Take a fresh look at your lifestyle.

5 راز ساده که می تواند زندگی شغلی تان را از این رو به آن رو کند

5 راز ساده که می تواند زندگی شغلی تان را از این رو به آن رو کندReviewed by Marjan on Dec 1Rating:

انسان ها در طول زندگی شان ، تصمیم های خیلی مهمی می گیرند که یکی از مهمترین آن ها ، در زمینه تغییر شغل است . همه ما صرف نظر از سن و سال و سابقه شغلی مان و تجربه هایی که داریم ، ممکن است که در مرحله ای از زندگی مان تصمیم بگیریم که کسب و کار خودمان را عوض کنیم .

این بخش طبیعی ای از زندگی هر انسانی است که شغل و محیط کارش را تغییر بدهد ؛ اما تر س از بی کار ماندن و پیدا نکردن شغل مورد علاقه و گذراندن مصاحبه های پر از دلهره استخدامی و از بین رفتن  امنیت شغلی ، مسائلی هستند که باعث می شود که فرد با وجودی که هیچ علاقه ای به شغلش ندارد ، هر روز صبح بی انگیزه به سر کارش برود و مدام به ساعت نگاه بکند تا تعطیل شود ، اما هم چنان سراغ یک فرصت  شغلی جدید و بهتر نرود .

وضعیت مشکلات شغلی در جهان

 

5 راز ساده که می تواند زندگی شغلی تان را از این رو به آن رو کند5

 

طبق گزارشات ” لینکدین ” ، از بین 213 میلیون نفر انسان بی کاری که وجود دارد ، فقط 25 درصدشان دارند دنبال شغل می گردند و 60 درصد آن ها ، بدون این که هیچ گونه فعالیتی برای پیدا کردن یک شغل جدید از خودشان نشان دهند ، منتظر نشسته اند که معجزه ای شود و خود شغل به سراغشان بیاید ! خود اشتغالی و کارهای روز مزد در دو دهه اخیر افزایش پیدا کرده و حتی در کشورهایی که ثروت زیادی دارند مثل آمریکا و انگلستان ، علی رغم این که میزان بیکاری خیلی پایین است ، اما باز هم مشکلات شغلی زیادی وجود دارد .

در ادامه برایتان 5 نکته ای را می گویم که اگر آن ها را در خودتان دیدید ، باید بدانید که زمان تغییر شغلتان فرا رسیده :

شغلی که دارید ، بر علم و دانشتان چیزی اضافه نمی کند

تحقیقات نشان داده اند که افراد ، شیرین ترین و بهترین پیشرفت های شغلی شان را در اواخر دوران جوانی و در بزرگسالی تجربه می کنند که در این دوران ، اطلاعات فرد بالا می رود و ذهن انسان ، مشتاق یادگیری می شود . اهمیت این مسئله زمانی روشن می شود که شما ذهنی تشنه یادگیری داشته باشید و ذاتا علاقه مند به خلاقیت و نوآوری باشید .

وقتی در شغلتان عملکرد ضعیفی دارید

 

5 راز ساده که می تواند زندگی شغلی تان را از این رو به آن رو کند3

 

زمانی که راندمان کاری تان پایین می آید و یا دیگر دل و دماغ زحمت کشیدن برای کارتان را ندارید یا خودتان و دیگران متوجه می شوید که عملکردتان افت کرده است ، وقت آن رسیده که شغلتان را عوض کنید . وگرنه این وضعیت ، دیر یا زود باعث می شود که در سابقه کاری تان خدشه ایجاد شود و همین باعث می شود که در مصاحبه های استخدامی ای که در آینده شرکت می کنید ، شانس کمتری برای پذیرفته شدن داشته باشید . اگر به دنبال این هستید که از شغلتان لذت ببرید ، به دنبال کسب و کار جدید باشید که دائما شما را به چالش بکشد و کارکردتان را روز به روز بالاتر ببرد .

در خودتان احساس کم ارزش بودن می کنید

اگر فکر می کنید که استعدادهایتان و توانایی هایی که دارید ، در محیط کارتان نادیده گرفته می شود و از نحوه برخورد و رفتار کارفرمایتان راضی نیستید ، شغل خودتان را عوض کنید . حتی زمانی که کارمندان از حقوق و پاداشی که دریافت می کنند راضی و خوشحال هستند اما می بینند که مدیرشان آن ها را تشویق نمی کند و مورد حمایت قرار نمی دهد ، از کار خودشان لذت نمی برند .

دیده شده که کارمندهایی که در محیط کارشان احساس پوچی و بی اهمیتی می کنند و مورد تحقیر و تضعیف شخصیتی قرار می گیرند ، بیشتر از دیگر افراد امکان دارد که به کارهای زشتی مثل دزدی و غیبت و رشوه دست بزنند و زمانی هم که این افراد ، پست حساس و پر اهمیتی داشته باشند ، خطر بیشتری ایجاد می کنند و در نهایت با کارهای اشتباه خودشان کاری می کنند که کل مجموعه ورشکست شود .

در حال حاضر فقط به خاطر حقوق خوبی که می گیرید سر کارتان باقی مانده اید

 

این مطلب برای تو سودمنده، حتما بخونش :
چگونه حواس ها را با ایده های تبلیغاتی پرت کنید

5 راز ساده که می تواند زندگی شغلی تان را از این رو به آن رو کند4

 

خیلی از افراد ، با وجود این که به کار فعلی شان هیچ علاقه ای ندارند و اصلا از آن احساس رضایتی نمی کنند ، اما با وجود این به خاطر حقوق خوبی که می گیرند ، هر روز بدون هیچ گونه اشتیاقی بر سر کارشان حاضر می شوند . اول شرایط مالی خودتان را به طور دقیق مورد بررسی قرار بدهید و ببینید که به چه مقدار پول نیاز دارید تا احتیاجاتتان برآورده شود و اگر در نهایت ، تصمیم گرفتید که شغلتان را تغییر دهید ، حتما قبلش آن قدر پول جمع بکنید که اگر احیانا شغل مورد علاقه تان را تا مدتی پیدا نکردید ، بتوانید برای گذراندن 3 تا 6 ماه زندگی تان ، پس انداز کافی داشته باشید .

از کارفرمای خودتان متنفر هستید

معمولا وقتی که فردی شغل سابقش را عوض می کند ، در حقیقت به این معناست که رئیس خودش را ترک می کند ؛ نه آن شرکت یا سازمان را . این نشان می دهد که رابطه خیلی زیادی وجود دارد بین ترک یک شغل و بی علاقگی  و حتی تنفر نسبت به رئیس آن سازمان .

مطالعات نشان داده است که حدود 75 درصد از استرس و فشاری که کارمندان در طول ساعات کاری شان می کشند ، از طرف رئیس ، مدیر یا سر کارگرشان به آن ها وارد شده و سهم کمتری از آن مربوط می شود به سختی خود کار یا مسائلی که بین همکاران به وجود می آید و تا زمانی هم که سیاست شرکت ها در شیوه مدیریت به همین منوال باشد و تغییری نکند ، کارمندان یا مجبور می شوند که با تحمل وضعیت فعلی شان بسوزند و بسازند و یا اینکه بگردند و شغل مورد علاقه خودشان را با همه ریسک هایی که دارد ، انتخاب بکنند .

دلایلی که تا اینجا در زمینه تغییر شغل و ایجاد تغییر و تحول در زندگی کاری گفتیم ، تمام ماجرا نیستند . دلایل دیگری مثل نیاز به ایجاد تعادل بین زندگی شخصی و کاری و یا وجود فشارهای اقتصادی و یا مسئله تعدیل نیرو در سازمان های مختلف یا تغییر محل زندگی و … هم می توانند باعث شود که فرد به دنبال ایجاد تغییری در شغل و کسب و کار خودش بگردد . البته این دلایل اخیر ، از دلایلی که نکته به نکته در بالا به آن ها اشاره کردیم ، از اهمیت کمتری برخوردارند چون آن ها با تاثیری که بر روح و روان فرد می گذارند ، آرامشش را بر هم می زنند و اهمیت تغییر شغل در آن شرایط ، خیلی بیشتر خودش را نشان می دهد .

راه اندازی مجدد شغل ، یعنی چه ؟

 

این مطلب برای تو سودمنده، حتما بخونش :
معرفی محصول1

5 راز ساده که می تواند زندگی شغلی تان را از این رو به آن رو کند2

 

آمار نشان داده است که همه مردم در طول زندگی خودشان ، بارها و بارها شغل خودشان را تغییر داده اند که این می تواند به صورت داوطلبانه باشد یا این که به علت اتفاق هایی که می افتد ، فرد مجبور به این کار شود . مسائلی مثل ازدواج یا بچه دار شدن ، ممکن است که فرد را مجبور کند که سبک زندگی اش را تغییر دهد ، شغلش را نیمه وقت کند یا محل زندگی اش را تغییر دهد . دلیلتان هر چه که باشد ، در نهایت شما مجبور می شوید که در یک سازمان ، از پستی به پست دیگر یا از یک سازمان به سازمانی دیگر جا به جا شوید .

شاید در ابتدا ، این تغییر باعث شود که در دلتان تردید و دلهره ای به وجود بیاید اما اگر که به خوبی بتوانید از تجربیات قبلی تان استفاده کنید و از شرایطی که برایتان ایجاد شده است استفاده کنید ، حتی اگر در ابتدا حقوق کمتری نسبت به شغل قبلی تان بگیرید ، با وجود علاقه عمیقی که به کار جدیدتان دارید ، می توانید خیلی سریع رشد کنید و به درآمد بالایی برسید .

خودتان فرصت ها را ایجاد کنید

فرقی نمی کند که بخواهید شغلتان را در یک شرکت عوض کنید یا کلا در جای دیگری به دنبال فرصت های جدید بگردید ؛ در هر صورت راه های زیادی وجود دارد که بتوانید تجربه ها و مهارت هایتان را افزایش بدهید . اگر در حال حاضر بی کار هستید ، می توانید در شرکت هایی که کارآموز می گیرند ، مشغول شوید تا بتوانید مهارت جدیدی یاد بگیرید و حتی با اثبات توانایی هایتان در همان شرکت ، کاری کنید که بعدها در همان جا استخدام شوید . اگر در حال حاضر مشغول کار هستید هم می توانید با خودتان فکر کنید که چگونه می توانید ارزش خودتان را در شغل فعلی تان بالاتر ببرید و با گسترش روابطتان ، فرصت های طلایی بیشتری برای خودتان فراهم کنید .

نتیجه گیری

کلام آخر این که ، اگر شغلتان را از دست داده اید یا خودتان می خواهید در آن تغییری به وجود آورید ، همیشه مثبت فکر کنید . همین باعث می شود که چهارچوب ذهنی تان منظم تر شود و از موقعیت های پیش بینی نشده ای که برایتان پیش می آید ، بهترین استفاده را ببرید . یادتان باشد که تحت هیچ شرایطی خودتان را مقصر ندانید و شکست را برای خودتان به عنوان بهانه ای برای تعطیل کردن تلاش ، قرار ندهید . اگر در گذشته باقی بمانید ، هیچ وقت نمی توانید طعم یک آینده هیجان انگیز را بچشید .خودتان را دست کم نگیرید چون تغییر کردن و تغییر دادن ، شجاعت و دل و جرئتی می خواهد که شما آن را دارید !

از این مطلب خوشت اومد پس لایکش کن

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر ۱
  1. AliEng کاربر می‌گوید

    سلام
    این موارد را من رعایت کردم و واقعا واقعیت علمی و عملی دارن

    0
کد تخفیف ۱۰٪
تو بهترینی
کد تخفیف ۲۰٪
نزدیک بودا
کد تخفیف ۳۰٪
یکبار دیگه تلاش کن
کد تخفیف ۴۰٪
خوش شانس نبودی
کد تخفیف ۵۰٪
تو عالی هستی
شانس خودِت رو برای برنده شدن یک فرصت امتحان کن!
برای استفاده از این فرصت لطفاً ایمیل و تلفن همراه خودت رو وارد کن.
قوانین بازی :
  • هر کاربر ۳ بار فرصت دارد.
  • کسی که تقلب می‌کند، شناسایی می‌شود.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.