Take a fresh look at your lifestyle.

۴ عادت مالی عالی برای کاهش هزینه‌های زندگی

۴ عادت مالی عالی برای کاهش هزینه‌های زندگیReviewed by باقری on Sep 5Rating: 5.0

برای به حداقل رساندن آسیب ناشی از کمبود بودجه، بسیاری از مردم به دنبال راه هایی برای کاهش هزینه هایی هستند که آسان برای اجرای و موثر هستند، در اینجا چند راه برای صرفه جویی در پول وجود دارد که می توانید بدون هیچ زحمتی یک به یک را امتحان کنید، اما این پروسه عادات مالی ثانویه امکان بالقوه برای صرفه جویی در هزینه های بالقوه در طول زمان را فراهم می کند.

 

1: نحوه صرفه جویی در هزینه حمل و نقل

 

4 عادت مالی خوب برای کاهش هزینه های زندگی 7

 

بیایید آن را بررسی کنیم، ماشین ها معمولا هزینه های جانبی بالایی دارند، نه تنها ارزش آنها دائما در حال کاهش است، آنها همچنین برای حرکت سوخت مصرف می کنند و نیاز به نگهداری و تعمیرات گران قیمت دارند.
پرداخت هزینه های جانبی خودرو مانند بیمه، سوخت، تعمیرات، تعویض روغن، نگهداری و سایر هزینه های ان بسیار بالا است، پس چگونه می توانیم هزینه های خودرو را در بودجه ماهانه خود کاهش دهیم؟

۱-۱: از حمل و نقل عمومی استفاده کنید

اگر دسترسی به حمل و نقل عمومی دارید، می توانید در طول زمان صرفه جویی در هزینه سوخت، پارکینگ و تعمیر و نگهداری داشته باشید، با استفاده از وسیله نقلیه، می توانید از یک طرف شهر به سمت دیگر بروید، این کار مزیت های فراوانی دارد، هم به عادات مالی ثانویه در شما تبدیل می شود، هم باعث کاهش ترافیک در سطح شهر و آلودگی هوا می گردد.

من خودم از این استراتژی استفاده کردم: در طول روزهای گذشته، من صرفا از حمل و نقل عمومی استفاده می کردم تا بتوانم در هزینه های مالی صرفه جویی کنم و به راحتی مقدار هزینه های رفت و آمد را پس انداز کردم.

[btnForPushNotification]

۲: راه های کاهش هزینه های انرژی

 

 

4 عادت مالی خوب برای کاهش هزینه های زندگی 1

 

 

در تابستان های گرم تا زمستان های سرد ما از ابزارهایی برای خنک کردن فضای منزل یا گرم کردن آن استفاده می کنیم، این باعث می شود هزینه های زیادی را برای حساب های انرژی صرف کنیم؛ در واقع، هر خانواده هزینه ای را برای این انرژی ها از جمله برق و گاز صرف می کند، خوشبختانه تکنولوژی به ما چند روش موثر برای بهبود بهره وری انرژی و کاهش این رقم ارائه داده است.

۲-۱: لامپهای CFL یا LED را نصب کنید

اگر شما هرگز نور لامپ های موجود در خانه خود را به روز نکرده اید، باید بدانید که این لامپ ها حدود چهار برابر بیشتر از انرژی مصرفی لامپ های رشته ای برق مصرف می کنند و هزینه پرداخت قبوض را بالا می برد، وسیله ارزانتر خریدن از عادات مالی ثانویه بد است، زیرا خرج های بیشتری را در مصرف انرژی برجای می گذارد؛ یک نکته: هنگام مقایسه لامپ، از لومن استفاده کنید.

تا لامپها را مقایسه کنید، نه مقادیر معادل آن، لومن مقدار واقعی نور تولید شده توسط لامپ را نشان می دهد.همچنین به یاد داشته باشید که با استفاده عادی (چهار ساعت در روز) و میانگین میزان برق (12 دلار در هر کیلووات ساعت) جایگزین یک لامپ 60 وات با CFL یا LED 14 وات موجب صرفه جویی در حدود 0.66 دلار در ماه می شود.

در حال حاضر آن را با تمام لامپ های موجود در خانه مقایسه کنید تا ببینید که چقدر هر ماه می توانید پول ذخیره کنید، حتی تعویض فقط پنج لامپ الکتریکی استفاده شده در خانه شما می تواند شما را از مبلغ 40 دلار در سال در صورتحساب برق خود، صرفه جویی کنید.

۲-۲: همه دستگاه های الکتریکی استفاده نشده را جدا کنید

آیا دستگاه های الکتریکی در خانه وجود دارد که به برق متصل هستند، اما شما به ندرت از آنها استفاده می کنید؟ اکثر دستگاه های الکترونیکی به طور مداوم یک مقدار کمی از برق را مصرف می کنند (حتی در حالت خاموش)، این یک هزینه اضافی است که می تواند به سرعت در حال افزایش باشد، در حالی که تعداد زیادی از دستگاه ها و لوازم کوچک شما را در نظر بگیرید.

برای از بین بردن این هزینه اضافی و ایجاد عادات مالی ثانویه درست، هر گونه موارد و دستگاه های اضافی را که به برق متصل هستند را جدا کنید.

[btnForPushNotification]

۳: راه های صرفه جویی در مصرف مواد غذایی

 

4 عادت مالی خوب برای کاهش هزینه های زندگی 2

 

غذا یکی از شایعترین مناطق مشکل در بودجه خانواده ها است، ما بیش از حد غذا می خوریم، بیش از حد به مواد غذایی می اندیشیم، یا اغلب در حال تهیه غذا هستیم.
در اینجا راهی برای صرفه جویی در هزینه غذا وجود دارد:

۳-۱: غذاهای خود را در خانه تهیه کرده و بخورید

هنگامی که در خانه غذا می پزید و اضافه می آید آن را دور نریزید و در یخچال قرار داده و برای نوبت بعدی غذا از آن استفاده کنید می توانید موادی نیز برای تغییرات به آن اضافه کنید، هم چنین اگر اهل فست فود هستید برای اطمینان از سلامت غذا و کاهش هزینه آن را در خانه در مایکروفر یا ساندویچ ساز تهیه کنید.

بیرون رفتن و غذا خوردن در رستوران می تواند لوکس باشد و برای خانواده هایی که مشغولیت زیادی دارند زمان را صرفه جویی کند، در هر حال در صورت داشتن زمان باید دفعات رفتن به رستوران در ماه را برای صرفه جویی در هزینه ها و ایجاد عادات مالی ثانویه در اعضای خانواده کاهش داد.

 

[btnForPushNotification]

۴: از خرید پوشاک غیر ضروری جلوگیری کنید

 

4 عادت مالی خوب برای کاهش هزینه های زندگی 6

بعضی از افراد هر ماه مقدار قابل توجهی پول را برای خرید لباس صرف می کنند، غالبا نیازی به لباس ها نیز ندارند صرفا جهت پر کردن کمد لباس خرید می شود، این عادات مالی ثانویه که در ایام تخفیف فروشگاه ها خریدهای خود را انجام دهید مختص به خریدهایی است که شما به آن نیاز دارید، نه اینکه به دلیل لذت بردن از قیمت ها خریدهای اضافی انجام دهید و ذخیره مالی خود را به اتمام برسانید.

نتیجه گیری

راه حل هایی که برای کاهش هزینه زندگی وجود دارد که با به کارگیری آنها می توانید از زیر بار رفتن بدهی های مالی فرار کنید و عادات مالی ثانویه صحیح را در افراد خانوده ایجاد کنید، این روند در بهبود کیفیت زندگی نیز تأثیر گذار خواهد بود زیرا استرس های مواجه با مشکل مالی از زندگی تان حذف می شود.

 

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.