Take a fresh look at your lifestyle.

۵ مهارت ضروری برای سرمایه گذاری در بورس

۵ مهارت ضروری برای سرمایه گذاری در بورسReviewed by باقری on Oct 3Rating: 5.0

راه‌ های زیادی برای تبدیل شدن به یک سرمایه گذاری حرفه ‌ای وجود دارد، وقتی شرکت‌ های مالی برای موقعیت ‌های تجاری استخدام می‌ کنند، تمایل دارند به جای کسانی که تجارب مالی دارند، به دنبال افراد با نمرات مثبت در ریاضی، مهندسی باشند، همچنین مشاغل تجاری متفاوتی وجود دارند که برخی از آنها نیازمند مهارت ‌های ارتباطی بالا با مشتری می باشد؛ ما به برخی از مهارت ‌هایی که برای همه سرمایه گذارارن نیاز است، نگاه خواهیم کرد.

 

۵ مهارت ضروری برای سرمایه گذاری در بورس 1

 

[btnForPushNotification]

1. مهارت تحلیلی

 

۵ مهارت ضروری برای سرمایه گذاری در بورس 2

 

یکی از مهارتی که هر سرمایه گذار به آن نیاز دارد توانایی تجزیه و تحلیل سریع داده ‌ها است که از عناصر مهم هوش بورسی شمرده می شود، ریاضی زیادی در معاملات وجود دارد، اما از طریق نمودارها با شاخص‌ها و الگوهای تحلیل فنی نمایش داده می ‌شود، در نتیجه، سرمایه گذاران باید مهارت ‌های تحلیلی خود را توسعه دهند تا بتوانند روندها و گرایش‌ ها در نمودارها را تشخیص دهند.

2. تحقیق

۵ مهارت ضروری برای سرمایه گذاری در بورس 3

 

سرمایه گذاران نیاز به داشتن عطش سالم برای اطلاعات و تمایل به یافتن تمام داده ‌های مرتبط دارند که بر اوراق بهادار و بورس آن ‌ها تاثیر می گذارد، بسیاری از بازرگانان تقویم‌ های منتظر شده اقتصادی و اعلامیه ‌هایی را ایجاد می‌ کنند که تاثیرات قابل ‌اندازه ‌گیری بر روی بازارهای مالی را نشان می دهد، با حضور و بررسی این منابع اطلاعاتی، سرمایه گذار قادر به واکنش به اطلاعات جدید هستند چرا که بازار هنوز آن را درک می ‌کند.

3. تمرکز

۵ مهارت ضروری برای سرمایه گذاری در بورس 4

تمرکز یکی از مهارت های هوش بورسی است و بیشتر سرمایه گذاران آن را تمرین می‌ کنند، از آنجا که اطلاعات مالی زیادی وجود دارد، سرمایه گذاران باید بتوانند به داده ‌های مهم و عملی که بر تجارت آنها تاثیر می ‌گذارد، تمرکز کنند، برخی از بازرگانان نیز بر روی انواع اوراق بهادار که مبادله می‌ کنند تمرکز می ‌کنند تا بتوانند درک خود از یک بخش خاص، صنعت یا ارز را به نقطه‌ ای که به یک مزیت رقابتی درمقابل برخی سرمایه گذاران تخصصی تبدیل می‌ شود عمیق‌ تر سازند.

4. کنترل

نقطه مکمل تمرکز کنترل است؛ یک سرمایه گذار که از هوش بورسی برخوردار است، باید احساسات خود را کنترل کرده و به یک برنامه و استراتژی تجاری پایبند باشد، این به خصوص در مدیریت ریسک با استفاده از توقف تلفات و یا گرفتن سود در نقاط تنظیم‌ شده بسیار مهم است، بسیاری از استراتژی‌ ها به گونه‌ ای طراحی شده ‌اند که سرمایه گذار معاملات بد را از دست می‌ دهد و به طور سیستماتیک کسب و کارهای خوب را به دست می‌ آورد، زمانی که سرمایه گذار شروع به احساساتی شدن درباره معاملات می‌کند (خوب یا بد) استراتژی از دست می‌رود.

[btnForPushNotification]

 

5. نگه داشتن سوابق

 

۵ مهارت ضروری برای سرمایه گذاری در بورس 7

یکی از مهم ‌ترین کلیدهای معاملاتی، نگهداری سوابق است، اگر یک سرمایه گذار نتایج معاملات خود را با پشت‌ کار به ثبت برساند، پس بهتر است برای امتحان کردن و تغییر استراتژی ‌ها برای یافتن موفقیت بیشتر، عمل کند، اگر سوابق دقیق داشته باشید، نشان دادن پیشرفت واقعی سخت است.

مقدمه‌ای بر انواع سرمایه گذاری در بورس

هنگامی که بسیاری از افراد جهان مالی را تصور می‌ کنند، تصویری شلوغ و دیوانه ‌وار از بورس به ذهن می ‌رسد، در واقعیت، یک شغل به عنوان یک تاجر بورس و سهام می ‌تواند سودآور، لذت بخش و هیجان انگیز باشد، ده‌ها نوع مختلف از بازرگانان سهام وجود دارند که هر کدام حوزه متفاوت و سبک متفاوتی دارند، اگر در نظر دارید که یک تاجر سهام باشید، این ایده خوبی است که در مورد این گزینه های مختلف یاد بگیرید و ببینید کدام نوع از تجارت در بورس برای شما مناسب است، پیدا کردن تناسب به شخصیت و هوش بورسی شما بستگی دارد، مقدار زمانی که شما قادر به اختصاص دادن به کار و میزان سرمایه ‌ای که برای سرمایه‌گذاری در اختیار دارید، از عوامل دیگر است .

رشد، ارزش، یا درآمد؟

۵ مهارت ضروری برای سرمایه گذاری در بورس 5

 

سرمایه گذران معمولا بر روی یک یا چند حوزه شامل رشد، ارزش، یا ساختمان با توجه به سطح ریسکی که مایل به انجام آن هستند، تمرکز می‌ کنند.

اینکه یک سرمایه گذار در کدام یک از انواع تجارت بورس سرمایه گذاری کند بستگی به هوش بورسی او دارد.

[btnForPushNotification] تجارت مبتنی بر رشد مستلزم خرید سهام در شرکت‌ هایی است که تاجر به احتمال زیاد رشد می ‌کند، در نتیجه سود خود را توسعه می‌ دهد، این نوع سرمایه گذاری گاهی بر روی شرکت‌ های جدید با پتانسیل رشد سریع تمرکز می ‌کند، زمانی که یک شرکت رشد می ‌کند، ارزش سهام آن افزایش می ‌یابد، و سودی نیز برای سرمایه گذار در این بورس به همراه دارد.

البته، خطرات مرتبط با تجارت با محوریت رشد نیز وجود دارد، از جمله این احتمال که عرضه اولیه عمومی ( IPO ) ممکن است سقوط کرده یا شکست بخورد، به همین دلیل، ضروری است که بازرگانان در محور رشد به اندازه امکان مطلع باشند و به واکنش‌های غریزی خود اعتماد داشته باشند.

 

سرمایه ‌گذاری متمرکز بر ارزش

 

۵ مهارت ضروری برای سرمایه گذاری در بورس 6

سرمایه ‌گذاری متمرکز بر ارزش شامل یک تاجر است که از بورسی که او باور دارد ارزش کمتری دارد، مراقبت می‌ کند، شرکت ‌هایی که به پتانسیل خود عمل نمی ‌کنند، اما می ‌توانند برای انجام بهتر کار، کسب ‌و کار یا اعتبار خود را تغییر دهند، یک از راه هایی که سرمایه گذاران متمرکز بر ارزش به دنبال این شرکت‌ ها هستند این است که به یک بخش یا صنعت خاصی نگاه کنند و شرکت ‌هایی را با سهامی که به طور قابل ‌توجهی کم ‌تر از سهام رقبای آنها قیمت ‌گذاری می ‌شوند، پیدا کنند.

البته همیشه این احتمال وجود دارد که یک شرکت ارزش بالقوه به طور مصنوعی قیمت سهام خود را مهار کند که ممکن است یک مشکل باشد و سطح ریسک این نوع معامله را افزایش دهد.
[btnForPushNotification] سرمایه‌گذاری مبتنی بر درآمد به عنوان مهم ‌ترین شکل تجارت سهام محبوب است، هدف از این نوع معامله، حفظ سرمایه است، بنابراین تجار تمایل دارند با نوسانات قیمت پایین به دنبال شرکت‌ ها بگردند، آنها با هوش بورسی بالا تمایل دارند بر روی بزرگ ‌ترین شرکت ها و کسانی که از شهرت درخشان برخوردار هستند تمرکز کنند.

به این فرض که این شرکت ‌ها به راه خود ادامه خواهند داد و به طور ثابت رشد خواهند کرد اگر چه با سرعت کم، به همین دلیل، سرمایه گذاران مبتنی بر درآمد به دنبال سهام مرغوب هستند، این کم ‌ترین نوع تجارت رایج است، و با استفاده از اوراق ‌قرضه و سپرده زمانی و نیز تمرکز بر شرکت ‌ها با موقعیت‌ های بازاری خوب، مدیریت ثابت، و جریان نقدی محکم تکمیل می‌ شود.

نتیجه گیری

مهارت ‌ها یاد گرفته می ‌شوند، با کمی تلاش، سرمایه گذار می‌ توانند مهارت تحلیلی خود، توانایی ‌های تحقیق، تمرکز، کنترل و نگهداری سوابق خود را بهبود بخشند، سرمایه ‌گذاری با زمان و انرژی گذاشتن در معاملات بهتر خواهد شد.
مهارت ‌های خود را با چالش ‌های بازرگانی امتحان کنید.
مهارت ‌های تجاری خود را در بورس به آزمایش بگذارید، این یک سکوی ایده‌آل برای کسب تجارب در بازارها است، معاملات را در یک محیط مجازی با ۱۰۰۰۰۰ دلار پول نقد قبل از اینکه با ریسک کردن خود را به خطر بیندازید، انجام دهید، شروع به تعامل با دیگر بازرگانان در زمینه ‌های مختلف و کسب تجربیات مختلف کنید تا از این طریق هوش بورسی خود را افزایش دهید و روش ‌های پشت پرده کار آنها را برای تبدیل شدن به یک سرمایه‌ گذار باهوش‌ تر به دست آورید.

 

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.