Take a fresh look at your lifestyle.

20 هنری که در دنیا بیشترین درآمدزایی را دارند

بیشترین درآمدزایی

هر وقت بحث هنر و کارهای هنری به میان می آید، کارهایی به ذهنمان می رسد که علی رغم آن که از روی علاقه انجام می شوند اما کسب درآمد آنچنانی ای ندارند. اما این آرزوی هر کسی است که شغلی که با ذوق و از روی میل انجام می دهد، برایش درآمد چشمگیری هم به دنبال داشته باشد. از کم درآمد ترین افراد گرفته تا آن هایی که با ارقام نجومی سر و کار دارند، اغلب تمایلی ندارند که کسی از عدد دقیق درآمدشان با خبر شود. اما ما بالاخره از این مبالغ با خبر شدیم و حالا وقت آن است که شما را هم در جریان آن قرار دهیم .

 

طراحی بازیهای کامپیوتری

بازار خلق شخصیت های مختلف وتهیه بازی های کامپیوتری که علاوه بر سرگرمی، ذهن افراد را هم به گونه ای مثبت تحریک میکند، امروزه داغ شده است و درآمد سالیانه 86510 دلاری را روانه جیبشان می کند.

 

 

بازیگر

بازیگر، شخصی است که به ایفای یک نقش خاص می پردازد و در قالب فرد دیگری فرو می رود و شخصیت او را به نمایش می گذارد. یک بازیگر، علاوه بر علم به این هنر، باید از چهره و حرکات بدنی و فیزیک مناسب هم برخوردار باشد. بازیگران، از افراد سیاهی لشگر تا سوپر استارهای معروف و گران قیمت متغیرند اما میانگین درآمد سالیانه شان 81000 دلار است.

 

معمار

20 هنری که در دنیا بیشترین درآمدزایی را دارند8

 

 

این افراد،به نقشه کشی و طراحی ساختمان های مسکونی و اداری و کارخانه ها و سالن های تئاتر و … می پردازند. علاوه بر تحصیلات آکادمیک، این افراد باید از ذوق درونی خودشان هم استفده کنند تا با ایده های ناب در این دنیای مدرنیته بتوانند متناسب با خواسته متقاضیانشان طراحی های هنری خود را انجام دهند و به درآمد سالیانه 76930 دلار در سال برسند.

 

خیاط

اگر علاوه بر علاقه به پارچه و مد و لباس، فرد دقیق و منظمی هم هستید، این شغل برایتان خیلی مناسب است. خیاط، بر حسب سفارش مشتریانش، به دوخت انواع لباس و پرده و … می پردازد . بعضی از خیاط ها به طور فردی و خانگی فعالیت کرده و بعضی دیگر از آن ها به طور گروهی در کارگاه های خیاطی یا تولیدی های لباس کار می کنند. خیاطی، یک شغل تمام وقت به حساب می آید و در صورتی که به خوبی با پارچه ها و هنر دوخت و دوز آشنا باشید، درآمد آن به حدود 76000 دلار در سال نیز می رسد .

 

نویسندگان فنی

 

20 هنری که در دنیا بیشترین درآمدزایی را دارند5

 

حتما برایتان جالب است که بدانید کاتالوگ ها و دفترچه دستورالعملی که در بسته های لوازم برقی و خانگی و … وجود دارد، توسط افرادی خاص که به آن ها نویسندگان فنی می گویند نوشته می شود و آن ها علاوه بر همکاری در طراحی اولیه محصول ، نکات کاربردی و روش نگهداری را برای استفاده کنندگان توضیح می دهند. درآمد سالانه این افراد، 69850 دلار است.

 

طراحی صنعتی و تجاری

طراحی محصولات تولیدی ای از قبیل اتومبیل، اسباب بازی های کودکان و لوازم خانگی، باید به دقت و بعد از آزمایش ها و تحقیق های لازم صورت بگیرد چون مردم در میان این بازار سرسام آور و تنوع زیادی که در بین مارک های مختلف وجود دارد، به دنبال جذاب ترین و کاربردی ترین محصول هستند که در عین حال، قیمت مناسبی هم داشته باشد. به همین خاطر طراحان صنعتی اغلب دستمزد بالایی را می گیرند تا برایتان با ساده ترین و تا حد امکان ارزان ترین مواد ، بهترین ابزار ممکن را طراحی کنند و سودآوریتان را تضمین کنند. حقوق سالانه این افراد 67970 دلار است.

 

هنرمندان پویانمایی

 

 

این افراد، برای افزودن جلوه های انیمیشنی و یا سایر تصاویر دیداری برای استفاده در فیلم و ویدئو و کامپیوتر و …. آموزش دیده اند و با استفاده از مهارت های ذاتی و خدادادی خودشان می توانند به معروفیتی دست پیدا کنند که درآمد سالیانه شان به عدد چشمگیر 65300 دلار برسد.

 

طراحان مد

هنر مد، ترکیب هنر طراحی و قدرت زیبایی شناسی است، تا آن را با زیبایی های طبیعی و خدادادی و ایده های نو، ترکیب کنیم تا بتوانیم به وسیله آن، پوشاک و زیور آلات جدیدی را خلق کنیم. طراحی مد، در کشورهای مختلف، تحت تاثیر فرهنگ های متنفاوتشان قرار می گیرد و به همین خاطر است که تنوع زیادی در این هنر وجود دارد. آن ها طراحی خودشان را بر حسب اینکه چه مخاطبی دارند انجام می دهند. که این طراحی ها می تواند در مورد لباس های معمولی با استفده روزمره باشد یا در مورد لباس های سفارشی و تشریفاتی. امروزه دنیای مد و برند ها غوغا کرده و همین درآمدزایی سرسام آوری را برای طراحانش  ایجاد کرده است. میانگین درآمد سالانه این شغل ، 65170 دلار می باشد.

 

معمار منظر

 

20 هنری که در دنیا بیشترین درآمدزایی را دارند4

 

همیشه سعی شده است که طراحی و کشیدن نقشه فضاهای سبز و مکان های عمومی ای مثل بیمارستان ها، فرود گاه ها، مراکز تفریحی، مدرسه ها، مراکز تجاری و مسکونی و صنعتی با توجه به نقش مهمی که در زیبا سازی مناظر عمومی دارند، به دست ماهرترین معمار سپرده شود تا پس از خرج زیادی که برای ساخت و سازشان می شود، نتیجه قابل قبولی به دست بیاید. به همین دلیل این شغل میانگین درآمد سالانه ای معادل 63480 دلار دارد .

 

ویراستار فیلم و ویدئو

همان طور که کتاب ها و هر متن نوشته شده ای احتیاج به مرتب سازی و اصلاح توسط یک ویراستار حرفه ای دارند، فیلم ها و سریال ها یا حتی موزیک ویدئو ها هم احتیاج دارند که تصاویر متحرکشان به طور منظمی کنار هم دیگر قرار بگیرند و علاوه بر آن، موسیقی ای که قرار است بر روی آن بنشیند بطور مناسبی انتخاب شود و با تصاویری که وجود دارد، هماهنگ شود. میانگین درآمد سالیانه این شغل 62760 دلار می باشد.

 

ترانه سرا

 

20 هنری که در دنیا بیشترین درآمدزایی را دارند49

 

ترانه سرا، از ذوق شعر سرایی ریتمیک خودش استفاده می کند تا بعد از گذاشتنش بر روی یک موسیقی متناسب، احساسات خودش را منتقل کند. خالق آثار هنری دیگری مثل فیلمنامه و نمایش نامه و مقالات و .. هم در ردیف این شغل درآمد ساز قرار می گیرند. درآمد سالانه این شغل، 61240 دلار می باشد .

 

گریمور

گریموری یا چهره پردازی، یک واژه فرانسوی است به معنای تغییر در دست و پا و صورت تا چهره فرد به چهره مد نظر کارگردان فیلم ها و سریال ها یا مجریان تلویزیونی است. اهمیت این شغل به حدی زیاد است که در نبود آن ، حتی با وجود معروف ترین سوپر استارها ، نمی توانیم یک اثر هنری ایده آل را خلق کنیم و همه فیلم ها شبیه هم می شدند و دیگر هیچ هنرپیشه ای نمی توانست خارج از محدوده سنی واقعی اش ایفای نقش کند. میانگین درآمد سالانه یک گریمور ، 60970 دلار است.

 

ویراستار

 

20 هنری که در دنیا بیشترین درآمدزایی را دارند3

 

از گمنام ترین تا پرفروش ترین کتاب های دنیا، بدون گذراندن مرحله ویرایش و درست کردن اشتباهات املایی و نوشتاری نمی توانند راهی چاپخانه ها بشوند. گاهی نقش ویراستار، از خود نویسنده هم مهم تر و پر رنگ تر می شود چون مردم هیچ علاقه ای به مطالعه یک متن سخت و پر از غلط هر چند زیبا و هنری باشند ندارند. همین باعث شده که این شغل ، به یکی از پر درآمدترین هنرها تبدیل شود و متوسط درآمد سالیانه آن حدود 57210 دلار است .

 

مترجم

اگر شما به زبان دیگری غیر از زبان مادریتان تسلط دارید، پس به فرصت بی نظیری رسیده اید که می توانید با استفاده از دانش همیشگی تان به یک شغل مستقل دست پیدا کنید و چه بهتر که این زبان دوم، مثل زبان اسپانیایی، متقاضیان زیادی برای ترجمه داشته باشد و درآمد سالیانه تان را به 53000 دلار برساند.

 

ماساژور

 

20 هنری که در دنیا بیشترین درآمدزایی را دارند9

 

این افراد، در ازای دریافت پول از مشتریانشان، استرس آن ها را کم می کنند و علاوه بر راحتی جسم، روحشان را هم به آرامش می رسانند. این هنر امروزه بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گرفته و درآمد سالیانه 51400 دلاری را برایشان به ارمغان آورده است.

خوانندگی

موسیقی، غذای روح است و یک خواننده، می تواند این غذا را چرب و نرم تر بکند! علاوه بر سواد موسیقیایی و صدا و تن مناسب، گهگاه خواننده ها به دلیل چهره و نوع پوششان هم توجه علاقه مندان مربوط به خود را جلب می کنند. میانگین درآمد سالیانه این قشر 44640 دلار است.

آشپزی

 

20 هنری که در دنیا بیشترین درآمدزایی را دارند10

 

چه زن باشید و چه مرد، در هر صورت غذای خوشمزه تان به طور حتم طرفداران خودش را پیدا می کند و دنیای امروز که همه در آن در حال دویدن وتلاش و کار هستند، صد در صد احتیاج به تعداد زیادی آشپز دارد تا حداقل بار پختن غذا را از دوش این افراد خسته از کار بردارد. درآمد سالیانه این شغل، 46600 دلار است.

 

عکاسی

اگر علاوه بر گرفتن عکس های پرسنلی ، به سراغ عکاسی از مجالس عروسی و میهمانی های بزرگ بروید، می توانید در هر نوبت حدود 2000 دلار به جیب بزنید و اگر مسئولیت ویرایش بعدی آن ها را هم بر عهده بگیرید، باز هم به این مبلغ اضافه می شود. لازم نیست که برای شروع این حرفه از وسایل گران قیمت شروع کنید بلکه در ابتدای کار به سراغ ابزارهای ساده تر و ارزان تر بروید. میانگین درآمد سالیانه این شغل 33803 دلار می باشد .

 

نقاش

 

20 هنری که در دنیا بیشترین درآمدزایی را دارند11

 

ثبت تصاویر و مناظر مختلف از افراد و از طبیعت، علاوه بر عکاسی، نیاز به دست های ماهر یک نقاش دارد. علاوه بر فروش در مغازه ها، می توان این آثار هنری را در گالری ها به معرض دید افراد قرار داد و به فروش رساند و آن را حتی به مزایده گذاشت. درآمد سالیانه نقاش ها، 33000 دلار است.

 

آرایشگر

چه آرایشگرهای خانگی و چه آرایشگرهای حرفه ای، می توانند با اضافه کردن ذوق و هنر خودشان و ایده های خلاقانه و تبعیت نسبی از مد، درآمدشان را روز به روز بالاتر ببرند. اغلب آرایشگرها، مشتریان خودشان را می توانند تا سالیان سال حفظ کنند و درآمد سالانه 31200 دلاری را برای خودشان رقم بزنند.

نتیجه گیری

هر شغلی که داشته باشید و هر حرفه ای که دنبال می کنید، راه برایش باز است تا با به کار بردن کمی ذوق و هوش تجاری و تفاوت در آن نسبت به سایر همکارانتان، درآمدهای باورنکردنی ای را برای خودتان ایجاد کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 نظر
 1. الهام دهقان کاربر می‌گوید

  با سلام و سپاس از گروه بی نظیر ماهان تیموری و خود آقای ماهان تیموری .. امروز با شما آشنا شدم و بلغ بر ۳۰ تا از کلیپ هاتون رو دیدم و خیلی انگیزه گرفتم متن بالا هم خیلی خوب بود چرا که این شغل هایی رو که همه باهاش آشنا هستیم رو بگونه ای به ما پیشنهاد دادید که خواننده علاقه مند میشه حداقل ۵ شش مورد رو که در دسترس همه است و امتحان کنه ولی من از امروز یه ایده یی که سالها تو ذهنم هست و ان شالله و به لطف راهنمایی های شما شروع میکنم و نتیجه شو حتمن بهتون میگم .. بهترین ها رو براتون آرزو میکنم

 2. فاطمه فرشی کاربر می‌گوید

  سلام به استاد عزیز و تیم پر تلاش استاد ماهان تیموری خسته نباشید مثل همیشه مطالب مفید وزیبا وکار امد رو گداشتید ممنونم شادو پر انرژی باشید

 3. دخساره ترک کاربر می‌گوید

  با سلام و درود به آقای تیموری و تیم خستگی ناپذیر ایشون. کارها و مشاغلی که معرفی برای خیلی از افراد جامعه و من که خواننده این مقاله بودم قابل ملموس بود ولی مشکلی که من دارم و شاید خیلی از دوستانی که حتما در یکی دو رشته از این مشاغل تبحر و شناخت دارن ، متمرکز نبودن افکارمون هست . من خورم به شخصه با چند رشته آشنایی دارم و کار کردم ولی نتونستم ادامه بدم چون احساس کردم این چیزی نیست که من دنبالش هستم و بقول استاد تیموری این رسالت من نیست و همین امر برای من پراکندگی و عدم تمرکز ذهن رو ایجاد کرده و نتئنستم در جایگاهی باشم که بهش تعلق دارم

 4. دخساره ترک کاربر می‌گوید

  شرمنده دوستان که چند غلط املایی در نوشتن دیدگاهم داشتم . متاسفانه حروف ثبت شده بر روی کلیدهای لب تابم با حرف تایپ شده فرق داره و موقع تند نوشتن از نظرم دور میمونه.

 5. رسول کاربر می‌گوید

  سلام خدمت استاد و همکاران عزیزش،ببخشید من میخواستم دوره هوش مالی رو خریداری کنم ولی قیمتش خیلی بالاست میخواستم بدونم چطور میتونم تخفیف بگیرم و آیا درآینده تخفیف خواهید داد لطفا زمانش رو بگید