Take a fresh look at your lifestyle.

لارج نباشید

لارج نباشیدReviewed by باقری on Sep 17Rating: 5.0
 
 

 

دوست من سلام! امیدوارم حالت خوب و پرانرژی باشی. امروز می خواهم درباره مدیریت مالی صحبت کنم و اونهایی که لارج هستند. اگر که درآمدت بالا است و طبق اصول پول خرج می کنی و لارجی، دمت گرم! اگر اینجوری نیست و دخلت به خرجت نمی خوره و لارجی، داری اشتباه میکنی! پس به حرف من با دقت گوش کن!

 

تقسیم درآمد به 5 حساب

لارج نباشید1

[btnForPushNotification]

 

تو باید درآمدت را به 5 تا حساب تقسیم کنی که شامل: سرمایه گذاری کم ریسک، سرمایه گذاری پر ریسک، حساب بخشش، حساب هزینه های جاری زندگی و حساب تفریح و شادی می شود. دقت کردی چی شد؟! برای آدم ها متفاوت است مثلاً باید ببینی تو متاهل هستی یا مجرد هستی؟ باید ببینی سطح درآمد تو چقدره؟ که من در دوره هوش مالی کامل اینو توضیح دادم که چطور باید اصولی پولت را خرج کنی. آخر این برنامه و همین کلیپ، می خواهم 4 تا تمرین بهت بگم که خیلی از هزینه های ضروریت را انجام بدی و غیر ضروریت را دیگه انجام ندی ولی یادت باشه که اصول هوش مالی یکی از قاعده هاش این است که تو باید مدیریت مالی قوی ای داشته باشی.

 

مدیریت مالی درآمد افراد

 

 من نمیگم که پول خرج نکن بلکه میگم طبق اصول خرج کن. کسی که 200 میلیون درآمدشه اگه بخواد فقط 20 درصدشو برای هزینه های جاریش بزاره میدونی چه اتفاقی می افته؟ اون ولخرجی هم بکنه گاهاً شاید نتونه اون 40 میلیون را خرج کنه. دقت کردی چی شد؟ در واقع من میگم لارج نباشید تا به زودی لارج شید. دقت کردی چی شد؟ لارج واقعی و لارج عمقی بشید.

 

الان خرج نکن تا بعداً بتونی خیلی راحت خرج کنی

 

الان باید احساسات خودت را کنترل کنی و در آینده نه چندان دور خیلی راحت و واقعی پول خرج کنی. بعضی ها پول خرج میکنن اما مثلاً لباس پوشیده 250 هزار تومن و یک پیراهن تک خریده و بعد می بینی درآمدش چقدره مثلاً یک میلیون تومان. او غیر حقیقی داره پول خرج میکنه و نباید اینگونه پول خرج کنه! من میگم پول خرج نکن تا بتونی واقعاً و همیشه اینطوری پول خرج کنی. یه جمله ای هست میخوام راجع به آن فکر کنی.

 

مشکل مالی و عدم توانایی صحیح مدیریت مالی

لارج نباشید2

 

ببین اگر که مشکل مالی داشته باشی و اگر که مشکل مدیریت مالی داشته باشی، درک میکنی من چی میگم و شاید برایت این اتفاق افتاده باشه و بفهمی که من چی میگم. اگر چیزهایی را بخری که به آنها احتیاج نداری، به زودی باید چیزهایی را بفروشی که به آنها احتیاج داری. این جمله را بارها برای خودت تکرار کن، ببین کی برات این اتفاق افتاده!

 

تفاوت هشیار مالی و ناهشیار مالی

 

 یکی از بزرگترین اشتباهات آدم هایی که ناهشیار مالی هستند و درآمد خوبی ندارند، آدم هایی که به لحاظ مالی درآمد خوبی ندارند نسبت به هشیاران مالی که دقیقاً برعکس عمل می کنند. ناهشیاران مالی اول پول را خرج می کنند و بعد یه پولی را برای سرمایه گذاری، پس انداز می کنند درحالی که هشیاران مالی همان خودساخته ها اول برای سرمایه گذاری پس انداز می کنند و بعد پولشان را خرج می کنند. این تفاوت آدم هایی است که خیلی پول دارند و خیلی پول ندارند یعنی از نظر مالی ضعیف هستند. متوجه میشید چی میگم؟

 

مزیت هشیاران مالی

 

 حالا جالب اینجا است شاید هشیاران مالی اول خودشون را کنترل می کنند و پول را اول سیو می کنند و سرمایه گذاری می کنند بعد خرج می کنند، شاید اولش سخت باشه اما اونها مثلاً در عرض سه سال بعدش و یا چهارسال بعدش برای همیشه میتونن پول خرج کنن. چون اصولی رفتار کرده اند! دقت کردی چی شد؟

[btnForPushNotification]

یه نکته ای هست که دوست دارم خیلی به آن فکر کنید. خیلی از آدم ها مشکل درآمد و سرمایه گذاری ندارند، بلکه آنها مشکل مدیریت مالی دارند. آنها عادات مالی بدی دارند و آنها بلد نیستند بودجه بندی کنند. ما در اپلیکشن هوش مالی کاملاً رایگان خدماتی را می دهیم که به شما اطلاعاتی را میدهیم که شما بتوانید مدیریت مالی زندگیتان را کاملاً دقیق وبه صورت حرفه ای با استفاده از علمی که ما در ایران بعد از چهار سال بدست آوردیم که آدمها چطور باید بودجه بندی کنند درآمدشون را و همه افراد میتونن با استفاده از اپلیکشن خیلی راحت مدیریت مالی شون را بدست بیاورند. نزدیک به 7 ماهه که روی این اپلیکشن داریم کار می کنیم و به زودی ایشالله رونماییش می کنیم و این اپلیکشن مساله مدیریت مالی را تو ایران برطرف میکنه.

 

بهترین سرمایه گذاری از نظر وارن بافت

 

لارج نباشید3

 

وارن بافت یه نظریه ای داره که میگه بهترین سرمایه گذاری، از دست ندادن پول است. بهترن سرمایه گذاری و بهترین سرمایه گذار دنیا وارن بافت است! بهترین سرمایه گذاری از دست ندادن پول است یعنی تو باید اصولی رفتار کنی و با تحقیق عمل کنی! خیلی ها هستند که الان تجمل گرایی خوشبختانه و یا متاسفانه داره خیلی تو ایران زیاد میشه!

 

فروشگاه لوکس و تجملات

 

یه موردی هست به نام فروشگاه های لوکس و بعضی از مردم می روند و از این فروشگاه های لوکس خرید می کنند و گاهاً پول های زیادی را پرداخت می کنند و بعضی وقت ها دلم میخواد بگم به این افراد که قربونت برم اگه کالای گرونی میخری باید بدونی که فقط کالاهای گرون لزوماً کیفیت خوبی ندارند و بعضی وقت ها یه کارخونه ای یا یه فردی یک کالایی را تولید کرده اما چون برند نیست، تبلیغات زیادی نمی کنه یا چون اجاره جایی که میده کمتر است، قیمت را مناسب میده.

 

کالای با کیفیت بخرید اما نه با هزینه گزاف

 

دنبال جاهای لوکس نباشید که کالای با کیفیت بگیرید و دنبال اینجور جاهای قیمت مناسب باش. فروشگاه لوکس پول تبلیغاتشون را ازتون می گیرند، فروشگاه لوکس پول اجاره مغازه شون را ازتون میگیرند. یعنی اگر کالای میخری که 500 هزار تومن قیمت داره، باید بدونی که قیمت واقعیش 150 هزار تومن است. اجاره مغازه بالا و پول تبلیغات زیاد داده و فقط کیفیتش نیست. من میگم کالای با کیفیت بخرید اما با پول زیاد کالای با کیفیت نخرید. این را در ذهنت حل کن. بعضی ها قوره نشده خیلی سریع میخوان مویز شوند

[btnForPushNotification]

این نکته را داشته باش. کسانی که تازه دارند ازدواج می کنند، من توصیه م کنم بهت که سریع نخوای به خونه، ماشین و همه چیز برسی! چون غالباً خیلی سخت وام می گیرید و تا آخر زندگیتون بدهکارید و دارید بهره بانکی می دید. بهره بانکی خیلی چیز بدیه! شاید بعضی وقتها من دارم میگم که قسطی که تو میدی مثلاً کارمندها به طور کلی 10 الی 20 درصد از درآمدشون بهره بانکی میشه! برو بشین و به حرف من فکر کن! عذر خواهی می کنم! بهتره بگم بین 5 تا 15 درصد که بهتره! لطفاً اگر تازه ازدواج کردی سعی نکن که سریع برای خونه دارشدن، ماشین دار شدن و … عمل کنید. زن  و شوهر باید با هم در مسائل مالی رفیق باشند و همدیگر را درک کنند و درست تصمیم بگیرند. در مدیریت مالی درست تصمیم بگیرید.

 

چطور جلوی هزینه های غیر ضروری را بگیریم؟

 

لارج نباشید4

 

پاساژ گردی مورد اول در هزینه های غیر ضروری

1-پاساژ گردی ممنوع. می خوای بری تفریح برو پیاده روی و اصلاً برو سینما 10 هزار یا 20 هزار پول بلیط بده اما الکی نچرخ چون به زودی اون چیزهایی که دوست داری را باید بری بخری و پولت تموم میشه و اصلاً نیاز نداری بری خرید. چند تا مانتو داری هنوز مانتو قبلی را استفاده نکردی؟ ده بارم نپوشیدی باز رفتی مانتو جدید خریدی. چند تا لباس خریدی قبل از اینکه اون 5 تا قبلی را استفاده کرده باشید یا خیلی کم  استفاده کردی. به این میگن پاساژ گردی.

 

مورد دوم با بچه و دوست به خرید رفتن

 

2-تنها به خرید برو و با بچه و دوست به خرید نرو. بچه ها خرج دارند و دوستت هم در سلیقه ات تاثیر می گذارد یعنی شاید تو ذهنت بگی من میخوام لباس صد هزار تومنی بخرم اما میری یه لباس صد و پنجاه هزار تومنی میبینی که دوستت میگه چقدر بهت میاد و تو درجا میخریش! با اینکه با 100 هزار تومن هم میتونستی یه لباس بخری که بهت بیاد. مورد بعدی اینکه وقتی احساسی هستی خرید نکن!

[btnForPushNotification]

 

مورد سوم وقتی حالت بده یا حالت خوبه، اصلاً خرید نکن

احساسی کیه؟ تو یک موزیک خیلی شاد یا غمگین که مورد علاقته داری گوش میدی و میری پاساژ. احساسی شدی و حالت خوبه و میری پاساژ. آدم ها با احساس خرید می کنند و پولهایشان را از دست می دهند و بعد با منطقشون توجیه می کنند. دقت کن به این موضوع!

 

مورد چهارم: بیشتر از نیازت پول توی جیبت یا کارتت نگه ندار!

لارج نباشید8

 

یکی از خصوصیت های من اینکه شاید بالاترین عددی که توی کارتم داشته باشم 10 یا 20 میلیون پول نقد باشد و هیچ موقع بالاتر از این عدد پول تو حسابم ندارم. چون میدونم احتمال اینکه من هم گول بخورم وجود دارد.

چند تا نکته حتماً این کلیپ را دوباره ببین و دقیق بهش گوش کن. حتماً این کلیپ را به یکی از عزیزترین کسانی که در زندگی دارید ارسال کنید تا سعی کند که هوش مالی اش را افزایش دهد و حتماً ویدیوی قبل را ببین. ویدیوی قبلی خیلی بهت کمک می کنه که هوش مالیت افزایش پیدا کنه! سوپرایز!

[btnForPushNotification]

 

 سوپرایزمون چیه؟ به زودی یه قسمتی را در اپلیکشن هوش مالی زدیم که خیلی هزینه برای ما دربر داشت و برای اولین بار اینکار در ایران انجام شد. من خیلی خوشحالم و پروژه باهوش شو را من به زودی بهتون معرفی می کنم و این پروژه بهت کمک می کنه که به صورت رایگان و بدون هزینه اطلاعاتی را بدست آوری که هوش مالیت افزایش پیدا کنه! و بهترین جا هست که تو بتونی دوستانی را پیدا کنی که هم فکر تو هستند و دنبال موفقیت  هستند نه انسان های منفی. و نه مورفی ها و نه کسانی که هیچ چیزی را باور ندارند. نه کسانی که تلاش نمی کنند و به زودی بهتون معرفیش می کنم! مرسی براتون آرزوی بهترین ها را دارم و خدا روشکر که مجموعه ما روز به روز داره پیشرفت می کنه تا بتونه نیازهای تو را برطرف کند.

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.