Take a fresh look at your lifestyle.

5 راز ساده که می تواند زندگی شغلی تان را از این رو به آن رو کند

5 راز ساده که می تواند زندگی شغلی تان را از این رو به آن رو کندReviewed by Marjan on Dec 1Rating:

انسان ها در طول زندگی شان ، تصمیم های خیلی مهمی می گیرند که یکی از مهمترین آن ها ، در زمینه تغییر شغل است . همه ما صرف نظر از سن و سال و سابقه شغلی مان و تجربه هایی که داریم ، ممکن است که در مرحله ای از زندگی مان تصمیم بگیریم که کسب و کار خودمان را عوض کنیم .

این بخش طبیعی ای از زندگی هر انسانی است که شغل و محیط کارش را تغییر بدهد ؛ اما تر س از بی کار ماندن و پیدا نکردن شغل مورد علاقه و گذراندن مصاحبه های پر از دلهره استخدامی و از بین رفتن  امنیت شغلی ، مسائلی هستند که باعث می شود که فرد با وجودی که هیچ علاقه ای به شغلش ندارد ، هر روز صبح بی انگیزه به سر کارش برود و مدام به ساعت نگاه بکند تا تعطیل شود ، اما هم چنان سراغ یک فرصت  شغلی جدید و بهتر نرود .

وضعیت مشکلات شغلی در جهان

 

5 راز ساده که می تواند زندگی شغلی تان را از این رو به آن رو کند5

 

طبق گزارشات ” لینکدین ” ، از بین 213 میلیون نفر انسان بی کاری که وجود دارد ، فقط 25 درصدشان دارند دنبال شغل می گردند و 60 درصد آن ها ، بدون این که هیچ گونه فعالیتی برای پیدا کردن یک شغل جدید از خودشان نشان دهند ، منتظر نشسته اند که معجزه ای شود و خود شغل به سراغشان بیاید ! خود اشتغالی و کارهای روز مزد در دو دهه اخیر افزایش پیدا کرده و حتی در کشورهایی که ثروت زیادی دارند مثل آمریکا و انگلستان ، علی رغم این که میزان بیکاری خیلی پایین است ، اما باز هم مشکلات شغلی زیادی وجود دارد .

در ادامه برایتان 5 نکته ای را می گویم که اگر آن ها را در خودتان دیدید ، باید بدانید که زمان تغییر شغلتان فرا رسیده :

شغلی که دارید ، بر علم و دانشتان چیزی اضافه نمی کند

تحقیقات نشان داده اند که افراد ، شیرین ترین و بهترین پیشرفت های شغلی شان را در اواخر دوران جوانی و در بزرگسالی تجربه می کنند که در این دوران ، اطلاعات فرد بالا می رود و ذهن انسان ، مشتاق یادگیری می شود . اهمیت این مسئله زمانی روشن می شود که شما ذهنی تشنه یادگیری داشته باشید و ذاتا علاقه مند به خلاقیت و نوآوری باشید .

وقتی در شغلتان عملکرد ضعیفی دارید

 

5 راز ساده که می تواند زندگی شغلی تان را از این رو به آن رو کند3

 

زمانی که راندمان کاری تان پایین می آید و یا دیگر دل و دماغ زحمت کشیدن برای کارتان را ندارید یا خودتان و دیگران متوجه می شوید که عملکردتان افت کرده است ، وقت آن رسیده که شغلتان را عوض کنید . وگرنه این وضعیت ، دیر یا زود باعث می شود که در سابقه کاری تان خدشه ایجاد شود و همین باعث می شود که در مصاحبه های استخدامی ای که در آینده شرکت می کنید ، شانس کمتری برای پذیرفته شدن داشته باشید . اگر به دنبال این هستید که از شغلتان لذت ببرید ، به دنبال کسب و کار جدید باشید که دائما شما را به چالش بکشد و کارکردتان را روز به روز بالاتر ببرد .

در خودتان احساس کم ارزش بودن می کنید

اگر فکر می کنید که استعدادهایتان و توانایی هایی که دارید ، در محیط کارتان نادیده گرفته می شود و از نحوه برخورد و رفتار کارفرمایتان راضی نیستید ، شغل خودتان را عوض کنید . حتی زمانی که کارمندان از حقوق و پاداشی که دریافت می کنند راضی و خوشحال هستند اما می بینند که مدیرشان آن ها را تشویق نمی کند و مورد حمایت قرار نمی دهد ، از کار خودشان لذت نمی برند .

دیده شده که کارمندهایی که در محیط کارشان احساس پوچی و بی اهمیتی می کنند و مورد تحقیر و تضعیف شخصیتی قرار می گیرند ، بیشتر از دیگر افراد امکان دارد که به کارهای زشتی مثل دزدی و غیبت و رشوه دست بزنند و زمانی هم که این افراد ، پست حساس و پر اهمیتی داشته باشند ، خطر بیشتری ایجاد می کنند و در نهایت با کارهای اشتباه خودشان کاری می کنند که کل مجموعه ورشکست شود .

در حال حاضر فقط به خاطر حقوق خوبی که می گیرید سر کارتان باقی مانده اید

 

5 راز ساده که می تواند زندگی شغلی تان را از این رو به آن رو کند4

 

خیلی از افراد ، با وجود این که به کار فعلی شان هیچ علاقه ای ندارند و اصلا از آن احساس رضایتی نمی کنند ، اما با وجود این به خاطر حقوق خوبی که می گیرند ، هر روز بدون هیچ گونه اشتیاقی بر سر کارشان حاضر می شوند . اول شرایط مالی خودتان را به طور دقیق مورد بررسی قرار بدهید و ببینید که به چه مقدار پول نیاز دارید تا احتیاجاتتان برآورده شود و اگر در نهایت ، تصمیم گرفتید که شغلتان را تغییر دهید ، حتما قبلش آن قدر پول جمع بکنید که اگر احیانا شغل مورد علاقه تان را تا مدتی پیدا نکردید ، بتوانید برای گذراندن 3 تا 6 ماه زندگی تان ، پس انداز کافی داشته باشید .

از کارفرمای خودتان متنفر هستید

معمولا وقتی که فردی شغل سابقش را عوض می کند ، در حقیقت به این معناست که رئیس خودش را ترک می کند ؛ نه آن شرکت یا سازمان را . این نشان می دهد که رابطه خیلی زیادی وجود دارد بین ترک یک شغل و بی علاقگی  و حتی تنفر نسبت به رئیس آن سازمان .

مطالعات نشان داده است که حدود 75 درصد از استرس و فشاری که کارمندان در طول ساعات کاری شان می کشند ، از طرف رئیس ، مدیر یا سر کارگرشان به آن ها وارد شده و سهم کمتری از آن مربوط می شود به سختی خود کار یا مسائلی که بین همکاران به وجود می آید و تا زمانی هم که سیاست شرکت ها در شیوه مدیریت به همین منوال باشد و تغییری نکند ، کارمندان یا مجبور می شوند که با تحمل وضعیت فعلی شان بسوزند و بسازند و یا اینکه بگردند و شغل مورد علاقه خودشان را با همه ریسک هایی که دارد ، انتخاب بکنند .

دلایلی که تا اینجا در زمینه تغییر شغل و ایجاد تغییر و تحول در زندگی کاری گفتیم ، تمام ماجرا نیستند . دلایل دیگری مثل نیاز به ایجاد تعادل بین زندگی شخصی و کاری و یا وجود فشارهای اقتصادی و یا مسئله تعدیل نیرو در سازمان های مختلف یا تغییر محل زندگی و … هم می توانند باعث شود که فرد به دنبال ایجاد تغییری در شغل و کسب و کار خودش بگردد . البته این دلایل اخیر ، از دلایلی که نکته به نکته در بالا به آن ها اشاره کردیم ، از اهمیت کمتری برخوردارند چون آن ها با تاثیری که بر روح و روان فرد می گذارند ، آرامشش را بر هم می زنند و اهمیت تغییر شغل در آن شرایط ، خیلی بیشتر خودش را نشان می دهد .

راه اندازی مجدد شغل ، یعنی چه ؟

 

5 راز ساده که می تواند زندگی شغلی تان را از این رو به آن رو کند2

 

آمار نشان داده است که همه مردم در طول زندگی خودشان ، بارها و بارها شغل خودشان را تغییر داده اند که این می تواند به صورت داوطلبانه باشد یا این که به علت اتفاق هایی که می افتد ، فرد مجبور به این کار شود . مسائلی مثل ازدواج یا بچه دار شدن ، ممکن است که فرد را مجبور کند که سبک زندگی اش را تغییر دهد ، شغلش را نیمه وقت کند یا محل زندگی اش را تغییر دهد . دلیلتان هر چه که باشد ، در نهایت شما مجبور می شوید که در یک سازمان ، از پستی به پست دیگر یا از یک سازمان به سازمانی دیگر جا به جا شوید .

شاید در ابتدا ، این تغییر باعث شود که در دلتان تردید و دلهره ای به وجود بیاید اما اگر که به خوبی بتوانید از تجربیات قبلی تان استفاده کنید و از شرایطی که برایتان ایجاد شده است استفاده کنید ، حتی اگر در ابتدا حقوق کمتری نسبت به شغل قبلی تان بگیرید ، با وجود علاقه عمیقی که به کار جدیدتان دارید ، می توانید خیلی سریع رشد کنید و به درآمد بالایی برسید .

خودتان فرصت ها را ایجاد کنید

فرقی نمی کند که بخواهید شغلتان را در یک شرکت عوض کنید یا کلا در جای دیگری به دنبال فرصت های جدید بگردید ؛ در هر صورت راه های زیادی وجود دارد که بتوانید تجربه ها و مهارت هایتان را افزایش بدهید . اگر در حال حاضر بی کار هستید ، می توانید در شرکت هایی که کارآموز می گیرند ، مشغول شوید تا بتوانید مهارت جدیدی یاد بگیرید و حتی با اثبات توانایی هایتان در همان شرکت ، کاری کنید که بعدها در همان جا استخدام شوید . اگر در حال حاضر مشغول کار هستید هم می توانید با خودتان فکر کنید که چگونه می توانید ارزش خودتان را در شغل فعلی تان بالاتر ببرید و با گسترش روابطتان ، فرصت های طلایی بیشتری برای خودتان فراهم کنید .

نتیجه گیری

کلام آخر این که ، اگر شغلتان را از دست داده اید یا خودتان می خواهید در آن تغییری به وجود آورید ، همیشه مثبت فکر کنید . همین باعث می شود که چهارچوب ذهنی تان منظم تر شود و از موقعیت های پیش بینی نشده ای که برایتان پیش می آید ، بهترین استفاده را ببرید . یادتان باشد که تحت هیچ شرایطی خودتان را مقصر ندانید و شکست را برای خودتان به عنوان بهانه ای برای تعطیل کردن تلاش ، قرار ندهید . اگر در گذشته باقی بمانید ، هیچ وقت نمی توانید طعم یک آینده هیجان انگیز را بچشید .خودتان را دست کم نگیرید چون تغییر کردن و تغییر دادن ، شجاعت و دل و جرئتی می خواهد که شما آن را دارید !

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر ۱
  1. علی تفنگچی
    علی تفنگچی کاربر می‌گوید

    سلام
    این موارد را من رعایت کردم و واقعا واقعیت علمی و عملی دارن

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.