Take a fresh look at your lifestyle.

۵ راهکار ساده برای حذف شک و تردید

 
او از من متنفر است…
شروع کسب و کار من با شکست است…

آیا تا به حال با این افکار رو به رو شده اید؟ به نظر می رسد این احساسات طبیعی نیستند ولی ۷۰ درصد مردم برای کارهای خود شک و تردید دارند، برخی ممکن است به سادگی از کنار این افکار ناخوشایند رد شوند و برخی هم با آن دست و پنجه نرم کنند اما زندگی روزمره به طور مداوم در شک و تردید غوطه ور است و این توانایی شما برای درک این شک است که به طور قابل‌ توجهی شما را از رسیدن به سطحی از موفقیت که آرزویش را دارید، عقب نگه می دارد. به این دلیل است که خود شک شما را گروگان نگه می دارد و از انجام کارهای مهم جلوگیری می‌کند. این باعث می‌ شود که شما کار خود را به تعویق بیندازید و همش شک کنید به جای آن که به دنبال فرصت ها باشید.

 

۱. مسئولیت‌پذیر باشید.

آیا تا به حال به این توجه کرده‌اید که یک زمان نهایی برای انجام کار به شما کمک می‌ کند؟ وقتی که زمان انجام کار برای شما مبهم یا دور است شک بیشتر سراغ شما می آید. به خودتان تاریخ‌ها را بدهید و برای کارهای خود زمان بگذارید اجازه ندهید شک وقت شما را هم بکشد.

 

۲. حرکت کنید.

در فیزیک، اولین قانون حرکت نیوتن نشان می‌ دهد که تا انرژی به شی وارد نشود حرکت نمی کند حالا هر چقدر هم کوچک شما را به حرکت در می اورد و باعث می شود ادامه دهید.

برای غلبه بر خود حرکت کنید. یک قدم کوچک (انداره قدمتان مهم نیست) را بردارید تا حرکت را شروع کنید.

برای مثال: اگر می‌خواهید یک کتاب بنویسید، خودتان را با نوشتن تنها ۵۰ کلمه مجبور به حرکت کنید وقتی این کار را انجام می دهید می بینید که شروع کردم هم چندان که فکر میکنید ترسناک نیست.

 

این مطلب برای تو سودمنده، حتما بخونش :
اندازه بازار هدفی که انتخاب کرده اید چقدر است ؟

۳- خودتان را در حال شکست تصور کنید.

در تحقیقات روانشناس، متوجه شد که تصور بدترین حالت ممکن مردم را قادر می‌ سازد که خوب عمل کنند

هنگامی که شک و تردید وارد می‌شود، افراد بدبین بدترین حالت را می بینند و ترس از اینکه شاید پیش بیاید باعث می شود که هیچوقت شروع نکنند ولی دفعه بعدی که از احتمال شک درونتان ترس داشتید، تمام دلایلی را که باعث می شود به هدفتان نرسید را تصور کنید. سپس دست‌ به‌ کار شوید تا مطمئن شوید که کارتان به قدری درخشان است که هیچ یک از این احتمالات نمی‌ تواند در مورد آنچه میخواهید رخ دهد.

 

۴. دروغ را خاموش کنید.

اغلب وقتی افکار منفی به سراغ ما می آید شروع می کنیم به دروغ گفتن به خودمان درباره کاری که می خواهیم انجام دهیم و به دیگران در همچین مواردی باید با خودتان صداقت داشته باشید و جنبه های منفی کار خودتان را نبینید حتی اگر شده تمام نکات مثبت کارتان را ضبط کنید و هر وقت افکار منفی به سراغتان آمد آن ها را گوش کنید به پایان خوش هدفتان فکر کنید همیشه احتمالات وجود دارد. به خود و باورتان نسبت به خودتان دروغ نگویید.

 

۵. فکرت را منحرف کن.

دکتر مارتین لوتر کینگ مثال خوب و دیدگاه متفاوتی داد، داستان از این قرار است: مردی که نیمه‌ جان در کنار جاده افتاده بود ناامیدانه نیاز به کمک داشت، چند نفر به او پول دادند و چند نفر بی تفاوت از کنار او گذشتند، دکتر به این موضوع فکر میکرد چگونه می شود این شرایط را از این مرد، با کمک مالی یا خوراک و پوشاک… بهترین راهکار تغییر در افکار و دیدگاه آن مرد است تا به سبک دیگری تفکر نکند هیچوقت تلاشی ندارد.

 

این مطلب برای تو سودمنده، حتما بخونش :
چه شغلی برای شما مناسب است و شما را به ثروت نزدیک می کند؟

زمانی که احساس می کنید تناسب اندام ندارید به این فکر کنید چه کسی می تواند به شما کمک کند با او هم صحبت شوید و افکار او را ببینید و بشنوید این بهترین راه برای تغییر است در افکار خود.

دفعه بعد که شک در شما به وجود امد از یکیاز راهکارهای بالا استفاده کنید حتما اجازه ندهید شک جلوب موفقیت شما را بگیرد.

از این مطلب خوشت اومد پس لایکش کن

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد تخفیف ۱۰٪
تو بهترینی
کد تخفیف ۲۰٪
نزدیک بودا
کد تخفیف ۳۰٪
یکبار دیگه تلاش کن
کد تخفیف ۴۰٪
خوش شانس نبودی
کد تخفیف ۵۰٪
تو عالی هستی
شانس خودِت رو برای برنده شدن یک فرصت امتحان کن!
برای استفاده از این فرصت لطفاً ایمیل و تلفن همراه خودت رو وارد کن.
قوانین بازی :
  • هر کاربر ۳ بار فرصت دارد.
  • کسی که تقلب می‌کند، شناسایی می‌شود.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.