Take a fresh look at your lifestyle.

۵ قدم طلایی انگیزش کارکنان

۵ قدم طلایی انگیزش کارکنانReviewed by حسین تیموری on Apr 14Rating: 5.0
با استفاده از اطلاعات ارائه‌ شده توسط هزاران کارمند، ما می‌ توانیم تصمیم بگیریم که چگونه از ویژگی‌های رهبری خود برای ایجاد اعتماد به نفس کارمندان استفاده کنیم. این کار به کارمندان شما انگیزه می‌دهد تا بهره‌وری بهتری در کار داشته باشند. به عنوان یک کارمند، آیا این ۵ عنصر برای بهترین مکان برای کار در شغل فعلی شما هست؟

بیایید چند دقیقه وقت بگذاریم تا بفهمیم آیا شما برای بهبود شرایط کارمندانتان اتاق فکر دارید یا نه؟

 

۱. چالش:

اولین جز یک کار خوب چالش برانگیزبودن آن است. چالش ها هم جالب هستند و هم باعث این می شوند که که کارمندان را مشغول کرده و تمام روز درگیر نگه دارد.

به کارمندان خود یک چالش بدهید که آن‌ ها را مشغول نگه دارد. در این صورت آن‌ ها به شما به عنوان یک رهبر احترام بیشتری می‌ گذارند و عزت‌ نفس بهتری دارند، زیرا درک می‌ کنند که شما به آن‌ ها ایمان دارید. زمانی که کارمندان در کار جالبی شرکت می‌ کنند، نسبت به کاری که انجام می‌ دهند و همچنین از کار خود لذت می‌ برند و شور و شوق خواهند داشت. شما می‌ توانید با هدایت کارکنان خود به چالش کشیدن آن‌ ها از این تمرکز برای کیفیت رهبری خود استفاده کنید.

 

۲. آگاه بودن:

دومین جز احساس “بودن” هست .زمانی که با هزاران نفر از کارمندان مصاحبه شد دریافتند که دومین جز یک شغل خوب این است که در آن کارمند احساس می‌کرد که به طور کامل از آنچه در شرکت در حال رخ دادن است مطلع هست. کارمند، مانند یک قسمت مهم از یک گروه بزرگ‌تر، احساس یک کارمند داخلی را باید داشته باشد.

کارمندان خود را از آنچه در سازمان پیش می‌رود آگاه کنید. این که هر روز یک جلسه ۱۰ دقیقه‌ای برگزار شود یا یک ایمیل روزانه یا هفتگی برای کارمندان بفرستید انگیزه بیشتری خواهند داشت، زیرا احساس می‌ کنند که به عنوان یک کل به موفقیت این سازمان کمک می‌ کنند.

به عنوان یک کارمند، آیا احساس می‌ کنید که با شرکت خود آشنا هستید؟ آیا احساس می‌ کنید که این یکی از بهترین مکان‌ ها برای کار است؟ اگر اینطور نیست، چطور می‌ توانید بیشتر در سازمان خود دخالت کنید؟

من به شما قول می‌دهم که هر چه بیشتر درباره شرکت خود بدانید، عزت‌ نفس و غرور بیشتری در کاری که برای آن‌ها انجام می‌دهید خواهید داشت

 

۳. اعتماد کردن به محیط کار:

عنصر سوم یک مکان عالی برای کار کردن در یک محیط “اعتماد بالا” است. این به عنوان شغلی تعریف شد که در آن فرد می‌توانست برای انجام بهترین کار خود احساس آزادی کند و بدون اینکه مورد انتقاد قرار گیرد یا اخراج شود، مرتکب اشتباه شود.

هنگامی که کارمندان احساس کردند که بدون تنبیه و یا خصومت، خود را آزاد می‌ بینند، عزت‌ نفس و افتخار بیشتری را در کار خود دارند، از کار خود لذت می برند، خلاق‌تر می شوند و به طور موثرتر با افراد دیگر کار می کنند.

  • از ویژگی‌های رهبری خود به عنوان مدیر استفاده کنید تا به کارمندان اجازه آزادی و اعتماد بدهید. شما آن‌ ها را استخدام کرده‌اید، بنابراین به توانایی‌های خود اعتماد دارید! پس به انها آزادی عمل دهید چون این کار سبب میشود که کارمندان شما خلاقانه به وظایفشان عمل کنند.

 

۴. مراقبت از کارمندان:

چهارمین جز در یک شغل خوب، داشتن یک رهبر دلسوز و یک محیط دوستانه است . اغلب، محیط انسانی مهم‌ تر از هر چیز دیگری است .بهترین مکان برای کار کردن محیطی است که در آنجا همه با هم کنار می‌ آیند. هرچه بیشتر با روابط کاری خود احساس رضایت کنند ،بیشتر کار می‌ کنند،و بازدهی بیشتری دارند.

  • نگرش دلسوزانه یکی از ویژگی‌های رهبری عالی است. شما الهام‌ بخش نگرش‌ های کارمندان و عزت‌ نفس آنها هستید. آن‌ ها رفتار شما و نحوه عمل شما را تقلید خواهند کرد. اگر از کار خود راضی هستید، کارمندان شما نیز شادتر خواهند بود.

 

۵. پرداخت عادلانه:

پنجمین عامل برای یک کار خوب، پرداخت خوب و فرصت‌هایی برای ترفیع و پیشرفت است، مساله حقوق پنجمین عامل در میان عواملی بود که یک شغل خوب و یا یکی از بهترین مکان‌ها برای کار را تشکیل می‌ دهد.

 
اقدام کنید

این مطلب برای تو سودمنده، حتما بخونش :
عاداتی که شما را از ثروتمند شدن دور می‌کنند

سعی کنید از ویژگی‌ های رهبری خود برای چالش استفاده کنید و به کارکنان خود اطلاع دهید. با ایجاد یک محیط کار با اعتماد به نفس و فرصت‌های بزرگ، شما عزت‌ نفس و اصول اخلاقی کارکنان خود را فورا افزایش خواهید داد.

 

نویسنده: محمدجواد حمیدی(گلزار) … کارشناس ارشد تیم ماهان تیموری

از این مطلب خوشت اومد پس لایکش کن

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد تخفیف ۱۰٪
تو بهترینی
کد تخفیف ۲۰٪
نزدیک بودا
کد تخفیف ۳۰٪
یکبار دیگه تلاش کن
کد تخفیف ۴۰٪
خوش شانس نبودی
کد تخفیف ۵۰٪
تو عالی هستی
شانس خودِت رو برای برنده شدن یک فرصت امتحان کن!
برای استفاده از این فرصت لطفاً ایمیل و تلفن همراه خودت رو وارد کن.
قوانین بازی :
  • هر کاربر ۳ بار فرصت دارد.
  • کسی که تقلب می‌کند، شناسایی می‌شود.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.