Take a fresh look at your lifestyle.

۷ خان مهم برای راه اندازی کسب و کار

۷ خان مهم برای راه اندازی کسب و کارReviewed by Marjan on Feb 5Rating:

اگر می خواهید برای خودتان کسب و کاری راه بیاندازید ، باید بدانید که دنیای کسب و کار ، دنیای احساسات نیست ؛ دنیای منطق است و اگر که زبل نباشی ، می خورنت و اگر که راهکارها را استفاده نکنی ، پولت از دست می رود و شکست می خوری .


۱ ) بیزینس پلن

 

بیزینس پلن یا همان الگوی تجاری کسب ، اولین نکته ای است که باید به آن توجه کنید و شامل ملک ، فضا ، تعداد نیرو و فضای تبلیغات است و باعث می شود که قدرت ریسک شما کاهش یابد و منطقی شروع به کار کنید .

۲ ) تحلیل بازارباید رقبای خودتان را در حوزه ای که دارید وارد می شوید ، بررسی کنید که ببینید چه کسانی هستند و چقدر دارند کار می کنند و درآمد آن ها و تعداد پرسنل و ضعف آن ها چیست . این کار باعث می شود که برای جذب بهتر مشتری و رفع بهتر نیازهای او یا تولید محصول و خدمات بهتر ، ایده داشته باشید .

۳ ) قیمت گذاری مناسب

 

 

 

اگر این کار را انجام ندهید ، بیزینس شما اصلا شکل نمی گیرد و رشد نمی کند . مثلا خود من در دوره هوش مالی اگر مطمئن نباشم که در هر جلسه از ده جلسه ، به اندازه کل هزینه دوره چیزی یاد نمی دهم ، کل جلسه ها را حذف می کنم . شما باید ۹۵ در صد از کسب و کارهایتان قیمتش اقتصادی و به صرفه برای مشتری باشد وگرنه کسب و کارتان حدف می شود .

۴ ) مخاطب هدف

مثلا اگر کسب و کار شما ، فروش لوازم آرایشی است ، باید ببینید که کدام دسته از خانم ها بیشتر از لوازم آرایشی – بهداشتی استفاده می کنند و آن ها کجا هستند و شما همان جا باید تبلیغات خودتان را ارائه بدهید تا آن ها را جذب بیزینس خودتان کنید .


۵ ) رسانه های تبلیغاتی

۷ نکته مهم برای راه اندازی کسب و کار3

 

مخاطب هدف و رسانه تبلیغاتی ، مثل زنجیر هستند . بدترین حالت تبلیغات ، این است که اگر ۱۰۰ تومان خرج می کنید ، همان ۱۰۰ تومان را به دست بیاورید . اما بعضی از تبلیغات هستند که وقتی شما وارد کسب و کارهای کوچک می شوید ، گهگاه وارد فضاهایی می شوید که با ۱۰۰ هزار تومان تبلیغات ، ۵۰۰ هزار تومان به دست می آورید .

۶ ) بودجه بندی در کسب و کار


برای راه اندازی یک کسب و کار ، باید بودجه بندی اصولی در نظر بگیریم . یکی از اصولی که اغلب در نظر گرفته نمی شود ، این است که به تبلیغات ، توجه نمی شود . در بدترین حالت اگر برای کسب و کاری که دارید راه می اندازید ، ۱۰۰ میلیون دارید ، باید ۵۰ میلیون برای تبلیغات و ۵۰ میلیون برای ملک و تجهیزات و … در نظر بگیرید .

۷ ) پایین آوردن ریسک کار

۷ نکته مهم برای راه اندازی کسب و کار4

 

باید برای راه اندازی کسب و کار ، از روش هایی استفاده کنیم که ریسک موفقیتمان را افزایش و ریسک شکستمان را کاهش بدهد ‌. اگر در راه اندازی کاری ، کمال طلب باشید ، خیلی سخت رشد می کنید زیرا هزینه هایتان افزایش می یابد . کمال طلبی ، مرگ است و در صد شکست شما را افزایش می دهد . شما در شروع کار باید همه هزینه هایتان را ( هزینه پرسنل و اجاره و … ) را کاهش بدهید بجز هزینه تبلیغات را !

یکی دیگر از چیزهایی که خیلی ریسک را کاهش می دهد ، افزایش آگاهی است ‌. اگر برای شروع کسب و کار ، آگاهی مناسبی نداشته باشید ، حتما شکست می خورید . اگر امروز خودتان دارید آگاهی کسب می کنید ، در آینده پرسنل شما باید آگاهی کسب کنند . تا آن جایی که می توانید در شروع کار ، سر خودتان را شلوغ نکنید و حتی اگر می توانید دفتر نگیرید و فقط در مقیاس کوچک کارتان را انجام بدهید و بعد از این که نتیجه اش را دیدید ، آن را در مقیاس بزرگ انجام بدهید .

باقی اطلاعات مربوط به کسب و کار را در تیم ماهان تیموری رصد کنید تا در صد ریسکتان در شروع کار ، کاهش یابد .

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 نظر
 1. اقدی کاربر می‌گوید

  سلام گویای هوش مالی

  خانم اقدس سلیمانی ازنی? ساری ?
  # با سرمایه 5میلیونی میشه نون محلی پخت در منزل و هرصبح به کاسبها و منازل ارائه داد
  # میشه با 5میلیون پرورش زالو در منزل که 13متر جا احتیاج داره و تهیه زالو بعد یک سال سودی بالای 80درصد
  # میشه سفارش نمد و گلهای شیشه ای جزو هنرهای دستی محسوب میشوند در کانال گرفته و فروخته
  # میشه گیاهان جنگلی و کوهی بصورت مجانی برداشت و خشک کرده به متقاضیان ارائه کرد .
  # با جمع آوری پشم گوسفند که خیلیها دور میریزند لحاف دوزی برای جهزیه عروس تهیه و به مشتری ارائه داد .
  # با کمتر 5میلیون میشه در منزل ترشیهای خوشمزه تهیه کرده و به دوستان و رستورانها ارائه کرده .
  # میوه هارو برش زده و خشک کرده بسته بندی کرده در سوپرمارکتها فروخته
  # میشه با جمع آوری صدف کنار ساحل دریا تابلوی زیبا و قیمتی هنرمندانه طرح زد و جذب مشتری .
  # با اضافات و پرتیهای پرده دوزها میشه کلی عروسک دوزی و چهل تیکه و کش مو و جا مدادی دوخت و فروخت .
  * و حرف آخر ” به نظر من کار خیلی زیاده کار کننده نیست .

 2. رضا کاربر می‌گوید

  بییللببیبددرررتل

 3. رضا کاربر می‌گوید

  باعرض سلام واحترام

  1. رضا کاربر می‌گوید

   چطوری میشه نظرها را نوشت انجام نمیشه

 4. داریوش کاربر می‌گوید

  داریوش هستم شیراز
  کانال تلگرام دارم .اینستا گرام دارم یک وبلاگ هم رایگان ساختم
  و سرمایه هم دارم ولی هیچ کاری نمیتونم بکنم راهنمایی میخوام.
  کارمند هستم.

 5. علی کاربر می‌گوید

  سلام..من شیراز زندگی میکنم
  ایده برای کار دارم..سرمایه ندارم
  درصورت تمایل در ارتباط باشید

 6. خراسانی کاربر می‌گوید

  @eshgh_14
  سلام علیکم
  ماهیانه سرمایه رادارم ولی نمیدانم کجاوچگونه سرمایه گذاری داشته باشم که سودماهیانه ای که لازم دارم برایم ایجادشود. ممنون
  مدتهاست درفکراینم که کجا پولم راسرمایه گذاری کنم تاماهیانه درآمدی جهت کمک مخارج داشته باشم.
  آدرس ارتباط بامن بالاست که درارتباط باادمین میشه ارتباط برقرارمان شود.سپاس

 7. Majid کاربر می‌گوید

  بی

 8. خانم حسین نژاد کاربر می‌گوید

  باعرض سلام …با پنج میلیون خیلی کارا میشه کرد….1..میشه ی پکیج ازهوش مالی روخریدوبعدکپی کردوادمهای که بوجه ندارن ارزون ترفروخت خخخخ شوخی کردم???…اما اینم ی فکریه …به این پول میشه ی فرکوچک صنعتی تهیه کردودرپخت ی نوع شیرینی مثل کیک یزدی که مهارت دارم سرمایه گذاری کنم البته درمنزل واین کارروگسترش بدم …کاردوم میشه …. برای مغازه های شهرهای کوچک وروستاها تبلیغات کنیم وبا ایجاد ی سایت ویا ی کانال براشون باهزینه کم تبلیغ کنیم …کارسوم میشه ی کانال نظافت بازکردوتلفنی چندنظافتچی استخدام کردالبته اسم انحصاری هم براش انتخاب کنیم که ازاهمیت بالای برخوردارباشه مثال …ایا رماتیسم داریم ایا ازدردهای مفصلی رنج میبریدنگران نباشیدکارهای منزلتان رابه ما بسپاریدوبا خیال راحت واسوده استراحت کنید??البته پرسنل این شغل رابایدباحساسیت وظرافت خاصی انتخاب کرد…اعتمادسازی بین مشتری وپرسنل دراولویت کارهاست….چهارم میشه بااین پول درمنزل کارهای کوچک مانندانواع ترشی جات وپخش زیتون شمال وسبزی محلی دلارکه اکثرتهرانی ها وکلان شهرها طرزتهیه اش روبلدنیستندویا شاغلندوزحمت تهیه اش براشون …..میتونیم این کارروگسترش بدیم وازظرف های یکبارمصرف هم برای بسته بندی استفاده کنیم ….تهیه زیتون پرورده ناب هم به همین روش میشه …خلاصه خیلی فکرهای دیگه که نیازه ازسرمایه کم استارت زده بشه و فقط مدیریت حسابی وفکربازرومیطلبه …شغل پنجم خریدگلهای زینتی کوچک وفانتزی هستش. البته بایدتوهرکاری صبوربودشایددراول کارنشه به اون چیزی که میخوایم دست پیدا کنیم اما با امیدوپشتکاروگذرزمان نتیجه خوبی خواهیم گرفت فقط بایدقوی بودبه خودایمان داشت ….دراخرمیخواستم بگم من ی خانم خانه دارمو تا دوم راهنمایی درس خوندم وخیلی مواقع بخاطرفکرهام وایده هام غمگین شدم چون اول اینکه سرمایه ندارم ودوم اینکه بودندافرادی که پربالم روقیچی کردند ونمیخواستندببینندکه ی ادم ازتوی منزل هم میتونه رشدکنه ….مانع زیادی سرراهم بوده وهست اما من هنوزامیدم روازدست ندادم ..تشکرزیادازتیم ماهان تیموری وخودجناب تیموری دارم که این فرصت روایجادکردتا هم بهمون انگیزه بده وهم بتونیم دیدگاه منوپرورش بدیم باارزوی بهترین ها…من الله توفیق
  .

 9. علی بهشتی زاده کاربر می‌گوید

  سلام خدمت اعضایه تیم آموزشی ماهان تیموری خدا قوت این ایده میتونه سرمایه اولیه بدست بیاد تو همین ایده بمانی و کسترشش بدی که از 3 میلیون شروع میشه به بالاد پرورش فنج . فنج تنها خاصیتش اینه سریع جفت کیری میکنن و سریع هم بزرگ میشن یه فنج نر ماده 5 عدد تخم میزارن که ما میگیم دوتاش از بین میرن سه تا میمونه 100 جفت معادل 300 عدد فنج میشه که الان جفتی 23.22 خرید فروش میشه تو فکر بی افتین که این همه پرورش فنج هست این همه زیاد کی میخره اما جوابش اینجاس که کنسر فنج هم دارن میزنن اینقدر قیمت یه کنسر گرون هست که به عربستان فرستاده میشه هم ریکسش کمه هم اگه برایه سرمایه اول بدست آوردن خوبه اما اینقدر سود میکنی که رهاش نمیکنید به فکر این می افتین که کارخانه کنسر سازیشو بزنین که میشه از تولید به مصرف تبدیل به یه تاجر

 10. علی بهشتی زاده کاربر می‌گوید

  سلام خدمت اعضایه تیم آموزشی ماهان تیموری خدا قوت این ایده میتونه سرمایه اولیه بدست بیاد تو همین ایده بمانی و کسترشش بدی که از 3 میلیون شروع میشه به بالاد پرورش فنج . فنج تنها خاصیتش اینه سریع جفت کیری میکنن و سریع هم بزرگ میشن یه فنج نر ماده 5 عدد تخم میزارن که ما میگیم دوتاش از بین میرن سه تا میمونه 100 جفت معادل 300 عدد فنج میشه که الان جفتی 23.22 خرید فروش میشه تو فکر بی افتین که این همه پرورش فنج هست این همه زیاد کی میخره اما جوابش اینجاس که کنسر فنج هم دارن میزنن اینقدر قیمت یه کنسر گرون هست که به عربستان فرستاده میشه هم ریکسش کمه هم اگه برایه سرمایه اول بدست آوردن خوبه اما اینقدر سود میکنی که رهاش نمیکنید به فکر این می افتین که کارخانه کنسر سازیشو بزنین که میشه از تولید به مصرف تبدیل به یه تاجر فقط تنها سختی کار جا مناسب پیدا کردن هست

 11. ali کاربر می‌گوید

  سلام
  اینکه شما موفق شدید و بقول خودتون میلیاردر شدید جای شکی نیست اما اینکه هدفتون این باشه که بقیه رو هم میلیاردر کنید اصلا اصلا با عقل سلیم جور در نمیاد
  من خودم در نتورک و شرکت های هرمی خیلی فعالیت کردم:بیز ، پنبه ریز و… همه ی این قضایا دنبال این هستند که افراد بدوند برای 1 نفر …
  صحبت های احساسی از این دست هم که شما میزنید بسیار میزدند و ما هم زدیم اما….
  وقتی تو کاری صداقت نباشه و 1نفر فقط شب تا صبح نشسته باشه نقشه بکشه برای اینکه چطوری زیر دستها بدوند براشون
  نتیجه ی خاصی برای زیر دستی ها نیست….
  من موندم کسی با راهکارهایی که شما دارید میگید به نتیجه رسیده واقعا؟
  یا افرادی که میذارید از دوستان هستند یا افرادی که ریششون گیر افتاده چاره ای ندارند دیگه از گفتن این حرفا؟؟؟
  شاد و میلیاردر باشید…..

 12. امیرمحمد محبی کاربر می‌گوید

  سلام
  خسته نباشید
  من به این نتیجه رسیده ام که مردم ایران با این وضع اقتصادی دولت دنبال کالا های زیر قیمت هستن.
  با سرمایه ۳۰ میلیون یه دنیای ۲۰۰۰تومنی افتتاح کنه.شاید کمتر از ۳۰ بشه شاید بیشتر
  الان هم اگر ببینید تعداد فروشگاه های دنیای ۲۰۰۰ تومنی زیاد شده است.

  ایده دوم
  با سرمایه کم فقط تبلیغات.
  در خانه غذای محلی پخت کند و با پیک ارائه دهد.

 13. امیرمحمد محبی کاربر می‌گوید

  سلام
  خسته نباشید
  با سرمایه کم فقط تبلیغات.
  در خانه غذای محلی پخت کند و با پیک ارائه دهد.

 14. علی اصغر کاربر می‌گوید

  باسلام خسته نباشید لطفا راهنمایی کنید چگونه در تلگرام واینستاگرام نفرات زیاد کنم کار من قنادیه کانال دارم ولی نمیتونم نفراتو زیاد کنم برا تبلیغات ممنون

 15. داود کاربر می‌گوید

  با سلام خدمت دوست و برادر گرانقدر جناب آقای ماهان تیموری و ممنون از بابت تمامی زحمات حضرتعالی
  میدونم فرصت شرکت در جنبش کار آفرینی به اتمام رسیده ولی من یه ایده ای داشتم که مربوط میشه به تولید یه عروسک ارزان قیمت با شخصیت کارتونی که برای اکثر بچه ها شناخته شدست ولی برای تولیدش نیاز به یک حامی مالی دارم و مطمئنم که فروش بی نظیری میتونه داشته باشه . شاد و پیروز باشید

 16. سید رضا کیا حسینیان
  سید رضا کیا حسینیان کاربر می‌گوید

  سلام خیلی تشکر ، تجدید روحیه شد

 17. حسن رجب پور
  حسن رجب پور کاربر می‌گوید

  با سلام وخسته نباشید
  من 2روزه که با فیلم های رایگان شما آشنا شدم دیدگاهم تغیر کرده الان 25 سالم هست و هیچی تو بساط ندارم من 6 ماه تو مکانیکی کار کردم ولی ناامید شدم از یاد گیری تو این سن الان مدتی هست بین یادگیری شغل تعویض روغنی و کار در کارخانه ای موندم این فیلم های شما جرقه امید رو در من زنده کرده میخواستم راهنمایی تون در مورد شغل تعویض روغنی رو بدونم خیلی ممنون میشم اگه این بنده حقیر رو راهنمایی بفرمایید

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.