Take a fresh look at your lifestyle.

درباره شغل اول میلیاردرها چه می دانید؟

درباره شغل اول میلیاردرها چه می دانید؟Reviewed by میترا سادات ابطحی on Jul 8Rating:

آیا تا بحال به شغل اول میلیاردرها فکر کردید؟ آیا می دانید این میلیاردرها از کجا شروع کردند؟ اولین شغل بسیاری از آن ها دنیای کسب و کار اونها رو متحول کرده است.

نام این میلیاردرها معروف را تا به حال چندین بار شنیده ایم و درباره چگونگی ثروتمند شدن آن ها هم داستان هایی شنیده ایم؛ آیا رویای ثروتمند شدن را داریم؟ تا به حال فکر کردید که افراد ثروتمند و موفق از کجا شروع کردند؟ در اینجا به اولین شغل های برخی از میلیاردر های خودساخته اشاره خواهیم کرد.

ثروت تنها از طریق پول به دست نمی آید. افراد ثروتمند به موفقیت های مختلف در زمینه کسب و کار، روابط اجتماعی و زندگی شخصی خود رسیده اند. آن ها از صفر شروع کردند و حالا ثروتشان از میلیاردها دلار گذشته است. آن ها انسان های خیر و دست و دلبازی هستند و خوشی را برای همه انسان های روی زمین می خواهند.

وارن بافت

 

وارن بافت

 

ثروت : 75.6 میلیارد دلار

اولین شغل:  توزیع روزنامه 

وارن بافت کار در امپراتوری میلیارد دلاری خود را زمانی آغاز کرد که تنها یک پسر بچه بود. در سن 13 سالگی، به اولین شغل خود، کسب و کار توزیع روزنامه مشغول بود. بافت حتی موفق شد که مالیات 35 دلاری دوچرخه‌اش را حذف كند.
او از همان ابتدا یک پسر بچه خوش فکر در حوزه کسب و کار بود. این نوجوان در همان سال ها هم به دنبال فرصت هایی برای پولدار شدن بود. اولین سرمایه گذاری او با خرید یک ماشین پین بال به همراه یکی از دوستانش شروع شد و حدوداً 10 هزار دلار سود کرد. 

در بازار بورس اولین سرمایه گذاری او با 11 دلار  شروع شد. او توانست به کمک نبوغ و هوش مالی عالی به یکی از محبوب ترین میلیاردرها، سرمایه گذاران و کارآفرینان تبدیل شود. جای تعجب نیست که امروزه بسیاری با وارن بافت در سرمایه گذاری مشورت می کنند.

وارن بافت می گوید : ” اگر تصور می‌کنید که در طول ۱۰ سال به آسانی نمی توانید به بعضی از اهداف خود برسید، حتی ۱۰ دقیقه هم برای این اهداف وقت تلف نکنید.

 

اپرا وینفری

 

اپرا وینفری

 

ثروت : 3 میلیارد دلار

اولین شغل: کارمند فروشگاه مواد غذایی

همه ما شخصیت اپرا وینفری را به خاطر شوی تلوزیونی به نام خودش می شناسیم که در برنامه او و برای مهمان های برنامه او هر بار اتفاقات غیر منتظره و فوق العاده ای می افتد. برنامه تلویزیونی او بسیار موفق بوده و او را به ثروت چند میلیاردی رسانده است.

اپرا وینفری از آن دسته از زنان است که مسئول سرنوشت خودشان هستند. با هر کاری که این زن موفق اهل می‌سی‌سی‌پی انجام می دهد روز به روز ثروتمندتر و موفق تر می شود. با این حال، وینفری کار خود را با کارگذاری در یک فروشگاه مواد غذایی در نزدیگی آرایشگاه مردانه پدرش در نوشویل آغاز کرد. او در 17 سالگی وارد حرفه گزارشگری رادیو شد و تا ورود به برنامه های تلویزیونی پیشرفت کرد. 

امروز برنامه تلویزیونی او را سراسر دنیا دنبال می کنند. او در چندین فیلم سینمایی هم نقش ایفا کرده. وینفری زاده یک خانواده فقیر بود اما این موضوع نتوانست مانع پیشرفت او شود. او حالا یک زن 63 ساله و جزو محبوب ترین میلیاردرها است.

اپرا وینفری میگوید: ” اگر به فرزندانتان یاد ندادید ثروتمند شوند مهم نیست؛ آنها خودشان یک روزی یاد می گیرند. اما حتماً به آن ها یاد بدهید که در زندگی شاد باشند، تا وقتی بزرگ شدند به ارزش ها دقت کنند نه قیمت ها 

 

مایکل بلومبرگ

 

مایکل بلومبرگ

 

ثروت  47.5 میلیارد دلار

اولین شغل: نگهبان پارکینگ

شهرت مایکل بلومبرگ دلالت بر سرمایه گذاری و زندگی سیاسی او دارد، اما قبل از موفقیت، به عنوان نگهبان پارکینگ مشغول به کار بود. بلومبرگ به عنوان فرزندی از یک خانواده طبقه متوسط، برای پرداخت هزینه های دانشگاه MBA هاراوارد خود این شغل را انتخاب کرده بود. بعدها وارد بازار بورس والاستریت شد و مسیر خود را تا سمت شهردار سابق نیویورک ادامه داد و حالا او یکی از میلیاردرها در دنیا است. اما حتی میلیاردر هایی مثل بلومبرگ هم از یک جایی شروع کردند.

مایکل بلومبرگ هم اکنون 75 سال سن دارد و مؤسس، مدیرعامل اجرایی و مالک بلومبرگ ال. پی. از شرکت‌های داده‌های مالی جهانی و رسانه‌ای است که نام او را بر خود دارد.

مایکل بلومبرگ می گوید: ” هر چه پول بیشتری در اختیار مردم قرار دهیم، آن ها بیشتر خرج می کنند. اگر هم چنین نباشد، سرمایه گذاری رخ داده و شغل ایجاد می شود. پول به صندوق های سرمایه گذاری مشترک و یا بانک رفته و به وام های مختلف تبدیل می شود و این همان چیزی است که مردم ما به آن نیاز دارند ” 

 

بیل گیتس

 

بیل گیتس


ثروت : 86 میلیارد دلار
اولین شغل: برنامه نویس

چه کسی بیل گیتس و مایکروسافت را نمی شناسد؟ این دانشجوی انصرافی از دانشگاه هاروارد علاقه اش به فناوری را از نوجوانی دنبال کرد؛ او در دوران دبیرستان اولین شغل خود را به عنوان یک برنامه نویس کامپیوتر برای شرکت TRW در طول سال تحصیلی آغاز کرد. مادر بیل گیتس کارمند شرکت کامپیوتری IBM بود و او این فرصت را داشت که گاهی اوقات از این شرکت دیدن کند و از نزدیک شاهد نوآوری، سیستم های نرم افزاری ادارت و استراتژی های کسب و کار باشد.

گیتس و پاول آلن بعد از انصراف از دانشگاه و اجرای موفقیت آمیز برخی پروژه های نرم افزاری شرکتی به نام مایکروسافت را تأسیس کردند که در واقع همین شرکت او را به نهایت ثروت رساند. 

در سال 2008، او به شغل ثابتش در بخش اجرایی شرکت مایکروسافت خاتمه داد و با همسر خود ملیندا بر روی تلاش های بشر دوستانه تمرکز کرد. بنیاد بیل و ملیندا گیتس برای بهبود آموزش، مبارزه با گرسنگی و توسعه واکسیناسیون تأسیس شد. حالا او 62 سال سن دارد و جزو ثروتمندترین میلیاردهای موفق دنیاست.

بیل گیتس می گوید: ” من همیشه افراد تنبل را برای انجام کارهای سخت انتخاب می کنم چون آن ها همیشه به دنبال ساده ترین و راحت ترین راه برای انجام کار هستند.” 

 

استیو جابز

 

استیو جابز

 

ثروت : 10.2 میلیارد دلار (در زمان مرگ وی در سال 2011)

اولین شغل: کار تابستانی در شرکت HP

بنیانگذار اپل، زمانی که در دبیرستان بود، شروع به کار کرد. اسم این اسطوره مقاومت و نوآوری و پیشرفت به گوش همه ما آشناست. اما آیا می دانید که او شرکت بزرگ خود را برای اولین بار در پارکینگ منزل پدریش در لوس آلتوس ایالت کالیفرنیا به همراه دوست و همکارش استیو وزنیاک و رونالدوین تأسیس کرد. 

استیو جابز در دوران دبیرستان اولین شغل خود را در شرکت تجهیزات کامپیوتری HP آغاز کرد که همانجا با دوست و همکارش استیو وزنیاک آشنا شد. و درآن شغل به موفقیت های زیادی دست یافت که برای آن ها جوایز بسیاری را از سوی مدیران شرکت ها دریافت کرد. برای مثال او پس از ساخت برد الکترونیکی برای یک بازی شرکت آتاری ( Breakout ) موفق به دریافت جایزه از سوی مدیر عامل این شرکت شد.

با وجود موفقیت شرکت اپل، بخش عمده ای از درآمد او از شرکت انیمیشن دیجیتالی پیکسار بدست می آمد. او این شرکت را به دیزنی در ازای 7.4 میلیارد دلار فروخت.

جابز یکی از میلیاردرها در عرصه تکنولوژی در روز چهارشنبه ۵ اکتبر سال ۲۰۱۱ در سن ۵۶ سالگی در خانه‌اش بر اثر ایست تنفسی ناشی از سرطان لوزالمعده درگذشت.

استیو جابز می گوید: ” برای من مهم نیست ثروتمندترین مرد آرمیده در قبرستان باشم، برای من مهم  است که هنگام خواب به خودم بگویم که امروز کار فوق العاده ای انجام دادم”

 

جف بزوس

 

جف بزوس

 

ثروت : 72.8 میلیارد دلار

اولین شغل: کار در یکی از شعب مک دونالد

جف بزوس در سال ۱۹۶۴ در شهر البوکرکی ایالت نیومکزیکوی آمریکا به دنیا آمد و دوران کودکی و نوجوانی خود را در هیوستن تگزاس گذراند. او قبل از اینکه آمازون را تأسیس کند و از کتاب گرفته تا اشتراک روزنامه ها را بفروشد، در یکی از شعبه های مک دونالد همبرگر های روی گاز را پشت و رو می کرد که بعدها اعلام کرد از کارش متنفر بوده. 

بزوس زمانی که 16 سال داشت کار خود را در فست فود زنجیره ای واقع در میامی آغاز کرد و به گفته خودش یکی از مهمترین درس های کسب و کار را  از آن تجربه یاد گرفته است؛ تحویل سریع اجناس از فروشنده به مشتری بدون آسیب رساندن به آن ها.

داشتن یک فروشگاه از همه اجناس یکی از رویاهای بزوس بود او در سن 29 سالگی ابتدا یک فروشگاه کتاب فروشی اینترنتی را راه اندازی کرد و تبدیل به یکی از میلیاردرها در سنین جوانی شد.

بزوس می گوید: ” زمانی که مجبور باشی از کمترین امکانات بیشترین استفاده را ببری، اینجاست که نوآوری از خود نشان می‌دهید. برای رهایی از یک جعبه‌ی تنگ و تاریک، تنها راه این است که ابتکار عمل نشان بدی و راهی به سوی بیرون پیدا کنی”

 

جورج لوکاس

 

جورج لوکاس

 

ثروت : 5.3 میلیارد دلار

اولین شغل: دستیار استاد فیلمبرداری

 

وقتی به جورج لوکاس فکر می کنید، فیلم جذاب و بسیار پرطرفدار “جنگ ستارگان” به ذهنتان می رسد. سری فیلم هایی که تعداد بیننده های آن بسیار بالا بوده و ثروت او را ساخته است. شغل فیلم سازی لوکاس خیلی زود و در سن کم به او الهام شد. او اولین شغل خود را به عنوان دستیار فیلمبردار ارتش با قاطعیت آغاز کرد. 

جورج لوکاس به دنبال کارآموزی با فرانسیس کاپولا بود و در نهایت نام خود را به عنوان فردی مهم در هالیوود  با مبلغ 5. 5 میلیارد دلار برای کار سخت و خلاقانه خود رشد داد. جورج لوکاس هم اکنون 73 سال سن دارد و یکی از میلیاردرها در سمت های کارگردان و تهیه‌کننده در صنعت فیلم به‌ شمار می‌رود.

 

رالف لاورن

 

رالف لاورن

 

ثروت : 7.8 میلیارد دلار

اولین شغل: نقاش ساختمان و دستفروش

 

رالف لارن قبل از اینکه تبدیل به قطب فشن و مد شود در یک فروشگاه اولین شغل خود را به عنوان صندق دار شروع کرد. رالف دوران دبیرستان را در شهر نیویورک سپری کرد و بعدها برای پیوستن به ارتش از دانشگاه انصراف داد. او زمانی که بدها در شرکت بروکس برادرز کار می کرد، همیشه به این موضوع فکر می کرد که چرا آقایان از کراوات های عریض تر با رنگ های روشن تر استفاده نمی کنند.

او بعد از دانشگاه کراوات ها را با دستان خودش درست می کرد و در سطح شهر مشغول دستفروشی آن ها می شد و بعدها مغازه ای کوچک اجاره کرد و با تلاش و تحمل سختی های فراوان بعد از یک سال برند خود به نام POLO-Ralph Lauren را معرفی کرد.

رالف لورن در همان سال حدوداً 500.000 دلار کراوات فروخت. هیچ کس نمی توانست باور کند پسری که روزی نقاشی ساختمان بود حالا برندی به نام خود ثبت کرده باشد. او وارد دنیای مد و فشن شده بود و به اصول پولدار شدن مسلط بود.

رالف لورن می گوید: ” زندگی من چیزی مانند یک رویا بود. اگر کسی زندگی من را بصورت کتاب می نوشت، شاید کمی غیر واقعی بنظر می رسید، تا حدی که اگر خودم هم می خواندم برایم غیر ممکن بنظر می رسید.”

 

جیمز کامرون

 

جیمز کامرون

 

دارایی: 900 میلیون دلار

اولین شغل: راننده کامیون

 

بله، همانطور که می بینید جیمز کامرون این مرد کانادایی هنوز یک میلیاردر نیست ولی دارایی او در حد یک میلیونر است. یک میلیونر خود ساخته که اگر شغل اول او را در نظر بگیرید در ذهن ما نمی گنجد که کارگران فیلم سینمایی بسیار به یاد ماندنی و پرطرفدار تایتانیک که سال ها بعد فیلم سینمایی آواتار را هم ساخت یک راننده کامیون بوده است. او به فیلم سازی بعد از تماشای فیلم یک ادیسه فضایی در دوران دبیرستان علاقه مند شد و در تلاش بود تا با دوربین پدرش تصیربرداری را تمرین کند.

جیمز کامرون شغل رانندگی کامیون را رها کرد تا وارد صنعت سینما شود و بعد از گذشت سالیان سال، او حالا 62 سال سن دارد و ارزش دارایی او به 900 میلیون دلار می رسد. این میلیونر خودساخته از رانندگی کامیون وارد عرضه کسب و کار شد، با باور و اندیشه درست و تحلیل استعدادهایش وارد صنعت سینما شد و حالا جزو بهترین کارگردان ها، فیلم نامه نویسان و تهیه کنندگان در سطح دنیا است.

جیمز کامرون می گوید: ” در اطراف، افراد با استعداد زیادی وجود دارند که برای استعداد خود اقدامی نکردند چون یا خیلی محتاط بودن یا خیلی ترسو. شما جزو این دو گروه نباشین، باور داشته باشید و اقدام کنین.”

 

ریچارد برانسون

 

ریچارد برانسون

 

دارایی: 4.8 میلیارد دلار

اولین شغل: فروشنده مرغ و تخم مرغ و درخت کریسمس

 

 

 چه بسا ماجراجویی اشخاصی چون ریچارد برانسون آن ها را در رده افراد میلیاردر دنیا قرار می دهد و ماجراجویی عده ای دیگر، سرشان را به باد می دهد. پادشاه مجموعه شرکت های ویرجین در سن 11 سالگی اولین شغل فروش مرغ و تخم مرغ و درخت کریسمس را آغاز کرد.

این کار برای یک پسر بچه 11 ساله بسیار سخت است تا روزی در سن 16 سالگی ترک تحصیل کرده و به همراه یکی از دوستانش مجله ” دانش آموز” را راه اندازی کند. او بعدها پس از تأسیس آن مجله، کمپانی “ویرجین رکوردز” را تأسیس کرد. او همچنین مؤسس شرکت “ویرجین گروپ” هم هست. برانسون شرکت هوایی “ویرجین آتلانتیک”، “ویرجین موبایل” و “ویرجین ترین” را نیز تأسیس کرد. جدیدترین پروژه او که امیدوار است روزی به شرکت گردشگری فضایی مبدل شود “ویرجین گلکتیک” نام دارد.

ریچارد برانسون می گوید: ” فرصت های کسب و کار مانند اتوبوس ها هستند… همیشه یکی دیگر در حال آمدن است. “

 

جی.کی. رولینگ

 

جی.کی. رولینگ

 

دارایی: 1 میلیارد دلار

اولین شغل: معلم زبان انگلیسی

 

 

جوآن رولینگ با اسم هنری جی.کی.رولینگ نویسنده کتابهای هری پاتر است. رولینگ در دانشگاه رشته ادبیات فرانسه را انتخاب کرد و بعدها در یکی از شهر های کشور پرتقال مشغول تدریس زبان انگلیسی شد. 

جی رولینگ در ازدواج ناموفق خود صاحب فرزند دختری شد که نام او جسیکا است. روزی جی رولینگ در ایستگاه منتظر قطاری بود که ساعتی تأخیر داشت و همان جا ایده داستان هری پاتر به ذهن او رسید. پس از جدایی از همسرش وضعیت مالی بسیار وخیمی را تجربه کرد و به همراه دخترش در ماشین خود زندگی می کرد.

داستان هری پاتر در واقع جزو داستان های زاده ذهن او بود که برای دخترش قبل از خواب تعریف می کرد. جسیکا بسیار به داستان های مادرش علاقه داشت. روزی او تصمیم میگیرد که کتب هری پاتر را بنویسد و اولین استارت نویسندگی او بر روی دستمالی در رستوران زده شد. بعد از اینکه کتاب اول او نوشته شد توسط تعدادی از انتشاراتی ها مطالعه شد که 4 مورد از آن ها داستان را رد کردند  تا نفر پنجم آن را چاپ کرد.

جی کی رولینگ در فروش آخرین کتابش در 24 ساعت اول انتشار آن کتاب 400 میلیون کتاب به 65 زبان مختلف فروخت که واقعاً حیرت انگیز است. حالا او 52 سال سن دارد و جزو میلیاردر های خودساخته است.

جی رولینگ می گوید: ” من به تلاش زیاد و شانس اعتقاد دارم و اولی اغلب منجر به دومی می شود.”

 

مایکل جردن

 

مایکل جردن

 

دارایی: 1 ملیارد دلار

اولین شغل: تعمیرکار در هتل 

مایکل جردن در طول دوران دبیرستان خود مشغول به شغل تعمیرکاری در هتل شد. او بازیکن حرفه‌ای و سابق بسکتبال اهل آمریکا، کارآفرین، و مالک و همچنین رئیس باشگاه بسکتبال شارلوت هورنتز است. او همچنین عامل موفقت برند کفش‌های ایر جردن نایکی بوده که تا به امروز محبوبیت‌شان پا برجاست. 

مايكل از بچگي عاشق ورزش بود، ولي وقتي به دبیرستان وارد شد نتوانست به عضويت تيم بسكتبال مدرسه در آيد. اين موضوع باعث نشد كه او از كار و تلاش دست بكشد، بلكه بيشتر تمرين كرد و سال بعد موفق شد عضو تيم بسكتبال شود. او تنها ورزشکاری است که به میلیاردها دلار ثروت رسیده است.

مایکل جردن می گوید: ” بیش از ۹۰۰۰ ضربه در بازی حرفه‌ای من از دست رفته است. تقریباً ۳۰۰ بازی را باخته‌ام. ۲۶ دفعه، به من اعتماد شده که ضربه پیروزی بازی را بزنم و آن را از دست داده ام. بارها و بارها در زندگیم شکست خورده‌ام و به همین دلیل است که حالا انسان موفقی شده ام.

 

 

در ادامه شما رو دعوت میکنیم به تماشای فایل زیر که از مجله معتبر Forbes درباره اولین شغل چند میلیاردر تهیه و تنظیم شده است.

 

 

نتیجه گیری

 

داستان زندگی افراد ثروتمند دنیا بیشتر از اینکه انگیزشی به شدف کاربردی است. شما کافیست نگاهی به زندگی نامه این میلیاردرها بیاندازید تا متوجه شوید که هیچکدام از آن ها پشتیبان مالی نداشتند و خود به این جایگاه رسیده اند. آن ها با بدترین شرایط دست و پنجه نرم کردند و خود را بالا کشیدند و حالا ثروت اندوخته و زندگی موفقی را داشته اند. 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر ۱
  1. alireza fadaei کاربر می‌گوید

    بسیار اموزنده و تاثیر گذار.
    بسیار عالی.

کد تخفیف ۱۰٪
تو بهترینی
کد تخفیف ۲۰٪
نزدیک بودا
کد تخفیف ۳۰٪
یکبار دیگه تلاش کن
کد تخفیف ۴۰٪
خوش شانس نبودی
کد تخفیف ۵۰٪
تو عالی هستی
شانس خودِت رو برای برنده شدن یک فرصت امتحان کن!
برای استفاده از این فرصت لطفاً ایمیل و تلفن همراه خودت رو وارد کن.
قوانین بازی :
  • هر کاربر ۳ بار فرصت دارد.
  • کسی که تقلب می‌کند، شناسایی می‌شود.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.