Take a fresh look at your lifestyle.

افزایش هوش مالی کودکان

مهم است که کودکان  را به تفکر مناسب درباره نحوه مدیریت مسائل مالی خودشان ترغیب کنید. و با آنها درباره نحوه رسیدگی به امور مالی صحبت کنید و آنچه را که باید انجام دهند.با این حال، ممکن است دشوار باشد با بچه ها درباره پول صحبت کنید. در واقع، این یکی از مشکلات جامعه ماست. امورمالی شخصی و موضوعات مرتبط  به آن در سیستم آموزشی مدارس ما به اندازه کافی مورد آموزش قرار داده نشده است.در این مقاله در ارتباط با هوش مالی کودکان کامل تر بخوانید.

 

والدین باید با کودکان در مورد مسائل مالی بیشتر صحبت کنید

 

اگر کودک شما خیلی کوچک است که مفهوم پول را درک کند ،بنابراین قادر به بحث کردن نخواهیم بود. پول همیشه برای کودکان یک مفهوم غیر واقعی است و درک آن برای آنان آسان نیست. بهترین راه برای افزایش هوش مالی تجربه استفاده در سنین اولیه می باشد. والدین باید در مورد مسائل مهم با کودکان خود صحبت داشته باشند.متاسفانه بسیاری از کودکان از والدین خود مشاوره مالی دریافت نمی کنند. اکثر کودکان مایل نیستند مشاوره مالی را از برنامه های آموزشی مدرسه دریافت کنند، بنابراین والدین باید اطمینان پیدا کنند که مشاوره خوبی به کودکان ارائه می دهند.

اعتماد  کودکان به هوش مالی والدین

بسیاری از کودکان والدین خود را به عنوان غنی ترین افراد در هوش مالی می دانند و احساس می کنند که والدین خود بهترین مدل ها در این موضوع هستند. کودکان نحوه استفاده از پول توسط والدین را می بینند و از آن تبعیت می کنند و این به این معنی است که والدین بیشتر از آنچه که فکر می کنند تاثیرگذار خواهند بود. بنابراین لازم است بهترین تصمیمات ممکن در ارتباط با مسائل مالی توسط آنها گرفته شود.

چگونه کودکان را در مسائل مالی به کار بگیریم؟

 

افزایش هوش مالی کودکان3

 

شما تقریبا می توانید فرزندان خود در هر سن به مسائل مالی وارد کنید. برای مثال شما می توانید از کودکان هنگامی که در حال خرید در فروشگاه مواد غذایی یا زمانی که برای صرف وعده غذایی در رستوران  هستید کمک بگیرید. همچنین شما می توانید کودکان خود را با مسائل مالی درگیر کنید با پرداخت پول آنها برای پس انداز، خریدن کردن و… .

ایجاد یک حساب کاربری مربوط به هزینه ها و درآمدها

از زمانی که کودک شما می تواند شروع به نوشتن و شمارش کند، به او یک دفترچه برای ثبت کردن درآمد وهزینه های خود بدهید. به تدریج مسائل را برای او توضیح دهید تا کودک شما مهارت های لازم را برای متعادل کردن مصارف ،نگه داشتن حساب پس انداز و حفظ بودجه را یاد بگیرد.

کتابها و مجلات

 

افزایش هوش مالی کودکان1

 

کتاب ها و مجلات راهی عالی برای رشد هوش مالی کودکان شما هستند. خواندن یک راه عالی برای افزایش سواد مالی برای کودکان است.

هنگام انجام اشتباهات مالی، لحظاتی طلایی برای آموزش است

همه ما می دانیم که نمی توان بدون اشتباه یاد بگیریم برای مقابله با این اشتباهات که باعث هدر رفتن پول می شود نیاز به آموزش، صبر و شکیبایی داریم.

هوش هیجانی و احساسات پشت رفتار را بررسی کنید

 

 

هوش احساسی باعث موفقیت تحصیلی و زندگی کودک می شود و موفقیت مالی را نیز به همراه دارد.انجام یک کار همراه بادقت می تواند احساسات را متعادل کرده و راه را برای افزایش هوش مالی باز کند.بنابراین لازم است رفتار کودک خود را به دقت آنالیز کنید.

 

درباره مسائل مالی در خانه صحبت کنید

 

شما می توانید بحث های پولی را در مکانی که تمرکز کافی وجود دارد به فرزندان خود انتقال دهید. در منزل جوانب مثبت و منفی خرید ، صرفه جویی در هزینه ها، اجتناب از اتلاف منابع مالی و عادات مالی خوب را برای فرزند خود بازگو کنید. درنهایت اطمینان کنید مسائل مالی در خانه شما یک معضل نیست.

 

هنگام پرداخت صورتحساب

 

افزایش هوش مالی کودکان7

 

گاهی کودکان می خواهند کارهایی را که پدر و مادر انجام می دهند را تکرار کنند، صورت حساب می تواند موقعیت مناسبی را برای شما به برای آموزش دادن به کودکان در جهت افزایش هوش مالی به وجود آورد. اجازه دهید بچه ها ببینند که چقدر پول دارید و چقدر باید پرداخت کنید. اجازه دهید آنها مهارت های ریاضی خود شامل جمع و تفریق را تمرین کنند و به شما کمک کنند.

در تعطیلات

بیشتر خانواده هایی که حتی بالاترین بودجه را دارند، به طور معمول در تعطیلات تنها مقدار خاصی از پول  را می توانند صرف کنند.در تعطیلات فرزندان خود را در تصمیم گیری ها دخالت دهید برای مثال حتی برای خرید یک پیتزا. صرفه جویی در تعطیلات یک راه جالب برای آموزش کودکان در مورد اهداف صرفه جویی است.به کودکان آموزش دهید برای برنامه ریزی تعطیلات خود، با در نظر گرفتن هزینۀ های مشخص برای صرف کردن، یاد بگیرند که چگونه بودجه و اهمیت مصارف مختلف خود را رتبه بندی کنند.هنگامی که در تعطیلات به سر می برید با دادن یک مقدار مشخصی از منابع مالی به کودک خود می توانید به او چگونه مدیریت کردن را بیاموزید.

کمک به فرزندتان هنگام تصمیم گیری در امور مالی

 

افزایش هوش مالی کودکان4

 

کودک شما نیاز به کمک در تصمیم گیری های خود دارد. برای مثال می توانید برای خرید وسائلی که کودک شما می خواهد، همراه باهم ،قیمت ها را بصورت آنلاین مقایسه کنید و به کودک کمک کنید تا بهترین قیمت را پیدا کند. شما همچنین باید به فرزندان خود کمک کنید که اهمیت پس انداز برای آینده را درک کنند و در انتخاب گزینه های خرید هوشمندانه رفتار کنند.

درباره اشتباهات پولی صحبت کنید

در حالی که صحبت کردن در مورد اشتباهات مالی با فرزندان سخت است اما می تواند آموزنده باشد. ایده خوبی است که با فرزندانتان درباره اشتباهات مالی گذشته صحبت کنید. علاوه بر این، شما می توانید به فرزندان اجازه دهید که مقداری  اشتباه کنند سپس درباره این اشتباه با او صحبت کنید تا از به وجود آمدن اشتباهات بزرگتر در آینده جلوگیری شود. اگر کودک شما وارد یک دوره مشخص تصمیم گیری می شود اجازه دهید با این وضعیت به تنهایی روبرو شود اما هنگامی که در او عقب نشینی می بینید به او کمک کرده و درباره گزینه هایی که بهتر است با او صحبت کنید.

تشویق سرمایه گذاری

همانطور که فرزند شما در حال بزرگتر شدن است، درباره سرمایه گذاری برای او صحبت کنید و به او امکان تصمیم گیری خوبی بدهید. اکثر کودکان بر نیازهای امروز خود متمرکز هستند. بنابراین مهم است که به آنها کمک کنیم که ارزش برنامه ریزی بلندمدت را درک کنند.

آیا کودکان باید کمک مالی دریافت کنند؟

کمک مالی به کودکان به آنها فرصتی برای یادگیری در مورد صرفه جویی، صرف هزینه و زمان بندی در کارها می دهد.البته این مسئله دارای جوانب مثبت و منفی زیادی است خصوصا اگر در آن زیاد روی صورت گیرد.

 

چرا کودکان باید درآمد بدست آورند؟

 

افزایش هوش مالی کودکان2

 

باید کودکان شما یادبگیرند که پول به راحتی به دست نمی آید این مسئله می تواند نقطه آموزشی خوبی برای کودکان شما باشد. با متصل کردن پول به کارهای خانه بچه ها یاد خواهند گرفت که می توانند پول بیشتری برای کار بیشتر کسب کنند. یکی دیگر از جنبه های مثبتی که در این مسئله وجود دارد این است که می تواند به کودکان کمک کند که چگونه شایستگی بیشتری در کار پیدا کنند.پاداش دادن در هنگام درست انجام دادن کارها و تنبیه کردن در هنگام نادرست انجام دادن وظایف می تواند به مسئولیت پذیری کودکان کمک کند.

با کار سخت و نوآوری می تواند پول بیشتری بدست آورد

فراموش نکنید که باید ارزش کار سخت و یا نوآوری را به کودکان آموزش دهید.برای اینکه فرزند شما بیشتر ودقیق تر کار کند نیاز به درک ارزش پول دارد. مهم است که آنها فرصت های شغلی برای کسب درآمد را در حالی که جوان هستند یاد بگیرند.

 

نتیجه گیری

به یاد داشته باشید باید از پول به نحو احسن در تربیت کودک خود استفاده کنید.  مسئولیت ما این است که از آنها مراقبت کنیم، و بخشی از این مسئولیت بدین معنی است که برای آنها پول صرف کنیم اما در جهت صحیح ،کودکان ما را وادار به پرداخت پول نمی توانند کنند پس ما باید این کار را بر اساس لذت انجام دهیم ونباید در این موضوع کودک را تحت فشار قرار دهیم. بلکه باید با رفتار و آموزش های لازم او را در جهت افزایش هوش مالی یاری کنیم.

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.