Take a fresh look at your lifestyle.

دلار، طلا، مسکن، بورس، کجا خوبه؟

دلار، طلا، مسکن، بورس، کجا خوبه؟Reviewed by باقری on Sep 27Rating: 5.0

 

دوستان من سلام امیدوارم حالتان عالی و پر از انرژی باشید. در این مطلب می‌خواهم در مورد سود بازار‌ها در سال 97 با شما صحبت کنم. شاید اگر شما جز افرادی باشید که زیاد تجربه بیزینس، سرمایه گذاری و کسب و کار نداشته باشید درک این مطلب یک مقدار برای شما سخت باشد اگر به این صورت بود به شما توصیه می‌کنم که چندین بار این مطلب را مطالعه کنید.

بیشترین سود بازار مربوط به دلاربوده است

 

 دلار - طلا - مسکن - بورس. کجا خوبه؟4

بیشترین سود در بازار مربوط به دلار بوده است که بیشتر از 200% سود داده است. بیشتر از 30% این سود مربوط به شهریور ماه بوده است. بعد از دلار به سراغ طلا و سکه می‌رویم که بین 175% تا 180% در سال 97 سود داده است. می‌خواهم به شما بگویم که رفتار طلا نسبت به دلار در حال حاضر به چه صورتی است.

[btnForPushNotification]

اگر دلار به عنوان مثال در حال حاضر 100 واحد رشد کند طلا 50 واحد رشد خواهد کرد. البته این موضوع مختص به زمان حال اقتصاد ایران است و کلی نمی‌باشد.

اگر دلار 100 واحد افت کند طلا هم صد واحد افت خواهد کرد. پس اگر دلار 100 واحد رشد کند طلا 50 واحد رشد خواهد کرد و بر عکس اگر دلار 100 واحد افت کند طلا هم 100 واحد افت خواهد کرد و این بدان معنی است که در حال حاضر یک مقدار ریسک طلا و سکه بالا است و کسانی که می‌خواهند در زمینه طلا و سکه سرمایه‌گذاری کنند باید مراقب باشند و ترجیحاً از کسانی که علم اقتصاد را بلد هستند راهنمایی بگیرند و مشاور داشته باشند.

بازار بورس و ماشین

 دلار - طلا - مسکن - بورس. کجا خوبه؟1

 

 

بعد از طلا و سکه آمار بعدی در بورس است که دارای 66% سود بوده که من در یک ماه گذشته گفتم که در حال حاضر بورس خیلی جای خوبی است و شما دیدید که چقدر رشد و سود خوبی داشته است. الان به کسانی که در این پروسه زمانی سودگیری کرده‌اند توصیه می‌کنم که یک مقدار خالی کنند و به کسانی که بورس را بلد نیستند، آموزش ندیدند و مشاور نداشتند توصیه می‌کنم که به هیچ وجه وارد بازار بورس نشوند چرا که وارد بازار بورس شدند واقعاً خرد و علم می‌خواهد و شما می‌توانید تصمیمات هیجانی زیادی بگیرید.

[btnForPushNotification]

بعد از بورس مسکن بوده است که 60% سود داده است. چند مورد را می‌خواهم به شما بگویم که در سال گذشته دیدیم که آمار مربوط به ماشین‌های خارجی که مدل‌هایی بالایی مانند 2016 و 2017 داشتند خیلی خوب بود و سود‌هایی بالایی گاهاً دو و سه برابر دادند.

اما امسال ماشین‌های که بین رنج 2009 تا 20013 بودن سود بیشتری نسبت به ماشین‌های مدل بالا دادند و من می‌خواستم که این نکته را ببدانید. ماشین‌های داخلی هم دارای سود خوبی بودند و ما به اعضای کلوپ هوشیاران مالی این موضوع را گفته بودیم که احتمالاً سود خوبی خواهد داشت.

در حال حاضر ماشین‌های داخلی دارای یک قیمت متعادل است و من فکر می‌کنم که شاید ثبات پیدا کرده باشد البته بستگی دارد که باز هم استراتژی‌های جدیدی را بر روی این موضوع قرار بدهند یا خیرو امیدوارم منظورمو به شما رسانده باشم. شرایط تغییر قیمت‌ها به موارد زیادی بستگی دارد و اقتصادان‌دان‌ها و تحلیل‌گران اقتصادی این موارد را بهتر می‌توانند درک کنند.

بازار مسکن

 

 دلار - طلا - مسکن - بورس. کجا خوبه؟3

 

در مورد مسکن می‌خواهم با شما صحبت کنم 33% از تقاضای مسکن اخیراً بر روی ملک‌های 11 تا 15 سال بوده است که در تهران رنج قیمت شش میلیون و پانصد هزار تومان می‌باشد. 30% از تقاضا بر روی خانه‌های سن‌دار‌تر یعنی 16 تا 20 سال بوده است. ما متوجه می‌شویم که قشر متوسط قدرت خرید ملکشان در تهران بین رنج شش و نیم تا هفت میلیون تومان است.

جالب اینجاست که تقاضا برای واحد‌های نوساز در حال حاضر کمتر شده است دلیل این موضوع هم این است که قدرت خرید مردم کم شده است و قیمت واحد‌های نوساز از قدرت خرید مردم بیشتر شده است.

در چند ماه گذشته عرضه مسکن کم شده بود و کسانی که مسکن برای فروش داشتند منتظر بودند ببینند که آیا باز هم قیمت مسکن بالا‌تر خواهد رفت. املاکی‌ها به چنین شرایطی می‌گوییند که گزینه برای فروش کم شده است. الان زمان مناسبی برای فروش ملک است.

نقد شوندگی ملک زیاد خوب نیست یعنی شما هرموقع ملکتان را برای فروش بگذارید فردا آن را نمی‌خرند غالباً ملک در دوره رونق خوب خرید و فروش می‌شود و در دوره رکود خیلی بد و با قیمت پایین‌تر خرید و فروش می‌شود. در حال حاضر اگر ایده‌ای یرای پول ملکتان دارید می‌توانید ملکتان را نقد کنید و پول آن را وارد بازار‌های دیگر بکنید.

سرمایه‌گذاری بر رویی کسب و کار‌ها در شرایط کنونی

 

 دلار - طلا - مسکن - بورس. کجا خوبه؟2

 

از این به بعد احساس می‌کنم اتفاقاتی شبیه سال‌های گذشته مانند 91 و 92 اتفاق خواهد افتاد به این معنی که بازار رکود پیدا خواهد کرد مگر اینکه شرایط سیاسی بر بازار تاثیر بگذارد. من به شما پیشنهاد می‌کنم که الان اگر می‌خواهید سرمایه گذاری کنید بر روی کسب و کار‌ها این کار را انجام بدهید. در حال حاضر اگر بتوانید کسب و کار‌های اصولی را راه بیاندازید که با قدرت خرید مردم هماهنگ باشد بسیار عالی است. قیمت‌گذاری شما باید به صورتی باشد که با قدرت خرید مردم مطابقت داشته باشد.

[btnForPushNotification]

روش‌های مصرف تغییر کرده است و من می‌خواهم یک آمار به شما بدهم که رئیس صنف اغذیه اعلام کرده است که 40% فروش ساندویچ کمتر شده است یعنی مردم الگوی مصرفشان را عوض کرده‌اند. پس اگر می‌خواهید بیزینسی را راه‌ندازی کنید باید بر طبق الگوی مصرف جدید مردم باشد و بهترین سرمایه‌گذاری از نظر من در حال حاضر می‌تواند بر روی راه‌اندازی کسب و کار باشد.

نکته دیگری هم که می‌خواهم به شما بگویم این است که گوشی ایکس اس آیفون جدیداً با قیمت 27 میلیون تومان وارد تهران شده است، آیفون همیشه با یک قیمت بالا وارد تهران می‌شود و سپس این قیمت کاهش پیدا می‌کند و خود این موضوع نشان می‌دهد که به زودی الگوی مصرف مردم خیلی تغییر پیدا خواهد کرد.

افرادی که در گذشته خرید‌های بالایی انجام می‌دادند در حال حاضر مجبور هستند 4 برابر هزینه کنند و ترجیح می‌دهند که این کار را انجام ندهند. داشتن یک مقدار هوشیاری در بازار کشور به شما کمک خواهد کرد که سرمایه‌گذاری موفقی داشته باشید و بتوانید نیاز مردم را به خوبی برطرف کنید و اگر بتوانید این کار را به خوبی انجام دهید درآمدتان هم افزایش خواهد یافت یک امار هم می‌خواهم به شما ببدهم که برای خودم خیلی جالب بود است. بیشرین تورم بنا به اعلام بانک مرکزی مربوط به تفریح خانوار‌ها با 51.6% بوده است که البته تفریح‌ خانوار‌ها دارای یک سبد بزرگ با اجزای زیاد است.

توصیه به مدیران کسب و کار‌ها

به مدیران کسب و کار‌ها توصیه می‌کنم که یک مقدار هوشیار باشند و اموزش ببیند. انقباض تقاضا خیلی خطرناک است یعنی وقتی تقاضا کم می‌شود تعداد زیادی از بیزینس‌ها دچار مشکل می‌شوند و من گفته‌ام که در 6 ماهه دوم این اتفاق خواهد افتاد و در حال حاضر که با شما صحبت می‌کنم در ابتدای 6 ماه دوم قرار داریم پس مدیران باید یاد بگیرند که چگونه قیمت‌گذاریشان را تغییر بدهند و چگونه تبلیغات بهتری داشته باشند و بر روی بیزینسشان کار کنند چرا که شرایط از این چیزی که هست بهتر نخواهد شد. توصیه می‌کنم که حتما هوش مالی خودتان را افزایش بدهید.

[btnForPushNotification]

نتیجه‌گیری

حتماً اگر تازه با کانال یا پیج ما اشنا شده‌اید حتما مطالب قبل را ببینید چرا که خیلی به شما کمک خواهد کرد که بتوانید بهترین‌ها را انتخاب کرده و تصمیمات درستی بگیرید. این مطلب را حتما برای یکی از عزیزانتان که می‌دانید به او کمک خواهد کرد بفرستید. این مطلب در مورد کسب و کارً سرمایه گذاری در مسکن و طلا و … دارای نکاتی بود که بسیار با ارزش هستند و گاهاً به برخ ی از افراد در تصمیماتشان کمک زیادی می‌کنند و برای این افراد ده‌ها میلیون ارزش دارد.

نظراتتان را برای من ارسال کنید. خیلی خوشحال شدم که با یک مطلب دیگر در خدمت شما بودم. درک این مطلب برای کسانی که در حوزه کسب و کار و سرمایه‌گذاری دارای تجربه کمی هستند یک مقدار سخت است پس این مطلب را چند بار ببینید. برایتان بهترین‌ها را آرزو می‌کنم شاد باشید و خدانگهدار.

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.