Take a fresh look at your lifestyle.

کار‌های روزانه انسان‌ های موفق

کار‌های روزانه انسان‌ های موفقReviewed by حسین تیموری on Mar 28Rating: 5.0
 
باید در این زمینه آموزش ببینید تا بدانید که چه کار‌هایی را باید به صورت یک عادت رفتاری برای خود در بیاورید. در این مقاله به برخی از کار‌هایی می‌پردازیم که افراد موفق آن‌ها را به صورت روزانه انجام می‌دهند. شما میتوانید با یادگیری طرز رفتار و کار‌هایی که افراد موفق به صورت روزانه انجام می‌دهند و استفاده از آن‌ها در زندگی خود گام مثبتی را در جهت رسیدن به هدف خود که همان موفقیت در زندگی است، بردارید.

 

افراد موفق طوری زندگی می‌ کنند که انگار روز آخر عمرشان است

برای افراد موفق برنامه‌ریزی کردن برای آینده اهمیت زیادی دارد تا به ثروت برسند اما به همان اندازه هم زندگی کردن در زمان حال نیز برای آن‌ها مهم است. افراد موفق در هر روز از زندگیشان سعی می‌کنند از تمام فرصت‌ها استفاده کنند. آن‌ها طوری زندگی می‌کنند که انگار روز اخر زندگی آن‌ها است و در آینده ممکن است این فرصت‌ها دیگر برای آن‌ها تکرار نشود. آن‌ها می‌دانند که اهداف کوتاه مدت اهمیت زیادی دارند چرا که باعث رسیدن آن‌ها به اهداف بلند مدتشان می‌شوند در نتیجه به صورت روزانه برای انجام برخی از کار‌ها برنامه‌ریزی کرده و آن‌ها را انجام می‌دهند.

 

افراد موفق به طور روزانه به دنبال یادگیری هستند

افراد موفق هیچگاه از یادگیری دست نمی‌کشند. برای آن‌ها هر روز به شکل فرصتی برای یادگیری است. یکی از بزرگترین توانایی‌های انسان توانایی آموختن می‌باشد. بسیاری از ما بعد از رسیدن به جایگاه یا موقعیت شغلی فکر می‌کنیم که دیگر به آموزش نیازی نداریم و این طرز فکر در نهایت انسان را به فردی راکد تبدیل می‌کند. اما افراد موفق به طور روزانه زمانی را برای یادگیری و افزایش اطلاعات خود صرف می‌کنند. آن‌ها می‌دانند که هر چقدر آموزش بیشتری ببینند به موفقیت‌های بالا‌تری نیز می‌توانند دست پیدا کنند. به طور معمول می‌توان گفت که افراد موفق به طور روزانه زمانی را برای آموزش دیدن و یادگیری صرف می‌کنند.

 

افراد موفق زودتر از خواب بیدار می‌ شوند

انسان‌های موفق علاقه‌ای به خواب اضافه ندارند. آن‌ها به اندازه نیاز بدنشان می‌خوابند و صبح‌ها زودتر از بقیه بیدار می‌شوند و روز خود را آغاز می‌کنند. در بسیاری از موارد دیده شده که افراد موفق برخی از کار‌های روزانه خود را قبل از این که دیگران از خواب بیدار شوند انجام داده‌اند. Peter Shankman فردی است که در زمینه کاری خود به موفقیت‌های زیادی رسیده است او در مورد سحرخیزی می‌گوید « من هر روز ساعت 4:15 از خواب بیدار می‌شوم و واقعاً حجم کار‌هایی که من قادر هستم در صبح انجام بدهم انسان را شگفت زده می‌کند». مطمئناً بارها این جمله معروف را شنیده‌اید که سحر خیز باش تا کامروا شوی. باید به شما بگویم که این جمله واقعاً درست است و افراد موفق به طور روزانه از آن استفاده می‌کنند.

 

افراد موفق خواب شبانه خوبی دارند

یکی از دلایل سر حال بودن افراد موفق در طول روز این است که در شب قبل، خواب خوبی را داشته‌اند. کیفیت خواب شما در عملکرد روزانه شما تاثیر مستقیم و قابل توجهی دارد. افراد موفق شاید زمانی بیش از حد نیاز بدنشان را برای خوابیدن صرف نکنند اما در مقابل به کیفیت خواب خود اهمیت زیادی می‌دهند. افراد موفق برای افزایش کیفیت خواب خود به مسئله بهداشت خواب توجه می‌کنند. بهداشت خواب عبارت است از مجموعه عاداتی که به فرد کمک می‌کند تا خواب راحتی را تجربه کند. شما میتوانید با چند اصلاح و رعایت چند نکته کیفیت خواب خود را افزایش دهید. عادت‌هایی مانند ایجاد محیطی آرام و بی سر و صدا برای خواب، کم کردن نور، خاموش کردن تلفن همراه می‌تواند باعث افزایش کیفیت خواب شما شود.

 

افراد موفق غذای سالم می‌ خورند

افراد موفق در طول روز به سلامت غذایی که می‌خورند، توجه دارند. آن‌ها مراقب هستند که بیش از حد از غذا‌های فست فود و چرب و شیرین استفاده نکنند. افراد موفق می‌دانند که نوع غذایی که می‌خورند ارتباط مستقیمی با سلامت بدنشان دارد و در نهایت سلامت بدن هم تاثیر مستقیمی در عملکردشان خواهد داشت. داشتن بدنی سالم علاوه بر عملکرد بهتر بدنی باعث می‌شود آن‌ها بتوانند تصمیمات بهتری بگیرند. حتما تا به حال این جمله را شنیده‌اید که عقل سالم در بدن سالم است. یکی از مواردی که در رسیدن شما به موفقیت تاثیر‌گذار است، داشتن بدن و ذهنی سالم است. افراد موفق با خوردن یک صبحانه مقوی سوخت لازم بدنشان را برای کار‌های روزانه تامین می‌کنند. آن‌ها توجه زیادی به وعده‌های غذایی خود در طول روز دارند.

 

افراد موفق از قاعده 20/80 استفاده می‌ کنند

قاعده 20/80 به شما می‌گوید که تنها 20% از آنچه هر روز انجام می‌دهید شما را به 80% ازنتایج مورد نظر می‌رساند. افراد موفق به طور روزانه این قانون را مد نظر خود قرار می‌دهند. آن‌ها از انجام کار‌هایی که اهمیت زیادی برایشان ندارد، خودداری می‌کنند چرا که می‌دانند انجام این کار‌ها کمترین اثر را بر روی کارایی و بهره‌وری کلی آن‌ها خواهد داشت. افراد موفق یاد گرفته‌اند که در طول روز بیشتر وقتشان را صرف انجام کار‌هایی کنند که از نظر اهمیت در گروه 20% قرار می‌گیرد و با انجام این کار‌ها به 80% از نتایج مورد نظر خود می‌رسند. به طور کلی این قانون به شما می‌گوید که بخش کوچکی از کار‌هایی که انجام می‌دهید بیشترین سهم را در رسیدن شما به نتیجه بازی می‌کنند و شما باید این کار‌ها را شناسایی کرده و در طول روز در اولویت قرار بدهید.

 

افراد موفق کار‌های سخت را در اوایل روز انجام می‌ دهند

افراد موفق معمولاً سعی می‌کنند کار‌هایی که برایشان سخت‌تر و چالش برانگیز‌تر است را در اوایل روز انجام دهند. افراد موفق به این نکته توجه می‌کنند که در آغاز روز تازه نفس‌تر بوده و مغزشان آمادگی بیشتری برای انجام کار‌های سخت‌تر دارد. هرچه به ساعات پایانی روز نزدیک‌تر شوید انرژی شما کمتر می‌شود و این امر اجتناب ناپذیر است. به همین دلیل است که افراد موفق کار‌هایی که در طول روز باید انجام بدهند را اولویت‌بندی می‌کنند و در صورت امکان سعی می‌کنند در ساعات اولیه روز کار‌هایی که دارای سختی و اهمیت بیشتر هستند را انجام دهند.

 

سرگرمی مورد علاقه خود را دنبال می‌ کنند

افراد موفق به درستی می‌دانند که در طول روز باید زمانی را صرفاً به خودشان اختصاص دهند. گاهی اوقات زمانی که حجم بالایی از وظایف و کار‌های روزانه برای یک شخص وجود دارد، صرف زمان برای علایق شخصی فراموش می‌شود. اما افراد موفق درک درستی از اهمیت اختصاص زمان در طول روز برای پرداختن به علایق خود دارند و سعی می‌کنند به طور روزانه زمانی را به این منظور در نظر بگیرند. آن‌ها با این کار در واقع به خودشان اهمیت می‌دهند. آن ها به علایق و سرگرمی‌های مورد علاقه خود می‌پردازند چرا که در نظر گرفتن زمانی برای این کار باعث می‌شود تا احساس رضایت و شادابی بیشتری داشته و بتوانند در هنگام انجام‌ کار‌های مهم عملکرد بهتری داشته باشند.

 

افراد موفق روزشان را ساماندهی می‌ کنند

افراد موفق علاوه بر استفاده از برنامه‌ریزی‌های بلند مدت از برنامه‌ریزی‌های کوتاه مدت و حتی روزانه برای انجام کار‌هایشان در طول روز استفاده می‌کنند. به عبارت دیگر آن‌ها در ابتدای روز کار‌هایی را که باید انجام دهند ساماندهی می‌کنند. تهیه یک طرح منسجم برای انجام دادن فعالیت‌های کاری به افراد موفق این اجازه را می‌دهد که در طول روز بهره‌وری بیشتری داشته باشند. برخی از آن‌ها برای این کار اقدام به تهیه لیستی از وظایف و اهدافی می‌کنند که در طول یک روز باید به آن‌ها بپردازند.  

 

افراد موفق به طور روزانه ورزش می‌ کنند

افراد موفق می‌دانند که داشتن بدنی سالم و شاداب تا چه حد می‌تواند باعث بهبود عملکرد آن‌ها شوند. به همین دلیل سعی می‌کنند به طور روزانه وقتی را به ورزش کردن اختصاص دهند. ورزش منظم به این افراد کمک می‌کند که در طول سال از سلامت عمومی بهتری برخوردار باشند. آن‌ها با ورزش کردن انرژی بیشتری برای انجام کار‌های خود در طول روز خواهند داشت. ورزش باعث آزاد شدن اندورفین در بدن شده که این ماده باعث ایجاد احساس لذت و خوشی در مغز خواهد شد، در نتیجه افراد موفق از طریق ورزش کردن با روحیه بهتری می‌توانند به کار‌هایشان برسند. همچنین ورزش باعث افزایش اعتماد به نفس می‌شود که این نکته نیز می‌تواند به موفقیت بیشتر افراد کمک کند.

 

انجام برخی از کار‌ها به صورت روزانه در بین افراد موفق تا حد قابل توجهی مشترک است. اکثر آن‌ها اهمیت زیادی به سلامتی خود می‌دهند، ارزش زیادی برای زمان قائل هستند و سعی می‌کنند حتی برای یک روز هم برنامه مشخصی داشته باشند. در این مقاله به تعدادی از کار‌هایی پرداختیم که معمولاً افراد موفق به صورت روزانه آن‌ها را انجام می‌دهند. یکی از راه‌های رسیدن به موفقیت این است که شما طرز رفتار افراد موفق را بشناسید تا بتوانید با کمک آن گام خوبی را در جهت رسیدن به هدف خود که همان موفقیت است بردارید.

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 نظر
 1. مهدی طالبی علیشاه
  مهدی طالبی علیشاه کاربر می‌گوید

  سلام خسته نباشید …ممنون از مطالب مفید و عالی و ریز بینانه شما … خیلی خوب و قابل درک بود …

 2. فريبا بهاري
  فريبا بهاري کاربر می‌گوید

  سلام
  من تازه عضو شدم،به اميدحركت و عمل …

 3. موسوی سید کریم
  موسوی سید کریم کاربر می‌گوید

  ممنون از مطالب آموزنده و کاربردی شما عزبزان

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.