Take a fresh look at your lifestyle.

کارمندان میتوانند مدیر شوند اگر…

کارمندان میتوانند مدیر شوند اگر...Reviewed by Marjan on Aug 8Rating:

با سلام خدمت دوستان خوبم امیدوارم هر جای ایران و جهان که هستی حالت عالی و پر از انرژی باشی. امروز میخواهم در مورد چند نکته مهم با شما صحبت کنم و از شما میخواهم که به این موضوع دقت کنید. همچنین میخواهم در مورد کارمندان صحبت کنم. دوست من ساختار مغز همه انسان ها شبیه به هم است و همه انسانها به صورت یکسان از مغز خود استفاده می کنند.

تفاوت بین کارمندان و مدیران

 

کارمندان میتوانند مدیر شوند مگر اینکه شخصی نابغه نباشد. منظورم این است که اگر شما یک کارمند هم که باشی به اندازه یک مدیر از مغز خود استفاده میکنید و بر عکس اگر یک مدیر هم باشید به اندازه یک کارمند از مغز خود استفاده می کنید با این تفاوت که مدیران به صورت هدفمند از مغز خود استفاده می کنند و کارمندان به صورت بی هدف این کار را انجام می دهند. مدیران در یک دوره زمانی تمرکز خود را بر این موضوع متمرکز کرده اند که یک بیزینس را ایجاد و رشد دهند در حالی که کارمندان معمولا با مشکلات و حواشی درگیر هستند.

برخی از من میپرسند که چگونه توانستی در این سن کم به موفقیت برسی و من جواب می دهم زمانی که هم سن و سال های من دنبال تفریح و حاشیه بودند من تنها به موفقیت و کار فکر میکردم و به دنبال آن بودم و به همین دلیل این نتیجه را گرفتم و همه میتوانند این نتیجه را بگیرند و من بارها این موضوع را گفته ام. تنها کافی است تمرکز ذهن خود را بر این مسئله بگذارید.

همه کارمندان میتوانند مدیر شوند

 

 

من میگویم همه کارمندان میتوانند مدیر شوند چرا که به این موضوع اعتقاد دارم و در مورد آن مطالعه کرده ام. این جمله را بر اساس تجربیات و مطالعات خودم میگویم. در تعدادی از کتابها به اشتباه گفته شده است که برخی از افراد باید کارمند باقی بمانند. از نظر من این جمله اشتباه است و همه کارمندان میتوانند تبدیل به مدیر شوند و در این بین فقط میزان سختی متفاوت است.

بعضی ها ازنظر شخصیتی به یک مدیر نزدیک نیستند و باید این شخصیت را در خود بسازند. مدیر شدن برای این افراد یک مقدار سخت تر است و در طرف مقابل برخی ها ذاتاً مدیر به دنیا امده اند و این افراد اصلا اشتباهاً کارمند شده اند. پس تمام کارمندان میتوانند تبدیل به مدیر شوند و فقط مقدار سختی برای رسیدن به آن تفاوت دارد.

تقسیم انسان ها بر اساس پول و زمان

 

 

ممکن است از من بپرسید که اقای تیموری با این حرفی که شما میزنید خب همگی به مدیر تبدیل خواهند شد؟ در جواب باید بگویم که باور کن قرار نیست همه تبدیل به مدیر شوند. مگر چند درصد افراد این آموزشها را میبینند و دوست دارند که مدیر شوند. باور کنید خیلی از افراد کارمند بودن را پذیرفته اند و به همین دلیل است که رشد نمیکنند و مدیر نمیشوند. این افراد تعداشان زیاد است.

من افراد را از نظر زمان و پول به سه دسته تقسیم میکنم. 1% از انسانها زمان 96% از انسان های دیگر را میگیرند و در مقابل پول ناچیزی پرداخت میکنند. 3% انسانها زمانشان را صرف خودشان کرده و میتوانند پولی را به دست بیاورند. و 96% انسانها زمان خود را در اختیار دیگران میگذارند و در مقابل آن پول ناچیزی درسافت میکنند. این 96% کارگران و کارمندان هستند. به همین دلیل است که بعضیها مازراتی دارند چرا که این افراد جزء کسانی بودند که اقدام و عمل کردند.

زندگی کارمندی

 

 

دوستان من کارمند بودم و زندگی کارمندان را دیده ام. یک روز زندگی آنها را برای شما شرح میدهم و شما بگویید که آیا اشتباه میکنم و یا خیر. صبح ساعت 5-6 از خواب بیدار میشود و با احساس ناراحتی به آینه نگاه میکند که صبح شده است و باید به سر کار برود و بعد از آن با احساس نارحتی لباس خود را میپوشد. در خانه و یا مسیر صبحانه مختصری خواهد خورد و به سر کار میرود.

به اجبار کارها را انجام میدهد و شخصی که مدیر است به او دستورات مختلفی میدهد و این شخص در تمام طول روز منتظر پایان ساعات کاری است چرا که از کار لذت نمیبرد. منتظر پایان ساعت کاری خود است که بتواند از آن محیط فرار کرده و به خانه خود برگردد. چند ساعت پای تلویزیون و شبکه های اجتماعی بنشیند تا خسته شود و بخوابد و فردا باز هم همین موضوع تکرار میشود. نوعی روزمرگی و تکرار که تنها اگر درآمد خوبی داشته باشد میتواند پنجشنبه و جمعه وقتی را برای تفریح کم خرج خود در نظر بگیرد. من این موضوع را درک کرده ام.

اکثر کارمندان توانایی هایی که دارند خورد میشود چرا که آنها دیده نمیشوند. چون در محیطی که کار میکنند هر چقد هم که انرژی بگذارند دیده نمیشوند. و به همین دلیل پس از مدتی علاقه خود به کار کردن را نیز از دست میدهد. کافی است 4 ماه حقوق این افراد پرداخت نشود و به تعویق بیافتد. در این صوت زندگی این افراد مختل میشود و مجبور هستند برای مثال 500 هزار تومان از اطرافیان خود قرض کنند. شما در مورد این جملات قضاوت کنید که آیا درست میگویم و یا خیر.

ارزش پول در مقابل ارزش شخص

 

 

میخواهم یک جمله طلایی برای شما بگویم. این جمله را به ذهن خود بسپارید. هر گاه دیدید پول یک ادم از خود یک آدم ارزش بیشتری دارد بدانید که ان آدم مهارت لازم را ندارد. خیلی از کارمندان قدیمی اینطوری هستند. توانسته اند خانه ای بخرند و مبلغی نیز به عنوان پس انداز در اختیار دارند. اما دیده میشود که این پول هیچ کمکی به انها نمیکند چرا که مهارت های لازم را ندارند. اینجا است که گفته میشود ارزش پول از خود شخص بیشتر است.

برای مثال زمانی که بخواهند بروند و در جایی شریک شوند ممکن است به انها گفته شود شما برای شراکت کافی است که پولت را بیاوری و لازم نیست خودت بیایی. دلیل این موضوع هم این است که این افراد مهارت ها و توانایی های خوبی ندارند. بسیاری از کارمندان را دیده ام که در طی سالیان طولانی در محیط کاری خود تنها کارهای تکراری را انجام داده اند. و اگر این افراد بخواهند از این لاکی که برای خود ایجاد کرده اند بیرون بیاییند باید زحمت بیشتری بکشند.

آرزوهای کارمندی

 

 

من در چهار راه ولیعصر موسسه ای دارم و در وسط کوچه سازمان بازنشستگی قرار گرفته است. من رفتم با بازنشسته ها صحبت کردم از آنها پرسیم از شرایط راضی هستید و آنها جواب منفی میدادند. از آنها پرسیدم اگر به بیست سال قبل برگردی بازهم کارمند میشوی؟ باز هم جواب منفی میدادند و میگفتند که به دنبال کار دیگری میرفتند. اکثر بازنشسته ها این رویا را دارند که ای کاش ما یک خانه دیگر داشتیم و آن را اجاره میدادیم تا پول بیشتری میگرفتیم.

اکثر کارمندان دوست دارند درامدشان دوبرابر شود و جالب اینجاست که این خواسته در طی چند سال عملی میشود و تقریبا بعد از چند سال حقوق کارمندان دوبرابر میشود اما تغییری در زندگی آنها اتفاق نمی افتد و همیشه در حسرت دو برابر شدن مجدد حقوقشان هستند. من میگویم که بیایید برای خودتان کار کنید. اگر شما هم کارمند هستید با یک تصمیمگیری و یادگیری راه کارها و در نهایت تلاش میتوانید زندگی خود را عوض کنید و  به یک مدیر و کارآفرین موفق تبدیل شوید که تعدادی کارمند دارید و دیگر دغدغه مالی نخواهید داشد.

مهارت های خود را افزایش دهید

 

 

چند راهکار را برای تبدیل شدن شما از یک کارمند به مدیر موفق را در ادامه توضیح میدهم. در ابتدا گفتم که هروقت دیدید ارزش پول یک شخص بیشتر از خود او است بدانید که آن شخص فاقد مهارت است. پس تا جایی که میتوانید در اقتصاد آزاد مهارت خود را افزایش دهید. برای مثال زمانی که ساعت کاری شما تمام میشود به جای اینکه پای تلویزیون و شبکه های اجتماعی بنشینید بروید و در مورد کسب و کار های مختلف تحقیق کنید. بیزینس های مختلفی را مورد بررسی قرار بدهید و مطمئن باشید در بین تعداد زیاد بیزینسی که وجود دارد حداقل یکی از آنها به درد شما خواهد خود و میتواند شما را به استقلال و فراوانی مالی برساند. پس سعی کنید اطلاعات خود را افزایش دهید.

ترس خود را کنار بگذارید

همچنین باید ترس خود را کنار بگذارید من تعداد زیادی از کارمندان را دیده ام زمانی که میخواهد از محیط کارمندی خود خارج شوند دچار ترس زیادی میشوند انگار که قرار است در دیگ آب جوش بیافتند و عذاب زیادی بکشند. من نمیگویم که تبدیل شدن به مدیر سختی ندارد. ولی مطمئن باشید وضعیت شما از وضعیت کارمندی که در حال حاضر دارید بدتر نخواهد بود. سختی ها بعد از چند ماه به پایان خواهند رسید پس ترس خود را کنار بگذارید.

مراحل تبدیل شدن به مدیر

 

 

 

من گفتم که انسانها به سه دسته تقسیم میشوند: 1% از انسانها زمان 96% از انسان های دیگر را میگیرند و در مقابل پول ناچیزی پرداخت میکنند. 3% انسانها زمانشان را صرف خودشان کرده و میتوانند پولی را به دست بیاورند. و 96% انسانها زمان خود را در اختیار دیگران میگذارند و در مقابل ان پول ناچیزی دریافت میکنند. این 96% کارگران و کارمندان هستند. اگر کارمند هستید در ابتدا باید تبدیل به افرادی شوید که جزء گروه 3% هستند. یعنی افرادی که برای خودشان کار میکنند. این کار شاید کمی سخت باشد اما ارزشش را دارد و خیلی زیبا است. بعد از اینکه شما جزء گروه 3% قرار گرفتید مرحله بعدی تبدیل شدن شما به افرادی است که در گروه 1% قرار دارند.

هوش مالی مانند یک عضله است

 

 

دوستان من همیشه به شما گفتم که هوش مالی خود را افزایش دهید در این صورت است که راهکار ها خیلی راحت تر برای شما عملی خواهند شد هوش مالی مانند عضلات بدن است. به کسانی که به باشگاه رفته اند و اندام انها توجه کنید، این افراد میتوانند مولتی میلیاردر شوند چرا که یاد گرفته اند بر روی عضلات خود کار کنند پس میتوانند یاد بگیرند که چطور روی هوش مالی خود نیز کار کنند و ان را تقویت کنند. شما روز اولی که به باشگاه میروید بدنتان درد میگیرد. و اذیت میشوید و روز اولی هم که بخواهید زندگی مالی خود را عوض کنید ممکن است به دلایلی مانند ندانستن راهکارها اذیت شوید. ولی با گذشت زمان و با مطالعه و تحقیق بیشتر و زمانی که اموزش میبینید قادر خواهید بود که فرصتها را پیدا کنید. پس رو عضلات هوش مالی خود کار کنید.

شما میتوانید موفق شوید

 

 این نکته را بدانید که شما میتوانید از خیلی از میلیاردرها موفقتر شوید. شاید اصلا شما یک نابغه باشید که این اتفاق برای شما افتاده است و تبدیل به یک کارمند شده اید. هیچ کارگری را ندیدم  زمانی که از شرایط کارمندی خود با علم و تحقیق خارج شده است شرایطش بدتر شده باشد. من برای 100 هزار نفر تا به حال سخنرانی کردم و از همه انها پرسیدم که آیا کارمندی را دیده اید که با علم و تحقیق از شرایط کارمدی خود خارج شود و شرایطش بدتر شود؟ تا به حال هیچ کسی جواب نداده و نگفته است که چنین موردی را دیده است.

نتیجه گیری

اگر با علم کارمندی خود را رها کنید میتوانید زندگی خود را بسازید. مطمئنا شما اگر کارمندی را رها کنید شرایط بدتری را تجربه نخواهید کرد چرا که شما در حال آموزش دیدن هستید. همین الان این مطلب را برای یکی از دوستان که خود که کارمند یا کارگر هستند و برای شخص دیگری کار میکنند بفرستید. همین مطلب شاید آنها را به مدیر تبدیل کند.

شاد و پیروز و سربلند باشید.

 

چنانچه موفق به اتمام این مقاله در مدت زمان تخمینی نشده اید به سایت تست تندخوانی مراجعه نمایید

خواهشمندیم با دیدگاه سازنده خود ما را در ارائه هرچه بهتر مقالات یاری نمایید.

تیم آموزشی ماهان تیموری

نویسنده: ماهان تیموری – صابر خلیلی
ارائه دهنده آموزش های کسب و کار ، کارآفرینی ، هوش مالی

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 نظر
 1. امیر طاهری کاربر می‌گوید

  با سلام خدمت گروه آموزشی ماهان تیموری
  لطفا هفته ای حداقل یک شغل را در قسمت فوت کوزه گری معرفی کنین پون این قسمت فوق العاده جذابه و من عاشق فوت کوزه گری هاتون هستم با تشکر

  1. صابر خلیلی کاربر می‌گوید

   سلام دوست عزیز حتما همینکارو میکنیم

 2. امید کاربر می‌گوید

  با سلام و عرض احترام.
  ضمن تشکر فراوان ببخشید من کارمندی با 20 سال سابقه در یکی از ارگانهای دولتی هستم باور کنید دیگه خسته شدم از اینکه مرتباً باید نگران پرداخت شهریه مدرسه فرزندم و دیگر هزینه هایم باشم آخه با ماهی 2 میلیون تومان چکار میشه کرد میشه لطف بفرمائید و منو راهنمایی بفرمائید که چکار باید بکنم و از کجا شروع کنم. البته بسیاری از کلیپها و مقالات سایت رو هم مطالعه کردم . وچندید ماهه که عضو کانال تلگرامی های زیر هم هستم.
  1- هوش مالی(ماهان تیموری)
  2-فوت کوزه گری(راههای کسب و کار)
  3-نتایج خانوادماهان تیموری
  و همچنین امشب هم حتماً در وبینار اینستاگرام شرکت خواهم کرد.

  1. صابر خلیلی کاربر می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   با توجه به شناختی که از ما دارید من توصیه میکنم پکیج هوش مالی رو تهیه کنید به شما خیلی کمک میکنه

 3. حسن احتشامی کاربر می‌گوید

  مطلب خیلی عالی بود

 4. محمد محمدی کاربر می‌گوید

  سلام مقاله جالبی بود متاسفانه هر وقت میخوام پکیچ هوش مالی رو تهیه کنم برام مشکل درست میشه لطفا میتونم دوباره تهیه کنم وچطوری-محمدی

  1. صابر خلیلی کاربر می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   شما با شماره های دفتر که در پایین سایت قرار دادیم تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما رو راهنمایی کنند

 5. yas alfa کاربر می‌گوید

  واقعاً که رها کردن شغل کارمندی آینده خوبی داره به شرطی که به قول شما با بیزینس های مختلف آشنایی های لازم رو داشته باشیم. ولی از قسمت ترس خیلی ساده گذشتید. ببینیند یک کارمند برای راه اندازی یک شغل جدید و درآمد خودش لا اقل به شش ماه زمان نیاز داره و سوال اینجاست که همین کارمند ماهیانه اقساط خانه ، ماشین، سرویس بچه ها و … رو باید بده و برای بانک مهم نیست که شما قراره در آینده پولدار بشید. و تمام این مسائل ترس آدم رو زیاد می کنه و شخص کارمند با خودش فکر می کنه میگه بیخیال و فقط تو رویاهاش با پول های زیادش تفریح می کنه. البته این هم یک جور سرمایه گذاری هستش که طرف از پس اندازی که داره استفاده کنه ولی باز هم این فکر که نکنه همینم که دارم از دست بدم زمین گیرش میکنه. بهر حال برای تبدیل شدن به شخصی که مد نظر هست تلاش زیادی لازمه.
  با تشکر

 6. افشین همتی کاربر می‌گوید

  سلام وقت بخیر
  من فکر میکنم یکی از مشکلات کارمندها اینه که برای بدست اوردن همین کاری که الان مشغولش هستن کلی تلاش و زحمت کشیدن والان دارن می بینن کسایی رو که تازه مدرک گرفتن و یا می خوان تازه جایی استخدام بشن و کلی مشکل پیش رو دارن و شرکتها هم به راحتی کسی رو نشناخته استخدام نمی کنن برای همین ترس ها بیشتر جلوه می کنن که اگه من از این کارم برم بیرون و نتونم به موفقیت برسم از همین کارم هم می مونم و اینکه گاهی بعضی از ما سر کار هایی هستیم که نمی تونیم کار دوم داشته باشیم و باید برای اینکه برای خودمون کار کنیم اول باید از کار قبلی بیاییم بیرون اونوقت تکلیف کار ما چی میشه

  1. yas alfa کاربر می‌گوید

   موافقم

 7. مرتضی نبی زاده کاربر می‌گوید

  سلام آقای تیموری. من یک راهنمایی در مورد گسترش کسب و کارم میخوام.
  در مشهد همراه برادرم یک تولیدی کت راه اندازی کردم ولی نمیدونم چطور کارم رو گسترش بدم.
  روال معمولی کار ما اینه که یک نمونه کت درست میکنیم و اون رو به عنوان نمونه برای یک فروشگاه در بازارهای مختلف میفرستیم و بابت هر کت و شلوار یک مبلغ بسیار ناچیزدریافت میکنیم.
  من با این روال کار موافق نیستم ولی برادرم همیشه خدا میگه تو بچه ای،این روال کاره و…
  به قول شما که توی فوت کوزه گری جوراب گفتین،کسب و کار ما چون کیلویی عرضه میشه هیچکس قدرشو نمیدونه.
  لطفا یک راهکار جلوی پای من بگذارید.
  دوستدار کوچک شما مرتضی نبی زاده.

  1. صابر خلیلی کاربر می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   شما مقالات و کلیپ های ما رو دنبال کنید خیلی به شما کمک میکنه. همچنین میتونید از پکیج هوش مالی استفاده کنید که توو این راه برای شما بسیار ارزشمند است

 8. مهدی قائدی کاربر می‌گوید

  سلام وادب خدمت دوستان گرامی
  من هم باوجود اینکه 15ساله که کارمندم اما اصلا دوستش ندارم و بارها سعی کردم کار دیگه ای رو دست و پا کنم اما با شکست مواجه شدم.واقعیتش چند وقتی بود که کلا ناامید شده بودم و خودمو به این وضعیت داشتم عادت میدادم که با شما اشنا شدم و دوباره منو متحول کرده.امیدوارم این بار بتونم برای همیشه از زندگی کارمندی خارج بشم و خودمو خیلی زود به یه استقلال مالی برسونم.البته در این راه به کمک شما دوستان عزیز خیلی نیازمندم.ممنونم.

 9. سعید کاربر می‌گوید

  کاملا واضح است .چرا که مدیران اکثرا یا آقازاده یا با سفارش آمده اند .همین ها هم غالبا شایسته این کار نیستن / ولی الان دیگه شایسته بودن ملاک نیست .همینکه پشتت گرم باشه حله . این حضرات همه چیز را برای خودشون میخواهن .لذا کارمند بینوا چیزی گیرش نمیاد و سی سال درجا میزنه و این چند درصد افزایش حقوق هم چون حقوق پایه ناچیز است به چشم نمیاد .نتیجه میگیریم کارمند تا پایان عمر باید گدا وارانه زندگی کند.

 10. ع انصاری کاربر می‌گوید

  آقای تیموری من یه سوالی از خدمت شما ، بسیاری از آموزش هاتون صحیح و مفید هست اما آیا جامعه نیاز به کارمند کارگر نانوا و شغل های دیگه نداره همه که نباید مدیر و کارآفرین بشن شما اگر واقعا قصد کمک دارید به مردم ایران و فقط قصد کسب درآمد از راه احساسی کردن ماجرا ندارید بهتره تو آموزش هاتون بگید که هر شخصیتی بدرد مدیریت نمیخوره بگید که کارآفرینی هم مشکلات خودش رو داره و قطعا سختی های بزرگی داره که خیلی از افراد نخواهند تونست حل کنن بعضی از افراد بدرد کارمند سازمان بودن میخورن که ارتقا بگیرن و زیاد هستن که اوضاشون هم خوب شده و خیلی از افراد که زود عقب میکشن بجز از دست دادن پولشون چیزی نصیبشون نمیشه توی این مسیر تبدیل شدن

 11. سیما هادی زاده کاربر می‌گوید

  باسلام و خداقوت خدمت آقای تیموری.
  همسر بنده کارش جوشکاری در شرکت خصوصی بوده .جوش دست یک بود.تو مجله خوندم که از کار دولتی هیچوقت ثروتمند نمی شوید.شوهرم متولد 61 هستش و 15 سال جوشکار برق و آرگون بوده.این جمله باعث شد که خودم از کار دولتی درش بیارم.آلان اومده و ت کار نصب کرکره برقی و دوربین های مداربسته و … هستش و خیلی خوب یادگرفته.با اینکه تازه کارگری میکنه و آموزش دیده دستمزدش به عنوان شاگرد از کار دولتی بیشتره.میخواد مغازه بزنه و خیلی خوب و سریع و تمیز هر کاری رو که بهش بسپاری انجام میده.آقای تیموری میخواستم راهنماییم کنین چطور تو کارش پیشرفت چشمگیر داشته باشه از کارگری بتونه به جایی برسه که کارگر داشته باشه و کارشو توسعه بده.
  بسیار ممنونم از حسن توجهتون.

 12. فرشته کاربر می‌گوید

  سلام وقتتون بخیر.
  نمیدونستم کجا سوالمو بپرسم مجبور شدم بعد این مطلبتون سوال کنم!
  من دوره ماساژ گذروندم نزدیک 2ساله!خصوصی مجوز نمیدن!برای همین برای یه باشگاه کار میکنم که گاهی مشتری داره!گاهی درامد1وخورده ای گاهی هیچی گاهیم بین این دوتا!!سرمایه برای جای خصوصی هم دارم ولی مجوزش رو نمیدن!!توی شهرستانم که زیاد باماساژ اشنایت ندارن درحدشهرهای بزرگ!برای بیشتر کردن درامدم باید چکار کنم؟!ممنون میشم راهنماییم کنید!مچکرم

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.