Take a fresh look at your lifestyle.

6 نکته کارشناسانه برای موفقیت در رقابت کودکان

6 نکته کارشناسانه برای موفقیت در رقابت کودکانReviewed by باقری on Sep 15Rating: 5.0

سران برنامه آموزش عالی جهان می گویند رقابت عامل شماره 1 برای موفقیت است؛ هر کس می خواهد که فرزندش هوشمند و موفق باشد.

شیوه فرزند پروری والدین قطعا طی سال ها تغییر کرده است، به عنوان مثال برخی معتقدند که تمرکز بر مشارکت مهمتر از تلاش فردی است، جیک نایبورگ و رامیت وارما به شدت مخالف هستند آنها ارائه دهنده آموزش عالی با کیفیت در ایالات متحده و بیش از 30 کشور دیگر هستند.

آنها در زمینه آموزش کودکان برای رسیدن به بهترین نتایج و پیش بینی کننده موفقیت های آینده آنها مشهور هستند، پایه گذاری برنامه های موفقیت آمیز آنها بر اساس آن است که به کودکان کمک می کند که ماهیت رقابتی طبیعی خود را به عملکرد بسیار موثر تبدیل کنند، در اینجا نکات نایبرگ و وارما در مورد اینکه والدین می توانند هوش رقابتی فرزندان خود را برای موفقیت در یک دنیای رقابتی به طور فزاینده ای افزایش دهند، ارائه شده است:

[btnForPushNotification]

1. مجبور نکردن بچه ها به انجام تکالیف

 

6 نکته کارشناسانه برای موفقیت در رقابت کودکان1

 

یکی از شایع ترین شکایت هایی که بسیاری از والدین در مورد مدارس بچه هایشان می کنند این است که بچه ها کار مدرسه ای زیادی دارند.

بسیاری شکایت دارند که هر شش ساعت کار مدرسه هر شب وقت زیادی از کودکان را می گیرد، واقعیت این است که بچه های شما شش ساعت کار مدرسه ای ندارند؛ آنها دارای دو ساعت کار مدرسه هستند، اما انجام این کار برای انها شش ساعت طول می کشد زیرا تمام تمرکزشان بر روی درس و تکالیف نیست، ممکن است زمان پخش برنامه مورد علاقه شان از تلویزیون باشد، یا صدای دوستانشان در حال بازی و تفریح از بیرون شنیده می شود.

راه حل این نیست که این حواس پرتی ها را از بین ببریم، مانند تلویزیون و رسانه های اجتماعی، اما اجازه دهیم زمان اختصاصی را برای بچه ها برای لذت بردن از برنامه های تلویزیونی مورد علاقه شان یا بازی با دیگر کودکان پس از آن کودک با تمرکز بیشتری به فعالیت های مدرسه می پردازد.

نتایج عملکرد درسی بهتر، هوش رقابتی قوی تر، استرس کمتر و خواب بیشتر از مزایای این مورد است.

2. بچه ها را برای کار سخت ستایش کنید، نه با برچسب زدن آنها به عنوان هوشمند.

یک تحقیق به نام Growth Mindset، به رهبری کارول دوک در دانشگاه استنفورد ثابت کرده است که چگونه ستایش بچه ها تأثیر قابل توجهی بر عملکرد آنها دارد. آزمایشات بر روی دانش آموزان راهنمایی نشان داد که دانش آموزانی که به عنوان هوشمند ستایش می شوند پیشرفت رو به پایینی (از 58٪ تا 53٪) در عملکرد در امتحانات ریاضی داشتند، در همین حال، دانش آموزانی که برای تلاش سخت مورد ستایش قرار می گیرند، پیشرفت زیادی را داشتند (از 58٪ تا 75٪).

برای افزایش دادان هوش رقابتی کودکان پس از اینکه نتیجه خوبی از دروس او دیدید، تلاش او را برای رسیدن به این نتیجه و پیروزی در میدان رقابت درسی بین دانش آموزان تبریک بگویید.

مثلا این طور بگویید: “من خیلی افتخار می کنم که چقدر سخت در ریاضیات تلاش کردی و به این نتیجه موفقیت امیز رسیدی”

3. تمرکز بر موارد مناسب

 

6 نکته کارشناسانه برای موفقیت در رقابت کودکان3

نایبورگ و وارما شاره می کنند که بسیاری از والدین بر کمک به فرزندان خود برای حفظ فرمول ها، واژه ها یا تاریخ ها تمرکز می کنند، کودکان باید این کار را به تنهایی انجام دهند تا الگوهای خود را برای حفظ و نگهداری آنها فراهم کنند.

پیشنهاد می شود که والدین اطلاعات بیشتری را برای بحث و تجزیه و تحلیل اطلاعات مربوطه به منظور کمک به کودک ارائه دهند، مثلا اطلاعات بیشتری در مورد وقایع تاریخی در درس تاریخ ارائه دهید، در این صورت هوش رقابتی کودکان را نیز به چالش می کشید، این مکالمات با فرزندان بسیار جالب خواهد بود، به جای اینکه بخواهید آنها عنوانینی را به صورت طوطی وار در سر آنها بگنجانید.

 

4. نگرانی نداشتن در مورد نمرات

والدین با اهداف بالا، فشار زیادی بر دانش آموزان ایجاد می کنند تا بتوانند در کلاس های مختلف در سطح A قرار بگیرند، این امر موجب ایجاد استرس و سرخوردگی برای دانش آموز می شود که منجر به اثر متقابل می شود، همه افراد با هم برابر نیستند؛ در صورتی که همواره فشار زیادی بر روی کودک ایجاد کنید، ممکن است یک سال تحصیلی نتواند نمرات خوبی را دریافت کند و بعضی از دروس را در سطح A نباشد، و فشار بیش از حد شما و ابراز تأسف و ناراحتی از عملکرد او باعث از بین رفتن هوش رقابتی در او شود.

[btnForPushNotification]

5. کمک گرفتن شرم آور نیست

 

6 نکته کارشناسانه برای موفقیت در رقابت کودکان4

بعضی از والدین معتقدند داشتن یک معلم تقویتی برای بعضی دروس نشانه شکست است، اما وارما و نوبرگ تاکید می کنند که این دیدگاه مخرب است، والدین با رشدی که فرزندانشان پس از کار با معلمهای تقویتی تجربه کرده اند، بیش از 90 درصد از آنها با خوشحالی از نتایج آن صحبت می کنند، هنگامی که کودکان در دروسی که ضعیف تر هستند تعلیم بیشتری داده شوند، هوش رقابتی نیز در آنها برای کسب نتایج بهتر بالا می رود.

 

6. شکست یکی از مهمترین عناصر موفقیت است.

والدین به دنبال موفقیت برای فرزندان هستند و هیچ شکستی را از آنها نمی پذیرند،نتیجه؟ بسیاری از کودکان اکنون از شکست می ترسند، خواه این تمایل را داشته باشند که با استانداردهای والدینشان زندگی کنند یا به سادگی نمی دانند چگونه با آن کنار بیایند.
این ترس از شکست، باعث می شود بچه ها از تلاش سخت دست بردارند، هوش رقابتی در آنها کشته شود و بنابراین رشد و احتمال موفقیت نیز در آنها کاهش یابد.

اول: شما می توانید شکست های خود را با آنها به اشتراک بگذارید و اینکه چگونه از این شکست ها تجربه کسب کردید و با این تجارب رشد کردید و حتی بعضی اوقات آنها را به موفقیت تبدیل کردید.

دوم: شما باید به آنها اجازه دهید تا شکست بخورند تا بتوانند یاد بگیرند که چگونه این کار را انجام دهند و از آن رشد کنند. زمانی که آنها به کالج می روند، از ترس شکست، ناکام نخواهند ماند زیرا آنها بارها و بارها در مسیر زندگی موفق و شاد شکست خورده اند و آن را به عنوان بخشی مفید از روند موفقیت می بینند.

[btnForPushNotification]

نتیجه گیری

برای اینکه کودکانتان بتوانند بدون ترس وارد رقابت با دیگر دانش اموزان شوند و در این میدان رقابت پیروز شوند، باید استراتژی هایی را پیاده کنید، تلاش کودکان را ستایش کنید، ترس از شکست را در آنها از بین ببرید تا بتوانند با استفاده از هوش رقابتی به موفقیت دست یابند.

 

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.