Take a fresh look at your lifestyle.

5 روش تضمین شده برای بهبود هوش مالی شما

5 روش تضمین شده برای بهبود هوش مالی شماReviewed by باقری on Oct 14Rating: 5.0

از آنجا که آموزش مالی بسیار مهم است، ما به دنبال آموزش دادن به شما در این مقاله هستیم، زمانی که تعریف هوش مالی را بیاموزید تأثیرات شگرفی در زندگی مالی تان ایجاد می گردد که همیشه همراهتان خواهد بود، با تقویت هوش مالی شما سریعا می توانید از نردبان موفقیت مالی بالا بروید و آینده ای امن از لحاظ مالی را برای خود بسازید.

در اینجا چهار نکته به اثبات رسیده‌ است که ضریب هوشی تان را به میزان قابل‌ توجهی افزایش می ‌دهد:

۱. کتاب و مجلات با موضوعیت مالی را بخوانید

 

5 روش تضمین شده برای بهبود هوش مالی شما 1

این که آیا شما طرفدار کتاب های تاریخی، علمی، رمان و … هستید نمی تواند دلیلی برای فرار از مطالعه در زمینه با اطلاعات مالی گردد، خواندن کتاب و مجلات یک راه عالی برای افزایش هوش مالی شما هستند، مانند هر موضوع دیگری، کتاب ‌های زیادی در زمینه سواد مالی و مدیریت پول وجود دارد، کتاب ها یا مقالاتی در مجله با عنوان افزایش هوش مالی، تغییر مالی بزرگ، سرمایه گذار باهوش و… می توانند به شما بگویند که هوش مالی چیست. این کتاب ‌ها می ‌توانند به شما همه چیز را از مدیریت هزینه‌ های شخصی و کسب ‌و کار از طریق خارج شدن از بدهی و چیدن و اجرای استراتژی ‌های سرمایه ‌گذاری به شما آموزش دهند.

[btnForPushNotification] با چند ده هزار تومان می ‌توانید یک کتاب یا مجله بخرید و نکات و استراتژی‌ های عملی را برای بهبود هوش مالی خود را یاد بگیرید تا برای بقیه عمرتان به شما کمک کند آیا سرمایه گذاری بهتر از این سراغ دارید؟ بنابراین، از کتابفروشی محلی خود دیدن کنید و یا از کتابفروشی های آنلاین نیز سر بزنید تا نسخه های کتاب الکترونیک این کتاب ها را خریداری کنید؛ این انتخاب بستگی به عادات کتابخوانی شما دارد، برخی از اینکه کتاب را ورق می زنند و ارتباطی فیزیکی نیز با ان دارند را می پسندند برخی دیگر دوس دارند کتابها را در گوشی همراه خود داشته باشند تا همیشه برایشان در دسترس باشد.

۲. در سمینارها شرکت کنید

در هر سال، تعداد زیادی از سمینارهای مالی برگزار می ‌شوند که پیشنهاداتی مفید در زمینه نحوه افزایش هوش مالی برای شما ارائه می‌ کنند و به شما می آموزند که هوش مالی چیست و چرا هرچه زودتر باید از آن در زندگی استفاده کنید، شما می‌توانید از طریق جستجو در وب یا پرسش از دیگران محل و زمان برگزاری سمینارها را پیدا کنید، مجری این سمینارها معمولا متخصصان امور مالی و تجاری هستند که با شما در مورد مسائل مالی روزمره و راه‌ حل ‌های آن ‌ها صحبت می‌ کنند.

با این حال، برای شرکت در بسیاری از این سمینارها باید هزینه ای را متحمل شوید اما ارزش اطلاعاتی که از آن ‌ها دریافت خواهید کرد بسیار بالاتر است، شاید شما باید سالهای زیادی را تلاش می کردید تا این تجارب را بدست می اورید اما حالا در ازای پول زمان می خرید و از دیگران در مرتبه بالاتری نسبت به اطلاعات مالی قرار می گیرید.

3. وبلاگ ها را بخوانید

 

5 روش تضمین شده برای بهبود هوش مالی شما 2

اگر با ایده صرف مقداری پول نقد برای خرید یک کتاب یا یادگیری تعریف هوش مالی در یک سمینار راحت نیستید، می ‌توانید در مورد مدیریت مالی شخصی و تجاری به طور رایگان یاد بگیرید، چگونه؟ اطلاعات مفیدی در وبسایت هایی که به مسائل مالی می پردازند و موضوعیت آنها اقتصادی است وجود دارد که می توانید از این طریق هوش مالی خود را افزایش دهید جستجو کنید و بهترین وبلاگ ها را که به شما چگونگی مدیریت مالی، چگونگی برنامه ریزی مالی و چگونگی آموزش مالی به فرزندانتان را ارائه می دهید بیابید.

[btnForPushNotification]

۴. از برنامه ‌های کاربردی گوشی‌ های هوشمند استفاده کنید.

این ممکن است تا حدی غیر منطقی به نظر برسد، اما گوشی هوشمند شما می ‌تواند به شما کمک کند تا هوش مالی خود را افزایش دهید، بسیاری از برنامه‌ های کاربردی تلفن هوشمند در حال حاضر در دسترس هستند که مهارت‌ های مدیریت مالی و تجاری را آموزش می ‌دهند، کافی است در اپ استور گوشی هوشمند خود جستجویی را انجام دهید تا آنها را بیابید، همه آن ‌ها به شما در ایجاد یک بودجه و مدیریت در پول برای خرید کمک خواهند کرد، برخی برنامه‌ ها حتی می ‌توانند بودجه‌ بندی ساده و وظایف حسابداری را اداره کنند.

۵. تماشای نمایش ‌های تلویزیونی

 


هر چند که برنامه‌ های تلویزیون به تنهایی به شما آموزش نمی ‌دهند که چطور اطلاعات مالی خود را افزایش دهید، آن ‌ها می ‌توانند ابزارهای یادگیری با ارزشی باشند، در برنامه های آموزشی متخصصان مدیریت پول را نشان می ‌دهند که می ‌توانند به شما یاد دهند چطور به مدیر بهتری درمسائل مالی شخصی و کسب ‌و کار خود تبدیل شوید، آنها همچنین داستان‌ هایی از تجربیات دیگران می‌ گویند و شما می ‌توانید چیزهای زیادی از این داستان ‌ها را یاد بگیرید.

[btnForPushNotification] در حال حاضر، یادگیریِ صرف از تمام مسیرهایی که توضیح داده شد باعث می شود تعریف هوش مالی را فرا بگیرید، ضریب هوشی مالی شما را افزایش نخواهد داد، آنچه واقعا به شما کمک می ‌کند به آن هدف برسید این است که تمام چیزهایی را که یاد می ‌گیرید اجرا کنید، با اجرای توصیه ‌های تخصصی که در کتاب ‌ها، در سمینارها، از نمایش ‌های تلویزیونی و در وبلاگ ها یاد می ‌گیرید، در مدت کوتاهی به لحاظ مالی با سواد می ‌شوید، همچنین توجه کنید که هیچ محدودیتی برای هوش مالی وجود ندارد، بنابراین، هرگز از یادگیری روش‌ های جدید برای بالا بردن اطلاعات مالی دست نکشید.

نتیجه گیری

کسب دانش مالی از مهم ترین سرمایه گذاری های به شمار می رود که تا آخر مسیر زندگی یاری رسان شما خواهد بود، شما دانش مالی را از طرق مختلف می توانید کسب کنید: مطالعه کتب و مجلات مالی، جستجو در وب و یافتن وبلاگ های برتر در زمینه دانش مالی، شرکت در سمینارها که برای تان هزینه دارد، تماشای برنامه های آموزشی در تلویزیون؛ این روش ها زمانی برای تان سودمند خواهد بود که آنها را عملی کنید و فقط در ذهن انبار نکنید، پس از تعریف هوش مالی در زندگیتان، نتایج موفقیت آمیزی را کسب می کنید.

 

 

 

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.