Take a fresh look at your lifestyle.

5 عادت مالی میلیونرها

5 عادت مالی میلیونرهاReviewed by باقری on Sep 12Rating: 5.0

تبدیل شدن به یک میلیونر یک شبه اتفاق نمی افتد بسیاری از مردم در حال تبدیل شدن به یک میلیونر هستند، اما سال های زیادی برای ایجاد و حفظ عادات مالی سالم، همراه با تصمیم گیری های هوشمندانه مالی، نیاز است.
این امر منطقی است که تبدیل شدن به یک میلیونر هدف مهمی برای بسیاری از مردم است؛ زیرا این امر امنیت مالی و آزادی مالی را برای انجام و پیگیری چیزهایی که ما را خوشحال می کند، را حاصل می کند، البته رسیدن به ثروت به معنای این نیست که برای بقیه زندگی نیازی به کار کردن نیست.

بسیاری فکر می کنند شانس و یا یک شغل با درآمد بالا، تنها راه برای رسیدن به وضعیت میلیونر شدن است، اما این درست نیست.

اگر این پنج عادات مالی را اجرا کنید، می توانید شانس خود را برای تبدیل شدن به یک میلیونر افزایش دهید:

[btnForPushNotification]

1. ایجاد پس انداز مالی

5 عادت مالی میلیونرها1

 

 

بیشتر میلیونرهای خود ساخته، اهداف پس انداز را در اوایل زندگی ایجاد کردند، این می تواند به عنوان 20٪ یا بیشتر از سال درامد ناخالص سالیانه خود باشد، مطمئنا برای همه قابل اجرا نیست، اما نکته این است که هر زمان که حقوق یا سود فروش کسب و کار خود را دریافت می کنید، حداقل درصد کمی از هزینه های خود را ذخیره کنید.

شما می توانید با به کار گیری و تکرار این روند را جزء عادات مالی خود کنید،
هنگامی که شما 3-6 ماه پول نقد در دسترس برای هزینه های اورژانسی ذخیره کرده اید، از این جریان نقد اضافی خود برای سرمایه گذاری استفاده کنید.
مشارکت های مالی خود را نیز به صورت دقیق و برنامه ریزی شده انجام دهید، با گذشت زمان، مشارکت و رشد سرمایه سرمایه گذاری می تواند ثروت چشمگیری را با استفاده از مخارج برنامه ریزی شده ایجاد کند.

2. صرفه جویی

 

5 عادت مالی میلیونرها2

صرفه جویی به معنی استفاده درست از دارایی و خرجکرد عقلانی پول است.
میلیونرها اقلامی با اولویت بندی خریداری می کنند، در انتخاب ها دقت می کنند، هیچ حیله مخفی توسط فروشنده برای خریدار معقول وجود ندارد، قبل از انجام هر نوع خرید، تفکر می کنند و شتابزده عمل نمی کنند.
بسیاری از چیزهای کوچکی که خریداری می کنید و در واقع کاربرد چندانی نیز ندارد را باید از عادات مالی خود خارج کنید، همین پول اندک با گذشت زمان تاثیر زیادی در ثروت شما خواهد داشت.

اگر این کار برای شما جدید است، با ایجاد یک تغییر کوچک شروع کنید، مثلا این بار برای خرید پوشاک در ایام تخفیف فروشگاه ها مراجعه کنید، در این صورت می توانید جنس باکیفیت با قیمت مناسب تر خریداری کنید، به یاد داشته باشید توصیه ما خرید از فروشگاه های معتبر و پوشاک با کیفیت است نه اینکه با خرید لباس های ارزان اما بی کیفیت باعث هدر رفت بیشتر پول خود شوید.

در نهایت، هزینه های خود را اولویت بندی کنید، مشخص کنید که کدام هزینه ها ضروری است و کدام یک از هزینه ها را می توانید حذف کنید.

[btnForPushNotification]

 

3. اجتناب از تغییر سبک زندگی

 

5 عادت مالی میلیونرها3

 

تغییر سبک زندگی سبب افزایش سطح زندگی شما می شود تا سطح زندگی تان با درآمدتان مطابقت دهد، این عادات مالی غلط، یکی از بزرگترین مشکلات است که مردم را از ایجاد ثروت واقعی دور نگه می دارد، همانطور که درآمد افراد در طول سالها رشد می کند، آنها همچنان به بالا بردن سطح زندگی خود ادامه می دهند ، خانه بزرگتر، ماشین گران تر، صرف غذا در رستوران های شیک تر، تعطیلات بیشتر و بیشتر، و غیره.

اگر شما واقعا می خواهید به وضعیت میلیونر شدن برسید، باید قبل از تغییر شیوه زندگی خود، ابتدا پس انداز و سرمایه گذاری خود را ارتقا دهید؛ یک دلار سرمایه گذاری شده بسیار قوی تر از یک دلار در آینده است، درآمد اضافی را به سرمایه گذاری بسپارید.

 

4. کاهش دادن هزینه ها

 

5 عادت مالی میلیونرها4

 

میلیونرها هزینه های خود را تحت کنترل نگه می دارند، همین عادات مالی باعث رسیدن آنها به چنین موقعیتی است، آنها هم چنین از قرض گرفتن پول از دیگران و همچنین دریافت وام های غیر ضروری می پرهیزند.
کم کردن هزینه ها و پس انداز کردن آن گامی بزرگ برای رسیدن به مقصود است. شاید این طور به نظر نرسد اما یادتان باشد قطره قطره جمع گردد، وانگهی دریا شود، فقط صبور باشید تا نتیجه زحمات خود را ببینید.

[btnForPushNotification]

 

5. آگاهی از روش مدیریت مالی صحیح

 

5 عادت مالی میلیونرها5

اگر کل مبلغی که فرد در طول زندگی خود کسب می کند محاسبه شود، آن به میلیون ها تومان می رسد اما آیا تا به حال تصور کرده اید که چرا همه این افراد میلیونر نیستند؟ چرا تعداد بسیار کمی از آنها می توانند میلیون ها دلار در طول زندگی خود کسب کنند و ثروتمند شوند؟ بسیاری از مردم از والدین یا پدربزرگ و مادربزرگشان ثروت را به ارث می برند و بعضی از آنها در طول زندگی خود سخت کار می کنند و امپراطوری خودشان را می سازند اما تفاوت بین این افراد و کسانی است که هر روز سخت کار می کنند اما نتایج مثبتی برایشان حاصل نمی شود چیست؟

مهمتر از همه این عوامل این است که چگونه سعی می کنید جریان پول را حفظ کنید و آن را صرفا بی خردانه خرج نکنید.
به طور کلی گفته شده است که راه های زیادی وجود دارد که می توانید درآمد کسب کنید و ثروتمند شوید، اما شما باید برخی از عادات مالی خوب را برای میلیونر شدن اتخاذ کنید.
دوری از استرس و آماده نگه داشتن ذهن برای خلق موقعیت های مالی جدید، تمرکز بر امور مالی از عوامل کسب موفقیت در ثروتمند شدن است و بدون عمل به این موارد راه رسیدن به مقصود هموار نخواهد شد.

نتیجه گیری

تنها اجرای عادات مالی خوب می تواند یک تفاوت عمده بین زندگی یک شخص ثروتمند و یک فرد عادی ایجاد کند، این روش به شما در ایجاد روابط اقتصادی مؤثر کمک می کند و همچنین باعث افزایش اعتبار شما در بازار می گردد. با در نظر داشتن اهداف مالی قوی، برنامه ریزی درستی را تنظیم کنید، این برنامه ریزی شامل استفاده صحیح از هزینه ها، افزایش بودجه از طریق پس انداز و سرمایه گذاری، صرفه جویی و… است.

 

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.