Take a fresh look at your lifestyle.

تقویت هوش مالی خانواده برای زندگی بهتر

تقویت هوش مالی خانواده برای زندگی بهترReviewed by باقری on Oct 7Rating: 5.0

با توجه به اینکه انسان از خانواده وارد اجتماع می شود طبیعتاً از آموزش هایی که در خانواده دیده است برای زندگی در جامعه استفاده می کند.در محیط خانواده هر چه آموزش های خوب داده شود نتیجه ی مطلوب آن را آینده در جامعه خواهیم دید یکی از این آموزش ها موضوع بحث ما است اقتصاد خانواده می باشد که تحت عنوان هوش مالی خدمت شما ارائه می شود.

[btnForPushNotification] برای ایجاد طرز فکر مناسب جهت انجام فعالیت های اقتصادی خانواده نقش مهمی دارد.آموزش های درست و اصولی به اعضای خانواده باعث پیشرفت اقتصادی آنها در آینده خواهد شد. در صورتی که اگر شرایط مقابل را در نظر بگیریم به عنوان مثال فردی که دارای هوش مالی زیادی نیست امکان دارد مشکلات زیادی برای خانواده و جامعه پیرامون خود می تواند ایجاد کند.پس بهتر است به آموزش های اقتصادی از همان سنین کودکی اهمیت ویژه ای دهیم.

نکاتی در مورد هوش مالی

 

تقویت هوش مالی خانواده برای زندگی بهتر

در صورتی که خواهان افزایش هوش مالی خانواده خود هستید می توانید مواردی را که ذکر می شود را در بالا بردن میزان هوش مالی خانواده به کار ببرید. نکته اول گفتگو است خوب است که در مورد مسائلی که مربوط به اقتصاد است با یکدیگر صحبت داشته باشید با این مباحثه سطح دانش اعضای خانواده بالاتر خواهد رفت.برای اینکه خانواده وضعیت اقتصاد خوبی داشته باشد لازم است همکاری بین تمام اعضا وجود داشته باشد.شما در عین حال که ولخرج هستید نمی توانید به دنبال رشد اقتصادی خانواده باشید بنابراین بهتر است از هزینه های غیرضروری اجتناب کنید.همانطور که در روایات دینی ما نیز و جود دارد عاقبت ولخرجی فقر خواهد بود. برای اینکه از زندگی خود لذت ببرید لازم نیست برای لحظات آن پول خرج کنید.به کار و تلاش خود برای ایجاد یک اقتصاد موفق در خانواده افتخار کنید.

هیچ لحظه ای را برای شروع مدیریت اقتصادی خانواده خود از دست ندهید از الان برای موفقیت گام بردارید.

هوش مالی :نیازها را به خوبی تشخیص دهید

پدر و مادر ها غالباً مسئولیت مالی خانواده خود را برعهده می گیرند آنها وظیفه سنگینی دارند به دلیل اینکه باید نیاز ها ی اعضای خانواده را بخوبی تشخیص دهند. با توجه به محیطی که پیرامون وجود دارد و ایجاد جو تبلیغاتی سنگین باعث ایجاد نیاز های کاذب در خانواده ها می شوند.هر آنچه که برای انجام زندگی نرمال لازم باشد جزء نیازهای ما است.اما نیازهای غیر ضروری شامل مواردی می شوند که در صورتیکه در زندگی وجود نداشته باشند خللی در انجام زندگی به وجود نیاید.شاید ملاحظه کرده باشید خانواده هایی که دکودکان خود را به بازار می برند و هنگامی که با اصرار کودک خود مواجه می شوند مجبور خواهند شد برای او خرید کنند. این حس عاطفی شاید زیبا باشد اما یک رفتار اشتباه از نظر تربیتی می باشد.

[btnForPushNotification]

 

هوش مالی :زود جشن نگیرید

 

تقویت هوش مالی خانواده برای زندگی بهتر1

 

شاید اوایل که مشغول مدیریت اقتصادی خانواده هستید لازم باشد از بعضی از تفریحات خود بکاهید اما فراموش نکنید در آینده می توانید به تفریحات خود برسید. باید از لذت های زود گذر اجتناب کرد و به لذت هایی که پایدار هستند رسید. این خود یک نوع آینده نگری است.اهداف بلند مدت مطمئناً بزرگ تر از اهداف کوتاه مدت هستند و سود بیشتری می رسانند.این اهداف بلند مدت را می توانید برای اعضای خانواده تصویر سازی کنید تا انگیزه برای مدیریت منابع مالی خود بگیرند.

 

هوش مالی :مدیریت هزینه ها

 

تقویت هوش مالی خانواده برای زندگی بهتر4

این موضوع بسیار اهمیت دارد شما باید هزینه ها را به نحو احسن کنترل کنید خیلی از هزینه های ما ناشی از عادات اشتباه هستند.خوب است با آنالیز هزینه های خود بصورت دقیق این اشتباهات را به حداقل برسانیم.

 

هوش مالی : مشکلات ناشی از نبود مدیریت مالی

یکی از معضلاتی که جامعه ی ما به آن گرفتار است نداشتن مدیریت مالی مناسب می باشد.اگر توجه کنید بسیاری از جدایی خانواده ها از یکدیگر ناشی از مسائل مالی است.این باید یک زنگ خطر برای ما باشد و پی به اهمیت هوش مالی در خانواده ببریم.هر گونه اشتباه در مسائل اقتصادی می تواند به قیمت از دست دادن محیط گرم خانواده برای ما تمام شود. حتی برای مقدار کم هم که شده درآمد ماهیانه خود تان را در نظر نگیرید و پس انداز کنید.

[btnForPushNotification]

آشنایی با نحوه درست پس انداز کردن را به دیگر اعضای خانواده نیز آموزش دهید.از امکاناتی که در اختیار شما است مانند وسائل خانگی به درستی استفاده کنید تا لازم نباشد برای تعمیر و یا تعویض آنها هزینه کنید.در بحث مصرف انرژی نیز می توانید از هزینه های خود کم کنید با مصرف صحیح آب و برق.از اسراف کردن در مورد مصرف مواد غذایی پرهیز کنید.از فروشگاهایی که برای محصولات غذایی خود تخفیف می گذارند می توانید استفاده کنید.

هوش مالی: تفاوت خساست و مدیریت

 

تقویت هوش مالی خانواده برای زندگی بهتر3

استفاده صحیح و به جا از منابع مالی با خساست تفاوت زیادی دارد. فردی که دچار خساست است افراط زیادی در هزینه کردن دارد و مایل نیست پول خود را خرج کند که این افراط باعث می شود که زندگی خوبی نداشته باشد ولی برعکس افرادی که دارای هوش مالی بالایی هستند و با مدیریت منابع مالی کار خود را پیش می برند با درایت با این موضوع برخورد می کنند.

 

هوش مالی :دو جز مهم در اقتصاد خانواده

دو دیدگاه مهم در اقتصاد خانواده وجود دارد ابتدا کسب درآمد حلال سپس مدیریت کردن هزینه ها بر اساس یک راهبرد صحیح.این دو جز اگر در کنار یکدیگر به درستی به کار روند باعث شکوفایی اقتصاد خانواده می شود.
لازم به ذکر است که خوب است کودکان بدانند که خانواده خود از چه طریقی امرار معاش می کنند و آن ها را نسبت به این موضوع آگاه کنند.کودکان باید به خوبی آموزش ببینند تا در آینده فقط به یک مصرف کننده تبدیل نشوند و هم چنین توقعات معقولی داشته باشند.

 

 

 

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.