Take a fresh look at your lifestyle.

8 نکته مهم برای مدیریت سرمایه گذاری مالی

8 نکته مهم برای مدیریت سرمایه گذاری مالیReviewed by باقری on Sep 25Rating: 5.0

کارل والندا که در سطح بین‌ المللی مشهور است، با اجرای حرکات آکروباتیک در بالای سطح زمین بدون شبکه امنیتی شهرت بینظیری را به دست آورده ‌است؛ برای سال‌های متمادی والندا بارها و بارها و بدون هیچ حادثه ‌ای بند بازی می کرد، اما در ۲۲ مارس سال ۱۹۷۸ شانس او به پایان رسید، در حالی که ۱۲۱ پا بالاتر از سنگفرش خیابان بین دو برج یک هتل در پورتوریکو راه می ‌رفت، یک تند باد شدید به کارل ۷۳ ساله برخورد کرد و او در این موقعیت درگذشت.
والندا تنها فردی نیست که در زندگی ریسک های زیادی را به جان خریده است – افراد با ایجاد ریسک های مالی در زندگی نیز خودشان را به خطر می اندازند، در صورتی که سرمایه گذاری آنها با مشکل برخورد کند ممکن است زندگیشان را از دست بدهند، بنابراین درک مدیریت موثر خطرات مالی در زندگی بسیار پر اهمیت است.

خطرات به طور معمول با یکی از سه روش زیر مدیریت می شوند:

غربال کردن خطر برای کسی دیگر.
هضم خطر
هیچ کاری انجام ندهید و خطر را قبول کنید.
این تصمیم که کدام یک از این سه گزینه را به کار می گیرید معمولا فاکتور میزان پولی است که شما حاضرید برای کاهش سطح ریسک صرف کنید، اما روش بهتری نیز برای مدیریت مالی وجود دارد آن هم سرمایه گذاری مناسب است، در صورت تقویت هوش سرمایه گذاری مواجه با خطرات مالی به طور چشم گیری کاهش می یابد.

در زیر برخی از رایج ‌ترین روش ‌ها که می ‌توانید به خوبی سرمایه گذاری مالی را مدیریت کنید آورده شده ‌است:

1. بیمه مناسب را انتخاب کنید

 

8 نکته مهم برای مدیریت سرمایه گذاری مالی 1

 

بیمه قرار است از شما در برابر ضرر و زیان محافظت کند – به این معنی نیست که هزینه ‌های کم‌ تر مانند یک تصادف کوچک و یا تعمیر جزئی سقف را پوشش دهید – بنابراین پرداخت حق بیمه بالاتر در ازای پرداخت‌ های کمتر را انتخاب کنید.

2. حفظ بودجه ‌های اضطراری کافی

نگه داشتن بودجه ‌های دو طرفه باعث ایجاد یک حصار سنگی در برابر حوادث غیر منتظره می‌ باشد، و نشان دهنده هوش سرمایه گذاری است، بنابراین یک بودجه کوچک برای کمک به طوفان ‌های مالی کوتاه‌ مدت و کمتر از حد معینی را در نظر بگیرید و یک حساب پس ‌انداز جداگانه برای هزینه های زندگی در مدت سه تا شش ماه برای بحران ‌های موقتی مانند فقدان شغل یا مشکلات پزشکی، نگه دارید.

[btnForPushNotification]

3. سرمایه‌ گذاری ‌های خود را افزایش دهید

 

8 نکته مهم برای مدیریت سرمایه گذاری مالی 2

 

تنوع بودجه نوعی استراتژی برنامه ‌ریزی مالی مهم و محتاطانه است و اگر چه این کار باعث از بین رفتن زیان ‌ها در یک رکود جدی نخواهد شد اما خطر نابودی مالی شما را کاهش خواهد داد، حفظ یک برنامه سرمایه‌ گذاری متوازن متنوع مستلزم برخورداری از هوش سرمایه گذاری است، به کاهش ریسک با گسترش سرمایه‌ گذاری ‌های خود در بین طبقات مختلف کمک می‌ کند؛ به آن به عنوان شکلی از بیمه خدمات رایگان که شما را از خسارت‌های فاجعه ‌بار محافظت می‌کند، نگاه کنید.

4. دومین منبع درآمد داشته باشید

تنوع درآمد نه تنها برای سرمایه‌ گذاری شما مهم است – بلکه زمانی که درآمد اولیه شما کافی نباشد نجات دهنده می باشد – بهترین راه برای محافظت از خود در برابر فقدان شغل غیر منتظره، یافتن منبع متناوب درآمد است؛ از هوش سرمایه گذاری استفاده کنید و راهی برای درآمدزایی بیشتر پیدا کنید، شاید بتوانید کاری را که در زمان آزاد خود از آن لذت می ‌برید انجام دهید و اگر واقعا خوش‌ شانس باشید، می ‌توانید راهی پیدا کنید تا پول بیشتری به دست آورید، بدون این که مجبور باشید خانه خود را ترک کنید.

[btnForPushNotification]

5. یک استراتژی خروج برای هر سرمایه‌ گذاری که ایجاد می ‌کنید داشته باشید

 

8 نکته مهم برای مدیریت سرمایه گذاری مالی 3

 

شما نمی ‌توانید تضمینی برای موفقیت در یک سرمایه ‌گذاری برای خود ایجاد کنید، اما اگر شما هوش سرمایه گذاری داشته باشید، همیشه می ‌توانید میزان سود را در نهایت کنترل کنید، بهترین راه برای انجام این کار، گرفتن احساس از معامله است، بنابراین هر زمان که یک موقعیت در یک سهام، اوراق بهادر یا هر سرمایه ‌گذاری دیگری می‌ گیرید، یک استراتژی خروجی در محل خود داشته باشید، بهترین راه برای انجام این کار، ایجاد نقاط فروش از پیش تعریف‌ شده برای هر دو مورد سود و هم از دست دادن سرمایه است .

6. سلامت خود را حفظ کنید

حتما بارها شنیده اید که تناسب اندام، ارزان ‌ترین بیمه سلامت در دسترس است، ما می توانیم به طور قابل‌ توجهی خطر بیماری‌های جسمی و روحی را با اعمال ساده و حفظ رژیم غذایی سالم به حداقل برسانیم. اگر از هوش سرمایه گذاری بهره مندید، بنابراین روی سلامتی تان سرمایه گذاری می کنید، زیرا هزینه های درمانی به مراتب بسیار بالاتر از هزینه های رفتن به باشگاه و رعایت رژیم غذایی سالم است.

[btnForPushNotification]

7. همیشه قرارداد سرمایه گذاری را بخوانید

 

8 نکته مهم برای مدیریت سرمایه گذاری مالی 4

 

تام ویتس زمانی گفته بود: « هر زمان که شما در حال بستن یک قرارداد هستید، دقت کنید که متن آن را بخوانید؛ معمولا شامل مزیت هایی برای طرف مقابل است که در صورتی که خوانده نشود و نادیده گرفته شود اختلافاتی را ایجاد می کند و چون امضای شما پای آن قرارداد است این می‌تواند برای شما گران تمام شود.

8. بدهی خود را به حداقل برسانید

 

8 نکته مهم برای مدیریت سرمایه گذاری مالی 6

 

بدهی بیش از حد، میزان ثروتی که شما می ‌توانید در طول مسیر جمع کنید را کاهش می ‌دهد، با دوری از بدهی بیش از حد، شما نه تنها کنترل بیشتری بر زندگی خود دارید، بلکه از زنجیرهایی که مانع از رسیدن شما به آزادی مالی می ‌شوند ، خودداری خواهید کرد. هوش سرمایه گذاری ایجاب می کند از اخذ وام ها بدون داشتن برنامه و به گردش درآوردن پول در تجارت اجتناب کنید.

به یاد داشته باشید، موقعیت مالی دائما یکسان نیست، زیرا در زندگی همیشه با چالش هایی روبرو می شوید، بنابراین داشتن یک پشتوانه مالی قوی شما را از انواع خطرات مالی نجات خواهد داد، گاهی حتی خوش ‌شانس ‌ترین نجات یافتگان در نهایت آرزو می ‌کنند که تور ایمنی داشته باشند.

[btnForPushNotification]

نتیجه گیری

هوش سرمایه گذاری مهمترین عامل نجات دهنده شما در موقعیت های خطرناک مالی است، زمانی که کسب و کارتان با مشکل جدی روبرو می شود داشتن پشتوانه مالی شما را از ورشکستگی نجات خواهد داد، برای سرمایه گذاری هایتان برنامه ریزی مناسبی را اتخاذ کنید.

 

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.