Take a fresh look at your lifestyle.

با تقویت هوش مالی به ثروت نزدیک شوید

با تقویت هوش مالی به ثروت نزدیک شویدReviewed by Marjan on May 21Rating:

هوش مالی را می‌توان اصول و قوانینی دانست که به یک فرد کمک می‌کند که به موفقیت‌های مالی برسد یا به عبارت دیگر تعریفی که برای هوش مالی می‌توان ارائه کرد این است که هوش مالی رفتار درست با پول است که به یک فرد کمک می‌کند که در موقعیت‌های مختلف اقتصادی تصمیمات درستی را بگیرد.

تقویت هوش مالی

 

با تقویت هوش مالی به ثروت نزدیک شوید1

 

افراد ثروتمند دارای هوش مالی بالایی هستند و با استفاده از این توانایی توانسته‌اند به موفقیت‌های مالی بالایی دست پیدا کنند. به طور خلاصه می‌توان گفت که میزان هوش مالی شما موفقیت یا عدم موفقیت زندگی مالی شما را تعیین میکند. یکیی از مهم‌ترین تفاوت‌ها بین افراد ثروتمند و فقیر تفاوت در میزان هوش مالی آن‌ها است. نکته امیدوار کننده این است که می‌توان هوش مالی را تقویت کرد.

برای تقویت هوش مالی شما نیاز به مطالعه، تمرین و رعایت یک سری از نکات دارید. هوش مالی را مانند یک عضله از بدن در نظر بگیرید شما می‌توانید برای تقویت آن مانند ورزشکاران بر روی این عضله تمرکز کنید و با تمرین و مطالعه آن را تقویت کنید. در این مقاله به ارائه مواردی پرداخته‌ایم که می‌تواند در تقویت هوش مالی به شما کمک کرده و باعث شود که شما در زندگی مالی خود به موفقیت‌های بالایی دست پیدا کنید.

تقویت هوش مالی چه نقشی در موفقیت شما خواهد داشت

بخش مهمی از موفقیت‌های یک فرد در زندگی به موفقیت‌های او در بخش مالی و اقتصادی زندگی‌اش وابسته است و از طرفی میزان هوش مالی نقش تعیین کننده‌ای در موفقیت و یا عدم موفقیت‌های مالی یک فرد ایفا می‌کند. به طور واضح برای اینکه بتوانید زندگی مالی موفقی داشته باشید، لازم است که به تقویت هوش مالی خود متعهد باشید. بدون تقویت هوش مالی مشکلات مالی شما را رها نخواهند کرد و شما قادر نیستید که این مشکلات را به خوبی پشت سر بگذارید.

موفقیت های مالی

 

با تقویت هوش مالی به ثروت نزدیک شوید2

 

به اطراف خود نگاهی بیاندازید افراد زیادی وجود دارند که با وجود داشتن تحصیلات بالا و توانایی‌های بسیار اما وضعیت مالی مناسبی را ندارند. به نظر شما چه چیزی باعث شده است این افراد با وجو توانایی‌های ارزشمند نتوانند به موفقیت‌های مالی قابل توجهی دست پیدا کنند؟ جواب این سوال یک کلمه است و آن هوش مالی می‌باشد. هوش مالی چییزی است که افراد را ثروتمند می‌کند و در صورت پاییین بودن نیز افراد را در گروهی قرار می‌دهد که قرار نیست به موفقیت‌های مالی دست پیدا کنند. تقوییت هوش مالی به شما این امکان را می‌دهد که به یک فرد ثروتمند تبدیل شوید. منتظر شانس و اقبال نباشید چرا که عامل اصلی ثروتمند شدن اکثر افراد همین هوش مالی است.

برای تقویت هوش مالی به مدیریت زمان اهمیت دهید.

اگر می‌خواهید که هوش مالی شما تقویت شود باید قدر زمانی که در اختیار شما قرار دارد را بدانید. زمان سرمایه‌ای ارزشمند است که با هیچ چیز دیگری قابل جبران نیست. برای آنکه بتوانید هوش مالی خود را تقویت کنید و زندگی مالی موفقی داشته باشید لازم است توانایی مدیریت زمان را در خود بهبود ببخشید. سعی کنید صرف زمان برای کار‌هایی که نقشی در موفقیت مالی شما ندارند را به حداقل برسانید.

مدیریت زمان

البته این جمله بدان معنی نیست که شما برای استراحت و تفریح خود در طول روز زمانی را صرف نکنید اما اگر کمی دقت کنید خواهید دید که متاسفانه اکثر افراد قدر زمانی را که زندگی در اختییارشان قرار داده است را نمی‌دانند و قسمت بزرگی از آن را بدون آنکه فایده چندانی برایشان داشته باشد صرف می‌کنند. به عنوان مثال اگر بتوانید مدیریت زمان را به خوبی یاد بگیرید این امکان وجود دارد که ساعاتی را برای یادگیری اطلاعات مالی و در نتیجه تقویت هوش مالی خود صرف کنید. همانطور که گفته شد هوش مالی مانند یک عضله در بدن است و تقویت این عضله نیازمند تمرین و صرف زمان می‌باشد.

رمز موفقیت در تقویت هوش مالی آموزش است

 

با تقویت هوش مالی به ثروت نزدیک شوید3

 

 

اگر بخواهیم مهمترین عامل تقویت هوش مالی را برای شما بگوییم بدون شک این عامل آموزش مداوم است. شما برای تقویت هوش مالی خود احتیاج به اموزش مداوم و یادگیری مطالب مختلف مالی دارید. در بسیاری از نقاط دنیا کارشناسان به این نتیجه رسیده‌اند که نقش آموزش در موفقیت‌های مالی بسیار پر رنگ است. به عبارت دیگر شما باید یاد بگیرید که چگونه پولدار شوید.

تقویت هوش مالی بدون آموزش امکانپذییر نخواهد بود. شما باید از هر زمانی برای یادگیری اطلاعات مالی استفاده کنید و به این امر متعهد باشید. تعهد شما برای یادگیری مداوم اطلاعات مالی باعث موفقیت شما در تقویت هوش مالی خواهد شد. هوش مالی یک توانایی است که شما با آموزش می‌توانید آن را کسب کنید.

برای تقویت هوش مالی ثروت را دوست داشته باشید

افکار منفی در مورد ثروت و پول را کنار بگذارید. متاسفانه توصیه‌های غلطی در مورد پول وجود دارد که گفته می‌شود افراد فقیر انسان‌های بهتری هستند. این طرز تفکر وجود دارد و ممکن است بر روی شما هم تاثیر گذاشته باشید. اما باید به شما بگویم که شما اگر به ثروت برسید می‌توانید انسان بهتری باشید و به افراد زیادی نیز در زندگی خود کمک کنید و کار‌هایی را انجام دهید که احساس قلبی بهتری را به شما هدیه کن دو همیشه به این موضوع فکر کنید که چگونه می‌توانید ثروت بسازید و عاشق این کار شوید.

زمانی که شما کسب ثروت را دوست داشته باشید این موضوع باعث تقویت هوش مالی شما شده و باعث می‌شود که شما در وقعیت‌های مختلف مالی تصمیمات بهتری بگیرید.

ممارست در اموزش برای تقویت هوش مالی بسیار مهم است

 

با تقویت هوش مالی به ثروت نزدیک شوید4

 

در قسمت‌های قبل گفتیم که برای تقویت هوش مالی لازم است که شما آموزش ببینید و اطلاعات خود را افزایش دهید. اما نکته مهمتر این است که این اموزش باید به صورت مداوم باشد و شما باید ممارست بالایی برای انجام این کار از خود نشان دهید. بسیاری از افراد فکر می‌کنند که اموزش در کوتاه مدت باید هوش مالی آن‌ها را تقویت کند و ان‌ها را به ثروت برساند در نتیجه بعد از مدت کوتاهی خسته شده و آموزش را رها می‌کنند. همانطور که یک عضله برای تقویت احتیاج به تمرین، زمان و پشتکار دارد هوش مالی شما نیز دقیقا به همین شکل است. ممارست و پشتکار مداوم است که باعث خواهد شد یک فرد در تقویت هوش مالی موفق شود.

برای تقویت هوش مالی با افراد ثروتمند معاشرت کنید

افرادی که موفق شده‌اند به ثروت برسند رفتار و طرز نگرش متفاوتی نسبت به پول دارند که نشان دهنده هوش مالی بالای آن‌ها می‌باشد. سعی کنید با این افراد معاشرت داشته باشید و به نحوه برخورد آن‌ها با مسائل مالی و پول دقت کنید. این کار می‌تواند کمک بسیار زیادی به شما بکند که هوش مالی خود را تقویت کنید. علاوه بر این معاشرت با چنین افراد موفقی باعث افزایش انگیزه شما خواهد شد.

این افراد به شما انرژی و انگیزه می‌دهند در نتیجه بهتر است همیشه دوستان خود را از بین افراد موفق و ثروتمند انتخاب کنید. فراموش نکنید که خواه یا نا خواه رفتار دوستان بر روی شما تاثیر خواهد گذاشت پس چه بهتر با کسانی معاشرت کنید که بر روی رفتار شما تاثیرات مثبتی را بر جایی بگذارند. برای تقویت هوش مالی دوستی با افراد نا امید و کسانی که نسبت به پول نگرش منفی دارند را فراموش کنید.

نتیجه‌گیری

هوش مالی یا هوش ثروت ساز باعث می‌شود که افراد بتوانند به موفقیت‌های مالی برسند. مهمترین تفاوت بین افراد ثروتمند و افرادی که در زندگی مالی خود به موفقیت نرسیده‌اند در میزان هوش مالی آن‌ها است. خوشبختانه هوش مالی تنها یک استعداد ذاتی نیست و می‌توان آن را تقویت کرد. آموزش و یادگیری مسائل و اطلاعات مالی در کنار رعایت برخی دیگر از نکات باعث تقویت هوش مالی خواهد شد. پس هر شخصی می‌تواند با اقدام به تقویت هوش مالی خود بر روی خودش سرمایه‌گذاری کرده و شانسش را برای رسیدن به ثروت تا حد بسیار زیادی افزایش دهد.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.