Take a fresh look at your lifestyle.

4 راه برای جلوگیری از هدر رفتن پول و کنترل امور مالی شما

4 راه برای جلوگیری از هدر رفتن پول و کنترل امور مالی شماReviewed by باقری on Sep 13Rating: 5.0

1. خرید دور از وسوسه

4 راه برای جلوگیری از هدر رفتن پول و کنترل امور مالی شما1

اگر شما خود را در حال بازدید سایت های آنلاین فروشگاهی می بینید، یا بی هدف در حال پرسه زدن در مراکز خرید هستید، یا در حالی که خسته اید در فروشگاه های مورد علاقه خود قدم می زنید، این موقعیتی است که شما قصد خرید چیزی را کنید که شما واقعا به آن نیاز ندارید.

عادات مالی شما باید به گونه ای باشد که خرید عاقلانه ای را انجام دهید و زمانی که با لیستی از اقلامی که در حقیقت نیاز به خرید آنها دارید آماده خرید هستید، فقط از یک فروشگاه یا وبسایت فروشگاه آنلاین بازدید کنید، هرگز برای گذر زمان یا پرسه زدن تفریحی در فروشگاه ها به بازدید نپردازید.

2. فقط از پول نقد استفاده کنید

مزایای استفاده از کارت های اعتباری زیاد است اما در زمان خرید استفاده از پول نقد کارآمدتر خواهد بود.

عادات مالی خرید وسایل با پول نقد، تأثیر فوری بر روی امور مالی شخصی شما دارد، به علاوه، هیچ چیز واقعی تر از انتقال پول واقعی نیست، در واقع زمانی که از کارت بانکی برای پرداخت استفاده می کنید زیاد خرج کرد احساس نمی شود، بلکه زمانی که از پول نقد برای خرید استفاده می کنید هزینه کردن احساس می شود.
بنابراین زمانی که پول نقد همراه داشته باشید کمتر ترغیب به خرید لوازم غیر ضروری خواهید بود.

3. تأخیر در زمان خرید

 

4 راه برای جلوگیری از هدر رفتن پول و کنترل امور مالی شما2

اگر احساس می کنید باید وسیله ای را داشته باشید، خرید را حداقل 24 تا 48 ساعت به تاخیر بیاندازید، این عادات مالی مکث بین خواستن و خرید باعث می شود در این زمان انتظار نگاهی دقیق به امور مالی و بدهی های فعلی خود داشته باشید،
در این زمان می توانید کتابی بخوانید، یا فیلم تماشا کنید یا مقالاتی را از وبلاگهای با ارزش بخوانید(بسته به علایق شخصی)، یک نتیجه خوب وجود دارد که پس از گذراندن دوره انتظار شما دیگر احساس قوی برای خرید اقلام را احساس نخواهید کرد.

4. راه عاقلانه برای خرج کردن پول

 

4 راه برای جلوگیری از هدر رفتن پول و کنترل امور مالی شما3

[btnForPushNotification] بعضی می گویند پول نمی تواند شادی را خریداری کند، اما این کاملا درست نیست.
در صورتی که راه کارهای بالا جوابگو نبود و شما همچنان نیازمند خرج کردن پول هستید، بهترین کاری که می توانید با پول خود انجام دهید و آن را به عنوان عادات مالی اتخاذ کنید، این است که به افراد نیازمند کمک کنید، با این کار هم باعث برطرف کردن مشکل و تأمین رفاه دیگران می شوید، هم اینکه احساس خوشایند و شادی را کسب می کنید.

خرج های اضافی و خریدهای غیر ضروری برخی افراد در یک طرف و وجود افراد نیازمند در طرف دیگر بزرگترین نگرانی اخلاقی جامعه است.
مهم نیست که چقدر ثروتمند هستید، هنگامی که وضعیت مالی شما بالاتر از سطح معیشت است، می توانید برای لذت مندی از احساس خرج کردن، به موسسات خیریه کمک کنید یا اینکه اگر افراد نیازمندی را می شناسید مستقیما مقداری پول به او هدیه کنید.

 

5 دلیل برای خرید چیزهایی که نیازی ندارید

1. شما می خواهید به مردم فخرفروشی کنید.

4 راه برای جلوگیری از هدر رفتن پول و کنترل امور مالی شما4

اگر شما یک وسیله نقلیه قدیمی را می رانید و به جای یادگیری نحوه صرفه جویی در پول تعمیر خودرو، طبق عادات مالی، شما فقط به خرید یک ماشین جدید برای تحت تاثیر قرار دادن دیگران فکر می کنید و خرید ماشین جدید را افتخار می دانید در حالی که این نوع تفکر افتخاری ندارد.

 

2. شما افسرده هستید و برای احساس بهتر خرید می کنید.

 

4 راه برای جلوگیری از هدر رفتن پول و کنترل امور مالی شما5

[btnForPushNotification]

یکی از بدترین زمانهای رفتن به خرید، زمانی است که شما افسرده هستید، چنین چیزی باعث اختلال در برنامه ریزی مالی و هم چنین باعث می شود شما چیزهایی را که نیاز ندارید بخرید،
آیا غذای مورد نیاز شما را خریداری می کنید؟

چطور در مورد لباس؟ این ها فقط چند خرید هستند که افراد افسرده به امید دست یافتن به حال بهتر عادات مالی خرید کردن را برای خود برگزیده اند، اما در واقع با گذشت زمان و از دست رفتن مقادیر زیاد پول با اجناسی روبرو می شوند که نیازی به آنها نداشتند و فقط برای تغییر در وضعیت افسردگی آنها را خریداری کرده اند.

 

3. شما در معرض تبلیغات بیش از حد هستید.

 

4 راه برای جلوگیری از هدر رفتن پول و کنترل امور مالی شما6

چرا شرکت ها هزینه زیادی را صرف تبلیغات می کنند؟ زیرا اثرات تبلیغات قدرتمند است.
آیا شما به یاد داشته باشید زمانی که شما در حال مطالعه مقاله ای هستید یا اینکه مطالبی را برای سرگرمی در وبسایت ها می خوانید، ناخود آگاه جذب تبلیغاتی در حاشیه مطالب شده اید و ممکن است دقایقی را به تماشای تبلیغ پرداختید!

4. شما می خواهید با دوستان و خانواده خود در ارتباط باشید.

به یاد داشته باشید، آنچه که دوستان و خانواده شما نیاز دارد لزوما چیزی نیست که شما نیاز دارید، بنابراین یکی از عادات مالی مخرب رفتن به خرید با دوستان و نزدیکان ولخرج است.
هر کس شخصیت متفاوتی دارد، بنابراین دارای نیازهای متفاوتی است، برخی از نیازهای اساسی چیست؟
1: داشتن یک سرپناه
2: پوشاک
3: هزینه های حمل و نقل
4: غذا
5: خدمات رفاهی
همه خریدهای دیگر اختیاری است، بنابراین یک برنامه ریزی بودجه را شروع کنید و به وضوح مشخص کنید چه چیزی برای شما لازم است و چه خریدهایی اختیاری است.

 

5. شما فکر می کنید خرید بیشتر سرمایه گذاری برای آینده شما است.

یکی از بهترین تاکتیک های فروش در تمام دوران این است که یک محصول یا خدمات را به عنوان یک سرمایه گذاری به شما معرفی کنند و این جزء عادات مالی برای شما شود، به عنوان مثال، یک فروشنده خودرو ممکن است سعی کند شما را مجاب کند که سرمایه گذاری در وسایل نقلیه پر سود است، در حالی که ماشین مورد استفاده شما خوب کار می کند.

[btnForPushNotification] در هنگام توصیف محصول یا خدمات توسط فروشنده اطمینان حاصل کنید که هنگام خرید کلمه “سرمایه گذاری” را نشنیده اید، در این صورت محصول را خریداری نکنید، مگر اینکه خرید مناسب با نیازهای شما باشد.

 

نتیجه گیری

ما در طول زندگی خرید لوزام غیر ضروی را در برنامه مالی خود می بینیم و گاهی حسرت برایمان باقی می ماند، برای اینکه بتوانیم از این عادات مالی مخرب دوری کنیم، باید همواره عاقلانه تصمیم به خرید بگیریم و با داشتن حال خوب و همراهی پول نقد به خرید برویم تا از خرید چیزهایی که به ان نیاز نداریم نپردازیم.

 

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.