Take a fresh look at your lifestyle.

7 روش بازاریابی رایگان و حتی مجانی

7 روش بازاریابی رایگان و حتی مجانیReviewed by Marjan on Jan 17Rating:

تا حد زیادی موفقیت یا عدم موفقیت یک کسب و کار به بازاریابی بستگی دارد. روش‌های مختلفی برای بازاریابی وجود دارد که برخی از آن‌ها هزینه‌بر هستند . اما همیشه لازم نیست برای بازاریابی و پیدا کردن مشتری پول زیادی را پرداخت کنید. روش‌هایی وجود دارند که شما می‌توانید با هزینه کم یا حتی به صورت رایگان بازاریابی را برای کسب و کار خود انجام دهید.

روش‌های بازاریابی کم هزینه و رایگان

 

7 روش بازاریابی رایگان و حتی مجانی1

 

روش‌های بازاریابی کم هزینه و رایگان به کسب و کار‌های کوچک که توان پرداخت مبالغ بالا برای بازاریابی را ندارند این اجازه را می‌دهد که آن‌ها نیز سهمی از بازار را به دست آورده و کسب و کار خود را گسترش دهند. اینکه منتظر شوید تا مشتری به سراغ شما بیاید، نمی‌تواند موفقیت کسب و کار شما را تضمین کند بلکه برای موفقیت کسب و کاری که دارید باید با استفاده از روش‌های مختلف کسب و کار خود را به خوبی معرفی کرده و مشتریان را جذب کنید. کسب و کارهای فراوانی وجود دارند که با استفاده از رو‌شهای بازاریابی کم هزینه و رایگان توانسته‌اند تعداد قابل توجهی مشتری جذب کنند. در این مطلب به معرفی 7 روش بازاریابی کم هزینه و حتی رایگان پرداخته‌ایم که شما می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

1-برای کسب و کار خود یک وب سایت یا وبلاگ ایجاد کنید

با توجه به گسترش استفاده از اینترنت در بین اقشار مختلف جامعه این فرصت عالی بازاریابی برای شما فراهم است که با صرف هزینه کم یک وب سایت را برای کسبب و کار خود ایجاد کنید. این کار هزینه زیادی برای شما به همراه نخواهد داشت اما اگر نمی‌خواهید همین هزینه کم را نیز صرف کنید، می‌توانید به طور رایگان یک وبلاگ برای کسب و کار خود ایجاد کنید. بعد از ساخت وب سایت شما می‌توانید با معرفی کسب و کار خود در آن و ارائه اطلاعات و محتوای مفید مرتبط با کسب و کارتان مشتریان زیادی را به سوی خود جذب کنید.

شما می‌توانید با صرف زمان و بهبود رتبه سئو و رتبه گوگل وب سایت خود بازدیدکنندگان زیادی را برای آن جذب کرده و در ین آنه‌ا مشتریان وفاداری را برای کسب و کار خود پیدا کنید. داشتن یک وب سایت فواید زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت. باعث بالا رفتن اعتبار کسب و کار شما می‌شود و شما قادر خواهید بود در تمام روز‌های هفته و بدوون محدودیت زمانی و مکانی با مشتریان خود در ارتباط باشید.

2-بازاریابی ایمیلی

 

7 روش بازاریابی رایگان و حتی مجانی5

 

یکی از روش‌های کم هزینه بازاریابی، بازاریابی ایمیلی یا ایمیل مارکتینگ است. کافی است شما با استفاده از روش‌های مختلف از افرادی که به کسب و کار شما مرتبط هستند یا به آن علاقه دارند بخواهید که ایمیلشان را در اختیار شما قرار بدهند. با داشتن لیستی از ایمل‌های این افراد این امکان برای شما وجود دارد که مطالب جالب و پیشنهادات فروش محصولات خود را از طریق ایمیل برای آن‌ها ارسال نمایید.

برای به دست آوردن ایمیل مخاطبان خود می‌توانید یک حبرنامه ایمیلی را در وب سایت خود قرار بدهید و از بازدیدکنندگان وب سایت خود بخواهید که در خبرنامه ایمیلی شما عضو شوند. می‌توانید برای کسانی که در خبرنامه ایمیلی شما عضو می‌شوند مزایا و تخفیفاتی را در نظر بگیرید. روش‌های دیگری هم وجود دارد که می‌تواند باعث شود مخاطبان با رضایت ایمیلشان را در اختیار شما قرار دهند. بازاریابی ایمیلی اگر به صورت صحیح انجام گردد، می‌تواند یک ارتباط موثر طولانی مدت را بین شما و مشتریانتان برقرار کند.

3-بازاریابی از طریق تلگرام

 

7 روش بازاریابی رایگان و حتی مجانی2

 

تلگرام اپلیکیشن پیامرسانی است که در ایران بسیار محبوب شده و میلیون‌ها ایرانی از آن استفاده می‌کنند. به اطراف خود نگاهی بیاندازید، بسیاری از افراد در طول روز چندین بار تلگرام خود را چک می‌کنند. کسب و کار‌های زیادی از این فرصت طلایی استفاده کرده و با بازاریابی در تلگرام مشتریان زیادی را جذب کرده‌اند. شما می‌توانید یک کانال تلگرامی در مورد کسب و کار خود به صورت رایگان ایجاد کنید و با معرفی محصولات خود و انتشار مطالب مفید در مورد کسب و کارتان و با استفاده از روش‌های متنوعی که برای جذب اعضا وجود دارد افراد زیادی را عضو کانال تلگرامی خود بکنید.

امکانات زیادی در تلگرام مانند ارسال مطلب، فیلم و عکس در اختیار شما قرار دارد که می‌توانید به بهترین شکل کسب و کار خودتان را معرفی کنید. ساخت یک کانال تلگرامی و جذب افرادی که به کسب و کار شما مرتبط هستند و به ان علاقه دارند، هزینه‌ای برای شما به همراه نخواهد داشت. در تلگرام شما می‌توانید به صورت شبانه‌روزی و مستقیم با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید و از بین آن‌ها مشتریان زیادی را برای کسب و کار خود پیدا کنید.

4- بازاریابی تلفنی

 

7 روش بازاریابی رایگان و حتی مجانی4

 

یکی دیگر از روش‌های بازاریابی کم هزینه بازاریابی تلفنی است. برای این کار لازم است که شما با افرادی که به محصولات شما نیاز دارند تماس بگیرید و آن‌ها را از مزایای محصولات و خدمات خود آگاه کنید. بازاریابی تلفنی هزینه زیادی برای شما به همراه نخواهد داشت اما اگر به درستی انجام شود بسیار تاثیرگذار است و سودی که از این بازاریابی نصیب شما خواهد شد بسیار بیشتر از هزینه‌ای است که برای آن صرف میکنید. برای استفاده موثر از بازاریابی تلفنی شما باید نکاتی را مانند نحوه صحیح صحبت کردن با مشتریان را به خوبی یاد گرفته و آنقدر تمرین کنید که به ان مسلط شوید.

بازاریابی تلفنی به این صورت انجام می‌شود که شما به طور مستقیم با مخاطب صحبت خواهید کرد و محصولات خود را معرفی می‌کنید. در این نوع از بازاریابی شما می‌توانید به سوالات و ابهامات مشتریان به طور مستقیم گوش فرا دهید و در همان لحظه به آن‌ها پاسخ دهید. افرادی که در بازاریابی تلفنی دارای مهارت هستند به راحتی می‌توانند مخاطبان را قانع کنند که از محصولات و خدماتشان استفاده کنند.

5- بازاریابی در اینستاگرام

اینستاگرام یکی از پر نفوذ‌ترین شبکه‌های اجتماعی است. این شبکه اجتماعی ابزار بسیار مناسبی است که می‌توان از آن به منظور بازاریابی استفاده کرد. اینستاگرام یک شبکه اجتماعی تصویر محور است. کاربران در این شبکه به دنبال عکس‌ها و کلیپ‌های مفید و جالب هستند. شما با کمی خلاقیت می‌توانید ویدئو‌ها و تصاویر جالبی را از کسب و کار خود تهیه کرده و ان را با میلیون‌ها کاربر اینستاگرام به اشتراک بگذارید. کسب و کار‌های بیشماری در اینستاگرام فعال هستند و با استفاده از بازاریابی در اینستاگرام توانسته‌اند کسب و کار بسیار موفقی داشته باشند. موفقیت در بازاریابی اینستاگرام به این موضوع بستگی دارد که شما بتوانید تعداد مناسبی دنبال کننده را برای صفحه مرتبط با کسب و کار خود جذب کنید.

روش‌های مختلفی برای جذب دنبال کننده در اینستاگرام وجود دارد که می‌توالنید از آن‌ها استفاده کنید اما همانطور که گفته شد مهم‌ترین عامل موفقیت شما در اینستاگرام این است که بتوانید با کمی خلاقیت تصاویر و ویدئو‌های جالبی را از کسب و کار خود تهیه کرده و منتشر کنید. ساختن یک صفحه در اینستاگرام مرتبط با کسب  وکاری که دارید برای شما رایگان خواهد بود اما با رعایت برخی از نکات، بازاریابی در اینستاگرام می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

6- استفاده از سیستم همکاری در فروش

 

7 روش بازاریابی رایگان و حتی مجانی3

 

شما می‌توانید بدون اینگه هزینه‌های بالای استخدام بازریاب را پرداخت کنید از سیستم همکاری در فروش استفاده کرده و تعداد زیادی بازاریاب را برای کسب و کار خود استخدام کنید. سیستم همکاری در فروش چندین سال است که در اینترنت رونق پیدا کرده است و بازاریابان اینترنتی وجود دارند که اقدام به فروش محصولات کسب و کار‌های مختلف کرده و پس از فروش درصدی از سود را دریافت می‌کنند.

این روش چند مزیت برای شما به همراه خواهد داشت که مهمترین آن‌ها این است که شما تنها زمانی پول پرداخت می‌کنید که محصولتان فروش رفته باشد و سود ان را دریافت کرده باشید. در این زمان مقداری از سود را به بازاریاب خود یا کسی که مشتری را به ما معرفی کرده است پرداخت خواهید کرد. سایت‌های فروش فراوانی در اینترنت از این روش استفاده می‌کنند.

7-تولید محتوای مفید و جذاب

محتوای مفید و جذاب در اینترنت همیشه مشتریان خودش را دارد. اگر بتوانید در زمینه کسب و کاری که دارید محتوای خوبی تولید کنید و آن را در وب سایتتان و شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید، افراد زیادی به سمت کسب و کار شما جذب خواهند شد. شما با این کار خودتان را به شکل متخصص در زمینه‌ی کسب و کارتان معرفی خواهید کرد و به همین دلیل افراد راحت‌تر به کسب و کار شما اعتماد خواهند کرد. تولید محتوای جذاب و مفید به موفقیت سایر روش‌های بازاریابی نیز کمک خواهد کرد. زمانی که شما محتوای مفیدی را تولید کنید افراد بیشتری از وب سایت شما بازدید می‌کنند و رتبه گوگل و رتبه سئوی وب سایت شما ارتقا خواهد یافت.

نتیجه گیری

همچنین با انتشار این محتوای مفید در شبکه‌های اجتماعی باعث خواهید شد افراد بیشتری کسب و کار شما را دنبال کنند. افراد زیادی حاضر هستند که برای دریافت محتوای مفید شما ایمیلشان را در اختیارتان قرار دهند و شما می‌توانید بازریابی ایمیلی موفق‌تری را نیز انجام دهید. به طور کلی تولید محتوای مفید و جذاب به طور مستقیم و غیر مستقیم می‌تواند مشتریان زیادی را برای کسب و کار شما جذب کند.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 نظر
 1. حمیدرضا کاربر می‌گوید

  سلام
  من…..هستم از صحبتاي شما حال کردم من به دلیل بیماری که داشتم خیلی از زندگی عقب افتادم الان که 41 سال دارم دیگه با این بیماری توانایی ندارم خلاصه بگم موندم شاید الان با10ميليون تغيير کنم تا یه تکوني بخورم نقاش ساختمان با دیپلم ریاضی ودو بارم دانشگاه قبول شدم اما……به هر حال با این شرایطم باز کار میکنم ولی سخته با این بیماری دستان ،وبه اسمونه سختی هست ولی آسمونی باشی حله ولی میشه عوض شد که اونو بلد نیستم با تشکر از شما

 2. علیرضا کردبچه کاربر می‌گوید

  سلام وخسته نباشید خدمت تمام کسانی که نظر من رومیخونن. ن قصد نصیحت دارم ن درس. فقط ی تجربه هست وبس. از روزی که خودمو شناختم. سخت کار کردم هیچ وقت فکر نکردم هيچ وقت ولی الان نزدیک یکسال میشه با کانال دوست خوبم ماهان عزیز آشنا شدم. که از شانس بد من تو موقعیت خیلی بدی قرار دارم میشه ساده گفت بهش میگن زیر خط فقر. ولی ی درس که بخوام برای خودم بازگویی بشه اونم اینه. من یک میلیاردر خواهم شد به یک دلیل اونم اینه امید امید وامید. که اونم مدیون ماهان عزیز هستم ماهان ممنونم ازت که هستی من درکنار تو یک میلیاردر میشم ثبت کن وببین دوستدارت علی آقا مهربون 32ساله از روستای کبودگنبد واقع در پاکدشت.

 3. علیرضا کردبچه کاربر می‌گوید

  میدونی آنقدر که درگیر شما شدم. الان ساعت دوازده وشانزده دقیقه ظهر جمعه دوست خوبمو دیدم عالی بود عالی دوستدارتوعلی.اقامهربون از پاکدشت

 4. جواد قاسمی کاربر می‌گوید

  سلام و درود فراوان به شما انرژی بخشان
  سوال :وبلاک نویسی یا طراحی سایت و اپلیکیشن گوشی طراحی کردن چه رشته ای از برنامه نویسی هستش ؟راهنمایی مفصل یا سایتی رو معرفی میفرمایید اطلاعات بگیرم با تشکر فراوان

 5. حميرا کاربر می‌گوید

  سپاس و درود
  وقتي در رفاه كامل باشم اول يك كارگاه خياطي براي بانوان آماده ميكنم
  تا جايي كه بتوانم از كودكان حمايت ميكنم

 6. محمدجواد کریمی کاربر می‌گوید

  جالب بود. اگه در مورد چگونگی ایجاد تولید محتوای جذاب برای کانال تلگرام هم مطلب بذارید ممنون میشم