Take a fresh look at your lifestyle.

۷ قدم برای خودتان

۷ قدم برای خودتانReviewed by حسین تیموری on Apr 8Rating: 5.0
 
در دنیای پر مشغله امروز شما شاید به راحتی نتوانید احساس رضایت کنید، شاید به اینفکرکنید که پول کافی ندارید و یا روابط خوبی با اطرافیان خود ندارید و فقط به این فکر کنید که اگر فقط من فلان مورد را داشتم خوشحال ترین بودم.

شادی یک طرز فکر است و شما وقتی خوشحال هستید که تفکر شادی کنید و احساس رضایت داشته باشید.

در این مقاله به شما ۷ مرحله آموزش می دهیم که احساس رضایت کنید.

 

۱. خود را با انرژی مثبت احاطه کنید:

میزان زیادی از شادی و خوشحالی در اطراف شما روی روحیه شما تاثیر زیادی میگذارد، توجه داشته باشید زمان خود را افرادی سپری کنید که تاثیر منفی بر روی شما نداشته باشند و دوستانی را انتخاب کنید که شما را به سمت افکار مثبت هدایت می کنند و شاد زندگی می کنند.

 

 

۲. یک موفقیت را در نظر داشته باشید:

به خودتان در زندگی شخصی جایزه بدهید بابت موفقیت هایی که کسب می کنید. یک هدف را در نظر بگیرید لحظه موفقیت خودتان را تجسم کنید و آن را در ذهنتان بسازید برای هر هدفی که دارید یک جایزه در نظر بگیرید و پس از کسب موفقیت جایزه خودتان را بدهید.

 

۳. از خودتان دورنگاه بسازید:

به این فکر کنید که در انتها چه دستاوردی دارید خودتان را در جایگاهی که می خواهید تصور کنید. با توجه به نکته شماره دو که به خودتان بابت اهدافتان جایزه دهید حتی به این مورد هم توجه کنید که چه جایزه ای در انتها دارید برای خودتان و آینده تان برنامه ریزی کنید و این را بدانید اهداف بزرگ از کسب اهداف کوچکتر بدست می آید.

 

۴. مسئولیت خودتان را بردارید:

شما مسئول صد در صد زندگی خود هستید. اگر ناراحت و یا خوشحال هستید مسئول این حس شما هستید پس دلیل ناراحتی و یا شادی خود را دیگران نبینید در صورتی که ناراحت هستید به جای سرزنش کردن دیگران مسئولیت خود را بردارید و به این فکر کنید چه کاری میتوانید انجام دهید که احساستان عوض شود. 

زمانی که مسئولیت خود را بر میدارید شاید در اول چالش برانگیز باشد ولی در انتها احساس رضایت کاملی از خودتان پیدا می کنید.

 

۵. به دیگران کمک کنید:

حسی که تمام انسان ها است و می تواند به شما احساس رضایت و شادی بدهد کمک کردن به همنوع خود است وقتی چیزی که دارید با دیگران تقسیم می کنید و یا آموزشی را به رایگان در اختیار مردم می گذارید حس خیلی خوبی پیدا می کنید و می توانید این کار را بارها و بارها تکرار کنید و سریع احساس خودتان را تغییر دهید.

 

۶. مواظب خودتان باشید:

یک سب زندگی سالم و فعال بهترین اتفاقی است که می تواند برای شما رقم بخورد این کار هر روز برای شما احساس رضایت به همراه دارد و روحیه شما را تقویت می کند و همینطور با این سبک زندگی اطرافیان خود را بسیار تحت تاثیر قرار می دهید که می تواند برای شما سودآور باشد.

 

 

۷. نکات خوب خودتان را پیدا کنید:

این موضوع زمان نیاز دارد ولی وقتی متوجه شوید که چه نکات مثبتی دارید و چه کمک هایی می توانید به مردم کنید اون لحظه است که همه چی تغییر می کند و قدر خودتان را کامل می دانید هر انسانی دارای نکات مثبت بسیار زیادی هست که فقط کافیه با آن توجه کنید و پیداش کنید. با کمی تغییر در نگرشتان و سبک زندگی می توانید نقاط قوت و نکات مثبت خودتان را به راحتی شناسایی کنید.

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.