Take a fresh look at your lifestyle.

آموزش عادات مالی به فرزندان

آموزش عادات مالی به فرزندانReviewed by باقری on Sep 4Rating: 5.0

1: نحوه آموزش پیش دبستانی ها و بچه داران درباره مدیریت پول

1-1: برای صرفه جویی از یک قلک شفاف استفاده کنید.

 

 

عادات مالی ثانویه 5

 

قلک ها با طرح های کارتونی محبوب ایده آل است، اما بچه ها دیدی نسبت به محتویات آن نخواهند داشت، هنگامی که از شیشه ی شفاف استفاده می کنید، آنها روند افزایش پول را می بینند، متوجه تغییر روزانه موجودی پول می شوند، این یک آموزش مهم برای رشد مالی و ایجاد عادات مالی ثانویه خوب در آنها است.

 

2-1: الگوی صحیحی برای فرزندان باشید.

مطالعه ی دانشگاه کمبریج نشان داد که عادت های پولی در کودکان تا 7 سالگی تشکیل می شوند. کودکان با چشمان کوچک خود شما را تماشا می کنند، اگر شما هر بار که به خرید در فروشگاه مواد غذایی بروید پلاستیک خود را پر از کالاهای غیر ضروری می کنید، کودک در حال الگوگیری از شما می باشد.
یا اگر شما و همسرتان درباره مدیریت پول صحبت می کنید، متوجه می شوند که این کار مفید است و زمانی که بزرگ شوند الگوگیری از شما باعث ایجاد عادات مالی ثانویه ای در آنها خواهد شد.

[btnForPushNotification]

3-1: به آنها نشان بدهید که مسائل مالی هزینه دارند.

 

در هنگام ترغیب به خرید وسایل در کودکان شما باید به آنها بگویید: “این بسته ماشین های اسباب بازی 5 دلار است و باید آن را از صندوق برداریم”، آنها را با خود به فروشگاه ببرید بگذارید پول را خودش به صندوق بدهد، این اقدام ساده تاثیر بیشتری نسبت به یک سخنرانی پنج دقیقه ای برای ایجاد عادات مالی ثانویه خواهد داشت.

2: نحوه آموزش دانش آموزان ابتدایی و دانش آموزان میانی درباره پول

 

عادات مالی ثانویه 3

1-2: نمایش هزینه فرصت

 

این فقط یک راه دیگر برای گفتگو است: “اگر شما این بازی ویدیویی را خریداری کنید، پس پولی برای خرید این جفت کفش نخواهید داشت.” در این سن، بچه های شما باید بتوانند تصمیمات را خود بگیرند و پیامدهای احتمالی را درک کنند.

2-2: کمک هزینه ای در قبال انجام کار به آنها پرداخت کنید.

فقط به بچه های خود پول ندهید تا راحت خرج کنند، مبالغی به آنها بر اساس کارهایی که در خانه انجام می دهند، پرداخت کنید مانند برداشتن سطل زباله، تمیز کردن اتاق یا چمن زدن حیاط خانه و …
این مفهوم را کودکان شما درک می کنند که پول از طریق کار کردن به دست می آید و این روش از تنبلی آنها برای کارکردن جلوگیری می کند و از عادات مالی ثانویه مثبت محسوب می گردد.

[btnForPushNotification]

3: چگونه نوجوانان را در مورد مدیریت پول آموزش دهیم

 

عادات مالی ثانویه 2

 

1-3: رضایت آنها را در نظر بگیرید

نوجوانان شما احتمالا زمان زیادی را در شبکه های اجتماعی می گذرانند و بیشتر مواقع آنها آنلاین هستند، آنها در اینستاگرام دوستان خود، خانواده و حتی غریبه ها را مشاهده می کنند و می دانید که همه چیز در اینستاگرام خوب و شکیل جلوه می کند و این سریعترین راه برای به دام انداختن نوجوانان و مقایسه موقعیت های خود با دیگران است، در این زمان عادات مالی ثانویه بد افراد بر روی شخص تأثیر می گذارد؛ شما ممکن است چیزهایی مثل:
“پدر، پدر و مادر مارک برای او یک دوچرخه با برند تجاری مشهور خریده اند، من چگونه باید از این دوچرخه قدیمی استفاده کنم؟ “

“مامان، این دختر در مدرسه قصد میهمانی بزرگی برای تولدش را دارد و همه در ان دعوتند، من هم همین کار را می کنم “
شرایط مالی را برای آنها توضیح دهید و در صورت داشتن بودجه از آنها بخواهید نیمی از هزینه خرید وسیله جدید یا برگزاری میهمانی تولد را از پس انداز خود بپردازد.

2-3: مسئولیت یک حساب بانکی را به آنها بدهید.

 

عادات مالی ثانویه 1

در زمانی که بچه شما یک نوجوان است، اگر بتوانید برخی از موارد بالا را در طول مسیر انجام دهید، باید بتوانید آنها را با یک حساب بانکی ساده خرج کرد آنها را تنظیم کنید، این مدیریت پول را به سطح بعدی منتقل می کند و آنها را برای مدیریت یک حساب کاربری بسیار با کیفیت تر آماده کند.

3-3: آنها را برای هزینه های کالج تشویق به صرفه جویی کنید.

زمانی که شما شروع به صرفه جویی برای کالج برای آنها می کنید، آنها را نیز در این کار سهیم کنید.
آیا آنها در حال کار بر روی یک کار تابستانی هستند؟ آنها را تشویق کنید بخشی از در آمد را (یا بیشتر آن) را پس انداز کنند و آن را در حساب پس انداز کالج قرار دهید، در این صورت نوجوان شما احساس می کند که نقشی در آینده سازی خود دارد و برای این عادات مالی ثانویه ترغیب می گردد.

[btnForPushNotification]

4-3: آنها را برای جلوگیری از اخذ وام دانشجویی آموزش دهید.

قبل از اینکه نوجوان شما در کالج به تحصیل بپردازد، شما باید بنشینید و با آنها برای چگونگی پرداخت هزینه و تأمین بودجه صحبت کنید، نوجوان شما باید بداند که وام های دانشجویی گزینه ی مناسبی برای تأمین بودجه آنها نیست.
در مورد همه جایگزین های آن صحبت کنید، مانند رفتن به یک دانشگاه دولتی، کار کردن در مدرسه در حالی که در مدرسه مشغول به تحصیل هستید که از این طریق می توانید درخواست کمک هزینه تحصیلی کنید، برای آموزش عادات مالی ثانویه صحیح در این مواقع می توانید از یک مشاور تحصیلی نیز کمک بگیرید.

 

5-3: آنها را با دریافت یک بودجه ساده آشنا کنید.

 

عادات مالی ثانویه 4

 

از آنجا که نوجوان شما به دستگاه تلفن همراه خود چسبانده شده اند، آنها را در برنامه کسب و کار اینترنتی ثبت نام کنید، اکنون وقت آن رسیده که نوجوان خود را به درآمد زایی این عادات مالی ثانویه مفید عادت دهید، مهم نیست که چقدر کوچک است، آنها باید اهمیت بدست آوردن پول برای خود را یاد بگیرند در حالی که هنوز زیر سقف شما زندگی می کنند.

 

6-3: به آنها کمک کنید چطور پول بدست آورید.

در دواران تعطیلات تابستانی به کودکانتان کمک کنید بتوانند کاری را برای خود پیدا کنند یا کسب و کاری جدید را راه اندازی کنند و از این طریق به کارآفرینی دست یابند.

 

نتیجه گیری

 

در هر مرحله آموزش دادن به فرزندانتان در مورد پول، وقت خود را صرف ایجاد عادات مالی ثانویه خوب خواهید کرد، این راه همیشه آسان نخواهد بود، اما اگر بخواهید فرزندانتان بدانند چگونه پول خود را با موفقیت مدیریت کنند، این مسیر سخت ارزش آن را خواهد داشت.

 

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.