Take a fresh look at your lifestyle.

20 نکته درباره کسب و کار که همه جوانان باید بدانند

20 نکته درباره کسب و کار که همه جوانان باید بدانندReviewed by Marjan on Nov 30Rating:

آرزوی خیلی از ما ها این است که بتوانیم یک کسب و کار جدید به راه بیاندازیم و کارآفرینی بکنیم . برای این کار لازم است که یک سری اصول و تکنیک یاد بگیریم تا بتوانیم به خوبی با فرصت ها و چالش هایی که رو به رو می شویم ، برخورد کنیم . در ادامه مطلبمان به 20 نکته ای که همه جوانان باید درباره راه اندازی کار جدید بدانند ، اشاره می کنیم :

تماس مستقیم با مشتری ها

 

20 نکته درباره کسب و کار که همه جوانان باید بدانند 1

 

برای اینکه یک کسب و کار جدید راه بیاندازیم ، لازم است که با مشتریان ، ارتباط مستقیم داشته باشیم تا بتوانیم نیازهای آن ها را بشناسیم . تا زمانی که به طور کامل ، احتیاجات واقعی مردم را درک نکرده اید ، هیچ گونه کسب و کاری را شروع نکنید و درباره آن ، هیچ ایده ای ندهید .

احتمال شکست را در نظر بگیرید

همیشه بدانید که در طول مسیری که در پیش دارید ، احتمال دارد که خراب کاری بکنید یا مشکلات فراوانی برایتان پیش بیاید و یا حتی شکست بخورید . همیشه آماده باشید که برای شروع یک تلاش دیگر ، سر پا بایستید .

قانع نباشید !

 

20 نکته درباره کسب و کار که همه جوانان باید بدانند 6

 

هیچ وقت به وضعیت موجود ، راضی نباشید و همیشه کنجکاوی کنید تا بتوانید به ایده های نو و روش های جدیدی دست پیدا کنید و برای رسیدن به هدف هایتان و عملی کردن ایده هایتان ، اولویت بندی کنید.

مشورت کنید

در مورد دیدگاهی که دارید ، با همکارانتان بحث و مشورت کنید و دقیقا بدانید که چه می خواهید و به کجا می خواهید برسید . وقتی که مقصدتان مشخص باشد ، دیگر با کوچکترین نسیمی جا به جا نمی شوید . اجازه ندهید که همکارانی که مسیرشان با شما یکی نیست ، در کسب و کارتان باقی بمانند .

بلند پرواز باشید

 

20 نکته درباره کسب و کار که همه جوانان باید بدانند 7

 

به دنبال هدف های بزرگ باشید و برای رسیدن به آن ها ، تلاش کنید . هر وقت خواستید که کسب و کار جدیدی را راه بیاندازید ، بلند پروازی را فراموش نکنید .

 

عمل کنید !

هر چقدر هم که ایده های خلاقانه ای داشته باشید ، تا زمانی که آن ها را اجرا نکنید و به مرحله عمل در نیاورید ، فایده ای ندارد . هر چقدر هم که ایده های بزرگی را ارائه بدهید ، هنر چندانی نکرده اید . مهم این است که با کار سخت و تحمل سختی ها ، بتوانید آن ها را عملی کنید ؛ همین عامل است که باعث می شود که یک کسب و کار ، به موفقیت برسد و دیگری فقط در حد حرف ، باقی بماند .

روی اشتباهاتتان پافشاری نکنید

 

 

هر زمان احساس کردید که مسیر اشتباهی را انتخاب کرده اید و دارید ضرر می دهید ، خیلی سریع و از هر راهی که می دانید ، جلوی آن را بگیرید و هیچ وقت از روی غرور یا سهل انگاری ، بر روی مسیر اشتباهی که می روید ، پافشاری نکنید .

به سود خود مطمئن باشید

وقتی که دارید یک کسب و کار را اداره می کنید ، مطمئن باشید که بیش از آن چه که خرج می کنید ، پول به دست می آورید . در خیلی از کسب و کارهایی که تازه راه افتاده اند ، امکان این که بتوانید درآمد ها و هزینه هایتان را پیش بینی کنید ، وجود ندارد ؛ مهم این است که به مدلی کسب و کار خودتان را اداره کنید که بتوانید هزینه هایتان را کنترل کنید .

سرمایه گذاران کار خودتان را پیدا کنید

 

20 نکته درباره کسب و کار که همه جوانان باید بدانند 8

 

همیشه به دنبال این باشید که افرادی را که تمایل دارند در کسب و کار شما سرمایه گذاری بکنند ، پیدا کنید و از آن جایی که خیلی از این افراد ، علی رغم تبلیغات و بازاریابی شما ، ممکن است که شما را سربدوانند ، باید مدام با تماس هایی که می گیرید ، آن ها را پیگیری کنید و همیشه آماده باشید که در صورت حذف آن ها ، افراد دیگری را به عنوان جایگزین شان در دسترس داشته باشید .

مراقب سرمایه گذاری هایتان باشید

با پولی که در اختیارتان قرار گرفته ، جوری رفتار کنید که انگار پول خود شماست . حواستان باشد که آن را در مسیر اشتباهی سرمایه گذاری نکنید و از سرمایه گذارانی هم که هدفشان با شما یکسان نیست ، دوری کنید .

راه های تهیه سرمایه را پیدا کنید

 

20 نکته درباره کسب و کار که همه جوانان باید بدانند 2

 

یکی از ترسناک ترین چیزهایی که جوان های کارآفرین در قدم اول با آن رو به رو می شوند ، این است که از خودشان می پرسند که پولی را که لازم دارند ، از چه راهی تهیه کنند . برای این کار ، لازم است که شما به هدفی که در سر دارید ، عمیقا اعتماد داشته باشد و برای ایده هایی که دارید ، تبلیغ و بازار یابی کنید و حواستان باشد که تبلیغاتتان به قدری شفاف و محکم و اغوا کننده باشند که خیلی زود ، برای خودتان اسپانسرهای خوبی دست و پا کنید .

به دنبال نام تجاری مخصوص خودتان باشید

وقتی که کسب و کارتان به موفقیت رسید و به خوبی در بین مردم جا افتاد ، دیگر وقت آن می رسد که نام تجاری خودتان را انتخاب کنید . هیچ وقت در همان ابتدای راه به فکر برندسازی نباشید بلکه وقتی که حس کردید که این مدل کسب و کارتان را می توانید با موفقیت ادامه دهید و به پول خوبی برسید ، آن وقت به سمت برندینگ و تبلیغات فراوان ، حرکت کنید .

در رقابت با شرکت های بزرگ چه کاری باید بکنید ؟

 

20 نکته درباره کسب و کار که همه جوانان باید بدانند 4

 

هر وقت که کسب و کار جدیدی راه می اندازید ، با یک چالش رو به رو می شوید و آن ، رقابت با شرکت های قدیمی و بزرگ و معروف است در زمینه جذب و استخدام نیروهای با استعداد . اما این هم راه حل خودش را دارد . با خودتان رو راست باشید و ببینید چرا افراد باید برای کار کردن پیش شما بیایند ؟ کاری کنید که در نظر دیگران ، جذاب تر بشوید و فراموش نکنید که خیلی از نیروهای کاری ، بیشتر از این که به دنبال پول باشند ، به دنبال این هستند که مورد قدردانی و توجه قرار بگیرند .

به حس خودتان اعتماد کنید

وقتی که می خواهید کسی را استخدام کنید ، همیشه به احساس غریزی خودتان اعتماد کنید و افرادی را که به دلتان نمی نشینند ، استخدام نکنید . سعی کنید با انتخاب افرادی یکدست ، یک محیط دوستانه برای خودتان و همکارهایتان ایجاد کنید تا انگیزه کاری و بازدهی تان افزایش پیدا کند .

روی برند شخصی خودتان کار کنید !

 

20 نکته درباره کسب و کار که همه جوانان باید بدانند 9

 

خیلی از مشتری های شما ، بیشتر از آن که تمایل داشته باشند که با اسم یک شرکت همکاری داشته باشند ، دوست دارند که با مالک یک کسب و کار جدید که شخصیتی خاص دارد ، کار بکنند . خودتان یا فرد دیگری را در کارتان برجسته و مطرح کنید تا وقتی اسم شرکتتان آمد ، همه ناخوآگاه به یاد شما یا او بیافتاند .

در مقابل کلمه ” نه ” ، کر باشید

یک کارآفرین ، باید سرسخت باشد و خیلی پاسخ ” نه ” را جدی نگیرد و همیشه در این فکر باشد که به طریقی موانعی را که بر سر راهش قرار دارد را از سر راهش بردارد . ” هوبرمن ” در این باره می گوید : باید انقدر سرسخت باشید که انگار مدام دارید سرتان را به یک دیوار آجری می کوبید !

مراقب بحران ها باشید

 

20 نکته درباره کسب و کار که همه جوانان باید بدانند 3

 

یادتان یاشد که هر بحران و چالشی هم که برایتان اتفاق افتاد ، باید همچنان کشتی کسب و کارتان را در دریای طوفان زده ، هدایت کنید . هول نشوید و درباره شرایط جدیدی که پیش آمده ، با همکاران و سرمایه گذارانتان مشورت کنید . حساب شده عمل کنید و قبل از این که کفگیر شرکت به ته دیگ بخورد ، بر طبق یک برنامه ریزی دقیق عمل کنید و شرکت را نجات دهید .

برای پیشرفت ، عجله نداشته باشید

برای اینکه زودتر کسب و کارتان را توسعه بدهید ، عجله نکنید . تا زمانی که شرکتتان از عهده بار کاری بیشتر بر نمی آید ، دست به گسترش کسب و کارتان نزنید و حتی زمانی هم که احساس کردید که برای این کار آمادگی دارید ، اول چند بار به صورت آزمایشی دست به این کار بزنید و اگرموفق بودید ، به تدریج کارتان را توسعه بدهید .

تجربه کسب کنید

 

20 نکته درباره کسب و کار که همه جوانان باید بدانند 5

 

باید همیشه به دنبال کسب تجربه باشید  وکارهای جدید را امتحان کنید و به صورت هدف دار ، برای حل کردن هر مشکلی ، به سوی آن حمله کنید . همیشه در حال تفکر باشید ؛ چه  در مرحله راه اندازی کار ، چه در مرحله توسعه آن و چه احیانا در مرحله های پایانی شکست کاری تان .

کارتان را دوست داشته باشید

این خیلی مهم است که کاری را که انجام می دهید ، دوست داشته باشید . کسی که دست به کارآفرینی می زند ، باید عاشق کسب و کارش باشد و هر روز صبح با اشتیاق و هیجان از خواب بیدار شود و مدام ایده های ناب و جدید برای تغییر یا پیشرفت کار ارائه دهد . اگر شما از لحظه به لحظه کارتان لذت نمی برید ، نمی توانید یک کارآفرین نمونه باشید .

نتیجه گیری

نکاتی که برایتان گفتیم ، تجربیات چندین و چند ساله مدیران موفق و کارآفرین شرکت های بزرگ جهان بوده است . به کارایی آن ها ایمان داشته باشید و از تجربیاتشان استفاده کنید ؛ آن ها هم زمانی نه چندان دور وضعیتی مثل خود شما را داشته اند اما بعد از شکست ها و تلاش های بی پایان ، راه طلایی موفقیت را پیدا کرده اند . با به کار بستن تجربیاتشان ، با آن ها در این مسیر ، همراه باشید .

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 نظر
 1. امید قاسمی
  امید قاسمی کاربر می‌گوید

  خیلی خوب بود. تشکر

 2. علی تفنگچی
  علی تفنگچی کاربر می‌گوید

  ممنون از شما بخاطر این متن
  در ابتدا برای شروع هرکسب و کار نیاز به موارد بالا هست ولی باجزییات بیشترو تخصصی تر.بنظرمن توانایی شخصی هرکسی روکسب و کارش موثر است

 3. فاطمه نوروزی
  فاطمه نوروزی کاربر می‌گوید

  مثل همیشه عالی

 4. Saeid1369 کاربر می‌گوید

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما و تیمتون.مطالب خوبی بود اما کافی نیست.با بیشتر مطالعه کردن باید اطلاعات مالیمون رو بالاتر ببریم تا هم راحتتر و هم بهتر تصمیم بگیریم.با تشکر

 5. حسین بختیاری کاربر می‌گوید

  به نظر من هرکس واقعا بتونه فقط یکی از این نکات رو خوب درک کنه قطعا پیشرفت میکنه

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.