Take a fresh look at your lifestyle.

14 اشتباه رایج در شبکه های اجتماعی

14 اشتباه رایج در شبکه های اجتماعیReviewed by Marjan on May 3Rating:

در این مقاله به 14 اشتباه رایج در شبکه های اجتماعی می پردازیم که با جلوگیری از این اشتباهات بتوانید کسب و کار خود را رونق دهید تا انتها حتما بخوانید:

 

1- تعداد بازدید کننده

14 اشتباه رایج در شبکه های اجتماعی5

 

این ذهنیت را از خود دور کنید که هرچه تعداد فالوور شما بیشتر باشد شما را به هدفتان می رساند. متاسفانه گاهی  خرید  فالوور و لایک نیز دیده می شود. البته در داشتن تعداد فالوور بالا از لحاظ روانی تاثیر بر بیننده می گذارد شکی نیست . اما آیا فالوور کاذب فایده ای برای شما  دارد؟شما باید با فالورهای خود رابطه داشته باشید تا مطالب پیج شما را نشر دهند .لازم به ذکر است با دیدن کامنت ها و تعداد  آنها  کاربرانی که در حال بازدید از پیج شما هستند پی به غیر واقعی بودن فالوور های شما خواهند برد.
سعی کنید خود را فریب ندهید و همه چیز را اصولی و با صداقت به جلو ببرید تا در نشر مطلب و یا ارائه محصول موفق باشید. مطمئن باشد هرچه مطالب مفیدتری را در اختیار مخاطب قرار دهید بازخورد بهتر و بیشتری را کسب میکنید.

2- انتخاب نوع مطلب

پیج شما باید یک جذابیت برای بازدید کننده ایجاد کند .این جذابیت میتواند شامل طرح های زیبا و مطالب خواندنی باشد. کاربرانی که به دنبال کنندگان شما می پیوندند از شما انتظار دارند که همیشه موضوعات جالب را نشر دهید پس در این مورد باید وسواس زیادی به خرج داد .برای مثال دیده می شود که بعضی از افراد در اینستگرام صفحه ای دارند و تا کنون بیش از 400 پست گذاشته اند اما توفیقی از جهت تعداد بازدید کننده نداشته اند لازم است در نحوه ی ونوع ارائه مطالب خود تجدید نظر کنند.

3- پایین بودن بازده کار

 

14 اشتباه رایج در شبکه های اجتماعی3

 

به فرض اینکه شما اقدام به ارائه محصولات خود برای فروش در اینستگرام کرده اید اما می بینید که تعداد فروش شما نسبت به تعداد فالوور  اصلا قابل قیاس نیست و رقم ناچیزی می شود. پس در اینجا نتیجه می گیریم شما بازده کار پایینی داشته اید برای حل این مشکل برای مثال شما یک مثال را بیان میکنیم اگر شما یک پیج در رابطه با کفش داشته باشید میتوانید با ایجاد طرح های تخفیفی به مناسبت های مختلف مثل اعیاد مبارک، شب یلدا و… نگاه ها را به خود جلب کنید.

4 – نحوه مدیریت صفحه های اجتماعی  

مدیریت یک شبکه اجتماعی یک تخصص است  حتی بعضی از شرکت ها هستند که اداره و مدیریت صفحه اجتماعی دیگران را برعهده می گیرند که این مورد نشان دهنده اهمیت این موضوع است. اگر بدون رعایت اصول مدیریت  وارد صفحات اجتماعی شوید نمی توانید انتظارات خود را برآورده کنید. برای شروع کار به شما پیشنهاد میکنیم برای افزایش راندمان کار، تمرکز و درنهایت برای رسیدن به اهداف  مد نظر خود تنها یک رسانه اجتماعی  همانند تلگرام و.. را انتخاب کنید . به این شکل شما در بهینه سازی زمان و انرژی خود موفق خواهید بود و خود را بهتر میتوانید مدیریت کنید.

5 – داشتن هدف

 

14 اشتباه رایج در شبکه های اجتماعی6

 

اگر شما اقدام به راه اندازی یک صفحه مجازی کنید و دغدغه شما همین راه اندازی باشد در صورتی که شما هدف و برنامه ی معینی برای  صفحه ی اجتماعی خود ندارید محکوم به شکست هستید . شما باید اهداف و برنامه های خود را بطور منظم  مرور کنید و با انجام آنها خود را به موفقیت نزدیک کنید. تحلیل شرایط وانجام اقدامات لازم لازمه پیشرفت است.

6-  انتشار بیش از حد مطالب ممنوع

بارها دیده شده از سوی بعضی اشخاص و یا شرکت ها اقدام به انتشار مطالب میشود به اینصورت که اصلا به زمان ونحوه ی انتشار مطالب توجهی نمی کنند که همین امر نتیجه معکوس را برای آنها به وجود می آورد و باعث  از دست دادن اعتماد دیگران می شود.

حتما برای ارسال مطالب خود حد اعتدالی را در نظر بگیریدو برای تعداد مطالب خود جانب احتیاط را رعایت کنید. شما نباید دیگران را در ارتباط با پست های خود خسته کنید که برای آنها  مزاحمت تلقی شود. و اگر این اتفاق بیفتد کاربران دیگر شما را دنبال نخواهند کرد.

 

7-  نقش مهم تصاویر در صفحات اجتماعی

 

14 اشتباه رایج در شبکه های اجتماعی4

 

 

 

از اشتراک  تصاویر بی محتوا  اجتناب کنید . گاهی نوع تصویر به متن شما مرتبط نیست که  و گاهی نیز تصاویر مشکلاتی از قبیل کیفیت ،گرافیک بی روح و… دارد .

در بسیاری از شبک های اجتماعی به اشتراک تصاویر برخورد کرده ایدو این مبحث فوق العاده مهم است و به سادگی نمیشود از کنار آن گذشت ولازم است برای آن زمان بیشتری قرار دهید.چون شما با دیگران  از طریق محتوایی که یک تصویر دارد صحبت میکنید که تاثیر آن بیشتر از  هزارحرف است. سعی کنید تصاویری که جذاب و جالب باشند را ارائه دهید تا ذهن ها را درگیر خود کند. به کاربردن گرافیک مناسب در عکس ها نتیجه ی خوبی از خود به جای می گذارد.

8- کپی برداری نکنید

در صفحات مجازی یکی از مهم ترین مواردی کخ باید به آن توجه کرد بحث کپی کردن است که متاسفانه رعایت نمیشود. گاهی دیده می شود یک شعر،متن ، عکس خاص به اسم چندین صفحه اجتماعی نشر پیدا کرده است و حتی متوجه نخواهید شد که مالکیت از آن چه کسی است بطور کلی افرادی که این  دست به اینگونه رفتارها می زنند هنرمندی خاصی  در به انحصار گرفتن آن دارند.این کار از لحاظ اخلاقی اصلا مورد تایید نیست وپیشنهاد میکنیم از آن دوری کنید.

در انتخاب عکس و نوشته خلاقیت به خرج دهید شاید اوایل سخت بنظر برسد اما بعد از مدتی میتوانید در این زمینه خبره شوید. اینکه شما مطلب و یا تصویری را از جایی دیگر کپی کنید. و در صفحات خود قرار دهید به هیچ وجه هنری نیست .صفحه ی شما باید خاص باشد تا کاربران را به خود جلب کند.

 

 9- به کار بردن هشتگ

 

14 اشتباه رایج در شبکه های اجتماعی2

 

  به احتمال زیاد در شبکه اجتماعی مانند اینستگرام دیده اید که بخشی به عنوان TAG یا برچسب وجود دارد ابتدا اجازه دهید تعریف هشتگ را با یکدیگر مرور کنیم ، هشتگ یک  برچسب است که برای قابلیت دسته بندی و به اشتراک گذاری پست ها و کامنت ها را در زمینه های خاص به ما می دهد  برای مثال دیده شد که در بحث حمایت از ماهیت خلیج فارس بسیاری از کاربران اقدام به گذاشتن هشتگ خلیج فارس کردند. اما این کار موجب  میشود تا پست شما بیشتر دیده شود.

اما استفاده از آن قواعد خاص خود را دارد  و توصیه می شود .از هشتگ هایی که ار تباطی با مطالب شما ندارند خودداری کنید لازم نیست اگر یک هشتگ در سطح جهانی زیاد به کار می رود شما هم از آن استفاده کنید مگر اینکه ضرورتی ایجاد شود مانند مثال خلیج فارس که عرض کردم و یک مسئله ملی بود .پیوند بین مطالب ،هشتگ ها و کاربران شما بسیار مهم است و بهتر است همه در یک مسیر استفاده شوند.

 
10 – مراقب سوء استفاده ها باشد

در مورد مسائل امنیتی که پیج شما را تهدید میکند کاملا اطلاعات داشته باشید تا بتوانید با آن مقابله کنید. در شبکه های اجتماعی همه با یکدیگر دوست نیستند و گاهی بعضی از افراد صرفاً به دلیل کلاهبرداری و یا سوء استفاده از حریم شخصی افراد وارد آن شدند. برای مثال اگر شما پیج فروش محصولات دلخواه خود را نشر داده اید حتما برای انتشار مشخصات حساب بانکی خود جوانب ایمنی را در نظر بگیرید تا ضربه نخورید.

11-  بداخلاقی ها در صفحات مجازی

 

14 اشتباه رایج در شبکه های اجتماعی8

 

فضای مجازی همانند  یک فضای واقعی متاسفانه درگیر بد اخلاقی هاست که شاید خیلی بیشتر از دنیای واقعی تاثیر مخرب خود را بگذارد.  رفتارهایی که کمتر کسی در دنیای مجازی با آن برخورد نکرده باشد.برای مثال توهین های زنند ای که بعضی کاربران در پست های افراد مشهور می گذارند بنابراین یکی از مشکلات صفحات مجازی این بداخلاقی ها است که باید آن را مدیریت کنید.

12-  شبکه مجازی مکانی برای اعتماد به دیگران نیست

یکی از مشکلات مهم و پدیده خطرناک شبکه های اشتباهی سو استفاده های هویتی است.  برای مثال یک آقا  با جعل اطلاعات هویتی خود  وارد شبکه مجازی می شود و با یک اسم زنانه از کاربران سو استفاده میکند من پیشنهاد میکنم اخبار های حوادث را این مورد  بخوانید تا متوجه شوید نتیجه اعتماد بی جا به دیگران چه پیامد های ویرانگری میتواند داشته باشد.

 

13-  وارد هر لینک نشوید

 

14 اشتباه رایج در شبکه های اجتماعی7

 

یکی از راههای دسترسی آسان هکرها به اطلاعات شما همین لینک های ناشناس هستند تا از سلامت لینک مطمئن نشده اید از وارد شدن به آن اجتناب کنید.امکان دارد این لینک در صفحه الکترونیکی شما باشد . از این مسئله به سادگی نباید گذشت و پیشنهاد می شود حس کنجکاوی خود را سرکوب کنید تا آسیب نبینید.

 

14- غلط های املایی و دستوری

به این مورد خیلی دقت کنید نوشته های شما شخصیت شما را به کاربران معرفی میکند. برای اینکه سخن شما در دیگران اثرات  موثری داشته باشد ابتدا باید ارزشمند باشد و سپس صحیح ادا شود . داشتن غلط های املایی در مطالب شما باعث از دست رفتن جذابیت  شما در صفحه اجتماعی خواهد شد حتی میتوانید این بازخورد را در کامنت های خود ببینید .پس شایسته است که در کمال دقت و ظرافت به طرح  و اشتراک مطالب بپردازید.

 

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.