Take a fresh look at your lifestyle.

5 عادت مالی ثروتمندان

5 عادت مالی ثروتمندانReviewed by باقری on Nov 24Rating: 5.0
 

ثروتمندان چه عادت هایی دارند؟ بیا امروز یادش بگیریم. دوست من سلام!

امیدوارم حالت عالی باشه و پر از انرژی باشی. ثروتمندها و آدم های خودساخته یک سری عادت ها و رفتارهای تکراری هم دارند که منجر شده آنها پولدار شوند.

5 عادتی که ثروتمندان خودساخته دارند و باعث شده آن ها پولی که دارند را بیشتر مدیریت کنند و حفظشون کنند را برای شما آماده کردم و به شما آموزش می دهم. این عادات خیلی ساده هستند.

1. مبالغ کوچک و پول های خرد خود را مدیریت کنید

5 عادت مالی ثروتمندان1

من هیچ فرد خود ساخته ای را ندیدم که حتی پول های خردشون را هم از دست بده.

مورد اول که خیلی از آدم های فقیر خیلی براشون اتفاق می افته و همیشه بابت آن ضرر می کنن، جریمه است که شامل جریمه پرداخت اقساط و قرض هایشان می شود.

جریمه مالی خود نوعی ضرر مالی به حساب می آید

چند روز پیش رفتم یک ساختمانی که مال یکی از دوستانم بود، همه قبض هایی که اومده بود دو یا سه تاشون جریمه به آنها اختصاص پیدا کرده بود.

15 هزارتومان برگه جریمه به قبض برقش چسبیده بود که وقتی علتش را فهمیدم، متوجه شدم که دیر پرداخت کرده بود یا پرداخت نکرده بود و در آخرین اخطار جریمه اش کرده بودند.

[btnForPushNotification]

وقتی در سال 10 یا 20 تا از این جریمه ها داشته باشی، خودش قابل توجه می شود و میشه چقدر؟ 200 هزار تومن یا 300 هزار تومن.

این پول ها را از دست نده و سعی کن که پول های خوردت را مدیریت کنی.

اگر بتونی از پول خوردهات محافظت کنی از پول های درشتت هم می تونی محافظت کنی.

2. اطلاعات خودت را در خرید بالا ببر

 

خیلی از افراد نسبت به خرید اطلاعاتشون پایین هست یعنی وقتی میخواد بره سفر نمی تونه مسافرت هایی را بره که آف و تخفیف داره، سعی نمی کنه که رستوران هایی را بره که تخفیف داره.

خب قربونتون برم اگر رستورانی وجود داره که کیفیتش خوبه و تخفیف هم داده و 30 یا 40 درصد هم داره تخفیف می دهد، تو به جای اینکه یک بار در ماه بری با این تخفیف ها می تونی دو یا سه بار در ماه بری وقتی از تخفیف ها استفاده کنی.

اگر یکبار هم بری میتونی 40 درصد تخفیفی که خورده را حفظش کنی و همین پولی که حاصل پول های خورد تو می شود پول قابل توجهی است که با سرمایه گذاری میتونی رشدش بدی پس یادت باشه پول خیلی ارزشمنده و باید در مراقبت از آن خیلی دقت کنی.

3. در خرید کمال گرایی نداشته باش

خیلی ها را دیدم مخصوصاً اون هایی که در پست کارمندی هستن، وقتی میخواهند یک کالایی را بخرند مخصوصاً نسبت به ماشین یک حساسیت خاصی دارند، میگن نه آقا باید ماشین نو بخرم.

چرا ماشین نو؟ چرا ماشین صفر؟

چون میدونم خراب نمیشه، تعمیرات نمی خواد و غیره. اگر یک مقدار کمال گرایی را کم کنیم میتونیم یک ماشین دست دوم در حد نو بخریم ولی ضرر خودشو داده اون ماشین.

دیدید جدیداً میگن ماشین های دست دوم نسبت به ماشین های نو کیفیت بهتری دارند پس چه بهتر از کمال گرایی خودت کم کن تا اتفاقی که می افته چیه؟

کمکت می کنه تا نیازت را با یک مقدار کیفیت پایین تر برطرف کنی حالا شاید طرف ده دفعه هم از اون وسیله استفاده کرده باشد.

از کمال گرایی بزن و بعضی اجناس در حد نو را بخر

5 عادت مالی ثروتمندان3

چند روز پیش یکی از دوستانم صندلی ماساژور خریده بود که قیمت نو آن شده بود 45 میلیون تومان و صندلی را 18 میلیون تومان خریده بود.

شاید باورت نشه صندلی را من دیدم، فکر کردم نو است، می دونی چیه؟

این جا چه اتفاقی افتاد؟ چند میلیون به نفع دوست من شد، پس از این کمال گرایی بزن و بعضی جنس ها را میتونی در حد نوش را پیدا بکنی و قیمت مناسبتر بخری و اینجوری میتونی پولت را نگه داری کنی.

4. ببین چیزی که می خوای بخری را بهش نیاز داری

این نکته خیلی خیلی قابل اهمیت است و نکته بعدی که میخوام بهت بگم و ازش استفاده کنی این هست که هر چیزی که هست حتی وقتی میری تو صف نانوایی از خودتون یک سوال بپرس آیا من به این چیز نیاز دارم یا آقا من ده تا نون نیاز دارم؟

یا 5 تا بخرم نون تازه میخورم همیشه و نونم خراب نمیشه و کپک نمیزنه و نمیریزم دور. هر چیزی که می خوای بخری یک سوال مهم از خودت بپرس. آیا به آن نیاز دارم یا نه؟

بمباران تبلیغاتی و خرید کالاهای غیر ضروری

ما خواه یا ناخواه در بمباران تبلیغاتی هیجان زده می شویم و ناخودآگاه پولمان را جایی خرج می کنیم که اصلاً اولویت مون نیست و اصلاً نیازی بهش نداریم.

بارها و بارها دیدم افرادی یا حتی خود من درگیر مواردی شدیم یا کالاهایی که اصلاً نیاز نداشتیم بخریم و خریدیمش و همین عامل باعث شده که ما روز به روز پولمان را از دست بدهیم.

البته من خیلی خودآگاه هستم و این تکنیک را همیشه دارم استفاده می کنم و فکر کنم از سال 93 خیلی متعهدانه نسبت به این تکنیک رفتار کردم و چیزهایی که خریدم را از اکثرش استفاده کردم. شاید از هر ده تا یک دونه وسیله داشته باشم که استفاده نکردم.

اگر از خودت بپرسی چه چیزهایی را من بهش نیاز دارم، چیزهایی را می خری که بهش نیاز داری و پول بیشتری ذخیره می کنی و آن پول را سرمایه گذاری می کنی و خودش رشد می کند برای بعدها.

5. هزینه هاتو ثبت کن و مدیریت مالی داشته باش

5 عادت مالی ثروتمندان2

نکته پنجم که خیلی مهم هست و در دنیا در مجلات خیلی مهم مثل مجله تایمز که من یه مقاله می خوندم در موردش.

مدیریت مالی همش بر می گرده به بودجه بندی مناسب که در کلیپ های قبلی من توضیح دادم درباره آن و دو سه تا کلیپ قبلی. ثبت و ثبت کردن چی؟

ثبت کردن چیزهایی که دربارش هزینه می کنی و مدیریت یک قسمت دخل و خرج ثبت کردن هزینه ها است.

ما برای همین ثبت کردن هزینه ها روی پروژه چرتکه چندین ماه وقت گذاشتیم و ایشالله تا چند ماه آینده از این پروژه و به زودی رو نمایی می کنیم.

[btnForPushNotification]

 برات بهترین ها را آرزو می کنم و این 5 مرحله را ازش استفاده کن و برام نتیجه اش را بفرست.

اگر همین الان نسبت به این 5 مورد تجربه شخصی هم داری برای من کامنت بزار. برات بهترین ها را آرزو می کنم و بدون که موفقیت مسیرهایی را داره که باید روش های متفاوتی را در زندگیت پیاده کنی.

شما باید عادت هایی جدیدی را در خودتون خلق کنید تا به اون موفقیت دست پیدا کنید.

برات بهترین ها را آرزو می کنم و امیدوارم هر جا دنیا که باشی شاد باشی و همین کلیپ را دو سه بار ببین. همین کلیپ را بفرست برای عزیزانت و اگر تازه با پیج ما آشنا شدی، کلیپ های قبلی را ببین. برات بهترین ها را آرزو می کنم و امیدوارم هر جا که هستی شاد و پیروز و سربلند باشید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 نظر
 1. کریم کاربر می‌گوید

  سلام خدمت استاد ماهان تیموری و تیم عالیتون واقعا من فعلا توان مالی خرید پکیجتون را ندارم اما از همین کلیپ ها هم دارم نهایت استفاده رو میکنم و واقعا هم پیشرفت هام قابل ملموس بوده و ازتون وااااقعا ممنونم به امید ایرانی آباد

 2. جنت کاربر می‌گوید

  سلام خسته نباشید..
  کلیپ هاتونو دیدم و واقعا جالب بودن.. یه سوال دارم
  تو این شرایط با 50000000 تومن رو چی سرمایه گذاری منم که مطمئن باشه؟ واقعا نمیدونم-لطفا راهنمایی کنید

  1. David موسوی نسب کاربر می‌گوید

   سلام دوست من
   برای اینکه سوال شما جواب خوبی رو داشته باشه پیشنهاد میکنم از پروژه باهوش شو استفاده کنید.

   ورود به باهوش شو

   موفق و پیروز باشی

 3. اصغر کاربر می‌گوید

  سلام و عرض ادب خسته نباشید
  میخواستم یه راهنمایی در مورد کسب و کار کامپیوتر بکنید
  بنده شغلم همینه ولی نمیدونم باید چکارکنم که بهتر بشه

  1. David موسوی نسب کاربر می‌گوید

   سلام دوست من
   برای اینکه سوال شما جواب خوبی رو داشته باشه پیشنهاد میکنم از پروژه باهوش شو استفاده کنید.

   ورود به باهوش شو

   موفق و پیروز باشی

 4. فرزین کاربر می‌گوید

  سلام وقت بخیر
  خیلی خیلی ممنون واقعا تأثیر گذار هستش تمام مطالبات

  خیلی خیلی ممنون انشااللّه سربلند و موفق باشید