Take a fresh look at your lifestyle.

۹ عادت بد مالی، توصیه‌هایی برای موفقیت و ثبات پول

۹ عادت بد مالی، توصیه‌هایی برای موفقیت و ثبات پولReviewed by باقری on Sep 8Rating: 5.0

توسعه عادات مالی خوب نیازمند چندین سال تجربه است، هنگامی که امور مالی خود را کنترل می کنید، می توانید خانواده خود را از گرفتاری در بدهی ها حفظ کنید، می توانید پس اندازی را کنار بگذارید و شما می توانید پس انداز مالی خود را برای خرید بزرگ مانند یک خانه یا یک ماشین استفاده کنید.هنگامی که مردم به مشکلات مالی برسند، معمولا نتیجه چند تصمیم بد و عادات مالی ثانویه نادرست است که موجب ایجاد مسائل و مشکلات مالی می شود.
برای محافظت از آینده مالی شما باید بتوانید عادت های مالی بد را شناسایی کرده و راه هایی را برای جلوگیری از ارتکاب اشتباه مالی اتخاذ کنید.

۱: نادیده گرفتن بودجه ماهانه

 

9 عادت بد مالی و توصیه‌هایی برای موفقیت و ثبات پول  1

 

برای اینکه بتوانید عادات مالی خوبی را طرح ریزی کنید، باید بودجه ماهانه ای برای صرف خریدهای روزمره، پرداخت های صورتحساب های ماهانه و … در نظر بگیرید، این یک نوع نظارت بر روی هزینه های ماهانه است، شما متوجه خواهید شد که اکثر افرادی که از بودجه ماهانه استفاده نمی کنند، همان افرادی هستند که غرق در بدهی می شوند.
نادیده گرفتن استفاده از بودجه ماهانه یک عادت مالی ثانویه بسیار بد برای دسترسی به هزینه است.

۲: خریدهای اضافه

 

افراد گاهی اوقات با یکدیگر به خرید می روند و این کار برای انها تفریح محسوب می شود و باعث ایجاد هیجان و شادی در انها می شود، اما خرید یک عادت مالی ثانویه وحشتناک است.
اکثر مردم هزینه های ضروری خود را برای خریدهای غیر ضروری صرف می کنند که موجب ایجاد کسری بودجه ماهانه می گردد، قبل از خرید لیستی از اقلام ضروری و مورد نیاز خود تهیه کنید تا آنچه را که واقعا نیزا دارید تهیه کنید.

[btnForPushNotification]

۳: نادیده گرفتن برنامه ریزی بلند مدت

 

9 عادت بد مالی و توصیه‌هایی برای موفقیت و ثبات پول  7

 

آیا شما برنامه ریزی برای روزهای بازنشستگی خود دارید؟ برای رسیدن به آن سالهای طلایی چه کارهایی انجام داده اید، زمانی که دیگر از طریق کار خود درآمد کسب نخواهید کرد، آیا بیمه بازنشستگی برای خود دارید؟
افرادی که حساب پس اندازی برای روزهای بازنشستگی خود قرار می دهند و برنامه های بلند مدت عادات مالی ثانویه را طرح ریزی می کنند همواره از دیگر افراد موفق تر خواهند بود.

۴: نادیده گرفتن نگهداری وسایل

 

 

اگر به طور منظم با تغییر روغن برای ماشین خود سرمایه گذاری می کنید، می توانید میزان پولی را که برای بنزین صرف می کنید را صرفه جویی دهید و عمر مفید وسیله نقلیه خود را افزایش دهید، اگر اجاق گاز خود را خوب نگهداری کنید، پس شما هزینه های انرژی خود را صرفه جویی می کنید و عمر اجاق گاز خود را افزایش می دهید.

روش های نگهداری درست و ساده محصول می تواند شما را در هزینه های تعمیر و تعویض قطعات زیادی صرفه جویی می کند، به عنوان مثال، اگر به دفترچه راهنمای محصول مراجعه کنید، توصیه های نسبتا ارزان را که از وسیله شما حفاظت می کند را رایگان توصیه می کند.
عادت مالی ثانویه خوب برای پس انداز می تواند پول بیشتری را در جیب شما باقی بگذارد و زندگی شما را بسیار ساده تر کند، هنگامی که شما متوجه اقداماتی می شوید که از این طریق می توانید کنترل مالی خود را حفظ کنید، می توانید از ایجاد بدهی و استرس های آن اجتناب کنید.

۵: برنامه ریزی نکردن

 

برای بهبود روند عادات مالی ثانویه نیاز به یک برنامه ریزی دقیق است، در این برنامه ریزی اهدافی نیز برای خریدهای بزرگ ایجاد کنید تا بتوانید برای رسیدن به هدف به برنامه ریزی پایبند باشید، نرم افزارهایی برای برنامه ریزی مالی نیز وجود دارد که می توانید از آنها برای برنامه ریزی منظم تر بهره بگیرید.

[btnForPushNotification]

۶: نداشتن پس انداز در صندوق اضطراری

9 عادت بد مالی و توصیه‌هایی برای موفقیت و ثبات پول  4

در طول یک ماه، فقط در مورد خریدهایی که ممکن است اتفاق بیفتد بودجه قرار ندهید، بسیاری از مردم گاهی به مشکلات اعتباری می رسند زیرا آنها برای چالش های مالی آمادگی ندارند و به کارت های اعتباری خود تکیه می کنند تا آنها را از مشکل بیرون بکشد، این ها انواع عادت مالی ثانویه بد است، زیرا ناگهان افراد را به عمق بدهی می اندازند و حتی ممکن است سال ها سردرگمی مالی را ایجاد کند.

راه حل ساده این است که یک حساب پس انداز ایجاد کنید که به طور خاص برای موارد اضطراری کنار گذاشته شده است، این متفاوت از حساب پس انداز است که قبلا مورد بحث قرار دادیم که برای صرفه جویی در هزینه برای خرید بزرگتر استفاده می شود، این حساب در ارتباط با برنامه ریزی دقیق و در نظر گرفتن نیازهای آینده مورد استفاده قرار می گیرد، حساب پس انداز احتمالی یک حساب کاربری است که بدون استفاده قرار می گیرد تا در مواقع ضروری ایجاد مشکلات شما را نجات دهد.

۷: خرید خودرو جدید

خرید یک ماشین جدید در مواقع غیر ضروری شما را دچار مشکل مالی خواهد کرد، خرید خودروهای جدید هزینه اضافی است، زیرا آنها پس از گذشت سه سال نصف ارزش خریدشان را از دست می دهند.

۸: دریافت وام های با بازپرداخت طولانی مدت

پرداخت اقساط وام باعث افزایش هزینه های ماهانه شما می شود، از عادات مالی ثانویه خوب این است که وام های غیر ضروری دریافت نکنید تا برای باز پرداخت آن با مشکل کسری بودجه روبرو نشوید، در صورتی که اقساط ماهیانه را دیرتر پرداخت کنید به مبلغ قسط هزینه دیرکرد نیز اضافه خواهد شد، بنابراین برای جلوگیری از صرف این مبلغ اضافی اقساط را به موقع پرداخت کنید.

۹: مدیریت نکردن امور مالی

9 عادت بد مالی و توصیه‌هایی برای موفقیت و ثبات پول  5

 

مدیریت امور مالی شما یک موضوع مهم است، در صورتی که نمی توانید مدیریت درستی روی ان داشته باشید بهتر است با یک مشاور مالی مشورت کنید.
برای داشتن اعتماد به نفس مالی و رسیدن به اهداف خود، باید یادگیری را شروع کنید، هم چنین از عادات مالی ثانویه که شما را دچار مشکل کرده است درس بگیرید و دیگر ان را تکرار نکنید. خواندن کتاب ها و مقالات و صحبت با مشاور مالی که می تواند شما را در مسیر درست هدایت کند برای این مهم بسیار کارآمد خواهد بود.

[btnForPushNotification]

نتیجه گیری

 

بنابراین برای اینکه بتوانید عادات مالی خوبی را برای خود اتخاذ کنید، برنامه ریزی دقیق بودجه، صندوق مالی اضطراری و کسب آگاهی را فراموش نکنید.

 

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.