگیرید

 

تقویت هوش مالی اساس حرکت به سوی ثروت4

 

در اکثر کسب و کار‌ها شما باید بخشی از درامد خود را به عنوان مالیات پرداخت کنید و این موضوع تقریباً در همه جای دنیای وجود دارد. اما نکته اینجاست که یکی از مواردی که برای تقویت هوش مالی لازم می‌باشد این است که شما قوانین مالیاتی کشور را به خوبی بلد باشید. با یادگیری این قوانین شما هیچگاه مالیات اضافه پرداخت نخواهید کرد و همین موضوع باعث خواهد شد که پول کمتری پرداخت کنید.

با تقویت هوش مالی پول خود را از دست نخواهید داد

افرادی وجود دارند که در کمین هستند که پول شما را از دستتان در بیاورند. این یک واقعیت است و برای جلوگیری از این کار لازم است که شما با بالا بردن اطلاعات خود در مورد قوانین مالی و قرارداد‌ها هوش مالی خود را تقویت کنید. بسییاری از افراد ناخواسته قراردادی را امضاء می‌کنند که دارای شرایطی است که پول ان‌ها را در معرض خطر قرار می‌دهد. شما باید با بالا بردن اطلاعات خود از قوانین حاکم بر قرارداد‌ها و تقویت هوش مالی خود در این زمینه از این شرایط جلوگیری کنید. به طور کلی باید همیشه به دنبال یادگیری اطلاعات و قوانین مالی مانند قوانین مربوط به چک‌ها، سرمایه‌گذاری، مالیات، قرارداد‌ها … باشید تا بتوانید به خوبی از پول خود محافظت کنید.

ارتباط مستقیمی بین تقویت هوش مالی و توانایی سرمایه گذاری وجود دارد.

 

تقویت هوش مالی اساس حرکت به سوی ثروت5

 

 

برای اینکه هوش مالی خود را تقویت کنید لازم است که مهارت‌های سرمایه‌گذاری را به خوبی فرا بگیرید. همیشه به دنبال فرصت‌های عالی سرماییه‌گذاری با ریسک منطقی باشید و از فرصت‌ها استفاده کنید. با کسب این توانایی نه تنها سرمایه خود را افزایش خواهید داد بلکه پول خود را نیز حفظ خواهید کرد. به عنوان مثال کسی که دارای هوش مالی پایینی است ممکن است سرمایه خود را در بانک قرار داده و به یک سود پایین رضایت دهد اما در نقطه مقابل هوشیاران مالی با استفاده از مهارتی که در سرمایه‌گذاری کسب کرده‌اند به دنبال فرصت‌های طلایی برای سرمایه‌گذاری می‌گردند و از این فرصت‌ها به خوبی استفاده می‌کنند.

برای تقویت هوش مالی باید پس‌انداز کردن را یاد بگیرید.

پول نقد می‌تواند به شما این قدرت را بدهد که از فرصت‌های عالی مالی به خوبی استفاده کنید. اگر می‌خواهید هوش مالی خود را تقویت کنید باید یاد بگیرید که چگونه پس انداز کنید. جلوی وسوسه پول خرج کردن را بگیرید. تفاوت بین خواسته‌ها و نیاز‌ها را بدانید و این دو گروه را از هم تفکیک کنید. شما باید کمترین اهمیت را به خواسته‌های غیر ضروری خود بدهید و برای این موارد پول خود را هدر ندهید. به عنوان مثال پرداخت قبوض خانه جز نیاز‌های واجب شما است اما خریدن یک شی تزئینی جز خواسته‌های غیر ضروری شما می‌باشد. اگر می‌خواهید پس انداز موفقی داشته باشید باید در مقابل پول خرج کردن برای رسیدن به خواسته‌های غیر ضروری مقاوت کنید. این کار کمک قابل توجهی به تقویت هوش مالی شما خواهد کرد.

برای تقویت هوش مالی به زندگی ثروتمندان توجه کنید

 

تقویت هوش مالی اساس حرکت به سوی ثروت3

 

همانطور که در ابتدای بحث گفتیم این هوش مالی بالا است که به افراد کمک می‌کند که به ثروت دست پیدا کنند. افراد ثرووتمند مز آنجایی که هوش مالی بالایی دارند می‌دانند، که چگونه باید با پول رفتار کنند و شما نیز برای تقویت هوش مالی خود باید به عادات، رفتار‌ها و نحوه زندگی این افراد توجه کنید. سعی کنید زندگینامه افرادی که به موفقیت‌های مالی بالایی رسیده‌اند را مطالعه کنید. به اطراف خود نگاهی بیاندازید و افرادی که مرتباً موفقیت‌های مالی را کسب می‌کنند را پیدا کنید. اکثر این افراد دارای هوش مالی بالایی هستند. شما می‌توانید برای تقویت هوش مالی خود با این افراد ارتباط برقرار کنید و طرز رفتار آن‌ها با پول را یاد بگیرید.

نتیجه‌گیری

تقویت هوش مالی امکانپذیر است و بسیاری از افراد با استفاده از آموزش‌های که در این زمینه ارائه می‌شود، توانسته‌اند درامد خود را چند برابر کرده و زندگی مالی موفقی داشته باشند. منتظر یک معجزه برای ثروتمند شدن نباشید. معجزه چیزی به جزء خود شما و توانایی‌هایی که دارید، نیست. بر روی خودتان سرمایه‌گذاری کنید و همیشه و با استفاده از روش‌های مختلف سعی کنید اطلاعات و آگاهی خود را در مورد مسائل مالی افزایش دهید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.