Take a fresh look at your lifestyle.

۸ رفتار ضروری برای مدیران

۸ رفتار ضروری برای مدیرانReviewed by حسین تیموری on Feb 26Rating: 5.0
 
ممکن است رویای شما هم باشد که رئیس خودتان باشید. اما ایجاد این نقش برای شما شاید کمی سخت به نظر برسد وقتی تصمیم بگیرید که رئیس خودتان باشید باید رفتار و فکر یک مدیر را هم داشته باشید و این خود را نظارت کنید که آیا من همانند یک رئیس یا مدیر هستم؟

 

۱. یک برنامه منظم تعیین کنید: 

این برنامه ممکن است شامل ساعات کاری مشخص نباشد اما برخی الگو معولی دارد.

برای مثال: اگر می خواهید برای برنامه ساعت ۹ خود برنامه ریزی کنید از قبل این کار را انجام دهید یک رئیس موفق برای ساعت های خود برنامه ریزی دارد و می داند چه ساعتی باید چه کاری را انجام بدهد، مدیری که برنامه ریزی روزانه نداشته باشد نمی تواند موفقیت خود و کارکنان خود را تضمین کند چون او حتی نمیداند همین روز چه برنامه ای برای خود دارد این مورد به مرور زمان به او آسیب می زند.

 

۲. اهداف و اولویت‌ های روزانه خود را مشخص کنید:

این اهداف باید مثل یک لیست برای انجام کارها باشد و یا یک لیست از مراحل انجام یک پروژه، اهداف خود و مشتری خود را برنامه ریزی کنید و بدانید چه میزان در روز به سمت آن حرکت کرده اید. لیست کردن برنامه ها و اهداف خود باید مثل دیکته هر روز یک مدیر باشد.

 

 

۳. از تجربیات خود به عنوان یک کارمند استفاده کنید:

به یاد بیاورید زمانی که یک کارمند بودید چه نیازهایی داشتید، چه درخواست هایی از مدیر خود داشتید و توقع شما از مدیرتان چی بود، این تجربیات را زمانی که مدیر کسب و کار خودتان شدید استفاده کنید و نیاز های کارمندان خودرا بشناسید و به آنها انگیزه بدهید.

 

۴. عاشق کارتان باشید:

علاقه به کاری انجام می دهید مهم ترین شرط یک مدیر در کسب و کارش است تا زمانی عاشقانه کسب و کارتان را دوست نداشته باشید نمی توانید این حس را به کارمندان و مشتریان خود انتقال دهید، لذب بردن از کاری که می کنید به خودتان هم شوق و انگیزه برای تلاش و پیشرفت می دهد.

 

۵. اعتماد به کار و توانایی خود اعتماد داشته باشید:

به کاری که انجام می دهید افتخار کنید و همیشه تلاش کنید بهترین کسب و کار خود باشید و این کار فقط با افزایش الویت و برنامه ریزی برای دستیابی به اهداف بالاتر صورت می گیرد. به خودتان این اعتماد به نفس را بدهید که در کسب و کارتان شماره یک بازار هستید.

 

۶. به جزئیات دقت کنید:

شما هیچ وقت نباید این نکته را فراموش کنید که کسب و کارتان از کنار هم قرار گرفتن کارها و افراد مختلف شکل می گیرد، جزئیات خدمات و محصول خود را در نظر بگیرید و اگر نیاز بود می توانید یک سیستم کنترل کیفیت در مجموعه خود راه اندازی کنید تا تمام نکات ریز را هم مورد بررسی قرار دهد.

 

۷. ساختار یافته برخورد کنید:

این مورد نه تنها باید برای پروژهایی که از طرف مشتری دریافت می کنید باشد بلکه برای تمام مجموعه شما باید ساختار منظمی تعریف شود.

مواردی مثل تشریفات، فاکتورها، اسناد مالی و …. باید مشخص باشد و ثبت شود. این کار به کسب و کار شما نظم می دهد و کمک می کند همیشه بدانید در کدوم مرحله از کارتان باید زمان بیشتری صرف کنید تا به بهترین شکل ممکن ارائه شود.

 

۸. بودجه‌ بندی کنید:

شما رئیس هستید باید تمام کسب و کارتان را در نظر بگیرید و آینده نگری کنید این کار با بودجه بندی راحت تر صورت می گیرد چون شما می دانید در هر قسمت از کارتان چقدر باید هزینه کنید. استفاده از یک حسابدار از همان شروع کار برای شما مفید است.

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.