Take a fresh look at your lifestyle.

با انضباط شخصی به زندگی ایده آل برسید

با انضباط شخصی به زندگی ایده آل برسیدReviewed by حسین تیموری on Mar 14Rating: 5.0

۱. توانایی در تفکر:

برای اینکه به زندگی ایده آل برسیم باید بتوانیم به‌خوبی درباره‌ی خودمان، زندگی و آینده تفکر کنیم.

داشتن یک زندگی بهتر از گذشته، نیازمند تفکر و تمرکز حواس است. آیا از زندگی خود راضی هستی؟

اگر زندگی‌ات از هر نظر عالی بود، چه ویژگی‌هایی داشت؟

دوست داشتی در چگونه جایی زندگی کنی؟

وضع زندگی‌ات به چه شکل بود؟

سبک و شیوه‌ی زندگی‌ات به چه شکلی بود؟

در کل تعریف تو از داشتن یک زندگی ایده آل چه چیزی است؟

کاغذ و قلمی بردار و ویژگی‌های یک زندگی خوب، شغل خوب، موقعیت وهوش اجتماعی خوبوضعیت هوش مالی خوب را در آن یادداشت کن.تو قبل از رسیدن به‌جایی که دوست داری، باید  ذهن درستی ازآنجا داشته باشی.اگر بدانی که به کجا می‌روی، مسیر آسان می‌شود.

۲. توانایی در برنامه‌ ریزی :

امام صادق (ع) می‌فرمایند: برنامه‌ریزی در زندگی نیمی از زندگی است; تصور کن نقشه‌ی گنجی در دست داری که باید طبق آن پیش بروی; داشتن برنامه‌ریزی دقیقاً مانند نقشه‌ی گنجی است که تورا راحت‌تر به اهدافت می‌رساند.

برای گنجی که در تمرکز ذهن داری; نقشه‌ای کشیده‌ای؟ می‌توانی از مهندسی معکوس استفاده کنی.یعنی خودت را در ذهن به‌گونه‌ای ببین که دوست داری در آینده باشی و همچنین شغل; شیوه‌ی زندگی و همه‌ی اهدافت را تصور کن، آینده را ببین و بعد به زمان حال برگرد و با اعتماد به نفس از خود بپرس اگر بخواهم به آنجا برسم باید چه‌کار کنم؟ و بعد بنشین و برنامه ریزی دقیقی برای هر یک از آن‌ها داشته باش.

۳. سخت‌ کوشی در کوتاه‌ مدت:

تو با میزان استعداد یا تحصیلات بالا به‌ جایی نمی‌رسی، تنها راه رسیدن به اوج، سخت‌ کوشی و تلاش است.شاید مجبور باشی برای مدتی کارهایی را انجام دهی که اصلاً علاقه‌ ای به آن‌ها نداری اما باید انجام دهی.موفقیت نیازمند سخت‌کوشی  میل و اشتیاق فراوان دارد. عادتی خوبی چون سخت‌کوشی شاید درابتدا سخت باشد اما بعد از مدتی زندگی کردن با آن راحت می‌شود.

۴. اولویت‌ بندی کارهای روزانه:

توجه کنید که کسب یک دستاورد بزرگ نتیجه‌ی کارهای درستی است که در زمان درست انجام‌ گرفته‌اند.درواقع هیچ‌کس از داشتن یک زندگی راحت و بدون دغدغه بدش نمی‌آید اما کار درست آن است که به نتیجه فکر کنید.

آیا این کار مرا به اهدافم نزدیک‌تر می‌کند یا نه؟ پرسیدن این سؤال شمارا از دوراهی لذت‌های آنی و نتایج فوق‌العاده‌ی آینده نجات می‌دهد. انتخاب کنید; آیا لذت‌های شیرین زودگذرمثل چند ساعت خواب بیشتر را می‌خواهید یا نه دستاوردهای بزرگ‌ت ری چون یک موفقیت شغلی ارزشمند؟! کارهایتان را اولویت‌بندی کنید و طبق آن عمل کنید تا به ثروت برسید.

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر ۱
  1. حسن فکری کاربر می‌گوید

    من سخت کوشیم زیاده و واقعا تلاش بسیار زیادی برای میلیار در شدن میکنم ولی باید بدونم این کار زمان بره.خصوصا کسب و کار من و برای رشد داخلش به یک زمان 3 تا 5 سال نیاز دارم